ivermectin ivermectin generique plaquenil dexamethasone generique stromectol apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » göz..bakış..aşk..**

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
göz..bakış..aşk..**

359 Mesaj -

En Son On: 09.01.2008 - 20:36
Cinsiyeti: ----- 

Göz...Savaş başlatan haberci..

Bakış...Elde olmayan kader;ilahi kaza...

Ve aşk...Kalp ile göz arasnda kutlu bir hadise...

Çook zaman sonra kalp göze diyecektir ki..'beni bu onulmaz derde iten sensin..Sefayı sen sürdün,acyı ben çektim..Nimet senin zahmet benim oldu.Bakışlaırını attırdıkça sen,dertleimi çoğalttın benim.Zafere eren sen;hezimete uğrayan ben.Sen emirlerine itaat edilen hükümdar oldun,ben senin peşinde koşan tebaan.Sen emir,ben esir.Melik iken memlûk (kul) ettin beni...'

(kalp)

Ey göz!Sen ikisin,ben birim.İki kişinin bir ferde saldırıp onu öldürmesi zulüm değilde nedir?Şimdi ağla o halde,ettiğin zulmün cezasnı çek bakalım!...

(göz)

"Gözler kör olmaz ,ancak sînelerdeki kalpler kör olur." (hac 46)

"Şaşkn vaziyetteyim,nefsimi mi azarlayayım arzulu gözümü mü,yoksa kalbimi mi?"

"Ne din ne de yasalar yasaklamştır aşkı; yürekler Allah' a aittir çünkü.."

Alem bir aşk için yaratlmış ve "Aşk" imiş her ne var alemde..

Aşk bakmakla güzelleşir,konuşmakla zenginleşir.,dokunmakla bozulur.İki aşık hâya elbisesi içinde bir ömür boyu birbirlerini sevebilirler ama bedensel anlamda vuslata ererse,aşk tükenmeye başlar..

Aşk,iki kişi arasnda asla eşitlenmeyen bir şeydir.Allah aşığın uğraştığı sevgiyi maşuktan esirgemiştir.Seveni sevmek kolaydır.Marifet o sevmediği zamanda onu sevebilmektir.

Aşık pişme sürecnde ham iken olgun,çiğ iken kamil olur.

...

Ekleme Tarihi: 08.03.2007 - 10:55
Bu mesajı bildir   alemihuccet üyenin diğer mesajları alemihuccet`in Profili alemihuccet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 11:46
Cinsiyeti: Erkek 

Aşk bakmakla güzelleşir,konuşmakla zenginleşir.,dokunmakla bozulur.İki aşık hâya elbisesi içinde bir ömür boyu birbirlerini sevebilirler ama bedensel anlamda vuslata ererse,aşk tükenmeye başlar..

cok guzel paylasim

Allah razi olsun

dua ile
Ekleme Tarihi: 08.03.2007 - 10:58
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alemihuccet su an offline alemihuccet  

359 Mesaj -

Aşık pişme sürecnde ham iken olgun,çiğ iken kamil olur.

hamdık yandık piştik diyenler hürmetine....

Bu mesaj 1 kez ve en son alemihuccet tarafından 08.03.2007 - 11:00 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.03.2007 - 11:00
Bu mesajı bildir   alemihuccet üyenin diğer mesajları alemihuccet`in Profili alemihuccet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 13:19
milyonlarca tarifi olmasına rağmen net bir tarifi olmayan şeydir aşk...
yandıkça içimizdeki ateşleri söndüren tek duygudur aşk...

kısacası mevlana nın dediği gibidir aşk..

''ben ol da bil''
Ekleme Tarihi: 08.03.2007 - 12:15
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alemihuccet su an offline alemihuccet  

359 Mesaj -

aşk yaşadığımızı sanırız da aşkı hiç bilemeden göçer gideriz şu yaşlı dünyadan..
aşk nedir hep bir bilmece kalır ama; ruhumuz da açtır aşkınkendine.
ben aşkı güneşe benzetiyorum aklımca,yaşadığımız sadece gölgesidir aşkın;aslı ise hep bir yangın yeri tabiri caizise...ve hiç bir yangın bu kadar mutlu etmemişti bir kulu bu kadar istekle...

hamdık yandık piştik elhamdülillah der ve serinletir sinesini sonsuzluğunda...

Ekleme Tarihi: 08.03.2007 - 13:58
DEMOKRAT su an offline DEMOKRAT  

371 Mesaj -

En Son On: 20.02.2008 - 12:39
Aşk,iki kişi arasnda asla eşitlenmeyen bir şeydir.Allah aşığın uğraştığı sevgiyi maşuktan esirgemiştir.Seveni sevmek kolaydır.Marifet o sevmediği zamanda onu sevebilmektir.
Ekleme Tarihi: 20.09.2007 - 09:32
Bu mesajı bildir   DEMOKRAT üyenin diğer mesajları DEMOKRAT`in Profili DEMOKRAT Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 825 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55509 saniyede açıldı