colchicine ivermektine generique luvox lopinavir ritonavir budesonide cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » MALATYA HADiSESi DÜŞÜNCE NOTLARI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
MALATYA HADiSESi DÜŞÜNCE NOTLARI

143 Mesaj -

En Son On: 25.10.2007 - 16:15
Cinsiyeti: Erkek 
faraza çocuklar bir cemaate takılıyorlar; bakıyorlar kulluk kölelik, cemaatten olmayan sanki dinsiz...

o kafir, bu müşrik, şu fasık, falan günahkar... sürekli menfilik ön planda.

sen kötüsün... sen beceriksizsin, sen olmazsın...

böyle demeseler de denilen esasen hep bu, kafaya işlenen daima bu.

sonra biri geliyor, onun içindeki merhamet açlığını doyurucu açıklamalar yapıyor. sen iyi olabilirsin, sadece yapman gereken isa'nın insanlığın ve senin günahları için kutsal kanını akıttığına inanman çocuğum!

cennet senin!

ve küt diye dönüyor cahil genç.

islamdaki merhameti anlamamış/veya anlamak işine gelmemiş kafası beyni çöplük islam kodomanlarının, islamdan otlanan, nemalanan bir alay sahte tanrı tiyatrosu elemanlarının şahsında görülemeyen 'marifet, iltifata tabidir' ilkesi ne idüğü belirsiz yüzü güleç misyonerlerin kucaklarında aranıyor işte.

adamlar ne yargılıyor, ne heves kırıyor, ne şunu yapacaksın, ne bundan sakınacaksın...

sinsice, bin yıllık taktiklerle yanaşıyorlar.

sadece isa'nın insanlığın günahları için kutsal kanını akıttığına inan çocuğum!

cennet senin!

malatya ve benzeri ilerde daha çok duyacağımız katliam haberleri, nasıl ki ikiz kulelerden sonra dünyada islama bir ilgi oluşmuştu, araştırma ve merak bazında; fazlası bir tesiri tersten memleketimizde gösterecektir ve sonuçları çok feci olacaktır.

mazlum hristiyanlar... mazlum gök krallığı sakinleri...

islamı sahiplenmiş kodomanlarımız meseleye daha vakıf değilken, çatır çatır sökeceklerdir çok genci kökünden...

biraz düşünelim şimdi:

ihlas vakfı
türkiye gazatesi
hakikat kitabevi
dinimizislam sitesi

http://www.ihlasvakfi.com
http://www.dinimizislam.com/default.asp
http://www.hakikatkitabevi.com/turkce/turkce.htm

tgrt yahudiye satıldı

malatya'da ihlas vakfında kalan öğrencilere isnad edilen boğaz kesmeli bir katliam....

ibni teymiye kafir fikrinin yayılmasının temeli, hakikat kitabevi.

hüseyin üzmez malatyalı, bir sol gazeteciye suikast düzenlemişti. milli talebe birliği kökenli.

necib fazıl, o suikast ile ilintili hapis yattı.

bir cemiyeti hedef alıp yıpratacak tarzda bir gayrete girmeyeceğiz muhakkak; ama iş enteresan ilişkiler yumağı.

ışıkçılar malum ehli sünnet akidesi hususunda söylemde oldukça sert ve katı bir duruşa malik bir cemiyet. işte örnekleri sürekli yayımlanıp duruluyor. ibni teymiye, seyyid kutub aleyhtarlığı, bidatler hususunda bazı ilginç görüşler -hoparlör ile ezan, diş kaplama v.s-

misyoner faaliyetlerine türkiye'de ilk dikkat çeken cemaattir haddizatında onlar.

ama

fiilleri ile sözleri arasındaki tenakuzu izah ederken

bizim söylemlerimiz neyse biz oyuz, ne tgrt ne türkiye gazetesinin saçma ve batıl icraatları bizi enterese etmez savunmaları...

bir yandan evlad ı rasule özel bir alaka

bir yandan artislere cip almalar

bir yandan müzikli ilahiye ciddi karşı duruş, bir yandan cilveli kadınlara meyhane parçaları söyletmeler neşriyatlarında...

çok enteresan bir yapılanma...

ve şimdi ışıkçılar cemaatinden bazı gençler misyoner faaliyetleri ile alakalı bir katliama giriştiler.

dikkat edin, sirkülesi bol meseleli cemaatler sansasyonel başlıklarla anılıyor.

gülen cemaati, ışıkçılar, tarikatçılar...

arı süt nazariyesi

bilmem bilir misiniz?

türkiye'de 60-80 arası arı süt nazariyesi için ciddi çalışmalar yapılmış; lakin başarı elde edilememiş.

arı süt'ün açılımı şu:

a akıncılar

r risaleciler

ı ışıkçılar

s süleymancılar

ü ülkücüler

t tarikatçılar

bunlar birleşecekler. nazariyenin özü bu.

şimdi ise birer birer herbiri birbirini bir şekilde vurmakta.

bu samimi niyetten bu deformasyona nasıl gelindi?

kim ne maksat edindi?

gelinen nokta şu an ne?

netleşmek için düşünmek gerekiyor...

şimdi farklı bir pencere açalım:

islami faaliyetler ve cemiyetler malum, 28 şubatta bir deprem yaşadılar.

şaşaalılık bitti, ürkeklik, viranlık ve yıkıklık hakim oldu.

zor zamanlar zorunluluklarda buluşturabiliyor; ama yine de ciddi sıkıntılarımız var birleşme hususunda.

hatta

birleşemedik; bilakis dağıldık! desek abartmış olmayız.

birçok cemaat tamemen kendini özellikle islam ön adlı kardeş cemiyetlerden her türlü ilişki sonlandırılarak sıyırdı ve kabuğuna çekildi. bunu yaparken 'ona buna karışmayım, kendi yağımla bakayım ne yapabilirim' kaygısı hakim olarak yapıldı bu.

herkes kendi ticari ağını kurmaya, kendi yurdunu yapmaya, kendi kültür merkezinde toplanmaya azami gayret harcamaya başladı.

bu kabuğa çekilme hadisesi bence 'atak ve zinde' güçlerin dikkatini farklı bir şekilde çekti.

onların kurmay derslerinde aldıkları bilgilere bu uzak düşmeklik uyuşmuyordu. bu sessizliği, seslilikten daha büyük tehlike addettiler ve 'irtica' ile isimlendirdikleri islami faaliyetleri en büyük tehlike olarak ilan ettiler.

onlar islam cemiyetlerinin paramparçalığı ve kendi halindeliğini, öğrendikleri islam tanımına sığdıramadılar.

islam ön sıfatlı kim varsa 'mü'minler kardeştir' prensibi ile bir şekilde illa ki bir bağlantı aralarında kurmuş olmalıydılar.

biz orada değiliz; ama bizi nerede gördükleri ile ilgili düşüncelerim bunlar...

bu parçalı düşünceler bir yere götürecek bizi. yanlışları ayıklayacağız, doğruları muhkemleştireceğiz inşaallah.
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:12
Bu mesajı bildir   Hak-dilaram üyenin diğer mesajları Hak-dilaram`in Profili zum Anfang der Seite
MEDiNE YOLCUSU su an offline MEDiNE YOLCUSU  

30 Mesaj -

En Son On: 29.04.2007 - 09:59
Cinsiyeti: ----- 
KARDES INSALLAH DOGRU YOLA BIR SEY OLMAZ ALLAHIN IZNIYLE
AMA MALATYA OLYINDA BENIM ANLAMADIGIM BIR SEY VAR TV SEYRETMEM AMA OGUN HABERE RAS GELDIM OLDURULEN KISILERDEN BIRININ ESI DIYORKI BEN KATILLERI AFFETTIM YANI KOCASININ NEDEN NICIN OLDURULDUGUNU BILMEDEN KATLLERINI AFFEDIYOR BEN BU KONUDA COK CELISTIM BANA BU OLAYDA BIR OYUN VAR GIBI GELIYO HAYIRLISI MEVLAMDAN INSALLAH
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:20
Bu mesajı bildir   MEDiNE YOLCUSU üyenin diğer mesajları MEDiNE YOLCUSU`in Profili zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
hristiyanın canı çokmu tatlı.. bunca mazlum müslüman şehit edilirken ses seda olmayacak ama üç hristiyan öldü diye dünyayı veleveleye verecekler.... ben öldürmeyi tasvip etmiyorum lakin ölümlerinede üzülmüyorum... şunu unutmayın ki her ülkemde yaşanan her olayın arkasında nasıl mossad çıktıysa bu olayın arkasındada mossad çıkacaktır ve bu aşikardır....

ümmet darmadağın olmuş çeşit çeşit islami grublar ortaya çıkmış.... ne zaman ki vahdeti hatırladıysak vahdet sancağı altında toplandıysak o zaman vay kafirin haline......

wesselam
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:20
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
RE:

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
Alıntı
Orijınalı MEDiNE YOLCUSU

KARDES INSALLAH DOGRU YOLA BIR SEY OLMAZ ALLAHIN IZNIYLE
AMA MALATYA OLYINDA BENIM ANLAMADIGIM BIR SEY VAR TV SEYRETMEM AMA OGUN HABERE RAS GELDIM OLDURULEN KISILERDEN BIRININ ESI DIYORKI BEN KATILLERI AFFETTIM YANI KOCASININ NEDEN NICIN OLDURULDUGUNU BILMEDEN KATLLERINI AFFEDIYOR BEN BU KONUDA COK CELISTIM BANA BU OLAYDA BIR OYUN VAR GIBI GELIYO HAYIRLISI MEVLAMDAN INSALLAH

haklısın kardeşim buna biraz benimde kafam takıldı lakin islami cemaatlerin araştırmasından sonra olayın mossad yaptığı kesinleşincede o kadının kocasını ne kadara sattığını anladık....kafa yormaya gerek yok.... sonuç : malatyada mossadın TC yi karıştırmak için yaptığı vahşi saldırıda üç hristiyan öldü... ölenlerin aileleri mossadan gelen emir ve parayla olayı gerçekleştirenleri afteiler....
wesselam
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:24
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MEDiNE YOLCUSU su an offline MEDiNE YOLCUSU  

30 Mesaj -

En Son On: 29.04.2007 - 09:59
Cinsiyeti: ----- 
DOĞRU DEMISSIN MUHAMMED KARDES AMA HER SEFERINDE OLDUGU GIBI KABAK YINE MUSLUMANLARIN BASINDA PATLADI BEN BUNA YANIYORUM KARDES UMRUMDA DEYIL ONLARIN KACININ OLDUGU BEN HER GUN BOMBALANAN MINIK YAVRULARI GORDUKCE ICIM YANIYOR BENIM DERDIM ZULUM GOREN MUSLUMANLAR AMA BAKSANA UC KISININ OLUMU KADAR SES GETIRMIYO BINLERCE MASUMUN OLUMU DERDIM ONLARIN OLDUGU DEYIL KARDES YINE OLAN MUSLUMANA OLUYOR BAKSANA RAHMAN SONUMUZU HAYIRLI ETSIN INSALLAH
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:32
Bu mesajı bildir   MEDiNE YOLCUSU üyenin diğer mesajları MEDiNE YOLCUSU`in Profili zum Anfang der Seite
kirzili su an offline kirzili  
haçlı seferi

3 Mesaj

En Son On: 17.11.2008 - 23:04
malatyadaki olay tamamen türkiye ve müslüman ların üzerine dışdestek li planlan mış biroyun vebu oyuna biz gelmeyelim.fakat bizi tahrik ediyorlar .ırakta hergün yüzlerce müslüman ölüyor veya katlediliyor hiçbir ejnebiden ses çıkmıyor hatta seviniyorlar amabirgayrimüslim öldümü yeryerinden oynuyor .şimdide biz hiristiyanız diye bağırıyorlar bizde elham dülillah müslümanız. ALLAHA emanetolun.
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 18:55
Bu mesajı bildir   kirzili üyenin diğer mesajları kirzili`in Profili kirzili Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
s.a.

Nasıl ki bu ölümlere sevinmiyor isek bu katliamın da Müslümanlara mal edilmesini de zinhar kabul edemeyiz. Artık herkes (at gözlüğü takmış olan, olaylara bananeci şekilde davranan, hiç sıkılmadan kendi dindaşına bu suçu yakıştırabilecek kişiler dahi) bunun bir oyun olduğunu, Müslümanların böyle bir vahşeti sahiplenmeyeceğini çok iyi biliyorlar.

Ve yukarıda kardeşlerimin de belirttiği ve benim de fevkalede şaşırdığım maktulün eşinin onları affediyorum demesi ve gülümsemesi bile ne olduğunu apaçık gösterir vaziyettedir.

Bu ve benzeri olaylar bundan önce de oldu, bundan sonrada olmaya devem edecektir. İslam'a saldırmayı, Müslüman'ı karalamayı öncelikli hedef seçmiş gerek yurt içindeki ve gerekse yurt dışındaki din düşmanları ellerinden geleni ardlarına koymayacaklar, daha iğrenç girişimlerde bulunacaktır.

Bundan sonra yapılması gereken tek şey var biz Müslümanlar için; bu kadar yapılan hakaret, saldırı, iftira karşısında birlik olmak ve Ümmet olduğumuzu, birbirimizden ne olursa olsun ayrılamayacağımızı artık anlamamız lazım.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 21.04.2007 - 19:42
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 620 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53741 saniyede açıldı