budesonide generique kaletra budesonide generique plaquenil generique rhinocortimdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » gozlerini kapayinca bitecek!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
k_a_r_d_e_l_e_n su an offline k_a_r_d_e_l_e_n  
gozlerini kapayinca bitecek!

154 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 10:47
Cinsiyeti: ----- 
Zamanın birinde iki kardeş varmış. Büyük olanı koskocaman bir çiftliğin sahibi ve köyün ağasıymış. Hatta o kadar zenginmiş ki, zenginliği başka memleketlerde dahi dillerde dolaşırmış. Küçük kardeş de ağabeyinin yanında karın tokluğuna çiftlik işlerinde çalışırmış. Kar, kış, sıcak filan demeden ağabeyinin işlerini halletmek için vargücüyle çalışırmış.

Ortalığın sıcaktan cayır cayır yandığı bir yaz günü, küçük kardeş yorgunluktan bitap düşmüş ve bir ağacın gölgesinde uyuyakalmış. Çok geçmemiş ki ağabeyi kardeşini ayağındaki koca potinleriyle hafiften tekme atar gibi "Kalk! İş zamanı uyunur mu, bedava ekmek yok?" diyerek uyandırmış. Kardeşi ne olduğunu anlamadan şaşkın gözlerle etrafa bakmış ve ağabeyi o heybetli cüssesiyle karşısında dikiliyor.

"Ağabey neden uyandırdın beni? Çok güzel bir rüya görüyordum. Rüyamda büyük bir çiftliğim, atlarım, hayvanlarım, ucu bucağı gözükmeyen tarlalarım, benim için çalışan yüzlerce işçim, traktörlerim ve daha sayamayacağım bir sürü mala sahiptim. O kadar güzel bir rüyaydı. Keşke uyandırmasaydın da biraz daha tadını çıkartsaydım." diye seslendi ağabeyine. Ağabeyi ise pis pis sırıtarak:

"Sen bu saydıklarını ancak rüyanda görürsün. Oysa bak ben bütün bu saydıklarına sahibim. Ben bunların içinde yüzüyorum..." diyerek sürdürdü sözlerini. Kardeşi ise dalgın gözlerle ağabeyine baktı ve şu sözler döküldü kurumuş dudaklarından.

"Ağabey biliyor musun, aslında ikimizde rüya görüyoruz; fark, benim rüyam gözlerimi açınca bitiyor, senin rüyan ise gözlerini kapayınca bitecek!"
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 23:37
Bu mesajı bildir   k_a_r_d_e_l_e_n üyenin diğer mesajları k_a_r_d_e_l_e_n`in Profili k_a_r_d_e_l_e_n Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^gul^^ su an offline ^^gul^^  

24 Mesaj -

En Son On: 30.03.2009 - 23:41
yüreğine sağlık çok güzell rabbim cümlemizi uyandırsın inş
Ekleme Tarihi: 06.04.2007 - 16:03
Bu mesajı bildir   ^^gul^^ üyenin diğer mesajları ^^gul^^`in Profili ^^gul^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.::NurSena::. su an offline .::NurSena::.  

44 Mesaj -

En Son On: 01.09.2007 - 18:31
Cinsiyeti: Bayan 
cok güzel bi paylasim sagol

slm ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 06.04.2007 - 17:16
Bu mesajı bildir   .::NurSena::. üyenin diğer mesajları .::NurSena::.`in Profili .::NurSena::. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 17.12.2010 - 23:47
çok güzel bir paylaşım.. sağolun.
Allah gözlerimiz kapanmadan uyanmayı nasip edenlerden eylesin inşallah...

selam ve dua ile .... gül
Ekleme Tarihi: 06.04.2007 - 20:37
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MDEMiR su an offline MDEMiR  

38 Mesaj -

En Son On: 24.01.2010 - 21:36
Cinsiyeti: Erkek 
Mal da YALAN Mülk de YALAN gel birazda sen oyalan. Evet hepsi yalan.Bir gerçek varki o da öteki vatan.Rabbim hesabını verecek kadar mal versin. Gözler kapanınca hepsi de bitiyor. Ah şu ölümü her zaman yüreğimizde sıcak tutabilsek. Ellerinize sağlık. .Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 06.04.2007 - 21:53
Bu mesajı bildir   MDEMiR üyenin diğer mesajları MDEMiR`in Profili MDEMiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1566 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.09935 saniyede açıldı