generique luvox hydroxychloroquine stromectol kaletra stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Daha Önce Yaşanmış gibi Gelen Olaylar

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Daha Önce Yaşanmış gibi Gelen Olaylar

76 Mesaj -

En Son On: 14.03.2010 - 13:47
Cinsiyeti: Erkek 
Daha önce size daha önceden yaşamışsınınz gibi gelen olaylar var mı?Yada şu anda.Bunları esrarengiz olarak düşünmekteyim.Sizin açınızdan da böylemi?DOĞUYA giderken bu tür olayları daha çok yaşadım.Sanki ;içimden bir ses sahipsiz değilsin diyordu.Yaşanacaklara itiraz etme!der gibi.Ölüm mutlaka gelecek öyle anlar geldiki ölüme bile isyan ettim ne yalan söyleyeyim.Böyle anlarda daha çok yaşanmış gibi gelen anlar yaşadım.Van da kaldığımız koğuş .Gezerken bir koğuşa girdim .sanki orayı daha önce görmüş gibiydim,Yüksekova da garajda dururken gördüğüm kum torbaları,kepçe,karakolda gördüğüm yarık,....
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 22:49
Bu mesajı bildir   Ahmetcemil üyenin diğer mesajları Ahmetcemil`in Profili Ahmetcemil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum Ahmet cemil kardeşim..

daha önce yaşanmış gibi gelen olaylar için bilimin bir açıklaması var. ben size bunu yazayım..

iki gözümüzü ayrı ayrı düşünelim. bir objeyi görüdğümüzde sağ ve sool gözümüz beynimize sinyal gönderir. sağ göz beynin sol yarım küresine sol göz ise sağ yarım küreye sinyal gönderir. eğer her iki gözümüzde sinyali beynimizin farklı yarım kürelerine gönderirse bildiğimiz görme olayı oluşur..
beyin her iki gözden de aynı sinyalleri alır ve objeleri de aynı anda yorumlar..
ancak eğer stresli yorgun yahut uykusuz bir anımızdaysa gözlerimizden biri bazen saniyenin çok ufak bir dilimi kadar diğerinden geç kalabilir.
böyle olunca bizde aynı objeleri iki kere gördüğümüz için o anı daha önce yaşamış gibi hissedebiliriz.

örneğin bir ağacı gördüysek ve sağ gözümüz sinyali göndermede biraz geç kaldıysa sol gözümüzün beynimizin sağ kısmına gönderdiği sinyali beynimiz daha yorumlarken aynı obje için sağ gözümüz de diğer yarım küreye sinyal gönderdiğinde biz bunu daha önce yorumladığımız için o anı tekrar yaşamış oluyoruz ve bize daha önce yaşamöışız gibi hissettiriyor..

yani çok ufak bir görme hatası da diyebiliriz..

bilim böyle söylüyor..

ancak benim kanaatim farklı..

kanaatin ne diye sormayın. bende kalsın..sevinçli..

Meas-Selam..
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 23:03
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ahmetcemil su an offline Ahmetcemil  

76 Mesaj -

En Son On: 14.03.2010 - 13:47
Cinsiyeti: Erkek 
Sevgili dostum.Bu kaderden sızma olabilirmi.Lehvi mahvuz da yaşanmış kayıtlar
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 23:53
Bu mesajı bildir   Ahmetcemil üyenin diğer mesajları Ahmetcemil`in Profili Ahmetcemil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
AhmetCemil kardeşim . bu söylediğiniz olabilir de olmayabilirde.Galu belada yaşayacaklarımızı ruhlarımız biliyorolabilir ve bizde bunları hatırlıyor olabiliriz.ancak ben yine de kendi fikrimi kendimde saklamakta kararlıyım.

bu sorunuza ilmiyle amil bir bilen cevap versin inşAllah..

ancak bir not düşmeden edemeyeceğim. lehv-i mahfuzdan bir sızma olabilir mi demişsiniz .. bunu bir sızma olarak isimlendiremeyiz. Rabbimin izni ve bilgisi dışında hiç bir şey olamayacağı için bu bir sızma olamaz. olsa olsa başka bir şeydir.. bunuda bir bilen açıklar.. ki eğer varsa..
Ve's-Selam.

Bu mesaj 1 kez ve en son .~Sniper~. tarafından 26.03.2007 - 20:43 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.03.2007 - 20:37
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 453 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54826 saniyede açıldı