dexamethasone budesonide ivermektin colchicine hydroxychloroquine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » GÜZEL SÖZLER » karapapakdan seçmeler_:)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
karapapakdan seçmeler_:)

137 Mesaj -

En Son On: 04.04.2010 - 04:44
Cinsiyeti: Erkek 
Terekeme kore harbindedir.gülle,top,mermi sesleri arasında neler olduğunu anlamak için kafasını siperden çıkarır çıkarmaz bir kurşun vızzz diye kulağının dibinden geçince sinirlenir; ola İtoğlitler demiler ki atar da herifin gözüni kor eder.....
________

Kemal Karayel’in annesi rahmetli Üzüm hala, ekmek pişirmek için un eliyormuş. Kemal abi de bu fırsattan yararlanarak öbür odada içki içiyormuş. Biraz sonra üzüm hala odaya girer. Kemal’in çay bardağında ayrana benzer bir şey içtiğini görünce, ne olduğunu anlayamaz ve merak ederek sorar.

Kemal Karayel : “Ana başım ağırıyordu. Dr. Cengiz Askeran’a gittim bana bu şurubu verdi.” Diyerek anasını başından savmaya çalışır.
Anası; “Ay Kemal, menimde başım ağrıyer o şurubdan birezde mene ver” deyince mecburen ansına yarım çay bardağı sulandırılmış rakıyı verir.
Kemal Karayel yarım saat sonra anasının un elediği odaya gittiği de bir de ne görsün. (!) Anası önünde hamur teknesi dururken unu, kilimin üzerine eliyor. “ay ana ne yapırsan? unu kilimin üzerine eliyersin ahı” diye uyarır.

Üzüm hala içtiği rakının etkisiyle bir mahnı (1) tutturmuştur:
“Gurban olum ay Kemal, gurban olum ay oğlum.
Anayan göre her yer teknedir” diyerekten, unu kilimin üzerine elemeye devam eder.
...______

Köy ağası Hasso’nun beş kızından sonra bir erkek evladı oluyor. Köy halkı bir meydanda toplanır, ağanın oğluna bir isim koymak isterler ve çeşitli isimler teklif edilir. Ağa bir türlü kabul etmez. “Benim oğlumun ismi Hasso olsun” der. Köy halkı; “Ağam bu senin adındır, bir daha olur mu ?

Köy ağası Hasso: “Benim oğlumun adını da Hasso koyun, ben adsız gezerim.”
..____

Yıl 1976... Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrenci yurtları o zamanki Gençlik ve Spor Bakanı Yüksel Çamur tarafından boşaltılır. Yurttan ayrılmak zorunda kalan Mehmet Rıza Acarlı, Atilla Kaya, Cahit Çelebi, Erzurum sokaklarında ev aramaya başlarlar. Nihayet bir sokak içinde, öğrenciye uygun müstakil kiralık ev görürler.
Sahibini çağırırlar. Sahibi yaşlı bir amcadır. Ev sahibi yaşlı amca evi kiralamak isteyen bu üç genci tepeden tırnağa süzdükten sonra sorar;
- Telebe misiz ?
Evet.
- Nerelisiz ?
Karslı.
- Ecem misiz ?
Sayılır.
Yaşlı amca biraz düşündükten sonra “Hemi telebe, hemi garslı, hem de acem. Size heç ev veriler mi?..

selametle
Ekleme Tarihi: 29.01.2007 - 18:31
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  

124 Mesaj -

En Son On: 23.02.2007 - 23:48
Cinsiyeti: Erkek 
kahkaha Güle Güle
Ekleme Tarihi: 29.01.2007 - 18:41
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 532 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53629 saniyede açıldı