generique rhinocortgenerique stromectol ivermektin kamagra dexamethasone fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Mitingde Kahrolsun Şeriat Sesleri ..... geschlossen

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 24 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
ALLAHIN AHKAMINA SÖVENLER ...KAHROLUN!!!!

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
Cinsiyeti: Erkek 
Mitingde Kahrolsun Şeriat Sesleri
Çağlayan meydanında toplanan binlerce kişi cahilce sloganlar atarak İslami değerlere sövdü
Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen ve büyük ses getiren cumhuriyet mitinginin ardından beklenen İstanbul Çağlayan Mitingi başlıyor...

Çağlayan Meydanı hınca hınç dolmuş durumda, alana akın akın katılımcılar geliyor, özellikle genç katılımcıların fazlalığı dikkat çekiyor. Kalabalığın bir ucu Mecidiyeköy, bir ucu Dolapdere'ye uzandı.

Mitinge 1 saatten az bir süre kaldı şu anda meydan tıka basa dolu. Ankara'da açılan 2 km uzunluğundaki Türk Bayrağı buraya da getirildi. Katılımcılar hep bir ağızdan şarkılar, marşlar söylüyor, sloganlar atıyor. Şehir dışından meydana gelen katılımcılar izdiham nedeniyle E-5 karayolunda kalmış durumda. Otobüsler yolda hareket edemeyecek şekilde kaldı ve katılımcılar alana ulaşmakta güçlük çekiyor. Halk açılan pankartlarla hükümeti hedef alıyor, cumhurbaşkanlığı seçimine göndermede bulunuyor. Etraf Türk bayraklarıyla kıpkırmızı oldu.

"Hepimiz Kemaliz, hepimiz Türküz", "Ne ABD ne AB, tam bağımsız Türkiye", "Çankaya yolları şeriata kapalı", "Türküz güçlüyüz Atatürkçüyüz", "Türkiye Laiktir Laik Kalacak" "Alt üst kimlik yok, Ne Mutlu Türküm diyene" sloganları atılıyor.

habervakti....

lanetullahi aleyhi alel kazibun......

mitinde kimler yoktu ki?
İP başkanı ve İPçiler yani İTÇİLER yani doğu perinçek köpek aponun en samimi dostu.....ALEVİ KÖKENLİLER VS VS ...

SORARIM SİZE BU KADAR PİSLİK NECİSLER TOPLANIRSA NE YAPARLAR? TABİKİ ALALHIN AHKAMINA SÖVERLER ..ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

ALLAHIN AHKAMINA SÖVENLERİN SONU NE OLUR BİLİYORMUSUNUZ ? YAKITI TAŞTAN VE İNSANDAN OLAN CEHENNEM ATEŞİ!!!!!

ALLAHIN AHKAMINA GÖZLERİ ÖNÜNDE SÖVDÜKLERİ HALDE SESLERİNİ ÇIKARMAYAN ZAVALLI ACİZ MÜSLÜMANLAR NE YAPMALI?

ACİLEN TÖVBE TÖVBE EDELİM ARKADAŞLAR ÇOK ACİZİZ TÖVBEYE KOŞALIM!!!!

DİLİMİZLE DÜZELTEMEDİK
YUMRUKLARIMIZLA DÜZELTEMEDİK
KALBİMİZLE BUĞZETMİŞSEK TE BİLİNİZ Kİ İMANIMIZ ÇOK ZAYIF KOŞUN TÖVBEYE TÖVBE KAPILLARI KAPANMADAN TEVVAB RAHMANA TÖVBE EDELİM
WESSELAM

Bu mesaj 1 kez ve en son muhammed yusa tarafından 02.05.2007 - 09:12 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 20:33
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
Allah o kafirleri kahretsin

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Allah o lanetlikleri kahretsin insallah. Bu onlarin son cirpintilari olur insallah. Bunlar bizim suskunlugumuzu firsat bilip orduyu arkasina alip boyle davraniyorlar.

Biz o kadar aciz bir duruma dustuk ki ne dinimizi tam yasiyoruz nede islam ugrunda birseyler yapiyoruz. her seyimiz sadece lafta kaliyor. Bu din ugrunda sikinti, cile, sehit verilmedigi surece boyle korkakca yasadigimiz surece bu soysuzlar daha cok meydanlarda bagirirlar. Bunlara Allah hidayet etsin bile diyesim gelmiyor. ALLAH BU TOPLULUGU VE BU DUSUNCEYE SAHIP OLAN HER KESI KAHRETSIN.

Muhammed kardes icimiz yaniyor ama ne yazikki elimizden bir sey gelmiyor. Insallah en kisa zamanda bunlar'a uygun bir sekilde bir hareket yapilir. Bu rejimde, sistemde, particilikde, siyasette, su zamanda ulkemizde ne varsa tamamiyle fitne yuvasidir. ne diyecegimi inan bilemiyorum. Ama icim yaniyor ofkeden aglayacagim nerdeyse.

Namuslu insanlar, NAmussuzlar kadar, Cesur olmadikca, Namussuzlar daha cok yasarlar.

Siz nasil iseniz oyle idare olunursunuz.

Muhammed kardes iste biz boyleyiz ki boyle hakaretler yapiliyor dinimize.

Oyle saniyorum ki; Dinimize yapilan bu saldirilar, aci ceken ve mazlum duruma dusen muslumanlarin ve islam dininin cektigi son dogum sancilaridir.

Sizden oncekilerin basina gelenler, sizin basiniza gelmeden Cennete gireceginizimi sandiniz.

Kardas bundan sonra asil sikintilar basliyor. Cunku Zalimin zulmu bir asri gecmez. Ve bu son yillarda kolay gecmiyecek sanirim.

ALLAH; DINIMIZE SALDIRAN, KUFUR EDEN, HAKARET EDEN, su ateist, mason, serefsiz, faise, ve tum din dusmanlarin belasini versin ve lanet etsin cumlesini.

Elimizden ancak bu geliyor simdilik.

RABBIM BIZI BUNLARA KARSI BOYLE HIC BIRSEY YAPMADAN DURDUGUMUZ ICIN AFFETSIN.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 21:02
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
galip27 su an offline galip27  
CUMHURİYET'E SAHİP ÇIKANLARA SÖVENLER O KÜFRÜN ALTINDA YOK OLURLAR...

39 Mesaj -

En Son On: 29.04.2007 - 23:16
Cinsiyeti: ----- 
İÇİNİZE SIĞDIRAMADIĞINIZ VE AĞZINIZDAN SALYALAR AKARAK PİSLİK ATMAYA ÇALIŞTIĞINIZ MEYDANA BENİM OĞLUMDA GİTTİ.BEN İŞİM OLDUĞUNDAN GİDEMEDİM.

BENİM OĞLUM ORDA MEYDANLARDA YÜZBİNLERCE ÜLKESİNİ VE ÜLKESİNİN REJİMİNİ KORUMAK İÇİN GELEN İNSANLARLA BİRLİKTEYDİ.
BENSE TELEVİZYONDAN İZLEYEBİLDİĞİM KADARIYLA İZLEDİM.

BEN TAM GERÇEK BİR İMAN SAHİBİ OLAN OĞLUMUN ATILACAK TIRNAĞINI BİLE SİZİN GİBİ ETRAFA NECASET YAYMAKTAN BAŞKA BİR MARİFETLERİ OLMAYIP TEMİZ İNSANLARA İFTİRA ATANLARIN CEMİ CÜMLESİNE DEĞİŞMEM.

KURAN'IN HANGİ AYETİNDE EMEVİ YELLENMELERİNİ İSLAM DİYE UYGULAYIN DİYOR.ALIN ŞERİAT DİYE YÖNETİLENLERİN HALİNE BAKIN. HEPSİ HAÇLI PİSLİĞİ ALTINDA İNİM İNİM İNLİYOR.BAZILARIDA SIRASINI BEKLİYOR.
KURAN'DA ÜZERİNİZE HAÇLI PİSLİĞİ YAĞARSA MAKBUL İNSANLARSINIZ DİYE BİR AYETMİ VAR.??

MEMLEKETİ BABALAR GİBİ GÖZÜNÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA SATANLARI GÖRMEYECEK KADAR KÖR OLAN SİZLER,
GENELEV KADINLARINI,
KÖPEKÇİLERİ,
ALLAHI TANIYIP TANIMAYANI NASIL BELİRLEDİNİZ.
PEZEVENKLERİ, FAHİŞELERİ
NERELERİNE BAKIP ANLIYORSUNUZ ? YOKSA BİR AŞİNALIĞINIZMI VAR ??

ŞEREFİNİ BEŞ PARAYA SATANLARI GÖRMEK İSTİYORSANIZ MİLLİYETÇİ MEDYAYA BAKIN, BİRDE MECLİS T.V.YE.ORDA AÇIK AÇIK HEPSİ GÖRÜNÜYO, AÇIK EDİLİYOR.

DİN ADINA CEHALET BİLE DENMEZ SİZİN BURDA YAZDIKLARINIZA.
ALLAH'A AND OLSUN, SİZDE, SİZİ BÖYLE KOYUN SÜRÜSÜ GİBİ İSLAM DİYE TEZEK KOKULARININ ARDINDAN SÜRÜKLEYENLERDE, HEM DÜNYA, HEMDE AHİRETTE TEMİZ İNSANLARA SÖVMENİN HAKARET ETMENİN BEDELİNİ MUTLAKA KARŞINIZDA BULACAKSINIZ.

SON OLARAK DA SİTE YÖNETİMİNE SORUYORUM. BU AŞAĞILIK KÜFÜRLERE SİZDE KATILIYORMUSUNUZ ????

Bu mesaj 1 kez ve en son galip27 tarafından 29.04.2007 - 21:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 21:29
Bu mesajı bildir   galip27 üyenin diğer mesajları galip27`in Profili zum Anfang der Seite

582 Mesaj -

Bakin bayim konusmalariniza dikkat edin. Haddi asiyorsunuz. YAsinizdan dolayi her ne kadar kendimi kontrol ediyorsam saygisizliga tahammul edemem.

Daha once bir daha size yazmiyacagim demistim. ama siz dayanamayip yine yazdiklarima cevap verdiniz.

Bakin oglunuzun tirnagi degil siz ve sizin oglunuzu ve senin gibileri, ben seriat'a kurban ederim. Kimsin sen kardesim. boyle konusma hakkina sahip bir degilsin. ve bana hic bir sekilde boyle hakaret edemezsin. Olgun ve bilginligini her firsatta dile getiriyon ve karsindakileri de cahil bilgizsiz yok bilmem daha ne.. gibi laflarla itham ediyorsun. Sunu cok iyi bilki ASIL CAHILIN KATMERLISI SENSIN. Allah; Islam dinine ve muslumanlara saldiranlari lanet etsin ve kahretsin. Bakin yine ayni sekilde soyledim. Buna kiziyorsan senin imanindan suphe ederim.

Ben ne seninle nede senin gibi dusunenlerle konusmak istemiyorum. Bir daha benim yorumlarima isim vermeden dahi olsa cevap verme. Cunku sana sabir gosteremiyorum artik. Kime tapiyorsan ve kimleri seviyorsan onlarin yanina git. ateist erif.

Asil hacli pisligini yalayan senin gibi hacli zihniyetine sahip ve hacli rejimini savunanlardir. Oyle olmasaydi hacli zihniyetinden olusan kanunlari ALLAH'in kanunlarina tercih etmezdin. Din dusmanlarini sevip alkislamazdin. Adamlar cocuk kur'an ogrenmesin bale yapsin daha iyi diyor. Ve bu mitingi duzenleyenlerde bunlardir. Bumu senin Kur'an anlayisin.

Sen en iyisi bir tovbe istigfar et ve imaninin yeniden tazele. Yazik sana bu kadar Kur'an ayeti okuyupta din disi bir zihniyete sahip olman cok aci. Hem aciyorum hemde tuhafima gidiyorsun. Anlasilan kisinin 40 yasindan sonra kafasina laf girmiyormus.

Oyle anladimki siz istesenizde gercekleri goremiyeceksiniz. Cunku belki bu dusuncenizden dolayi Allah kalbinizi taslastirmistir. Goznuzu kor etmistir gercekleri idrak edemiyorsunuz dur.

Sen emevi ve abbasilerle kafayi bozmussun. Iste bunlari gormek istiyorsan ataturk, laik ve cumhuriyetcilere bir bak tam olarak goreceksin.

Allah akil fikir versin size. Güle Güle
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 22:02
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yagmurzamani su an offline yagmurzamani  
BU NEDİR BÖYLE

25 Mesaj -

En Son On: 15.08.2007 - 20:07
Cinsiyeti: Bayan 
SEVGİLİ KARDEŞLERİM. BU CUMHURİYRT YÜRÜYÜŞÜ ADI ALTINDA DÜZENLENEN SAÇMALIĞA BENDE KATILMIYORUM. CUMHURİYETİN ELDEN FELANDA GİTTİĞİ YOK. ORDAKİLER SADECE KENDİ İÇLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN ÇIKIYORLAR. RABBİM SONUMUZU HAYREYLESİN İNŞALLAH.
YALNIZ BİR KONUYA KATILMIYORUM.ODA NE OLURSA OLSUN NE DÜŞÜNÜRLERSE DÜŞÜNSÜNLER BU DERECE O İNSANLARA BÖYLE AĞIR KELİMELER KULLANMAK BİZE HİÇ YAKIŞMIYOR. MUHAMMET YUSA ARKADAŞIM SİZİN TÜM YAZILARINIZ GAYET HOŞ. ANCAK BU ŞEKİLDE YAZMANIZ İNANIN BENİ ÜZDÜ.
PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) BİZE DAİMA KARŞIMIZDAKİ NE OLURSA OLSUN HOŞGÖRÜLÜ YAKLAŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİYORMU.
O ÜÇ BEŞ (BİZİM GÖZÜMÜZDE) KİŞİNİN ÇIKIPTA ÖYLE BAĞIRMALARI BİZİM İMANIMIZ ZAYIFLATACAK DEĞİLDİR.AKSİNE ONLARI GÖRDÜKÇE DAHADA İMANIMIZA SARILIYORUZ. ONLARIN BU HAREKETLERİYLE ELDEN GİTMEYEN CUMHURİYET KURTULACAK DEĞİL YA
TABİ BUNLAR BENİM GÖRÜŞÜM. HEPİNİZE SAYGI DUYARIM
RABBİM UMARIM O İNSANLARIDA DOĞRU YOLA İLETİR. HATALARINI GÖRÜP DÜZELTME İMKANI VERİR İNŞALLAH.
ZATEN BUNUN HESABINI AHRETTE VERECEKLERDİR.
AMA BİZE YAKIŞAN OLAYLARA BU DENLİ CÜMLELERLE YAKLAŞMAK OLMAMALI.
RABBİM HEPİMİZİ KURTULUŞA ERENLERDEN EYLER İNŞALLAH.
KIRACAK BİRŞEY SÖYLEDİYSEM AFFINIZA SIĞINIRIM. HAKKINIZI HELAL EDİN
RABBİM DAİMA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 22:16
Bu mesajı bildir   yagmurzamani üyenin diğer mesajları yagmurzamani`in Profili yagmurzamani Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
adnan07 su an offline adnan07  
Themenicon   

16 Mesaj -

En Son On: 04.12.2016 - 15:59
Muhammed ve cihan kardeşime tamamen katılıyorum. Kendilerini şu ülkenin tek sahibi zanneden kişiler, hakimiyetin ALLAH olduğunu unutuyorlar. Kalkıpta birde oğlunun gerçek iman sahibi olduğunu söylüyor. Nerde yazıyor kendi din kurallarına yani şeriata küfretmek.ALLAH bizleri yaratırken laikliğe şuna buna kulluk etsin diye yaratmamış, kendine kulluk etsin diye yaratmış. Birde ülkenin topraklarının satıldığından bahsediyor. Hiç biliyormu gurbetci TC vatandaşlarının aldığı gayrı menkul vearazilerin toplamı bin ise, türkiye de yabancılara satılan ların BİR olduğunu? ALLAH İNŞALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 22:48
Bu mesajı bildir   adnan07 üyenin diğer mesajları adnan07`in Profili adnan07 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
galip27 su an offline galip27  
LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET BU ÜLKEYE ALLAH'IN BİR LÜTFUDUR.

39 Mesaj -

En Son On: 29.04.2007 - 23:16
CİHAN senin evinde tuvalet yokmu ? Ortalığı nasıl batırdığının hala farkında değilsin.
Güzel cümle kurmaya çalıştığında bile ağzına gözüne bulaştırıyorsun. Kendini zorlama anlayan senin ne olduğunu anlamıştır.

Birde merak ediyorum, senin başına buraya yazman için silah falanmı dayıyorlar ?? Bence zorlama acaip manzaralar oluşturuyorsun.

Bana nasihat vermeye çalışman, senin çaresiz bir şekilde EMEVİ VE ABBASİ TEZEKLERİ'ni üzümlü kek sanma illetine tutulduğunu gösteriyor.Bundan kurtulmak çok zordur. Sen yinede ömrünün sonuna kadar benim yazılarımı fırsat buldukça oku. Çıkmayan candan ümit kesilmez.

Memleketin neyinin ne kadar satıldığını, gurbetçiler işine benzeyip benzemediğini, bu ülkede zamanı gelip dananın kuyruğu artık kopunca iliklerinize kadar öğrenirsiniz.Şimdi sabredin.

O meydanda müslümanı, hristiyanı, ateisti, putperesti her inançta insan ALLAH'ın bu ülkeye barış için yaşamamız için bir lütfu olan rejime sahip çıkıyorlar.
Sense en aşağılık iğrenç hakaret ve küfürlerle onlara iftira atıyorsun.Hala da yaptığın pis işi savunuyorsun.

Sen kendinin bile nasıl bir ruhsal bozukluk içinde olduğunu anlamaktan acizken altında boğulacağın iğrenç sayhaları neden burda kusuyorsun ?? Bir akıl fıkarasının akıl sahibine Allah akıl fikir versin demeside çok hoş doğrusu.

Cevap diye yazdığın yazıların da hiç ipe sapa gelir tarafı yok.

Şeriat nedir ? Allah bilir kelime anlamını bile bilmiyorsundur.
O şeriat dediğin EMEVİ ve ABBASİ YELLENMELERİNİN mahsulleri bugün İslam coğrafyasında bolca hasat ediliyor.
Allah o fırsatı peygamber evladı ile verdi. O değerli kişilerin hepsi kesilip zehirlendi. Onları yok edenlerin şeriat diye ortaya attığı zırvalar İslamı bugünkü içler acısı hale getirdi.
Hala anlamayacakmısınız ?
En azından insanlara sövüp Allah katında daha rezil olmayın.

Senin kafanda olan insan kasaplarıda koyun gibi adam boğazlayıp sonrada biz İslama hizmet ettik diyorlar. Allah'a and olsun bu iğrenç aşağılık fiillerin sahiplerini cehennemler bile kabul etmeyecek.

Benim imanından şüphe ettin ya, beni fen aşekilde evham sardı. Böyle acı sözler söyleme cihan.

Sen, internetten çocukların oynayacağı oyunlar bulup onlarla oyalansan sanırım en azından Allah ve kulları katında rezil olmaktan kurtulmuş olursun.
Senin neyine gerek dinle ilgili yazı yazmak. Hurafe ile dolu kafana uymayan ne görsen, tumanını indirip ortalığa bırakıyorsun. İşin en kötü tarafı bu rezaletle din için bir şey yaptım zannediyorsun.

Sitenin ruh doktoru varmı diye bir sorsana. Senin için iyi olur bakarsın.

Bu mesaj 2 kez ve en son galip27 tarafından 29.04.2007 - 23:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 23:10
Bu mesajı bildir   galip27 üyenin diğer mesajları galip27`in Profili zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Es selamu aleykum

Muhammed yusa kardeşim gül

cihan63 kardeşim gül

adnan kardeşim gül

yagmur zamanı kardeşim gül

şeriata tüm dünya kurban olsun anamız babamız evladımız canımız fedadır

Allah Razı Olsun kardeşlerim

bu ahmaklar kahrolsun seriat diyerek Allahu tealanın HÜKÜMLERİNİ ınkar ettıklerınden haberdarlarmı acaba ??

Allahın hükümlerınden birine dahi inkar eden cehennemdedir..

KAHROLSUN LAİK DÜŞÜNCEDEKİLER

bu arada buranın yönetiminede bır soru sorulmuş bu sıtenın yönetimide misyonuda elhamdülilAllah Allahu tealanın tüm hükümlerini kabul edip uygulayan kardeşlerımızdır HAŞA inkarcı degiller Allah cc razı olsun kendılerınden

tr den önce son din hak din olan islama sahip cıkalım

selam saygı ve dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son **Su_DamlasI** tarafından 29.04.2007 - 23:15 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 23:13
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HIC BIR KOR, GORMEK ISTEMEYEN KADAR KOR OLAMAZ

582 Mesaj -

Yazilariniz o kadar sacma ki size cevap bile vermeye degmez ama. Artik sizin bu halinize guluyor ve aciyorum.

Galip bey siz ne yazdiginizi bilmiyorsunuz. YA bu dini bilmiyorsunuz, yada bilerek Islam seriatina karsi geliyorsunuz.

Kur'an-a dusman olan bu toplulugu benimsemeniz ne derece imanen guclu oldugunuzu gosteriyor. Burda hic beni yada baska birini elestirmeyin birakin burda bizleri baskasi elestirsin. Kendinizi hic ovmenize gerek yok. Fikirlerinizi okuyanlar sizin nasil biri oldugunuzu anliyordur zaten. Nedense burdaki hic bir musluman kardesim sizinle hem fikir degil. Neden acaba?

Siz Kisiyi kucuk gordukce o kadar kuculdugunuzu goremiyorsunuz. Bu kibirinizle ancak zarari kendinize verebilirsiniz. Baska hicbir suurlu muslumana zarar veremezsiniz.

Bakin su mitingi duzenleyen igrenc yuzlu Turkan saylan"a Birde konustuklarina bir bakin. BAna hitaben yazdiginiz yazinizda tuvalet kelimesini yazmissiniz. Tuvalet gormek istiyormusun? O HALDE SEVGILIN VE SEVDIGIN OLAN SAYIN HEMFIKIRDASIN TURKAN SAYLAN'in yuzune bakmaniz yeterli olur sanirim. Iste senin sevdiklerin boyle insanlardir. Artik sen kendini bir kontrol et.

Bak bu bayan ne yapmis. "kutlu dogumu" sova benzeterek yuhalattirmis. Ayrica yaradilis hurafesi diyerek dini degerlere hakaret etmis.

Din anlayisiniz bumu sizin. Sizlerde darvinci olmiyasiniz. yani insan soyunun maymundan geldigine inaniyorsunuzdur her halde. Illada maymundan geldigini kabul edenler insanlarin arasindan cikip hayvanat bahcesine yada ormanlara gidip atalariyla birlikte yasasinlar.

Islama her ne sebeple olursa olsun kim olursa olun fark etmez, soven benim dusmanimdir. Herkes sevdigiyle beraberdir. sizde belli ediyorsunuz kimi sevdiginizi zaten hic kendinizi savunmayin. Sayin saylan'ci.

Birde bu garibanlar ve zavallilar, bizde muslumaniz demezlermi. Asil buna hayret ediyorum zaten.
Ekleme Tarihi: 29.04.2007 - 23:47
k_a_r_d_e_l_e_n su an offline k_a_r_d_e_l_e_n  

154 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 11:47

neyin savunucusu bu insanlarüzüntülü
muslumanmisiniz?diye soru yoneltsek ELHAMDULILLAH derlerüzüntülü
benim ulkem TURKIYE'm musluman bir ulke ve su goruntuler:(
ve bizler bizler ki bir tek yurek olup bulussak ne ikiyuzbinler ne besyuzler kac milyonlar oluruz da maalesef bizlerden bi ses yok:(
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 00:14
Bu mesajı bildir   k_a_r_d_e_l_e_n üyenin diğer mesajları k_a_r_d_e_l_e_n`in Profili k_a_r_d_e_l_e_n Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yagmurzamani su an offline yagmurzamani  
....

25 Mesaj -

En Son On: 15.08.2007 - 20:07
Neden bizlerde ses yok. Aman okuyan sesimizin yok olduğunu felan düşünmesin. Bizim ses çıkarmamamız yine devletimiz için. Biz sesimizi duyurmak istesek bırakın İstanbulun duymasını dünya çalkalanır. Çünkü bizimki imanın sesi..
Ya bi kere şeriat olmasın diye bağırıyorsunuz ama sorarım size. Çankayaya çıkacak olanda şu anda devleti yönetenlerden değilmi. Yinede bunlarada bin şükür. Ancak Şeriat gelse böylemi olur. Şu halinize bi bakın lütfen. Hiçmi tv izlemiyorsunuz. Heryer haram dolu. Tabi tek korkununz ülke laiklik felan değil,, o izlediğiniz yarışmalar, diziler, eğlenceler kapanacak dimi. Yada sizi kapatmalarından mı korkuyorsunuz. Merak etmeyin Gül'ün oraya çıkmasıyla kapanmazsınız.

Ne diyorum biliyormusunuz acaba AHMEDİNEJAD' iranı devretsede bizim cumhurbaşkanımız olsa iyi olmazmıydı...
Hayırlı günler kardeşlerim
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inş.
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 07:12
Bu mesajı bildir   yagmurzamani üyenin diğer mesajları yagmurzamani`in Profili yagmurzamani Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

944 Mesaj -

ŞERİAT NEDİR?

“ŞERİATSIZ DİN” YA DA “ALLAHSIZ İSLAM”

Gallup, "şeriat" araştırması yapmış ve Türkiye'de "şeriat" isteyenlerin oranı oldukça yüksek çıkmış. Özellikle de kadınlarda! Aslında araştırmanın amacı “İslam ve demokrasi” Gallub “Türkiye, Filistin, Mısır ve Lübnan’da dini geçmişe sahip iktidarların oluşması sonrasında İslam ve demokrasinin birbirine uygun olup olmadığını incelemek istemişler.. Türkiye, Mısır, Lübnan, Bangladeş, İran, Ürdün, Pakistan, Mısır, Endonezya ve Fas’tan oluşan 10 ülkede 100 bin kişiyle yapılan ankete göre, Türkiye’de şeriatın yasalarda bir şekilde yer almasını isteyenlerin oranı yüzde 32 !“Şeriat tek yasa kaynağı olmalı” diyenlerin oranı yüzde 9 olarak belirlenirken, ankete katılan Türklerin yüzde 11’i bu konuda ’kararsız’ kalmış.

Türkiye ile ilgili diğer sonuçlar şöyle: İslam ülkelerinde şeriata en çok karşı çıkan ülke de Türkiyeymiş. Oran %57. Türkiye’de halkın yüzde 88’i anayasada düşünce özgürlüğünün bulunması gerektiğine inanıyormuş. Gerisi ne istiyormuş aceba.. Türkler’in yüzde 86’sı, “Din, günlük hayatımda önemli bir yere sahip” diyormuş.. Buyurun şimdi. %86 böyle diyor, %57si ise Şeriata karşı. Bundan nasıl bir sonuç çıkar: Bu insanlar ne dediklerini bilmiyorlar.

Türkler’in yüzde 24’ü dini liderlerin, anayasa oluşturulması sırasında doğrudan ya da danışman olarak rol alması gerektiğini söylüyormuş. Zengin ve eğitimli olan Müslümanlar radikal olmaya çok daha yatkınlarmış ve Kadınlar erkeklere göre daha çok şeriat istiyormuş.. Kadınların çoğunluğu, yasalarda şeriatın mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyor, ancak aynı zamanda kadın haklarına da inanıyormuş.Terörle savaş Müslüman dünyasında radikalleşmeyi artırdı ve Amerikan karşıtlığının çok yüksek seviyelere tırmanmasına sebep olduğu da bir başka gerçek.Gallubçuların mı kafası karışık, yoksa vatandaşın mı bilmiyorum ama, bu işi bizim mediamızın ve aydınlarımızın anlamadığı çok açık..

A benim yurdumun canım aydıncıkları, şeriatsız din olur mu kardeşim..Önce şeriat ne demek. Siz bunu ne anlamda soruyorsunuz, karşınızdaki ne anlıyor? Şeriat, etimolojik açıdan geniş yok, pınarın gözü / Pınarın gözüne giden yol anlamına geliyor.. Teknik anlamda ise Şeriat Hukuk, meşruiyetin kaynağı demek. Yani “Gayrimeşru” dediğiniz zaman “ Şeriata uygun değil” demiş olursunuz. Teolojik anlamda ise bir dinin emir ve yasakları demektir. Yani dini anlamda meşruiyeti ifade eder. Bir Müslümanın şeriata karşı çıkması, “ben Türkiye vatandaşıyım ama bu ülkenin hukuk düzenine inanmıyor ve güvenmiyorum”demektir.. Müslümanım dediğiniz zaman, İslam şeriatına şeksiz şüphesiz iman ve ona uygun yaşama sözü vermiş olursunuz.. Yani içki içmekle bir Müslüman dinden çıkmaz ama, bu iş vejeteryan olduğunu söyleyip arkasından da köfteye bayıldığını söyleyip arkadaşlarını köfte partisine davet etmeye benzer. Sosyalist olduğunu söyleyip tefecilik yapan adamın durumuna düşer sonra kişi. İnek kasaplığı yapan Hindudan (İneğe tapan kişi) ne farkı kalır insanın o zaman..Laiklikle kafasını bozmuş birileri, şeriatı, herkesi belli bir dinin, hatta belli bir mezhebin elinde, onun ruhbanları tarafından topluma dayatılan, karşı çıkanların acımasızca cezalandırıldıkları, ellerinin kollarının kesildiği bir düzen gibi, diktatörlük gibi göstermeye çalışıyor. Kendi ideolojileri İslamdan daha yüce, Allah(cc)den daha merhametliler (haşa)!Yani din devleti olacak, herkes belli bir dinin politikacılar tarafından yorumlanan ve din adamları kadrosu tarafından oluşturulacak bir yönetim mekanizması olarak görmeye/göstermeye çalışıyor.. Burada asırlardır Hristiyanların ve Yahudilerin, Sabiilerin, hatta Ezidilerin (Şeytana farklı bir misyon yükleyen inanç topluluğu), Mecusilerin yaşadığını unutuyorlar.. Müslümanlar asırlarca Hindistanı, İspanyayı, Balkanları, Afrikayı yönetti, ne oldu?

Ermeni meselesini çıkartanlar dindar insanlar değil, aksine seküler tiplerdi. İttihat Terakkiciler değil mi idi onlar.. Biz tabiri caizse şeytanı kutsayanlarla birlikte bin yıldır burada, İslam geleneği ve toplumu içinde barış içinde bir arada yaşamadık mı? Bunlar Cumhuriyeti de, Demokrasiyi de, Laikliği de bilmiyorlar. Tarihten de haberleri yok. İslamı da bilmiyorlar.. Benim yıllar önce yayınlanan “Yaşasın şeriat” diye bir kitabım vardı. Belki de onu yeniden yayınlamak gerekiyor. Namık Kemale baksınlar, Saidi Nursi’ye, Eşref Edibe, baksınlar, isterlerse İncile, Tevrada baksınlar ya da Türk Tarih Deyimleri sözlüğüne baksınlar bakalım Şeriat neymiş..Bir Müslümana “şeriat istiyormusun” diye sorulur mu? Bunun Hinduya “inek eti yiyor musunuz“ diye sormaktan ne farkı var. Ya da bir erkeğe “hamilemisiniz” diye sorulur mu? İnek eti yiyen hindu, ya Hindu değildir, ya da dinine ihanet ediyordur. Dinine ihanet eden biri ise kimse sadık olabilir!.. Ya da çifte standartı, iki yüzlü, münafık biridir ki, münafık kafirden eşeddir.. Böyle bir yanlış içinde olan kişi günahkar kabul edilir..O kadar. Yani siz günahkarların oranını bulmuş olursunuz böyle bir anketle... Şeriattan yana değilse ve “Müslümanım” diyorsa ya İslamı, ya da Şeriatı bilmiyordur, ya da sizden korktuğu için aklı karışmıştır zavallının.. Böyle bir kamu oyu araştırması sosyolojik yapıyı değil, cahilli ve korkuyu gösterebilir ancak.. Eski Ahid (Tevrat), Süleymanın meselleri 28/9 da “Kim şeriatı dinlemekten kulağını çevirirse, onun duası da mekruktur (Kerihtir / Pistir)” der. Kur’an-ı Kerimde “Dualarınız olmasaydı, ne işe yarardınız ki” der. Dinde böylesine önemli bir yeri olan dua konusunda, kulağını şeriattan çeviren biri için Tevratın dediği budur.. Şeriatsız bir din, Allahsız bir İslam olmaz.. Halksız demokrasi isteyenler kutsalı olmayan bir din dayatmak istiyorlar bize. Dinimizi, kendi ideolojik ve politik standartlarına indirgemek istiyorlar.. Bize İlahlık (Hüküm koyucu) ve Rablik (Terbiye edici) taslıyorlar.. Bize din biçmeye kalkıyorlar.. Devlet, anayasa ve yasaların varlık ve meşruiyeti, birey ve toplulukların temel hak ve hürriyetlerini korumak olması gerekirken, bizzat bu yapıları korumaları gereken bir değere karşı tehdit olarak yorumlayan bir anlayışla, dini potansiyel bir risk ve tehdit olarak göstermeye çalışıyorlar..Soru da yanlış, cevap da. Zırva te’vil götürmüyor sonunda. Veri yanlış olunca yorum da yanlış oluyor sonunda..Her Müslüman şeriatçıdır ve şeriat sizin sandığınız gibi (şeriatı tehdit olarak görenlere söylüyorum) bir şey değildir.. Abdurrahman DİLİPAK ( 2007-02-25 )

Ş E R İ A T
"Biz bu sayıda 'Kahrolsun' ve 'Yaşasın' sloganlarıyla duygularımızın,korkularımızın, inancımızın,inkarımızın konusu olagelen 'Şeriat'ı düşüncenin konusu yapmayı amaçladık." İşte bu iddiadan yola çıkarak, son sayısını, özel bir 'dosya' halinde,hayli netameli bir konuya ayırmış İslamiyat dergisi : Şeriat.
Gerçekten de, bu ülkede şeriat, toplumsal bir antagonizmanın konusu haline gelmiş, daha doğrusu getirilmiştir. Şeriat Dosyası editörü, bu olguyu şu cümleyle vermeyi uygun bulmuş: "Bir tarafta Şeriat için canını vermeye hazır insanlar,diğer tarafta Şeriat'a karşı mücadele etmenin 'sevap' olduğu fetvasını veren savcılar, hukukçular…"
Osmanlı'nın Yeniçerileri "Şeriat isterük!" diye ayaklanırken, gerçekte istedikleri şeyin ne kadar cahiliyseler, Cumhuriyet'in Yeniçerileri de "Kahrolsun Şeriat!"diye koro halinde tempo tutarken, düşmanı oldukları şeyin o kadar cahiliydiler.Cehalete dayalı dostlukla cehalete dayalı düşmanlığın, "cehalet" zemininde aynı gözede buluşması demeye gelen bu tavırların çıkardığı toz-duman arasında Şeriat, hep bir düş kuşu, hep bir Simurg olmayı sürdürdü.
Şeriat, etimolojik olarak "suyun kaynağına varmak amacıyla, suya muhtaç canlılar tarafından oluşturulan işlek yol" anlamına geliyordu. Kur'an'da, ikisi "Şeria(t)"formunda olmak üzere, "Ş-r-a" kökünden türetilmiş dört kelime yer alıyordu. Bu kullanımlardan yola çıkılarak yapılan şu tesbit önemli: "Buradaki istiarenin suyun kaynağına değil de,kaynağa giden yola yapılması calib-i dikkattir. Dinî bağlamda bunun anlamı şudur: Şeria(t),ed-dîn'den tarihin her hangi bir anında bir topluma, bir peygamber(vahiy/kitap) aracılığıyla açılan yoldur; yani Şeriat, 'din' değil 'tedeyyün'dür. Lugat anlamında Şeria(t); canlıları hayat kaynağı olan suya götürürken; dinî anlamda Şeria(t) insanları ilahi hakikate bağlamaktadır."
Peki, problem nerede yaşanmaktadır? Garaudy'e kulak verecek olursak,problem, suyun kaynağına sadık kalmak yerine, eskilerin kendi zamanlarında kaynağa ulaşmak için kullandıkları yola-yordama sadık kalmaya çalışmaktan kaynaklanmaktadır. Oysa ki, bugün dün değildir.Garaudy'yi dinleyelim:
"Şeriat, kokmuş su çekmek için gidilen durgun bir su birikintisi değildir. Böyle bir şey yeni susuzlara yalan söylemek olurdu. Şeriat,pırıl pırıl parıldayan ve akarken kıyılarını verimli kılan güzel bir nehirdir."
Garaudy, geçmişi ve batıyı taklit batağına saplanmış cümle ölü canlara şunları söyler: "şeriat'ın gerçek anlamda uygulanmasının tembel bir lafızcılıkla hiçbir ilgisi yoktur. Gerçek bir uygulama, Kur'an ya da Sünnet'in koymuş olduğuher hükmün gerisinde, onun varlık nedeninin, onu hazırlayan ilkenin,uygulanmış olduğu tarihi şartların yeniden bulunmasını gerektirir... Şeriat, Kur'an'ın, tamamını açıklamış olduğu Allah iradesi tarafından emredilmiş olan fiillerimizin her biridir. O halde, Allah'ın rızası,her hangi bir ayeti, onu Kur'an'ın bütünselliğinden ve ona anlamını veren tarihi bağlamdan koparan lafzi bir okuma ile belirlenemez."
Fas'ın yetiştirdiği cins bir kafa olan Muhammed Abid Cabiri de,Şatıbî'den söz ederken şöyle der: "Bu metodolojik yeniden yapılanma,kıyas veya nassların lafzi anlamları üzerinde yoğunlaşarak onlardan hükümler üretme yerine,Şeriat'ın genel amaçlarının anlaşılmasını gerektirmektedir." Gerek Garaudy gerekCabiri, bu noktada aynı gözede buluşuyorlar. İkisi de, Şeriat'ın hırsızlık için öngördüğü "kat-ı yed" cezasını, önerdikleri yöntem çerçevesinde yeniden okumaya tabi tutuyorlar. Buraya kadar güzel.
Fakat, çıkış noktaları birbirinden tamamen farklı. Benim de asıl vurgulamak istediğim nokta burası. Garaudy'nin hareket noktası, "Bencil yararlarının savunulması üzerine" kurulan, "köleleştirici" Batı uygarlığının tek alternatifinin İslam olduğu gerçeğidir: "Başlangıç dönemlerindeki yaratıcı atılıma sadık olan bir islam, yeniden insani ve ilahi inanç birliğinin bir mayası ve gerçek bir modernitenin yaratıcısı olabilir." Cabiri'nin hareket noktası ise, Garaudy'nin tersine "öyle bir tedvin çağı ki, hareket noktası sürekli içtihad ve çağdaş hayata ayak uydurmaktır." (s.36)Cabiri'nin "tecdit" teklifinin eksenini "mevcut gelişmişlik düzeyineayak uydurabilecek yeni metodolojik çerçeveyi ortaya çıkarabilecek yöntemsel prensipleri yöneltmek" (s.42)oluşturmaktadır.
Bir çuval inciri berbat eden de, Doğu'lu Müslüman aydının Batı karşısında duyduğu,işte bu aşağılık kompleksidir.

"Şeriat yaşasın" , fakat nasıl?
Tevhid, insanlığın değişmez değerlerinin öbür adı olan "islam"ın tüm ilkelerinin kendisinden neş'et ettiği temel değerdir. Tevhid, epistemik anlamda hakikatin kaynağının tek olduğunu, kozmik anlamda var olan
hiçbir şeyin bu kaynaktan bağımsız düşünülemeyeceğini, sosyolojik anlamda insanların birbirleriyle ontolojik eşitliğini (vahdet) ve dolayısıyla kula ve eşyaya kulluğun, sömürünün, zulmün dışlandığını (adalet) ifade eder.
Tevhid'in, bütün unsurlarıyla gerçekleşmesi, insanın Allah'ın iradesi karşısında gösterdiği tavra bağlıdır. İslam, Kur'anî anlamda, insanın Allah'a karşı duruşunu ifade eder; yani, insanın, varoluşunu Allah'tan bağımsız anlamlandıramayacağını ve anlayamayacağını farkederek, hayat tasavvurunun merkezine Allah'ı yerleştirmesidir. Bu da, insanın, gönüllü olarak tüm yaşamı boyunca eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmesi,sorumsuz davranmaması anlamına gelir.
Allah, 'yaratma'yı kendisine meslek edinen (Hallâk), her an görev başında bir yaratıcı olarak (kulle yavmin huve fi-şe'n) aktiftir ve zamana, olaylara ve eşyaya müdahildir. İnsanlık tarihi boyunca gönderilen peygamberler ve onların taşıdığı vahiy, işte bu ilahi müdahalenin eseridir.Allah'ın tarihe müdahalelerinin hiç biri,zamandan, olaylardan ve olgudan bağımsız gerçekleşmemiştir. Aslında, bu müdahalelerin gerekçesi dahi, bizzat o zamanda ve mekanda yaşayanlar ve yaşananlardır.
Şu durumda, Allah'ın hayata müdahalesinin iki boyutu inkar edilemez biçimde ortaya çıkıyor:
1. Tüm ilahi müdahalelerde hiç değişmeyen ve hep aynı kalan temel nedenler,amaçlar ve ilkelerdir; ki, "Bugün size dininizi tamamladım"agla5:3) ayeti bunu ifade ediyor. Bu ayetten sonra da "Şer'î hüküm" bildiren ayetler (Kelale ayeti gibi) inmeye devam ettiğine göre, bu ayette tamamlandığı ifade edilen "ilkeler"dir.
2. Bu sabit ilkelerin farklı zaman ve zeminlere uygun ve uyarlanmış olarak 'teklif edilen' özel yol,pratik uygulamalar ve yöntemlerdir. İşte Kur'an'daki "Sizden her nebi için bir şeriat açıkladık" (5:48) ibaresi bu anlamı ifade ediyor.
Şeriat'ın etimolojik anlamı, "canlıları suyun kaynağına götüren işlek ve geniş yol" olduğuna göre, 'şimdi ve burada' yaşayan insanları, yaşadıkları çağdan suyun kaynağına götüren yol nasıl bulunmalı? Çünkü,dünkü yol, dün yaşayan insanların kendi yaşadıkları zaman ve zeminden,yani onların 'şimdi ve burada'sından kaynağa giden yoldu. Bu gün o gün olmadığına göre, ne yapmalı?
Farklı bir ifadeyle:İlahi kelamın lafzı "suyun" karşılığıdır. O lafızların ahlaki hedefleri ise o suyun "kaynağıdır". O kaynağa giden "yol" ise, tabiatıyla "sudan" daha fazla, "suyun kaynağıyla" yani "ahlaki hedeflerle "ilgili hükümlerdir. Söz konusu "ahlaki hedefler" ise, Allah'ın "ne dediğinden "daha çok "ne demek istediğini" tesbitle ilgilidir ve yapılacak en önemli görev budur: Allah'ın ne dediğinden yola çıkarak ne demek istediğini, yani muradını tesbit etmek.
Ben, kendi payıma,Fazlur Rahman'ın şu sorusunu önemsiyorum:"Allah, toplumsal değişmeyi bütün vahiy tarihi boyunca, hatta Kur'an indirilirken bile dikkate alırken, Kur'an'ı tamamlarken bu tutumundan vaz mı geçti? Yoksa toplumsal değişme mi durdu? Zemahşeri'nin dediği gibi tarih boyu toplumsal değişmeye bağlı olarak değişen maslahatları gerçekleştirmek için yeni hükümler koyan Allah, 7. Miladi asırdaki bir toplumun maslahatlarının kıyamete kadar bütün insanlar için değişmeyeceğine mi karar verdi?"
Bugün, Allah'a karşı sorumluluğunun bilincinde olan her ilim sahibi, bu sorunun cevabını aramak durumundadır. Bugün, "düşünsel" bir cihada, bu ümmetin geçmişten çok daha fazla ihtiyacı var. Bilmediğinin düşmanı olan aldatılmış cahil yığınları bir yana bırakacak olursak, "Yaşasın menfaatlerimiz!" diyemedikleri için "Kahrolsun Şeriat!" diye tempo tutanları "insanın mutluluğu" önünde ciddi bir engel olarak görmüyorum; benim asıl endişem,"Yaşasın Şeriat!" diyenlerin, Allah'ın iradesine uygun yeni bir hayatın inşası için gerekli gayret, birikim ve "temsil kabiliyeti"nden yoksun olmalarından kaynaklanıyor.
MUSTAFA İSLAMOĞLU
LAİKÇİLERE DUYRULUR......
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 11:25
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ŞERİATI KABUL ETMEYEN MÜRTEDDİR! MÜRTEDİN CEZASI NEDİR?

944 Mesaj -

MÜRTED

Geri dönmek, geri istemek, eski haline dönmek anlamındaki "irtidad" mastarının ism-i faili. Istılahta ise, müslüman olduktan sonra, İslâm'dan dönüp başka bir dine giren veya dinsizliği tercih eden kimseler için kullanılan bir akaid terimi. Dinden çıkma olayına da "riddet" denir.

Müslümanın dinden çıkıp, irtidat etmesine sebep olan şeyler şunlardır:

1- Allah Teâlâ'ya ibadette O'na şirk koşmak: "Kim Allah'a ortak koşarsa, şüphesiz Allah ona Cenneti haram kılmıştır ve onun varacağı yer Cehennemdir. Zâlimlerin hiç bir yardımcısı da yoktur" (el-Mâide, 5/72). İbadet türlerinden her hangi birini Allah'tan başkasına yönelterek işlemek, ölülerden yardım istemek, aracılık ve şefaat dileyerek ilk müşriklerin yaptığı gibi Allah'a şirk koşmak, (Mekkeli müşrikler ibadet ettikleri ilâhlarının, insanları yarattığına, rızıklandırdığına ve tasarruf yetkisine sahip olduğuna inanmıyorlardı. Onlar, tapındıkları putlarının Allah indinde bir makama sahip olduklarına ve insanlarla Allah arasında aracı ve şefaatcılıkta bulunduklarına inanıyorlardı): "Bunlar Allah katında şefaatcilerimizdir derler" (Yunus, 10/18). "Şüphesiz, mescidler Allah'a mahsustur. O halde orada Allah ile beraber bir başkasını anmayın" (el-Cin, 72/18). "Doğru dua ancak Allah'a yapılandır. Allah'tan başkasından yardım istenmez. Zira Allah'tan başka diğer varlıklar ise dua edenlerin ve yardım isteyenlerin hiçbir isteğine cevap veremezler. Allah'tan başkasından yardım isteyenlerin durumu ellerini tamamen açarak suya uzatan kimseye benzer. Ağzına su götürmek ister fakat götüremez. Şu halde kâfirlerin duası sapıklıktan başka bir şey değildir" (er-Ra'd, 13/14).

Allah'tan başkasına dua edip bir dilekte bulunanlar, kâfirler olarak adlandırılmaktadır. Bu konu üzerinde ulemânın icma'ı olup, buna muhalif görüş beyan eden hiç bir kimse yoktur.

Allah'ın şeriatından başka kanunlarla veya Allah'ın nizamının dışındaki şirk düzenlerinin kaideleriyle hükmetmek de, Allah'a ibadette ortaklar edinmektir: "Hüküm ancak Allah'ındır. O ancak kendisine ibadet etmenizi emretti" (Yusuf 12/40). "O hiç bir varlığı hükmüne ortak yapmaz" (el-Kehf, 18/26).

Allah'ın dışında; insan, melâike, cin, taştan heykel vb. adına kurban kesmek veya adak adamak; ayrıca, Allah'a tevekkül eder ve O'na sığınır gibi, bir başka varlığa sığınmak ve ondan medet ummak da irtidadı gerektirecek fiillerdendir.

2- Kâfirleri tekfir etmemek, kâfirler hakkında şüpheye düşmek ve uydukları İslâm dışı ideolojilerinin doğru olduğuna inanmak; anıt, mezar ve ölülere tapınmak; Yahudilik, Hristiyanlık, Komünizm, Kapitalizm, Demokrasi, Sosyal Demokrasi vb. şirk düzenlerini doğrulamak. Allah Teâlâ, bunların hepsinin küfür olduğuna hükmetmiştir. Bu, Kitap, Sünnet ve icma ile sabittir. Buna göre bunların küfür olduğunu kabul etmeyen, Kur'an'ı, Sünnet'i ve icma'ı yalanlamıştır. Müslüman olduktan sonra, bu şekilde düşünmeye başlayan kimse irtidat etmiştir.

3- Muhammed (s.a.s)'in getirdiklerinden bir şeye kızmak ve uygunsuz görmek. Onlarla amel ediyor olsa bile durum değişmez. Allah Teâlâ bunu şöyle ifade etmektedir: "Bunun sebebi, onların, Allah'ın indirdiklerini beğenmeyip çirkin bulmalarıdır. Dolayısıyla da Allah, onların amellerini heder etmiştir" (Muhammed, 47/9).

4- Rasulullah (s.a.s)'in dininin sevap veya günahlarından herhangi birini alaya almak, eğlence konusu yapmak: "Onlara de ki: Allah ile âyetleri ve peygamberleriyle mi alay ediyordunuz? Özür beyan etmeyin. Çünkü iman ettikten sonra, inkâr ettiniz" (et-Tevbe, 9/65-66).

5- Kâfirleri alkışlamak ve mü'minlere karşı onlara yardım etmek: "Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz onlardan olur. Muhakkak ki Allah zâlim kavmi hidayete erdirmez" (el-Mâide, 5/51).

6- Allah'ın dininden tamamıyla veya o olmadan dinin sahih olması mümkün olmayan temel unsurlarının birinden yüz çevirmek: "Fakat kâfirler, uyarıldıkları şeylerden yüz çevirirler" (el-Ahkaf 46/3).

7- Bazı insanların, Muhammed (s.a.s)'in şerîatini aşıp, ona bir şeyler ekleyebileceğine inanması: "İslâm'dan başka bir din arayan kimseden Allah bunu asla kabul etmez. O kimse ahirette de hüsrana uğrayanlardan olacaktır" (Âlû İmrân, 3/85).

8- Üzerine icma vaki olmuş İslâm'ın farzlarından birisi üzerinde tartışmaya girmek veya yine haramlığı icmayla sabit olan bir şeyi helâl saymak. İmam Suyûtî şart koşulan sahihlik şartlarını taşıyan hadisi inkâr edenin İslâm dairesinden çıkıp irtidat etmiş olduğunu ve kıyamet gününde Yahudilerle, Hristiyanlarla veya küfür gruplarından uymayı dilediği kimselerle haşrolacağını söylemektedir (Miftâhü'l Cenne fi'l-İhticâcı bi's-Sûnne, s. 5).

Bir kimse şehadet getirip, namazını kılsa, orucunu tutsa ve kendisinin müslüman olduğunu iddia etse bile, bu sayılan şeyleıden ve İslâm'a dair eserlerin mürted bahislerinde etraflıca zikredilen hususlardan bir tanesini işlediği zaman irtidat etmiş sayılır.

Burada şöyle bir soru sorulabilir: Bir müslüman nasıl tekfir edilebilir? Zira Rasûlüllah (s.a.s); "Bir adam kardeşine "ey kâfir" derse, bu söz ikisinden biri için mutlaka gerçekleşir" (Buhârî, Edep, 73; Müslim, İman, 111). "Allah'tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed'in O'nun Rasulü olduğuna şehadet eden kimseye Allah ateşi haram kılmıştır" (Buhârî, İlim, 49) buyurmaktadır. Burada tekfir edilmesi caiz olmayan müslüman, muvahhid olup, İslâm'a aykırı olan şeylerden kaçınan kimsedir. O, tevhid üzere olan kişidir. İşte Allah Teâlâ bu gibi kimseler üzerine ateşi; kendisine şirk koşanlara ise Cennet'i haram kılmıştır. Nitekim, Rasûlüllah (s.a.s), şöyle buyurmaktadır: "Allah'a inanıp, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayan Cennet'e girmiştir. Allah'a inanıp da, O'na şirk koşan ise Cehenneme girmiştir" (Müslim, İmân, 152). Bunun içindir ki Ashab, Müseylemetü'l-Kezzab ve Esvedü'l-Ansî'nin nübüvvetine iman edenleri ve ayrıca zekât vermek istemeyenleri tekfir ederek, onların mürted olduklarına hükmetmiş ve onlarla savaşmışlardı.

Akıl hastası ve çocuğun dinden dönmesi irtidat cezasını gerekli kılmaz: "Üç kişiden hesap sorma kaldırılmıştır: Aklını kaybetmiş kimse akıllanana kadar; uyuyan uyanana kadar ve çocuk, bulûğa erene kadar. Bu üç zümreden kalem kaldırılmıştır ve yaptıklarından sorumlu tutulmazlar" (Ebu Davud, Hudûd, 17; Tirmizi, Hudud,1; Nesai, Talak, 21; İbn Mâce, Talak, 15).

Bunun gibi, istemediği ve kastetmediği halde hataen küfrü getiren bir söz sarfeden kimse de mürted sayılmaz:

"Allah, ümmetimden hata, unutma ve zorlanma ile yaptığı Şeylerden sorumluluğu kaldırdı" (İbn Mâce, Talâk, 16).

Kalbi imânla dolu olduğu halde, zorlama (ikrah) ile dinden döndüğünü söyleyen kimse için irtidat vaki olmaz: "Kalbi imanla dolu olduğu halde, inkâra zorlananların dışında her kim imanından sonra Allah'ı inkar edip de küfre göğüs açarsa, işte Allah'ın gazabı o gibilerin başınadır ve onlar için büyük bir azap vardır" (en-Nahl,16/106). İkrahın özür sayılmasının bir ölçüsü vardır. İçki içmek, ölü eti yemek, küfür ve malı telef etmek şeklindeki zorlama veya dövmek ve hapsetmekle tehdid edilmek, ikrah değildir ve haddi gerektirir. Sadece ölümle tehdit edilip de tehdit edenin bunu yapabilme gücüne sahip olması halinde ikrah özür sayılabilir. Kişi sabreder, dininden dönmez ve öldürülürse bunun karşılığında büyük bir mükâfat alır (el-ihtiyâr, II, 106).

Zorlama olmadan (ikrah) küfrü gerektiren bir söz söyleyen veya bir iş yapan, bunu korkusundan yahut alay için yapmış olsa bile mürted sayılır. Çünkü mücerred korku özür değildir. Sarhoşların irtidadı hakkında alimler arasında ihtilaf vardır.

Mürtedin Cezası

Müslümanın irtidadı; görülmesi, duyulması, itiraf etmesi veya iki âdil müslüman tarafından şahitlik edilmesi hallerinde sabit olur.

Mürtedin cezası, eğer tevbe etmezse öldürülmektir: "Dinini değiştireni öldürün" (Buhârî, Cihâd, 149). Ulemanın çoğunluğu kadın için de aynı hükmün uygulanacağı görüşündedirler. Ancak Hanefiler bu konuda farklı görüştedirler. Kadınların öldürülmesini nehyeden hadisin (Ebu Davud, Cihad, 121) hükmünün geneli kapsadığını iddia ederek irtidad eden kadının öldürülmeyeceği görüşünü ileri sürmüşlerdir (İbn Kudâme, el-Muğnî, Mısır (t.y.), VIII, 125; Seyyid Sâbık, Fıkhu's-Sünne, Kahire, (t.y.), II, 385 v.d.).

Mürtede had uygulanmadan önce, tevbe edip İslâm'a dönmesi telkin edilir. Fakat bunun ne şekilde uygulanacağı hakkında ihtilaf vardır. Alimlerin çoğunluğunun görüşüne göre, üç defa tevbe etmesi istendikten sonra öldürülür. Hz. Ömer (r.a), irtidad edenin üç gün hapsedilip tevbe etmeye çağrılması ve bu zaman zarfında yiyecek olarak suçluya ekmek verilmesi gerektiğini bildirmiştir.

Hz. Ali (r.a), bu müddeti bir ay olarak uygulamıştır. en-Nahaî ise bunun bir zamanla sınırlandırılmaması ve tevbe edene kadar sürekli İslam'a çağrılması gerektiği görüşünü ileri sürmüştür. Ancak, bu görüş, Sünnet ve icma ile sabit olan irtidad cezasının uygulanmasını imkansız kılacağından itibara şayan değildir.

İmam Mâlik, Leys, İshak ve Ebu Hanîfe; zındıkın ve irtidat edip tevbe ettikten sonra tekrar dinden dönenin tevbesinin dikkate alınmayacağını ve haddin uygulanacağını kabul etmişlerdir. Çünkü zındıkın mürted sayılmasını gerektiren önceki görüşlerinden döndüğü hiç bir zaman açık olarak tesbit edilemez. Allah Teâlâ; "Ancak, tevbe edip kendilerini düzelten ve Allah'ın indirdiğini açıklayanlar müstesna" (el-Bakara, 2/160) buyurmaktadır. Dinden dönmeyi birkaç defa tekrarlayanların tevbelerinin kabul edilmeyeceğine delil olarak da şu âyeti kerîme gösterilmektedir: "İman edip sonra inkâr eden, sonra imân edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak ne de doğru yola eriştirecektir" (en-Nisa, 4/137).

Müslüman anne babadan doğan ve müslüman olarak yetişen kimse irtidat edince, tevbe etmeye çağrılmadan had uygulanır. Fakat daha önce küfre girip sonra müslüman olan kimse tevbeye çağrılır.

Allah'a ve Rasûlüne küfreden kimse de tevbe etmeye çağrılmadan öldürülür. Böyle bir kimse tevbe etse dahi durum değişmez. Çünkü, Allah'a ve rasûlüne küfretmek haddi gerektirir. Tevbe ise haddi düşürmez (İbn Kudame, a.g.e., 125 vd.)

Mürtedin irtidat etmesiyle birlikte, bütün salih amelleri silinir ve o ebedî olarak Cehennemde kalır: "Sizden kim, dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve âhirette amelleri boşa gitmiştir. İşte cehennemlikler onlardır. Onlar orada ebedî olarak kalacaklardır" (el-Bakara, 2/217).

Bu, tevbe edilmediği takdirde böyledir. Mürted tevbe ettiği takdirde, irtidat etmeden önceki amellerinin yok olup olmayacağı hususunda İslâm alimleri arasında görüş ayrılıkları vardır. İmam Şafiî'ye göre irtidad edip, sonra İslam'a dönenin haccı da dahil hiç bir ameli düşmez. İmam Malik'e göre ise amellerinin tamamı, irtidad ettiği an düşer (el-Kurtubî, el-Cami'li Ahkâmi'l-Kur'an, Beyrut 1965, III, 48).

İrtidatla birlikte evlilik akdi fesh olur. Ancak mürted tekrar İslâm'a döner ve her iki taraf evliliklerini sürdürmek isterse, yeniden bir nikâh akdi ve mehir söz konusu olmaz. Hanetiler kocanın irtidadına bağlı boşanmayı bâ'in talak* olarak kabul etmişlerdir. Mürted, müslüman yakınlarına mirasçı olamadığı gibi, o öldüğünde de müslüman yakınları ona mirasçı olamazlar: "Kâfir müslümana, müslüman da kafire mirasçı olamaz" (Buhârî, Ferâiz, 26; Müslim, Ferâiz, 1).

Ancak âlimler bu konuda da ihtilaf etmişlerdir. Hz. Ali (r.a), Hasan, Şa'bi, Leys, Ebu Hanife ve İsbak ibn Raheveyh müslüman yakınların mirasa sahip olacaklarını kabul ederken; Mâlik ve Şafii'nin de içinde bulunduğu diğer bir grup âlim de mürteddin malının beytülmale intikal edeceğini söylemişlerdir. Ebu Hanîfe'ye göre, irtidad halinde kazanılan mal fey* hükmündedir (Kurtubî, a.g.e., III, 49). Ebu Hanîfe, irtidad etmeden önce sahip olunan malın mirasçılara intikal edebileceğine hükmederken, mürtedin irtidadla birlikte hukuken ölmüş olduğu prensibinden hareket etmektedir. Ebu Yusuf, Muhammed ve Şubrume her hâlukârda mirâs olayının sözkonusu olduğunu söylemişlerdir. Kurtubî; "İki millet (mü'min ve kâfir) arasında miras yoktur" (Ebu Davud Ferâiz, 13; Tirmizi, Ferâiz, 16; İbn Mâce, Ferâiz, 6) hadisinin hükmünün mutlak olacağını ileri sürerek, müslümanla mürted arasında veraset olayından bahsedenlerin görüşlerini reddetmektedir (Kurtubî, aynı yer).

Mürted, had uygulanana kadar, malının gerçek sahibi olup, bunda dilediği gibi tasarruf etmekten alıkonulamaz. Öldürülmeyi hak etmiş olması, O'nun malındaki tasarruf hakkını düşürmez. Bu konu diğer had gerektiren cezalarda olduğu gibi değerlendirilir. Bunun gibi, kaçıp daru'l harbe sığınsa, mülkiyet hakkı yine düşmez. İslâm ülkesindeki mal varlığı yed-i emin vasıtası ile koruma altına alınır (Seyyid Sabık, a.g.e., 390).

Ayrıca mürted öldüğünde yıkanmaz, kefenlenmez, cenaze namaz kılınmaz ve müslüman mezarlığına defnedilmez. Mürted için istiğfar câiz olmadığı gibi, onu rahmetle anmak da caiz değildir: "Ne peygamberin ne de mü'minlerin cehennemlik oldukları belli olduktan sonra, yakın akrabaları da olsa, müşrikler için af dilemeleri asla doğru olmaz"aglaet-Tevbe, 9/113).

Bir kimse İslâm'dan çıkıp, başka bir dine girdiği zaman onun irtidadına hükmedilerek cezalandırılır. Ancak, irtidat olayı bununla sınırlı mıdır; yoksa kâfirlerin din değiştirip başka bir küfür dinine girmesi de irtidad mı sayılır? Alimler bu konuda farklı görüşler ileri sürmüşlerdir.

Zâhiren bakıldığında bir kâfir, bâtıl olan dininden çıkıp, onun gibi bâtıl olan başka bir dine girmiş olduğundan dolayı sorgulanmaz. Çünkü küfür tek bir millettir. Ancak, İslâm'ı terkedip başka bir dine girenin durumu, hidayetten yüz çevirip, dalâleti seçtiği için farklılık arzetmektedir. Malikîler ve Hanefîler bu görüştedirler.

Şafiîler'de ise bu konuda iki farklı görüş vardır. Bir kâfir, dininden döndükten sonra, ya İslâm'a girer ya da öldürülür. Taberânî ibn Abbas'tan merfu olarak şöyle bir hadis nakletmektedir: "Dininden çıkıp kendisine İslam'dan başka bir din seçeni öldürün"aglaSeyyid Sabık, a.g.e., 382). Ahmed ibn Hanbel'in de iştirak ettiği diğer görüş ise şöyledir: Kâfirin seçtiği yeni din, eski dininden yukarıda ise, sorgulanmaz, aksi halde irtidat cezası uygulanır. Yahudî veya Hristiyan'ın Mecusîliği seçmesi gibi (bk. Seyyid Sabık aynı yer).

İslam'da mürtedin öldürülmesinin hikmeti

İslâm, insan için, bütün eksikliklerden arındırılmış bir hayat programıdır. O, dindir, devlettir, ibadettir, önderliktir, kitap ve kılıçtır, ruh ve maddedir, hem dünya hem de ahirettir. O, akıl ve mantık üzerine bina edilmiş ve kesin bilgi ve deliller üzerinde yükseltilmiştir. Onun inanç sisteminde ve şeriatında insan fıtratıyla çatışan, ona ters düşen hiç bir şey yoktur ve o, insanın önünde diğer beşerî düşünceler gibi, onun edebî ve maddî olgunluğa erişmesi için bir engel değil; ona ulaştıran emin bir yoldur. Kim İslâm'a girer, onun hakikatini kavrar, onun ruhî zevkini tadar ve sonra da ondan dönüp irtidad ederse apaçık delilleri inkar ederek, hak ve mantık ölçülerinin dışına çıkmış olur.

İnsan bu duruma geldiği zaman, çöküş derecelerinin en aşağılarına düşmüştür. Böyle bir insanın hayatının korunmasının hiç bir geçerli sebebi yoktur. Çünkü onun hayatında ulaşılması gereken ne yüce bir gaye, ne de şerefli bir maksat kalmıştır.

Diğer bir açıdan bakıldığında da İslâm'ın insanın yaşayışında ihtiyaç duyduğu her şeyi kapsayan bir nizam olduğu ve bu nizamın değer ve hududlarının korunmasının mutlak anlamda gerekli olduğu görülecektir. Çünkü hiç bir nizam yoktur ki, onu yok etmeye, yeryüzünden silmeye yönelik tehditlere karşı korunmadan ayakta durabilsin, varlığını devam ettirebilsin. Bir düzenin korunmasını sağlayan en önemli şeylerden biri de, her dileyenin dilediği gibi onu inkâr ederek, dışına çıkmasını engellemektir. Bu yapılmadığı taktirde, bir düzenin korunması mümkün değildir.

İslâm'dan çıkıp irtidat etmek; ihanet ederek ona baş kaldırmak ve parçalayıp yok etmeye azmetmektir. İslâm toplumunu bu tür bir tehlikeden korumak için önlemlerin alınması kaçınılmazdır. Bunu önlemek ise, beşerî sistemlerin de uygulamak zorunda oldukları gibi ölüm cezası vermeye bağlıdır.

Komünist veya kapitalist toplumların hangisinde olursa olsun, devletin anayasal nizamının dışına çıkıp ona başkaldıran kimse, ülkesine ihanet suçuyla itham edilir ve ölüm cezası ile cezalandırılır. Bu, İslâm'ın bu konudaki uygulamasına karşı çıkanların itirazlarının gerçekte, İslâm'a karşı olan düşmanlıklarından kaynaklandığını ortaya koymaktır. İslâm'ın mürted'e uyguladığı cezanın mantık dışı hiç bir taraf olmadığı ortadadır. Zaten tarihe bakıldığında, müslümanları idare edenler, bu haddi, hakedenlere uygulamaktan ne zaman yüz çevirmişlerse, işte o zaman, devlet ellerinden gitmiş, İslâm toplumu İslâm dışı güçlerin baskısı altında ezilir hale gelmiştir
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 11:26

944 Mesaj -

GALİP27 DENİLEN BEYİNDEN ÖZÜRLÜ KARDEŞ!!!!

NE SENİN LAİKLİĞİN NEDE CUMHURİYETİN NEDE PUTLARI ÜLKEMİ SARMIŞ OLAN ATAN ALLAHIN NURUNU TAMAMLAMAYA ENGEL OLAMAYACAKTIR!!!!

İSTANBULUN NÜFUSU 17 MİLYON.... MİTİNGE KATILANLARIN SAYISI NE KADAR? EN FAZLA 1 MİLYON GERİDE KALAN 16 MİLYON İNSAN NERDE BİLİYORMUSUN ? SİZİN GİBİ MÜRTEDLERE DİŞ BİLEMEKTE!!!!!

BÜYLE BİR MİTİNG NEDEN DİYARBAKIRDA SAKARYADA KONYADA KARSTA EDİRNEDE VS VS DÜZENLENMİYORDA NEDEN ANKARA VE İSTANBUL? CESARETİNİZ YOK DEĞİLMİ BU GİBİ İLLERDE BÖYLE MİTİNGLER DÜZENLEMEK? KATILIMIN AZ OLACAĞINDAN HATTA HİÇ KİMSENİN KATILMAYACAĞINDANMI ÇEKİNİYORSUNUZ DEĞİLMİ?

75 MİLYONLUK TÜRKİYEDE SAYILARINIZ SADECE 12 MİLYON YANİ AZINLIK DURUMUNDASINIZ BİR TEK ARKANIZDA ATEİST SİLAHLI GÜÇLER VAR BUNDAN CESARET ALIYORSUNUZ!!!!

AMA UNUTMAYIN Kİ O SİLAHLI GÜÇLERDE İNANÇLI KARDEŞLERİMİZDE ÇOK FAZLA.... NAMLULARIN UCU SİZE DÖNMEDEN AKLINIZI BAŞINIZA ALIN....

1 MİLYON NÜFUSLU DİYARBAKIRDA PEYGAMBER ASM A SAYGI MİTİNGİNDE 500 BİNDEN FAZLA İŞTİRAK EDİP BİATLARINI TAZELEYEN KARDEŞLERİMİZ OLDU.... SİZ 17 MİLYONLUK İSTANBULDA BİR MİLYON İNSANI TEK YOPLAYABİLMİŞSENİZ BUNA BAŞARI DEĞİL REZİLİĞİNİZİ BİR NİŞANESİ OLARAK GÖRÜN VEDE UTANIN UYANIN!!!!!!

YUKARDAKİ RESİMLERE BAKSANA BANA NEYİ HATIRLATIYOR BİLİYORMUSUN? DİŞİ VE ERKEK HAYVANLAR TOPLULUĞUNUN İÇİÇE OLDUĞU BİR DURUMUN AYNISINI HATIRLATIYOR.... NAMUSUZLUK ŞEREFSİZLİK ADİLİK DİNSİZLİK HEPSİ AYNI SAFTA YER ALMIŞ.....

GALİP27 DİKKAT ETTİNMİ BU SİTEDE SENİ SAVUNAN TEK BİR İNSAN YOK ... BU SİTEDE BENİM FİKİRLERİME DESTEK ÇIKMAYAN TEK BİR ÜYE OLSA BİR DAHA UTANCIMDAN GİRMEZDİM AMA UTANMA DUYGUSU OLMAYAN AR DAMARLARI ÇATLAMIŞ OLAN DİNSİZLERE MÜRTEDLERE NE DİYELİM RABBİM SENİ ISLAH ETSİN!!!!!!!!
WESSELAM
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 11:50
RE:

944 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı k_a_r_d_e_l_e_n

neyin savunucusu bu insanlarüzüntülü
muslumanmisiniz?diye soru yoneltsek ELHAMDULILLAH derlerüzüntülü
benim ulkem TURKIYE'm musluman bir ulke ve su goruntuler:(
ve bizler bizler ki bir tek yurek olup bulussak ne ikiyuzbinler ne besyuzler kac milyonlar oluruz da maalesef bizlerden bi ses yok:(

KARDELEN KARDEŞİM GÖRÜNTÜLER HERŞEYİ AÇIKLIYOR.... TOPLANSAK TEK YÜREK OLSAK ALLAHIN İPİNE SIMSIKI SARILSAK ÜMMETİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ İÇİN BİR AYAĞA KALKSAK NE YÜZBİNLER NE MİLYONLAR 2 MİLYAR MÜSLÜMANLA NE FETİHLER YAŞARIZ BİLİYORMUSUN?
AMA NERDEEE KEŞKE O GÜN GELSE....
WESSELAM
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 12:25
salim_sahin su an offline salim_sahin  

7 Mesaj

En Son On: 05.05.2007 - 15:36
biraz özeleştiri yapsak derim ben.Mevzu bahis insanlar acaba Şeriatın gerçek manasını biliyormu?Doğru kaynaklardan yeterince öğrenebilmişlermi?
Peygamber Efendimize(S.A.V) kendisine yapılan kötülüklere karşı "Onlar bilmiyorlar.Bilselerdi böyle yapmazlardı" dediğini hatırlatarak doğru-yanlışın tebliği vazifesinin bize ait olduğunu da belirtirim.Diyeceksiniz ki o kadar kaynak var Teve raydo programları kitaplar ve kocaman bir internet dünyası ellerinin altında.Unutmayın ki onlar çok büyük önyargıların bulunduğu bir ortamda doğmuş büyümüş yetişmiş olablirler.Bizim her zamankinden daha hoşgörülü daha sabırlı ve daha dirayetli olarak Gerçek Şeriatın ne olduğunu anlatmamız lazım.
Allah tebliğ vazifemizi layıkıyla yerine getirmeyi cümlemize nasip ve müyesser eylesin.
Selametle.

Bu mesaj 1 kez ve en son salim_sahin tarafından 30.04.2007 - 12:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 12:51
Bu mesajı bildir   salim_sahin üyenin diğer mesajları salim_sahin`in Profili salim_sahin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

944 Mesaj -

KIRK YILLIK HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇERMİ?
EBU CEHİL PEYGAMBERİN HAK PEYGAMBER OLDUĞUNU BİLMİYORMUYDU?
VELİD BİN MUĞİRE PEYGAMBERİN HAK PEYGAMBER OLDUĞUNU BİLMİYORMUYDU?

İŞTE AL SANA ABİM EBU CEHİLİN TORUNLARI BUNLAR VALLAHİ ŞERİATIN NE OLDUĞUNU BENDEN SENDEN DAHA İYİ BİLİRLER AMA MENFAATLERİNE TERS GELDİĞİ İÇİN KABUL ETMEZLER SÖVERLER.....

NE KADAR ANLATSANDA BOŞ BAKSANA BURDA BİR GALİP27 İSİMLİ ÖZÜRLÜ VAR HALA ATATÜRKÜN ALLAH TARAFINDAN BİR NİMET OLARAK TÜRKİYENİN BAŞINA GEÇTİĞİNİ SAVUNUYOR... MÜSLÜMANIM DİYOR EŞİM DİNDAR MÜSLÜMAN DİYOR AMA BAŞÖRTÜ TAKMIYOR DİYOR... ALLAHIN AYETLERİNİ İNKAR EDECEK KADAR MÜRTEDLEŞİYOR... ŞİMDİ SORAYIM ABİME SİTEDEKİ ARKADAŞLARIN ÇOĞU ONA DELİL SUNDU AMA O DÜŞÜNCESİNDEN VAZGEÇMİYOR... ALLAHIN KELAMINA SÖVENLERE HOŞGÖRÜLÜ AMA CUMHURİYETİNE ATASINA PUTLARINA LAİKLİĞİNE LANET YAĞDIRANLARI ELEŞTİRECEK KADAR ZAVALILAŞIYOR..... BEN BU ADAMA AYET DELİL GÖSTERİYORUM KABUL ETMİYOR HADİS GÖSTERİYORUM KABUL ETMİYOR BU DÜŞÜNCEDEKİ BİR ADAMA SEN NE DERSİN?
BEN BULDUM EBU CEHİLİN TORUNLARIsevinçli

WESSELAM
Ekleme Tarihi: 30.04.2007 - 14:17
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  

419 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 20:28
Iste bu zamanda hepimizin BIRLik olusturmasi gerekli

Sayet ben AKP'ye karsiyim ama AKP o kadar saldiri yiyorki, müslüman bi parti diye korumak zorunda oldugumu hissediyorum

Bu yuzden AKP'ye karsi konu açmayalim lütfen..

Hepimiz SERIATçiyiz!!!
Ekleme Tarihi: 01.05.2007 - 00:58
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Muhammed Yuşa kardeşim Allah senden razı olsun tam düşündüklerimiz yazmışsınız.

Ben de bu miting görüntülerini görünce sinirleniyourm içimdem beddua ediyorum dinsiz kanallarda yok milyonlar sığmadı diye abartıyorlar sinir oluyorum ve kızıyorum bizim gibiler niye miting yapmıyor o zaman onlaar iyi bir cevap vermiş oluruz.

Laiklği kullnarak din düşmanlığı yapıyorlar Haşa Atatürk sanki ilah peygamberimize,Alalh ımıza sövüyorlar,hakaret ediyorlar çıt yok iş laikliğe, Atatürk e gelince mitingler,protestolar,you tube kapatmalar bu hak mıdır yani çok üzülüyorum.

Ne olur kızmayın Atatürk ün bizler için çok şey yapmıştır ama her şeyden üstün görmek yanlış....

Bu mesaj 1 kez ve en son dilaratuba tarafından 01.05.2007 - 11:23 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.05.2007 - 11:23
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebabil su an offline ebabil  

31 Mesaj -

En Son On: 14.05.2014 - 19:13
MEDENIYET DENILEN TEK KALMIS CÜRÜK DISLERE HITABEN

İstiklal Marşı
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.
Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.
Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?
Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettigi günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.
Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.
O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arsa değer belki başım.
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!
Mehmet Akif Ersoy
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 00:16
Bu mesajı bildir   ebabil üyenin diğer mesajları ebabil`in Profili ebabil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ravda yoneticilerine

582 Mesaj -

SELAMUN ALEKUM TUM RAVDA YONETICILERINE VE UYELERINE.

Benim yorumum silinmis cokmu agir yazdim yoksa? O muzaffer denen mahluka bir cavap vemistim. Neyse saglik olsun belkide boylesi daha hayirlidir.
Hepinize saygilar.

Kusuru kendisine soylenmeyen adam, ayibini huner sanir.

Ben bu nedenle muzaffer'e cevap verdim. boyleleRine karsi susmak dogru olmaz. Susarsak eger adam yanlisinda daha asiri gder.
Vesselam.

Selamun Aleykum Muhammet kardes turkiyede suan saat kac?
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 08:58

944 Mesaj -

benim yorumumda silinmiş ne hikmetse... ama sitede ne admin nede moderator var yazılarımızı silsinler.... anlamadığım bu ... hem hakaret filan da etmedim.... hakaretlerden doalyı silinmiş olduğunu sanmam... öyle olsa o adamın hakaretleri daha ağırdı onunkini silerlerdi.... ama neyse var bunun bir hikmeti bakalım moderator yada adminlerden biri gelirse sorar sebebini öğreniriz inşallah ve umarım ki onlar silmişse ve geçerli bir açıklamaları olmasa hakkımı helal etmem haberleri olsun....
wesselam
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 09:05

944 Mesaj -

aleykümselam cihan abim şuan itibariyle 09:00 sevinçli sizde saat kaçsevinçli
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 09:07
Cihan 61 su an offline Cihan 61  

157 Mesaj -

En Son On: 18.07.2010 - 00:10
Arkadaslar hepiniz haklisiniz sinirleniyor insanoglu buolaylar karsisinda ama sinirle kalkmanin zararla oturulacagini unutmamaliyiz,simdi burada agza alinmayacak kelimeler sarf edildi birbirinize,oysa biz müslümanlar böyle hemen galyana gelipte karsi düsüncedeki insanlari bir kasikta bogma düsüncesine kapilmasalarda,o karsi düsüncedeki insanlara daha ilimli yaklassa islami teblig etse,anlatsa daha iyi olamazmi,Kalpleri cevirmek bizim elimizde olmadigini unutmamaliyiz,efendimizi örnek almamiz gerekmezmi böyle olaylarda ve herseyde,efendimiz ebu cehilin yanina kac sefer islami anlatmak icin gitmistir? karsiliginda efendimiz (s.a.v.)bizim yaptigimiz gibimi yapmistir?Arkadaslar yanlisim varsa eksigim varsa özür dilerim hepinizden belki bana sinirlenmis olabilirsiniz ama hic geregiyok,Allah Nurunu tamamlayacaktir, birbirimize dua edelim ve hakkinizi helal etmenizi istiyorum,Allaha emanet olun...Dua
Ekleme Tarihi: 03.05.2007 - 23:41
Bu mesajı bildir   Cihan 61 üyenin diğer mesajları Cihan 61`in Profili Cihan 61 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

geschlossen Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 491 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58715 saniyede açıldı