generique rhinocortgenerique stromectol kaletra ivermektin ivermectin cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » FETVA VERİLDİ ARTIK DİNİ NE OLURSA OLSUN HERKES CENNETTE GİREBİLECEK!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    FETVA VERİLDİ ARTIK DİNİ NE OLURSA OLSUN HERKES CENNETTE GİREBİLECEK!!!

104 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:55
Cinsiyeti: Erkek 
bu akşam televizyon kanallarını gezerken bir habere rastladım haberi başlığı söyle idi 'Cennet sadece müslümanların mı?' bu kadar cahillik olurmu dedim kendi kedime ama demek ki oluyormuş. halk ile röportaj yapmışlar iyi iş yapan hristiyanlar yahudiler cennette gidecekmiş hatta bir kişi örnek verdi

mesela edisson ampüllü buldu insanlığa hizmek etti bence onun gibiler girer dedi

sanki babasının tapulu arazisi de istediğini sokuyor

kimiside tabi onlarda girecek onlar insan değil mi diyor

ALLAH akıl fikir versin cehennemde de hayvanlar yanacak sanki

aslında beni en çok şasırtan süleyman ateş oldu ben o adamı iyi bilirdim ama demek ki oda bozulmuş oda bu konuya destek veriyor. ama bukadar yetmiyor devamını niye getirmiyorlar onu bilmiyorum doğru söyleyenleri ise gene dokuz köyden kovuyor gerici olarak lanse ediliyor

İŞTE süleyman ateşin YAZISI

Kur'ân'ın geniş ufuklarını kimse sınırlayamaz

Soru: Bakara 62'nci ayette, "Şüphesiz iman edenler yani Yahudilerden, Hıristiyanlardan ve Sabiilerden Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp salih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatı vardır, onlar için herhangi korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir" buyurulmaktadır. Bu ayette cennetle mükâfatlandırılacaklar, İncil ve Tevrat'ın hak kitap olduğu dönemdeki inananlarıyla Bakara 137'de buyurulduğu gibi, "Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa doğru yolu bulmuş olurlar, dönerlerse anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı Allah sana yeter. O işitendir, bilendir" buyurulmaktadır. Yani mevcut Hıristiyan ve Yahudilerin ancak İslâm'a biat etmeleri takdirde cennete gideceklerle mi sınırlıdır yoksa bir Hıristiyan, bir Yahudi tevhit inancına sahipse ahiret gününe inanıyor ve salih amel işlemişse cennetle mükâfatlandırılır mı? Bir de ayette ismi geçen Sabiîler kimlerdir? (Akın Erdener / A. Ü. Maliye Bölümü birinci sınıf öğrencisi)

Cevap: Kur'ân, Allah'a şirksiz, ahirete seksiz inanan ve yalnız Allah'a tapan, güzel işler yapan herkese cennet vizesi verir. Başka bir şart koşmaz. Peygamberlerin görevi, insanları bu tevhit alanına çağırmaktır. Yoksa kendilerine taptırmak değildir. Herhangi bir Hak davetçisine inanıp tevhit dairesi içinde hareket eden, Allah'a tapan her kul cennete gider. Dinin ismi hiç önemli değildir. Önemli olan ruhudur. İşte Allah'ın birliğine inanıp yalnız O'na tapan, ahirete inanan ve güzel davranan her insan aslında İslâm alanı içindedir. İşte İslâm budur. Yani Allah'a, ahirete inanıp güzel davranmak İslâm demektir.

Böyle bir insan, İsa dininde de, Musa dininde de olsa Müslüman sayılır çünkü aslında bütün peygamberler İslâm'ı getirmişlerdir. İslâm nedir? İslâm Allah'a teslim olmak, yalnız O'na tapmak, ahirete inanmak ve salih amel yapmak yani Allah'a ibadet etmek ve güzel ahlâk sahibi olmaktır. Kur'ân'ın getirdiği geniş ufukları kimse daraltamaz, sınırlayamaz. Kur'ân ne demişse öyledir. Yok efendim, bu şartlar Hz. Muhmmed (s.a.v.) gelmeden önceki kitap sahiplerine aitmiş, Hz. Muhammed gelmekle bu hüküm kalkmıştır gibi laflar, Kur'ân'ı çarpıtmadır. Öyle olsa, Kur'ân bunu açıklamaz mıydı? Zaten sizin aldığınız mealdeki, "Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp" cümlesinde "hakkıyla" kelimesi sokuşturmadır. Ayette öyle bir ifade yok. Şu insanlar Kur'ân'ı önyargılarına uydurmak için ne çarpıtmalar yapıyorlar? Biz kendi kafamızdaki önyargılarla Kur'ân mesajını daraltma, sınırlama hakkını nereden buluyoruz? Maalesef asırlarca bu daraltıcı yorumlar, Kur'ân mesajını sislendirmiştir.(alıntı)
Ekleme Tarihi: 06.03.2007 - 21:59
Bu mesajı bildir   y.k. üyenin diğer mesajları y.k.`in Profili y.k. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fikri17 su an offline fikri17  
YUNUS'UN ÜÇBUÇUK OKUMUŞ DEDİKLERİ....

31 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:31
Cinsiyeti: ----- 
Bu durum Yunus Emre'nin şu nefeslerini hatırlatmıyormu ??

Peygamber yerine geçen hocalar
Bu halkın başına zahmetli oldu
Yunus gel aşık isen tevbe eyle
Nasuh'a tevbe ucu kutlu oldu

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır

Okumaktan murat ne
Kişi Hak'kı bilmektir
Çün okudun bilmezsin
Ha bir kuru emektir

Okudum bildim deme
Çok taat kıldım deme
Eğer Hak bilmez isen
Abes yere yelmektir

Dört kitabın ma'nisi
Bellidir bir elifte
Sen elifi bilmezsin
Bu nice okumaktır

Yiğirmi dokuz hece
Okursun uçtan uca
Sen elif dersin hoca
Ma'nisi ne demektir

Yunus Emre der hoca
Gerekse bin var hacca
Hepisinden iyice
Bir gönüle girmektir

Dosttur bizi okuyan
Üstümüzde şakıyan
Şimdi üçbuçuk okuyan
Derin danişman olur

Derviş: Hak aşığı, Veli
Danışman: Hoca, müftü, dini lider v.s.

Bu mesaj 3 kez ve en son fikri17 tarafından 06.03.2007 - 22:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 06.03.2007 - 22:29
Bu mesajı bildir   fikri17 üyenin diğer mesajları fikri17`in Profili zum Anfang der Seite
dilbeste su an offline dilbeste  
asılsız fetva

22 Mesaj -

En Son On: 31.03.2012 - 13:30
Cinsiyeti: Bayan 
selamün aleyküm süleyman ateş böyle fetva verince çevremizdekiavam dostlarımız gençlerimiz inanıyorlar.hoca öyle diyorsa öyledir diye.ALLAH(C.C)yardımcımız olsun.
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 17:57
Bu mesajı bildir   dilbeste üyenin diğer mesajları dilbeste`in Profili zum Anfang der Seite
yazenur52 su an offline yazenur52  

36 Mesaj -

En Son On: 11.07.2008 - 10:01
SÜLEYMAN HOCAYA KALSA SAKIZ ÇİĞNEMEKTE ORUÇ BOZMAZ.
BÖYLE İNSANLARA DİKKAT EDELİM. ON LAF KONUŞUR 8 DOĞRU 2 YANLIŞ
İNSANLARIN AKLINI KARIŞTIRIR. RAB'BİM YOLUNDAN AYIRMASIN.
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 18:54
Bu mesajı bildir   yazenur52 üyenin diğer mesajları yazenur52`in Profili yazenur52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Beytül Mamur su an offline Beytül Mamur  

46 Mesaj -

En Son On: 21.02.2010 - 20:45
Peygamberimiz hz. Muhammed Mustafa (s.a.w)'i reddedenin cennete isi olmaz!!!
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 19:00
Bu mesajı bildir   Beytül Mamur üyenin diğer mesajları Beytül Mamur`in Profili zum Anfang der Seite
Allah aşkı su an offline Allah aşkı  
RE:

43 Mesaj -

En Son On: 08.06.2007 - 15:16
Alıntı
Orijınalı Beytül Mamur

Peygamberimiz hz. Muhammed Mustafa (s.a.w)'i reddedenin cennete isi olmaz!!!

AYNEN KATILIYORUM..

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 19:15
Bu mesajı bildir   Allah aşkı üyenin diğer mesajları Allah aşkı`in Profili Allah aşkı Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Muhammed'in nefsini kudret eliyle tutan zâta yemîn ederim ki, bu ümmetten her kim -Yahudî olsun, Hristiyan olsun- beni işitir, sonra da bana gönderilenlere inanmadan ölecek olursa mutlaka cehennem ehlinden olacaktır" (Müslim, İman: 240, (153)

AÇIKLAMA:

1- Bu hadis, Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in gelmesinden sonra, daha önceki bütün dinlerin neshedilip, hükümden kaldırıldığını açık bir şekilde ifade eder.

2- Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'e inanıp-inanmamaktan dolayı sorumluluk bunu işitmeye bağlıdır. Uzak ve ıssız yerlerde yaşayan ve bu sebeple Risâlet-i Muhammediye'yi işitmeyenler sorumlu tutulamazlar. Nitekim Kur'ân-ı Kerîm'de: "Biz elçi göndermedikçe kimseye azab etmeyiz" (İsra: 17/15) buyrulmaktadır.( bu imam-ı Rabbaninin Hz görüşüdür.)

Ya madem bu böyle idi Efendimiz ehli kitabla niçin savaştı. Efendimiz Ehli kitab üzerine asker çıkardıgında 3 şeyi teklif et buyururlardı ya islam ya cizye yada savaş

Süleyman ATEŞ Diyanet'den gelme oldugu halde bir çok fikirdaşı gibi Ehli Sünnetin hükümlerini beyenmeyerek ( bilerek yada bilmeyerek ) Tevhidi içten çökerten insanlardan biri diye düşünüyorum. Elbette bu kişiler diyanette azınlıkta ama bu cesareti nerden alıyorlar yada bunlar hangi islamın ve kuranın egitimini alıyorlar
Sevgi,Selam ve Dualarımla

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 08.03.2007 - 09:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 20:49
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
diyanet ????
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 22:16
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
y.k. su an offline y.k.  
Themenicon    DÜNYA MALI İÇİN DİN SATILMAZ!!!!!!!

104 Mesaj -

SÜLYMAN ATEŞ

ESKİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DİYANETLE ALAKASI ORADAN

SABATAY VE MASONLAR BÖYLE HOCALARI SATIN ALIYORLAR GÜÇLER ÇOK BÜYÜK OLDUĞU İÇİN İSTEDİĞİ ADAMI İSTEDİKLERİ ZAMAN göğe çıkartıp istetikleri adamıda yerin dibine sokuyorlar bunlar islamın dıştan yıkılamayacağını bilen kişiler onun için böyle hocaları kullanıyorlar tabi halkta cahil olunca istedikleri tarafa kolayca çekebiliyorlar

eğer böyle düşünen insanları uyarmaya kalksan sen o hocadan daha mı iyi bileceksin derler. ilahiyat okuyanların hepsini evliya zannediyorlar oysa aralarında ne zındıklar ne münafıklar var durum böyle olunca sabatay ve masonlar planlarınna okadar mükkemmel ulaşıyor ki daha iyisini hiçbir ülkede yapamazlar herhalde

bunlar milletin dinine imanına savaş açmışlar tek derleri cahil müslümanları kafir yapmaya çalışıyorlar ne yazık ki başarılıda oluyorlar agla agla agla

ALLAH ŞERLERİNDE BİZLERİ MUHAFAZA ETSİN AMİN
Ekleme Tarihi: 07.03.2007 - 23:10
Bu mesajı bildir   y.k. üyenin diğer mesajları y.k.`in Profili y.k. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
y.k. su an offline y.k.  
Themenicon    masonlar

104 Mesaj -

süleyman ateş niye böyle konuştu...

bu konu ile ilgili Güzel bir açıklama için tıklayın
Ekleme Tarihi: 10.03.2007 - 19:10
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Arkadaşlar herkese inanmayalım ben bu hatayı başlarda yapmıştım

ama akıllandım o kadar ilim erbabı güvanilir kimseler evliyalar

alimler varken hoca diye herkese inanmayalım.

Ona bakılırsa herkes EDİSON şüphesiz cennete girecek diyor herkese

faydası dokunuyor diye ama hayır öyle değil ilk önce Allah a itaat

peygamberine itaat islama girmek.......
Ekleme Tarihi: 15.03.2007 - 11:23
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
isterseniz dinini de sorgulamaya baslayabilir siniz arkadaslar nereye gelmek istiyoruz acaba
Ekleme Tarihi: 15.03.2007 - 11:53
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 430 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53766 saniyede açıldı