generique stromectol generique rhinocortgenerique luvox ivermectine lopinavir ritonavir 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » KABİR AZABINDAN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ?ÖYLEYSE BUNLARA DİKKAT EDELİM.....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 11 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
KABİR AZABINDAN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ?ÖYLEYSE BUNLARA DİKKAT EDELİM.....

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Cinsiyeti: Bayan 
Kabirdeki dehşetli azaplardan kurtulmanın yollarını da yine sevgili Peygamberimiz göstermiştir.kabirdeki azaptan,mahşerdeki sıkıntıdan,hesap günündeki dehşetli hallerden kurtulamanın,o duraklarda kolaylık görmenin yolları nelerdir?Ne gibi ameller o mekanlarda bize şefaatçi olacaktır?geliniz,Kainatın Efendisini dinleyelim.Hz.Abdurrahman bin Semure ra rivayet ediyor:Bir gün Resulullah sav yanımıza geldi.Buyurdu ki:Dün akşam acaip bir şey gördüm.Ümmetimden,ruhunu almak için kendisine melek ül mevt gelen bir adam gördüm.Onun,ANA BABASINA YAPTIĞI İYİLİKLER,o meleği çevirdiler.

Ve ümmetimden bir adam gördüm,şeytanlar etrafını sarmışlar.Onun ALLAH A YAPTIĞI ZİKİR geldi,onu onların arasından kurtardı.

Ve ümmetimden,azap meleklerinin etrafını sardığını bir adam gördüm NAMAZI gelip onu,onların elinden kurtardı.

Ve ümmetimden bir adam gördüm,susuzluktan ağzını açmıştı.Vardığı her havuzdan kovuluyordu.Sonra ORUCU gelip ona su verdi,onu doyurdu.

Ve ümmetimden bir adam gördüm;yanında halka halka peygamberler oturmuşlar.O adamın yaklaştığı her halka onu kovuyordu.Sonra CENABETTEN YIKANMASI geldi,elinden tutup onu yanıma oturttu.

Ve ümemtimden bir adam gördüm,müminlerle konuşur.Onlar onunla konuşmazdı.SILA-İ RAHİM geldi,Ey müminlerin cemaati!Onunla konuşun deyince onunla konuşmaya başladılar.

Ve ümmetimden bir adam gördüm,önü karanlık,arkası karanlık,sağı karanlık,solu karanlık,altı karanlık,üstü karanlık.O karanlıklar içinden şaşırmıştı,sonra HACC VE UMRESİ gelip onu karanlıklardan kurtardı.Etrafını urlarla doldurdular.

Ve ümmetimden birisini gördüm,eliyle ateşin alev ve kıvılcımlarını yüzünden kovuyordu.Sonra,verdiği SADAKALAR geldi yüzüne bir örtü,başına gölgelik oldular.

ve ümemtimden,bir adam gördüm,her taraftan gelen zebaniler onu yakalamışlar.Adamın yaptığı EMR-İ BİL MARUF NEHY-İ MÜNKER(iyiliği çağırması,kötülükten sakındırması)gelip onu onların elinden kurtardılar,rahmet meleklerinin ellerine teslim ettiler.

Ve ümmetimden,bir adam gördüm,dizleri üzerine çömelmiş.Alllah ile onun arasında bir perde vardı GÜZEL AHLAKI geldi,elinden tuttu.Onu Allah ın huzuruna bıraktı.

DEVAMI GELECEK BİRAZ UZUNDA.........
Ekleme Tarihi: 15.02.2007 - 13:33
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
dilaratuba gül paylaşım için teşekkürler

Allah Razı Olsun

Rabbim cümlemizi kabir azabından korusun

O'na (c.c) layık kullardan eylesin inşaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 15.02.2007 - 14:11
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: KABİR AZABINDAN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ?ÖYLEYSE BUNLARA DİKKAT EDELİM.....

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 13:42
Cinsiyeti: Erkek 
Eline sağlık kardeşim.
Rabbim bizleri kabir azabından korusun. Hatalarımızı ve günahlarımız af etsin. Kıyamet günü Peygamber efendimizin sancağı şerefinin altında toplanmak, şefaatine bizleride nasip etsin inşallah.
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 15.02.2007 - 14:20
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

Ve ümemtimden sahifesi,sol eline verilmiş bir adam gördüm.Onun ALLAH DAN KORKUSU gelip,sahifesini sağ eline verdi.

Ve ümmetimden terazisi hafif kalmış bir adam gördüm.Yaptığı İYİLİKTEKİ AŞIRIKLAR gelip terazisini ağırlaştırdı.

Ve ümmetimden,cehennem kenarında olan bir adam gördüm ALLAH KORKUSU gelip onu kurtardı.Adam ordan geçti.

Ve ümmetimden bir adamı ateş içinde gördüm.DÜNYADA ALLAH KORKUSUNDAN AKAN GÖZYAŞLARI gelip onu ateşten çekti.

ve ümmetimden bir adam gördüm.Sırat köprüsü üstünde durmuş,hurma yaprağının titrediğini gibi titriyordu.ALLAH A OLAN HÜSN-Ü ZANN GELDİ.Titremesi durdu adam köprüden geçti.

Ve ümemtimden,sırat köprüsü üstünde bir adam gördüm.Bazen yavaş sürünürdü.BANA OLAN SALAVATLARI geldi,elinden tutup onu ayağa kaldırdılar ve adam geçti.

Ve ümmetiden bir adam gördüm.Cennet kapılarına varmış,fakat kapılar ona kapalı.....LA İLAHE İLLALLAH ŞEHADETİ geldi,ona kapıları açtı ve onu cennete koydu.

Ve dudakları makaslanan bir halk yığını gördüm.Ya Cibril kimdir bunlar.O dedi ki:Bunlar HALK ARASINDA KOĞUCULUKLA GEZEN İNSANLARDIR.

Ve dillerinden asılmış,erkekler gördüm.Kimdir bunlar dedim.Cibril dedi ki:Bunlar,mümün kadın ve erkeklere haksız olarak İFTİRA ATANLARDIR.(Süyuti,Kabir Alemi)

Cenab ı Hakkın göstermesiyle,asırlar sonrasına nazar edip gören ve ümmetine haber veren Resul i Ekrem,işte bu şekilde kabrin öte yanında cereyan edecek hadiseleri de haber vermiş,ümmetini sakındırmış.

Alcağımız pek çok hadisten ders şudur:Kabirde ve sonraki duraklarda sıkıntılardan,azaptan kurtulmak istiyorsak;Evevla Cenab ı Hakkın yap dediğini yapacağız yapma dediğini yapmayacağız.Elimizden geldiğince Sünneti yaşayacağız.

KAYNAK:Ölüm Sonrası Hayat/Burhan Bozgeyik

Bu mesaj 1 kez ve en son dilaratuba tarafından 15.02.2007 - 14:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.02.2007 - 14:58
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
Alcağımız pek çok hadisten ders şudur:Kabirde ve sonraki duraklarda sıkıntılardan,azaptan kurtulmak istiyorsak;Evvela Cenab ı Hakkın yap dediğini yapacağız yapma dediğini yapmayacağız.Elimizden geldiğince Sünneti yaşayacağız.(inşALLAH)

eline sağlık kardeşim faideli bılgılerın devamını beklıyoruz inşALLAH...
Ekleme Tarihi: 15.02.2007 - 15:28
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

934 Mesaj -

Allah sizlerden de razı olsun sizleri kabir azabından korusun.
Ekleme Tarihi: 16.02.2007 - 10:23
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  

270 Mesaj -

En Son On: 26.01.2013 - 00:38
Allah razı olsun kardeşim...Rabbim cümlemizi kabir azabından ve cehennem azabından korusun...
Ekleme Tarihi: 16.02.2007 - 10:52
Bu mesajı bildir   muhammed_cubuk üyenin diğer mesajları muhammed_cubuk`in Profili muhammed_cubuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

934 Mesaj -

Dualarınıza içten amin diyorum ALLAH hepimizi kabir azabından korusun.
Ekleme Tarihi: 19.02.2007 - 14:05
hira_nur40 su an offline hira_nur40  

2 Mesaj

En Son On: 04.04.2007 - 17:03
Cinsiyeti: ----- 
allah razı olsun kardeşim sevgiyle selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 19.02.2007 - 14:40
Bu mesajı bildir   hira_nur40 üyenin diğer mesajları hira_nur40`in Profili hira_nur40 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

934 Mesaj -

gül
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 00:27
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Alıntı
Orijınalı ~HiLaLaY~

dilaratuba gül paylaşım için teşekkürler

Allah Razı Olsun

Rabbim cümlemizi kabir azabından korusun

O'na (c.c) layık kullardan eylesin inşaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 00:39
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 572 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54121 saniyede açıldı