generique colchicine generique rhinocortgenerique plaquenil stromectol ivermectine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » HER GÜN BEŞ VAKİT NAMAZ ÇOK DEĞİL Mİ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Ekleyen
HER GÜN BEŞ VAKİT NAMAZ ÇOK DEĞİL Mİ?

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 17:15
Cinsiyeti: Bayan 
Bir zaman yaşı,başı ve rütbesi büyük bir adam,bir İslam alimine:Namaz iyidir,iyidir de her gün her gün beşer defa kılmak çoktur;bitmediğinden usanç veriyor!diyor.

Bunun üzerine İslam alimi:O zatın o sözünden epey zaman geçmişti,diyor,bir de nefsimi dinledim.Baktım ki nefsim de aynı sözleri söylüyor,tembellik kulağıyla şeytandan aynı dersi alıyor:Namaz iyi ama her gün beşer defa kılmak çok!

O vakit çok iyi anladım ki o adam o sözü bütün tembel nefisler adına söylemiş veya söylettirmiş.O zaman ben de:Madem benim nefsim emmaredir.Hep kötü şeyleri emreder.Günde beş vakit namazı kılmamı çok görür,namazı bırakmamı,camiden ve islami sohbetlerden uzak durmamı ister.Öyleyse herkesten fazla ıslaha ve nasihata muhtaç benim nefsim olduğu kanaatine vardım.Çünkü nefsini ıslah etmeyen başkasını ıslah edemez.Öyleyse önce nefsimi ıslah ve ikaz etmekle işe başlamalıyım,dedim ve seslendim:Ey nefiz Cehl i mürekkeb içinde(bilmediğini dahi bilmeyecek kadar cehaletinle)tembellik döşeğinde,gaflet uykusunda söylediğin şu söze karşılık şu uyarılarıma kulak ver.....

ACABA ÖMRÜN EBEDİ MİDİR?

Ey bedbaht nefsim!Acaba ömrün ebedi midir,hiç gelecek seneye hatta yarına kadar yaşayacağına dair kesin bir senedin var mı ki her gün her gün diyerek boşuna nazlanıyorsun.Sana usanç veren ebediyet kuruntusudur,yani dünyada ebedi kalacağını düşünmendir.Halbuki sen dünyada ebedi kalmayacaksın.Bu sene,belki yarın,belki biraz sonra ölebilirsin.Biraz sonra ölmesi muhtemel olan bir insanın Günde beş vakit namaz çoktur demesi akıl karı mıdır?

Dünyanın ömrü kaç günse o kadar günün beşer vakit namazını kılmakla mükellef değilsin.Ulaştığın vaktin namazını kılmaktan sorumlu tutulacaksın.

Diyalim ki sabah namazının vaktinde bulunuyorsun.Senden istenen o saatte sabah namazını kılmaktır.Henüz ulaşamadığın o günün öğle,ikindi,akşam ve yatsı namazı ve sonraki günlerin namazları senden istenmemektedir.70 yıllık namazları bu gün gözönüne getirip ben bunları nasıl bitireyim diye düşünürsen elbette sana bıkkınlık gelir.70 yıl yaşayacaksın,diye senin eline kim senet verdi ki,boşuna onları düşünüp nazlanıyorsun?

Eğer anlasa idin li ömrün azdır;hem faidesiz gidiyor.24 saatlik ömründen bir saati gerçek ve bedii hayatın saadetine sebep olacak hoş ve rahat bir hizmete seve seve sarfadeceksin.

Bilseydin ki kılmaya hazırlandığın şu cuma namazı,son namazın olacak,onu huşu ile kılmaya,göz yaşlarıyla bitirmeye çalışırdın,belki de affolundun müjdesini almadan başını secdeden kaldırmazdın.

İşte her kıldığın namazı son namazım diyerek kılarsan,bu namazınım sayesinde rabbimi razı edeceğim,bu namazım sayesinde kötülüklerden,belalardan uzak kalacağım,en büyük bela olan Cehennemden kurtulacağım,bu namazım sayesinde gerçek insan olacağım ve insan gibi yaşayacağım diyerek namaza yaklaşırsan,o namaz seni usandırmaz.Sana zevk verir,şevk verir.Seni zindeleştirir,gençleştirir,güzelleştirir.

NAMAZI KILAN İNSANLARA BAKINİBİR DE KILMAYAN İNSANLARA BAKIN;ARDAKİ FARKI SİZ DE GÖRECEKSİNİZ.

KAYNAK:Niçin Namaz/Vehbi Karakaş
Ekleme Tarihi: 06.02.2007 - 12:31
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
dilaratuba 06.02.2007 - 12:31
~HiLaLaY~ 06.02.2007 - 13:09
Themenicon  ALLAH RAZI OLSUN...
y.k. 06.02.2007 - 23:25
 RE: ALLAH RAZI OLSUN...
YeSiLKuBBeM 08.02.2007 - 08:48
BURUC 08.02.2007 - 11:03
kofi 09.02.2007 - 13:38
dilaratuba 21.02.2007 - 13:22
İslam 24.02.2007 - 16:29
dilaratuba 24.03.2007 - 23:23
 RE:
~Firdevs~ 24.03.2007 - 23:26
_LaL_ 26.03.2007 - 18:41
selman_m 30.03.2007 - 22:01

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 815 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.07509 saniyede açıldı