stromectol kaletra colchicine generique rhinocortkamagra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » İLAHİ YARABBİ!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
diyar-ý  ebrar su an offline diyar-ý ebrar  
İLAHİ YARABBİ!

13 Mesaj -

En Son On: 03.04.2007 - 10:23
Cinsiyeti: Bayan 

Ilahi ya Rabbi,

Hamdini sözüme sertaç ettim,

Zikrini kalbime miraç ettim,

Kitabini gönlüme minhaç ettim,

Ben yoktum sen var ettin,

Varligindan haberdar ettin,

Askinla gönlümü bikarar ettin,

Inayetine sigindim kapina geldim,

Hidayetine sigindim lutfuna geldim,

Kulluk edemedim affina geldim,

Sasirma bizi dogruyu söylet,

Neseni duyur hakikati öret,

Sen öretmesen ben örenemem,

Sen bildirmessen ben bilemem,

Sen sevdirmessen ben sevemem,

Sevdir bana hep sevdiklerini,

Yedir bana yedirdiklerini,

Yar et bana erdirdiklerini,

Sevdin habibini kainata sevdirdin,

Sevdinde risalet tacini giydirdin,

Serveri esfiya kildin,

Hatemi enbiya kildin,

Muhammed Mustafa (s.a.v.) kildin,

Tahiyatü ikram, salatü selam,

Her türlü ihtiram ona olsun,

Onun asiklarina,

Evlatlarina,

Ehli beytine olsun ya Rab.

SELAM VE DUA İLE....

:(ağlar
Ekleme Tarihi: 12.03.2007 - 09:49
Bu mesajı bildir   diyar-ý  ebrar üyenin diğer mesajları diyar-ý  ebrar`in Profili zum Anfang der Seite
siyah su an offline siyah  

55 Mesaj -

En Son On: 18.11.2012 - 23:30
Cinsiyeti: Erkek 
Efendi Hz. 05.02.2005 sohbeti:

Selamun aleyküm,
Mevla hayırlı isteklerinizi versin şerlilerinden korusun!

Ölüm istenilmez. Ancak " yaşamam hayırlı ise beni yaşat, ölüm hayırlı ise beni al" diye dua edilir! Cenab-i Hakka Resulullah s.a.v öyle buyuruyor. O ne buyurursa o´nu söylemeliyiz!
İnsan ne zaman kazanacağını bilemez. Büyük bir nimettir bu dünya. Amma onu seversen bela!
Dünya ancak İslamı yaşamak için sevimlidir. İslamın şartlarını yerine getirmek için geldin bu dünyaya. Öldün mü daha bitti.

İmam.i Azam ( rahmetullahi aleyh) vefat etti, kendisini Hz. Resulullah s.a.v meclisinde buldu. Bir ara kalktı gidiyor.
Hz. Resulullah s.a.v efendimiz sordu:
-Ya İmam nereye gidiyorsun ? O
-İkindi namazım geçecek gibi oldu abdest almam gerekiyor, diye cevap verdi.
Bunun üzerine Resulullah s.a.v Efendimiz;
-Burası ahiret burda namaz, oruç vs. emirler yoktur! Buyurdu.
İşte o zaman İmam-ı Azam anladıki vefat edip, ahirete intikal etmiş.

O zamana kadar imtihan sürüyor! vefat edince imtihan bitiyor. Mevla cümlemizi onun gibi yapsın fazlu keremiyle.
Her ne kadar beceremiyorsakta onun mezhebindeniz.
Resulullah s.a.v Efendimizin ümmetindeniz, her ne kadar beceremiyorsakta.
Sakin dikkat edelim bir kıl kadar kaçırmayalım!

Bir kefene sarıliyor gidiyorsun. O´da çürüyor. Dünyada kazandı isen yemek, içmek, giymek herşeyin olacak ahirette.
Kazanmadı isen bir şeyin yok !

Bir kere bir delikanlının cenaze namazını kıldık. Defnedildi, telkin verilirken ruhu zuhur etti dedi ki:
-Ben buraya hazırlıksız geldim.

Rabbim kayırsın, O´na muhtacız her vakit! O ne iyi , ne sevgilidir. Ondan ayrılmak ne fenadır.

Ben hasta oldum, uzun zaman yattım böyle iken siz, size gösterilen doğru yoldan ayrılmadınız, sebat ettiniz.
Buna cok memnun oldum!

Allah bu sohbetleri gönderenden razi olsun ve bu yazan acize´de dua edin inşaallah...

Mahmud Ustaosmanoğlu k.s
Ekleme Tarihi: 12.03.2007 - 11:31
Bu mesajı bildir   siyah üyenin diğer mesajları siyah`in Profili siyah Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 511 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52244 saniyede açıldı