colchicine kamagra ivermektin fluvoxamine fluvoxamine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.. ( TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM )

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 36 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.. ( TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM )

975 Mesaj -

En Son On: 11.06.2010 - 19:28
Cinsiyeti: Bayan 

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 00:25
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
SUHEDA1 su an offline SUHEDA1  

120 Mesaj -

En Son On: 17.04.2007 - 20:54
TURK OLMAK INSANIN ELINDE DEGIL AMA MUSLUMAN OLMAK INSANIN ELINDE O ZAMAN NE MUTLU MUSLUMANIM DIYENE!!!!

Bu mesaj 1 kez ve en son SUHEDA1 tarafından 27.01.2007 - 00:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 00:48
Bu mesajı bildir   SUHEDA1 üyenin diğer mesajları SUHEDA1`in Profili SUHEDA1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  

124 Mesaj -

En Son On: 23.02.2007 - 23:48
Cinsiyeti: Erkek 

hergün ölen şehit için bagırmayan.
hergün ölen müslmüman için aglamayan
bir ermeni için gaza gelen kimsin sen

bu konu da yazacak şey çok ta konuşmak yeri degil
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 00:48
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

120 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kalp süvarisi

KATILIYORUM!!!
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 00:50
Bu mesajı bildir   SUHEDA1 üyenin diğer mesajları SUHEDA1`in Profili SUHEDA1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  
ne mutlu türküm diyene

124 Mesaj -

En Son On: 23.02.2007 - 23:48
http://img406.imageshack.us/img406/5287/dfpk3.jpg

RESİM BÜYÜK YER KAPLAMASIN SADECE LİNK

onlar ermeni degildi. bu vatanı onlar kurtardı size emanet etti. şimdi gelseler geri acaba kurtarırlarmıyıdı diye düşünüyorum da onlar biz gibi degil tabi ki de kurtarırlardı.

Bu mesaj 1 kez ve en son kalp süvarisi tarafından 27.01.2007 - 01:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 01:02
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ramazanoglu su an offline Ramazanoglu  
RE:

61 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 05:16
Alıntı
Orijınalı SUHEDA1

TURK OLMAK INSANIN ELINDE DEGIL AMA MUSLUMAN OLMAK INSANIN ELINDE O ZAMAN NE MUTLU MUSLUMANIM DIYENE!!!!

''Allah katında sizin en üstün olanınız Allah'tan en çok korkanınızdır.'' (Hucurat: 13)

Rasulullah'tan (s.a.s) şöyle rivayet edildi:

''Ey müslümanlar! Allah (c.c) cahiliyye ayıbını ve babalarla övünmeyi giderdi. İnsanlar, ya takvalı bir mü'min ya mutsuz bir facir olurlar. Siz Adem'in oğullarısınız. Adem ise topraktan yaratıldı. Cehennem odunu olmalarına rağmen kendileriyle övünen kişileri terketmek gerekir. Böyle yapmayan kimseler burnunu pisliğe sürten bok böceğinden daha aşağı kimseler olurlar.'' (Ahmed, Ebu Davud sahih senedle.)

''İşte bu yüzden biz, İsrailoğulları üzerine şunu yazdık: Kim bir kişiyi, bir kişiye karşılık yahut yeryüzünde bir fesat sebebiyle olmaksızın öldürürse, insanları toptan öldürmüş gibidir. Ve kim bir kişiye hayat verirse insanlara toptan hayat vermiş gibidir.'' (Maide32)

Ortada bir cinayet var. Dini ve siyasi görüşleri aykırı da olsa o masum bir insandır. Bu masum insana sahip çıkanların çoğu düşmanınız diye, cinayeti desteklemiş oluyorsunuz. Hem de boş bir dava uğruna, hem de bir fasığın sloganını bayraklaştırarak. Allah basiret versin...

Bu mesaj 1 kez ve en son Ramazanoglu tarafından 27.01.2007 - 01:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 01:42
Bu mesajı bildir   Ramazanoglu üyenin diğer mesajları Ramazanoglu`in Profili Ramazanoglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hanzade3 su an offline hanzade3  
Sayın Ramazanoğlu..

975 Mesaj -

Selamün Aleyküm.

Sayın Ramazanoğlu hiç bir şekilde cinayeti desteklemiyorum.
Benim asıl kızdığım nokta burda bir cinayeti alet ederek biz hepimiz DİNKCİYİZ HEPİMİZ ERMENİYİZ DİYEN TOPLUM..

Bende MÜSLÜMANIM VE TÜRKÜM DEME HAKKINA SAHİBİM BURDA..

Üstelik bu ülkede binlerce şehit veriliyor her gün kim yürüyüş yaptı bu şekilde.. Ermenide olsa sahip çıktı vatandaşına..

Ayrıca kimseyi düşmanım olarak görmüyorum. Bu topraklarda binlerce yıl bütün milletden insan çok güzel bir şekilde yaşamıştır.

Benim düşmanım sadece DİNİME,VATANIMA, ALLAHIMA VE PEYGAMBERİME DÜŞMAN OLANLARDIR..

Selam ve Dua ile..KULTANESİ..

Bu mesaj 3 kez ve en son hanzade3 tarafından 24.02.2007 - 12:58 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 01:48
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
Ramazanoglu su an offline Ramazanoglu  

61 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 05:16
Ve aleykum Selam,
açıklamanız için teşekkürler. Aşağı yukarı aynı şeyleri söylemişiz demekki. Buna sevindim.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 01:59
Bu mesajı bildir   Ramazanoglu üyenin diğer mesajları Ramazanoglu`in Profili Ramazanoglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatip su an offline hatip  
Themenicon    RE:

249 Mesaj -

En Son On: 17.05.2020 - 16:18
Alıntı
Orijınalı kalp süvarisi

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 05:59
Bu mesajı bildir   hatip üyenin diğer mesajları hatip`in Profili hatip Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
ey güzel ALLAH ım yoluında bize feraset,basiret ve dirayet nasıp eyle....amin.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 08:12
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
gül NE MUTLU MUSLUMANIM DIYENEgül

ne olursaniz olun turk,laz,cerkez,arnavut,onemli degil allah askiyla yanan biri ol yeter, onemli olan bu degilmi?

gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül LAILLAHE ILLALA MUHAMMEDEN RESULLULAgül gül
gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 08:36
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ozlemnur79 su an offline ozlemnur79  
RE:

201 Mesaj -

En Son On: 09.03.2007 - 23:42
Alıntı
Orijınalı cihan.pz

ne olursaniz olun turk,laz,cerkez,arnavut,onemli degil allah askiyla yanan biri ol yeter, onemli olan bu degilmi?

gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül LAILLAHE ILLALA MUHAMMEDEN RESULLULAgül gül

ABLACIM YÜREĞİNE SAĞLIK NE GÜZEL İFADE ETMİŞSİN...TÜM KALBİMLE KATILIYORUM (F) (F) (F) (F)

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 09:54
Bu mesajı bildir   ozlemnur79 üyenin diğer mesajları ozlemnur79`in Profili ozlemnur79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

120 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı ozlemnur79

Alıntı
Orijınalı cihan.pz

ABLACIM YÜREĞİNE SAĞLIK NE GÜZEL İFADE ETMİŞSİN...TÜM KALBİMLE KATILIYORUM (F) (F) (F) (F)

ZATEN ALLAH ICIN YANAN BIR INSAN HIC BIR ZAMAN KOTU OLAMAZ BUNU UNUTMAYALIM!!!!

ALLAHUEKBER

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 13:17
rifat56 su an offline rifat56  
RE: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.. ( TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM )

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı hanzade3

Ekleme Tarihi: 23.02.2007 - 23:17
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39

Ekleme Tarihi: 23.02.2007 - 23:44
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

975 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 23.02.2007 - 23:45
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
doğarken bu ırkı ben seçmedım ki öldüğümde bu ırktan sorguya çekileyim üstünlük takva ile olur ''ne mutlu takva sahıblerıne''...ermenıymış, arabmış, türkmüş ne değeri var ki HAKK katında
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 09:22
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Alıntı
Orijınalı kalp süvarisi

Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 09:54
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ukab su an offline Ukab  

575 Mesaj -

En Son On: 05.02.2010 - 16:42
NE MUTLU MÜSLÜMAN TÜRK ÜM DİYENE... RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUNKİ MİLLETİMİZİ İSLAM NURUYLA ŞEREFLENDİRDİĞİ İÇİN...SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİN ÜMMETİNDEN EYLEDİĞİ İÇİN...MÜSLÜMAN TÜRKLERE SELAM OLSUN ...
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 10:21
Bu mesajı bildir   Ukab üyenin diğer mesajları Ukab`in Profili Ukab Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kosovali su an offline kosovali  
RE:

91 Mesaj -

En Son On: 29.03.2019 - 02:57
Alıntı
Orijınalı cihan.pz

Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 10:35
Bu mesajı bildir   kosovali üyenin diğer mesajları kosovali`in Profili kosovali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

975 Mesaj -

Bir Mevlânâ âşığı olan Pakistanlı büyük mütefekkir Muhammed İkbâl, Türkiye'ye gelirken uçağın Türk hava sahâsına girmesi ile birlikte ayağa kalkmış, bir müddet öylece beklemişti. Yanındakiler sordu:
"- Niçin böyle yaptınız?"
O da, şu mânidar cevabı verdi:
"-

Bu topraklar, Hazret-i Mevlânâ'nın kabrinin bulunduğu mübârek topraklardır ve bu mukaddes mekânda yaşayan millet de öyle bir millettir ki, yıllarca İslâm'ın muhafızlığını yapmıştır.
Eğer Türk milleti olmasaydı, İslâm, Arap yarımadasında hapsolurdu.

Bunun içindir ki, gönlümde Hazret-i Mevlânâ'ya ve onun necîb milletine karşı sonsuz bir saygı ve ihtirâm vardır. İşte bundan dolayı, yâni onlara hürmeten ayağa kalktım."

Selam ve Dua ile.. KULTANESİ..

Bu mesaj 1 kez ve en son hanzade3 tarafından 24.02.2007 - 12:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 12:26

5108 Mesaj -

NE MUTLU TRKÜM DİYENE...!!!

iSTiKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 12:46
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

975 Mesaj -

Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 12:57
RE:

5108 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kalp süvarisi

Ekleme Tarihi: 05.06.2007 - 20:33
serhad127 su an offline serhad127  
RE: NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE........

15 Mesaj -

En Son On: 08.06.2007 - 23:35
Ne mutlu Türk'üm diyene sözünün karşısına ne mutlu müslümanım diyene sözünü koymak sadece İslamiyetin karşısına milliyetçiliği koyup fitne çıkarmaktan başka hiç bir anlam taşımaz.

Bir türk ne mutlu Türk'üm diyene derken İslamiyeti aşağılamayımı murad ediyor, İslamın değerini ikinci planamı atıyor bu sözlere göre ??
Hangi akıl dışılık bunu iddia edebilir.

Bu söz meclis duvarındaki "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" sözünden rahatsız olup "Hakimiyet kayıtsız şartsız Allah'ındır" sözünü karşısına koyan fitne sahiplerinin ürettiği yeni bir hezeyandır.Sanki o adil düşünceyi kabul edenler Allah'a saygısız bir inanç içindeymişler gibi.

Mevlana'nın buraya aktardığınız sözleri çok anlamlı.
Allah razı olsun.
Hiç unutmayalım kardeşlerim. Anadolu ve onun insanları Allah katında özeldir. Hemde çok özel.
Evliya yurdudur Anadolu.
Allah onun ne dinsizlerin, nede dindar geçinen çapulcuların oyuncağı olmasına asla müsaade etmez.
Bu ülkenin çocukları çok ağır bedeller ödese hatta bu ülke kan gölüne bile dönse bu böyledir.
Kurtuluş savaşı bu işin en anlamlı örneğidir.

Alıntı
Orijınalı hanzade3

Bir Mevlânâ âşığı olan Pakistanlı büyük mütefekkir Muhammed İkbâl, Türkiye'ye gelirken uçağın Türk hava sahâsına girmesi ile birlikte ayağa kalkmış, bir müddet öylece beklemişti. Yanındakiler sordu:
"- Niçin böyle yaptınız?"
O da, şu mânidar cevabı verdi:
"-

Bu topraklar, Hazret-i Mevlânâ'nın kabrinin bulunduğu mübârek topraklardır ve bu mukaddes mekânda yaşayan millet de öyle bir millettir ki, yıllarca İslâm'ın muhafızlığını yapmıştır.
Eğer Türk milleti olmasaydı, İslâm, Arap yarımadasında hapsolurdu.

Bunun içindir ki, gönlümde Hazret-i Mevlânâ'ya ve onun necîb milletine karşı sonsuz bir saygı ve ihtirâm vardır. İşte bundan dolayı, yâni onlara hürmeten ayağa kalktım."

Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:05
Bu mesajı bildir   serhad127 üyenin diğer mesajları serhad127`in Profili zum Anfang der Seite
RE:

15 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı hanzade3

Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:06
Bu mesajı bildir   serhad127 üyenin diğer mesajları serhad127`in Profili zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 15:57
ISLAMIYETIN DUNYANIN HER YERINE YAYILMASINA VESILE OLAN VE YAPTIGI SAVASLARI IMPARATORLUK ICINDEGIL ISLAMIYETI YAYMAK VE ZULUM ALTINDAKI MILLETLERI REFAHA KAVUSTURMAK ICIN YAPAN BIR SOYUN EVLATLARI OLARAK TURK DENINCE AKLA GELEN ILKSEY MUSLUMANLIKTIR TURK ISMI ISLAMIYETLE OZDESLESMISTIR HERNEKADAR BUNU ANLAMAYAN BUNU KAVRAYAMAYAN GECMISINE IHANET EDEN OLSADA TURK KELIMESININ NERDEYSE ES ANLAMLISI HALINE GELEN MUSLUMANLIK BEN BUYUZDE NE MUTLU TURKUM DIYENE DIYE BILIRIZ AMA EGER BU TURKLUGU SADECE VATAN CIZGILERI OLARAK DUSUNENLER ELBETTE ISLAMA HAKARET VE IRKCILIK YAPMIS OLURLAR.
BEN INSANIM MUSLUMANIM VE TURKUM HEPSI BANA AYNI SEYI IFADE EDIYOR

not:kul hakkından korktugum ıcın her yazımda hakkınızı helal edın demek ıstıyorum hakkınız gectı ve yanlıs anlasıldıysam dıye
selam ve dua ıle
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:31
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

975 Mesaj -

(Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, (Arap olmayana) Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.)

(Allahü teâlâ, cahiliyet övünmelerini sizden kaldırdı. Hepiniz Âdem Aleyhisselamın evlatlarısınız. Âdem ise topraktan yaratılmıştır.)

(Irkçılık yapan, ırkçılık için savaşan ve ırkçılık uğrunda ölen, bizden değildir.)

Bunun gibi pek çok ayet ve hadis verilebilir.
Şimdi tüm bunları yok sayarak nasıl kendi ırkımızın üstün olduğunu düşünebiliriz ki..

Ben NE MUTLU TÜRKÜM diyorsam
Bu benim milletmin islama gösterdiği hizmet dolayısıyledir..
TÜRK MİLLETİNİN iman ve Allah aşkı takdire şayandır. İşte bu sebepledir hissettiğim coşku ve saadet… Zaten yukarıda bir kıssa ile açıkladım konuyu..

O YÜZDEN NE MUTLU TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DİYENE..

Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:41
Normal olan düşünce elbette kabul edilir...

15 Mesaj -

FARANDAG kardeşim senin düşüncende olanlara hiç bir şey söylenemez. Doğrusun.
Benim sözlerim senin temiz düşüncende olmayanlara.
İslam'ı ve bir ferdi olduğun milletini seviyor onlardan gurur duyuyorsan zaten senin bu konuda sıkıntı duyacağın hiç bir şey yok demektir.

Not: Hanzade kardeşimiz çok güzel yeni bir açıklamayla bu konuya daha bir anlam kazandırdı zaten.

Allah'ın birliğine emanet olunuz...

Bu mesaj 1 kez ve en son serhad127 tarafından 08.06.2007 - 16:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:41
Cihan-63 su an offline Cihan-63  

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Bir tek musluman turk, butun musluman olmayan araptan, arnavuttan, pakistaidan, afganistanlidan, kurtten daha ustundur. bir tek musluman ingiliz dahi olsa butun musluman olmayan turkten daha ustundur. bu dinimizin emridir. Nice dinsiz, sosyalist, kapitalist, fasist, kominist, hristiyan, musevi... turk de ne mutlu
u turkum diyor. bunlari nasil seveceksiniz bir musluman olarak?

"Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, (Arap olmayana) Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir." Bu ayet ne anlama geliyor?
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 16:55
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ALLAH BU DÜNYADA ALİM'EDE, ZALİMEDE YAŞAMA HAKKI VERMİŞTİR.

15 Mesaj -

Cihan kardeşim pirinçten taş ayıklar gibi onları ayıklayamayacağına göre, genel kabul olan müslüman Türk milleti olduğumuza göre o niyetle seveceksin. Gerisi Allah'a kalmış.

Böyle detaylara dalındığı zaman, bazı din adına gerekli bilgi donanımı olmamanın verdiği gafletle Allah'ın ve onun kitabının adeta avukatlığını yapmaya kalkışma ortamları oluşuyor.

Allah'ın hiç kimsenin hele hele kendi haline bakmadan, karşısındakine kafir diyenlerin savunmasına hiç ihtiyacı yoktur.

Şöyle bir düşün Allah'ın adına bile açık açık sövenlere dahi Allah yaşama ve bu dünyada nimetlenme fırsatı veriyor.Uykudayken dahi nefes almasına yardım ediyor.
Oysa o nefes her çıktığında insan ölür her nefes aldığında ise tekrar yaşama döner. Allah o nefesi durdurmuyorsa, senin bazı şeyleri çok daha iyi düşünmen gerekmiyormu ?

Hatta Allah kendi zatına karşı işlenen günahların azabını erteleyip, insanlara yapılan eziyet ve haksızlıkları intikamını almakta acele etmiyormu ???

Bu mesaj 1 kez ve en son serhad127 tarafından 08.06.2007 - 17:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 17:12
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
RE: ALLAH BU DÜNYADA ALİM'EDE, ZALİMEDE YAŞAMA HAKKI VERMİŞTİR.

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Alıntı
Orijınalı serhad127

Cihan kardeşim pirinçten taş ayıklar gibi onları ayıklayamayacağına göre, genel kabul olan müslüman Türk milleti olduğumuza göre o niyetle seveceksin. Gerisi Allah'a kalmış.

Böyle detaylara dalındığı zaman, bazı din adına gerekli bilgi donanımı olmamanın verdiği gafletle Allah'ın ve onun kitabının adeta avukatlığını yapmaya kalkışma ortamları oluşuyor.

Allah'ın hiç kimsenin hele hele kendi haline bakmadan, karşısındakine kafir diyenlerin savunmasına hiç ihtiyacı yoktur.

Şöyle bir düşün Allah'ın adına bile açık açık sövenlere dahi Allah yaşama ve bu dünyada nimetlenme fırsatı veriyor.Uykudayken dahi nefes almasına yardım ediyor.
Oysa o nefes her çıktığında insan ölür her nefes aldığında ise tekrar yaşama döner. Allah o nefesi durdurmuyorsa, senin bazı şeyleri çok daha iyi düşünmen gerekmiyormu ?

Hatta Allah kendi zatına karşı işlenen günahların azabını erteleyip, insanlara yapılan eziyet ve haksızlıkları intikamını almakta acele etmiyormu ???

SERHAT KARDES; SENIN BU YAZINA AYETLE CEVAP VEREYIM.

“Ey iman edenler, babalarınızı ve kardeşlerinizi eğer küfrü imana tercih etmişlerse dost edinmeyin! Sizden kim onları dost edinirse işte onlar, zalimlerin ta kendisidir.”
(Tevbe suresi, 23)

Bu ayet, “Ancak müminler birbirinin kardeşidirler.” âyet-i kerimesinde ders verilen ince ruhun ve derin şuurun bir başka ifadesidir.

İnanmayan babanız sizin dostunuz değil, inanmayan kardeşiniz de sizin dostunuz değil.
Onları dost edinen insan, hakikati çiğnemiş, zulmetmiştir.
Allah’ın ona bir ihsanı olan sevgi hissini yanlış yerde kullanmış, zulmetmiştir…
Yanlış bir tercihle kendisini Cehenneme sokmaya sebep olmuş, nefsine zulmetmiştir.
Onun sevgi hanesinde küffar, mümine ağır basmış ve o adam bu büyük adaletsizliği işlemekle zalim olmuştur.

‘Maliki yevmiddin’ olan Allah haber veriyor:

“O gün ne mal, ne evlât bir fayda vermez. Allah’a kalb-i selim ile gelenler müstesna..”
(Şuara suresi, 88-89)

Irk yakınlığının en birinci basamağı, en ileri seviyesi evlâtla baba arasındaki münasebet değil midir? Bu âyet, bu yakınlığın o meydanda para etmeyeceğini haber veriyor bize. Artık hangi ırkçılıktan bahsediyoruz. O gün kimsenin ne malına, ne mülküne, ne de kazandığı evlât sayısına bakılmayacak

Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 17:25
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 15:57
HAŞA AYETİ NE İNKAR NE ELETIRIRIM ALLAH BOYLE GAFLETE DUSMEKTEN UMMETI MUSLUMANI KORUSUN.YAZMAK ISTEDIGIMIZ USTUNLUK TASLAMAK DIGER INSANLARI VE KAVIMLERI KUCUMSEMEK ALLAHIN AYETLERINE MUHALEFET DEGILDIR SADECE NACIZANE FIKRIMIZI GECMISE VE DIGER MILLETLERE BAKARAK ISLAMA VERDIGIMIZ HIZMETLER ACISINDA YAZMISTIM.EGER YANLISIMIZ VARSA IYI NIYETIMIZDEN KUSKUNUZ OLMASINKI BEN GECMISI ILE OVUNEN PEYGAMBERIN NE GUZEL ASKER LUTFUNA MASHAR OLMUS BIR ASKERIN TORUNLARINDANIM PEYGANBERIN OVGULERINE MASHAR OLUP ISLAMA YAPTIGI HIZMETLERINDE DOLAYI BUNUNLA OVUNMEYECEKSEK KENDI PAYIMA ONLARIN IZINDEN GITMEYECEKSEK ISLAM DEGIL SADECE TURKLUGU SAVUNACAK YAZILARIM OLURSA SIZDE BENI UYARIN AMA IYI NIYETLE VETEMIZ DUYGULARLA YAZDIM VE YANLIS ANLASILMAK ISTEMEM......
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 17:31
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
TÜRK OLMAK ELBETTE Bİ ŞEREFTİR Kİ TÜRK MİLLERTİ EFENDIMIZ TARAFINDAN BİLE NE GÜZEL ORDU, NE GÜZEL ASKER DIYE ÖVÜLMÜŞTÜR. RABBIME HAMD OLSUN

FAKAT ŞU AYRIMI IYI YAPALIM,BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TÜRKLÜK DEĞİL;ÖNEMLİ OLAN MÜSLÜMANLIKTIR, İSLAMDIR. HERKES MİLLETIYLE AZ ÇOK ÖVÜNÜR KALDIKİ TÜRK MİLLETİ ASLI TÜRK NESLİ TÜRK OSMANLIDIR...
BU MÜTHİŞ BİR DUYGU HANI BIR MARŞTA GEÇER BAYILIYORUM O MARŞA;

EY YURDUM FEDA OLSUN CAN SANA
DÖKÜLEN KANLAR SANA EY YURDUM

EY YURDUM CANDAN ÖTE CANSIN SEN... BU BAŞKA BİR DUYGU ELHAMDULILILAH....

ANCAK MADALYONUN DİĞER TARAFINDA TÜRKLÜĞÜMDEN VE YURDUMDAN DAHA ÖNEMLI BIR NOKTA VAR Kİ EFENDIM CANIM SULTANIM ARAPTIR.YANI TÜRK DEĞİLDIR...BUNU GÖZARDI ETMEDEN HERKES TÜRKLÜĞÜYLE VEYA NEYIYILE ÖVÜNÜYORSA ÖVÜNSÜN..ÖNEMLİ OLAN DİN KARDEŞLİĞİMİZ..

BİRBİRIMIZE HAKARET ETMEDEN SEN SŞUSUN BUSUN DEMEDEN ÖVUNELIM FAKAT SONUÇTA AHIR ALEMDE NE TÜRKLERE, NE KÜRTLERE ,NE LAZLARA VSS MILLETLIKLERI DOLAYISIYLA TORPİL YOK...RABBİM ANCAK KALPLERE BAKAR...

NE MUTLU MÜSLÜMANIM İSLAMIM DİYENE DOĞRU YOLU BULANA...TÜRK OLMAYAN FAKAT MÜSLÜMAN OLAN TÜM KARDEŞLERIME DE SELAM OLSUN...sevinçli
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 18:14
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kado68 su an offline kado68  

37 Mesaj -

En Son On: 05.01.2009 - 20:57
BEN KÜRDÜM ŞİMDİ BEN NE MUTLU TÜRKÜM DEMEYİNCE BU VATANI SATMIŞMI OLUYORUM.NE MUTLU KÜRDÜM DİYENE DİYORUM ÇÜNKÜ ALLAH BENİ KÜRT OLARAK YARATMIŞ BUNDANDA GURUR DUYUYORUM.TÜRKİYE YILLARCA YA SEV YA TERKET ZİHNİYETİYLE SÖMÜRÜLDÜ BUNDAN SONRADA BÖYLE OLMASIN LÜTFEN.ÖNEMLİ OLAN DİN KARDEŞLİĞİMİZ.BU BAYRAK İÇİN BU VATAN İÇİN BENDE ÖLMEYE HAZIRIM.ATALARIM NASIL ÖLDÜYSE BENDE ÖLÜRÜM GEREKİRSE. YAŞASIN İSLAM CUMHURİYETİ TÜRKİYE
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 18:15
Bu mesajı bildir   kado68 üyenin diğer mesajları kado68`in Profili kado68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ULUSAL KİMLİĞİ BOZMAK ANLAMINDA İFADELERDEN KAÇINMAK GEREKİYOR.

15 Mesaj -

Cihan kardeşim o zaman sen bir parantez açar, ateistleri, gayri müslimleri bu cümleden ayırıyorum dersin.

Şunuda hiç unutma öyle inandım diyenler varki durumları apaçık inanmıyorum diyenlerden çok daha vahim Allah katında.Bunlar hakkındaki ayetleride iyi oku.Fazla detay Kuran'ın genel ahkamından uzaklaşmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Gerektiği gibi değerlendirmezseniz Allah'ın ayetleri ile dahi mahvolursunuz.

Cihan kardeşim, o nedenledir ki senin o ayetleri vermene hiç gerek yoktu, biz onları zaten biliyoruz.

Ne buyuruyor Allah, "barış içinde olan bir ortamda, buna dinde dahildir, bahaneler çıkarıp, hele hele bunları Allah'a isnat edip fitne çıkarmayınız."

Kado, benim kökenim baba tarafım taa filistine dayanır. Anne tarafım ise müslüman olan gürcülere. Peki bu durumda ben ne demeliyim ?

"NE MUTLU HER TÜRDEN KARIŞMIŞ OLANLARA"mı ?

Oysa ben göğsümü gere gere NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyorum.
Türk olmak ırk olarak türk olmanın değil ulus milletin kimliğidir.
Senin halin kardeşim bu ülkeye yavaş yavaş batılı haçlı dinsiz imansızların soktuğu fitnenin belirtisidir.
Sen elbette NE MUTLU KÜRDÜM de diyebilirsin. Peki bu genel kabul ve kimlikten neden rahatsızlık duyuyorsun ?

Amerikalı insanların hiçbiri Amerikalı değil. O toprakların asıl sahibi kızılderililer. Oysa Amerika ile ilgili, ordaki ulusal sözlerin hepsi AMERİKA vatandaşı olmak AMERİKAN olmak ile tanımlanır. Zencisi beyazı, hepsinin kökeni bu toprakların dışında oysa.

Bu mesaj 2 kez ve en son serhad127 tarafından 08.06.2007 - 23:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.06.2007 - 18:42
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 462 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60562 saniyede açıldı