colchicine chloroquine kaletra lopinavir ritonavir ivermectin voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » TURK TURK TURK

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 25 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TURK TURK TURK

136 Mesaj -

En Son On: 19.03.2007 - 20:41
Cinsiyeti: Erkek 

Bu şehirde kalırsam eğer Yaşamak beni yaralar Buz gibi eridi dostluklar Aynalara BAKmaz oldu insanlar:
Kanım TÜRK, suyum TÜRK, dinim TÜRK bugünüm TÜRK ruhum TÜRK duruşum TÜRK BAKışım TÜRK TÜRK oğlu TÜRKüm Hepimiz ermen z diyenlere duyurulur HEPİMİZ MEHMETÇİGİZ BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRÜDÜ HER YIL ONBİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 14:02
Bu mesajı bildir   LAZBAKKAL üyenin diğer mesajları LAZBAKKAL`in Profili LAZBAKKAL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Cinsiyeti: Bayan 

Allah Razı Olsun

... gül ...

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 18:06
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
hepimiz ermeniyiz dıyenleri suçlu görüyosan o zaman bır özeleştırı yapman gerekmez mı güzel kardeşim, dinim türk dediğin için

ama biz biliyoruz ki ordakilerin biz ermenıyız demelrıyle ermenı olmadıklarını

ve hatta dinim türk diyenlerinde dini türk olmadıklarını dini islam olduklarını çok iyi bılıyoruz

o zaman bu haması duygularımıza biraz kelepçe vursak ve kardeşliği paylaşsak ne dersınız...?

selametle kal güzel kardeşimgül

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:12
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44
o gün haberleri o insanların saçma bir şekilde slogan atmalarına çok üzüldüm

ben Türküm Hrant Dink(kişiye saygım var elbet yaşamını bilemem fakat suçlandıgımız durumuda düşünmek gerek ) degil

birde kilisede ayine katılan meclis üyelerinide kınıyorumağlar

Civelek abi baya engin düşüncelere sahibsin benim Abilerim şehit olurken onlar biz Mehmetçigiz dediler mi yapma ALLAH aşkına bu kadar
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:18
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DERiNsular su an offline DERiNsular  

171 Mesaj -

En Son On: 05.02.2007 - 15:32
DİN KARDEŞLİGİNİ PAYLAŞMAK,

İYİ OLUR GÜZEL OLUR DERİM,SEVGİLİ CİVELEK KARDEŞİM.

Allah Razı Olsun

Bu mesaj 1 kez ve en son DERiNsular tarafından 26.01.2007 - 20:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:31
Bu mesajı bildir   DERiNsular üyenin diğer mesajları DERiNsular`in Profili DERiNsular Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HASRET1 su an offline HASRET1  
RE:

145 Mesaj -

En Son On: 11.04.2007 - 16:14
Alıntı
Orijınalı CiVELEK

hepimiz ermeniyiz dıyenleri suçlu görüyosan o zaman bır özeleştırı yapman gerekmez mı güzel kardeşim, dinim türk dediğin için

ama biz biliyoruz ki ordakilerin biz ermenıyız demelrıyle ermenı olmadıklarını

ve hatta dinim türk diyenlerinde dini türk olmadıklarını dini islam olduklarını çok iyi bılıyoruz

o zaman bu haması duygularımıza biraz kelepçe vursak ve kardeşliği paylaşsak ne dersınız...?

selametle kal güzel kardeşimgül

civelek kardesim ben sana hem katiliyorum hemde katimiyorum.oncelikle dinim turk demek bence cok yanlis bizim dinimiz islam.bu konuda sizinle hem fikirim.

elbette bir musluman olarak vede osmanli torunu olarak kardesligi paylasmaliyiz.

ama bu ben ermeniyim diye bagirarak olmaz.bu soz sanki ermenilere haksizlik yapilmisda turklerde onlari savunuyormus gibvi gosteriyor.bu suc ermenilere yonelik bir tuzak degil aksine turklere karsi hazirlan mis bir tuzak.biz ermeniyiz diye bagiran hicbir kardesimize hak vermiyorum.bence yanlis bir paylasim sekli.

bakin bir kardesimiz bu haksizliga karsi nasil bir siir yapmis

EY KOCA DÜNYA BEN DE ÖLDÜM

Ey koca dünya bende öldüm,

Belli ki hiç birinizin haberi yok,

Hem de DİNK’ ten sadece bir gün önce,

Ama sen ne duydun, ne gördün, ne de umursadın…

Ölümümden hemen sonra kameralar gelmedi oraya,

Halk’ta toplanmadı ellerinde karanfil ve mumlarla,

Hiçbir devlet büyüğü ve Amerika’da kınamadı ölümümü,

Ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka, hiçbir yere…

Hâlbuki benim adım öz ve öz Türkçe idi,’’ Kadir AYDIN,,

Okunması, söylenmesi ve yazılması onunkinden daha kolaydı,

Ama anmadı beni babamdan gayrı kimse, onu andıkları gibi,

Ve yazılmadı başka hiçbir yere adım, anamın yüreğinden başka…

Ben gencecik fidandım, daha hiç tomurcuk vermemiş,

Ve soldurdular beni Lice’de, hayatımın baharında,

Beni de vurdular, ben de öldüm, bilmem duydunuz mu? Ama

Bulamadılar beni vuranları 32 saatte, belki de hiç aramadılar…

Ben kendi vatanımda, vatanımı vatansızlardan korumak için öldüm,

Ben Türk’tüm, adım Türkçe, ama öğrenemedi adımı hiç kimse,

Bir kez bile manşet de olmadım ya o gül yüzümle gazetelere,

İşte EY KOCA DÜNYA BEN ASIL O GÜN ÖLDÜM…

Sitemim Hrant Dink’ e veya Ermeni Cemiyetine değil,

onlara bizden çok değer verenleredir.

Oğuz KARADUMAN

gerek medyanin gerekse turk halkinin gosterdigi bu davranis sehidlerimizin icni acitiyor olmali.bu siir gercek bir sehid icin yazilmis.Hrant DİNK’ in ölümünden sonra yaşananların ardından, VATAN’ı için (adını bile sonradan öğrendiğim) DİYARBAKIR Lice’de şehit olan J.Komd.Astsb.Kd.Çvş. Kadir AYDIN’a ithafen yazılmıştır.Ruhun şad olsun.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:32
Bu mesajı bildir   HASRET1 üyenin diğer mesajları HASRET1`in Profili HASRET1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

978 Mesaj -

cevap yazacaktım ama konu çok uzayacak ve burda da anlaşamayacağız olaki kalb kırarız en ıyısı susmak...

ama bir tavsıyem olacak ki OSMANLI tarıhını bılhassa FATİH dönemini ve hatta islam tarıhini ki çıkış noktamız zaten, ıyıce okumanız

ALLAHa (c.c) emanet olun...

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:49
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  

136 Mesaj -

selamunaleykum

kardeslerım konuyu saptırmayalım

dınım turk derken anladıgınız gıbı dınımız turk dıyıl dınımız elbette ıslam dır hamd olsun

ama peygamber efendımız S A V den berı dınımızı en ıyı sekılde koruyan ve dunyanın her tarafına yayan turklerdır bunu unutmayın

turk kelımesını abartmayın ve gozunuzde kucultmeyın yanlıslıkla yazılan yazıdır

sımdı asıl konu neden bır ermenı olunce kıyamet kadar ınsan cıkıyor ısyan edıyor destek cıkıyolar

bız neden boyle olamıyoruz hergun sehıt verıyoruz

bu mehmetlerın hesabını kım soracak gazetede televızyonda en fazla 5 dk lık konu oluyorlar bızım mehmedımız bu kadar degersızmı

burada anlatılan gelın bırlık olalım askerımıze sahıp cıkalım ve

tepkısız toplum olmayalım

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 21:00
Bu mesajı bildir   LAZBAKKAL üyenin diğer mesajları LAZBAKKAL`in Profili LAZBAKKAL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  
RE: TURK TURK TURK

124 Mesaj -

En Son On: 23.02.2007 - 23:48
Alıntı
Orijınalı LAZBAKKAL

dinim TÜRK

kardesim dinimiz islam dır. bunu unutmayalım.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 22:02
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Yusuflu su an offline Yusuflu  

428 Mesaj -

En Son On: 25.11.2007 - 20:27
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum Kardeslerim

Oncelikle lazbakkal kardesimizin ekledigi konu bu gun msn yolu ile yada mesaj yolu ile nette dolasan bir sozdu soyleki hepimiz ermeniyiz diye sokaklarda bagiranlara kucucukte olsa bir tepki yazisi yazinin vermek istedigi mesaji degilde neden icinden cimbizla tek sozu aldiniz konu baska tarafa kaydi anlamis degilim oncelikle biz kendi icimizde bolunmeleri birakmaliyiz birlik olmadigimiz surece daha cok caddelerimizde biz ermeniyiz derler burasi bizim diyecekleri gunlerde gelir biz boyle olmaya devam edersek onlara is kalmayacak zaten islerini en basite indirmis oluyoruz ...

Selametle hakkinizi helal edin . . .

Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 23:43
Bu mesajı bildir   Yusuflu üyenin diğer mesajları Yusuflu`in Profili Yusuflu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
karapapak su an offline karapapak  

137 Mesaj -

En Son On: 04.04.2010 - 04:44
Bakkal gardaşıma saygı ve sevgilerimi sunaram.

Dün akşam yatmak üzereyken haberturk de songünlerdeki ermeni olayı vardı.dayanamadım bir sms birde maıl yolladım.

Hakikati söylemezsem dilime yazık..
pkk dhkp-c gibi örgütlerin başlarında gelen ermeniler değilmi...1992 hocalı katliyamını yapan ve daha nicelerini ermeniler degilmi.Türkiyede halkı kışkırtmak ,bozgunçuluk yapmak ,Dünya üzerinde Türk milletini rencide etmek ayaklandırmak için çabalayan ermeniler değilmi..
o mitingde biz ermeni diyen veya diyenler evet doğrudur onlar ermenidir ama BİZLER TÜRKOĞLU TÜRKÜZ.Bir ermeni öldü onbinlerce yürüdü.Her yıl binlerce şehit veriyoruz hanginiz yürüdünüz.,,,,,, bir TÜRK vatandaşı olarak canımla ,kanımla,malımda bu vatan için ölmeye hazırız.

NEDİR TÜRK MİLLETİNE YAPILAN BU KALLEŞLİKLER.AÇIN OSMANLI YAPRAKLARINI KAYITLARDA HERŞEY.ORHAN PAMUK'A DA BURADAN LANET OLSUN DİYORUM.

saygı ve sevgiyle kalınız.

Bunları yollamıştım.bir ermeni ölmüş ama öyle ama böyle ölmüş şükür yaradana.

selametle
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 23:52
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hanzade3 su an offline hanzade3  

975 Mesaj -

En Son On: 11.06.2010 - 19:28
Atılan sloganden nefret ettim..Birileri çıkıp hepimiz ermeniyiz diye bağırıyorsa hadi bizde tek yürek olalım ve biz türküz diye bağıralım ve bunun onurunu gururunu yaşayalım..insan öldürmek elbete ki yanlış ama bu ülke için şehit olanlarıda görmezden gelemeyiz..kurtuluş savaşını kazanan bu millet.için..ben türküm ve bununla gurur duyuyorum..

Selam ve Dua ile..KULTANESİ..

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 03:07
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
hatip su an offline hatip  
RE:

249 Mesaj -

En Son On: 17.05.2020 - 16:18
Alıntı
Orijınalı hanzade3

Atılan sloganden nefret ettim..Birileri çıkıp hepimiz ermeniyiz diye bağırıyorsa hadi bizde tek yürek olalım ve biz türküz diye bağıralım ve bunun onurunu gururunu yaşayalım..insan öldürmek elbete ki yanlış ama bu ülke için şehit olanlarıda görmezden gelemeyiz..kurtuluş savaşını kazanan bu millet.için..ben türküm ve bununla gurur duyuyorum..

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 05:55
Bu mesajı bildir   hatip üyenin diğer mesajları hatip`in Profili hatip Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  
RE: RE: TURK TURK TURK

136 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kalp süvarisi

Alıntı
Orijınalı LAZBAKKAL

dinim TÜRK

kardesim dinimiz islam dır. bunu unutmayalım.

bilmiyodum oirendim Allah razi oslun sevinçli
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 11:22

978 Mesaj -

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=214734
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 11:30
mihmander61 su an offline mihmander61  
essamun aleykum

21 Mesaj -

En Son On: 08.04.2007 - 19:08
bu kadar abartmayin bu konuyu bu hart dirnk bu adam bizim misafirimiz bu adami oldurmek bizi kucuk dusuren bi imajdir bu biz hepimiz bir ermeniyiz demek onlara yapilan bir jesttir ama biz bunu ayrimcilik olarak surkilase etmemiz cok yanliş ve bir nevi bu oyunlara bizimde alet oldugumuzun göstergesidir herkezi kucaklamak zorundayiz cunku bizim dinimiz bunu emreder tabiki olen mehmetcikleri de gözardi etmiyoruz ve aslada edemeyiz ama bu olayda mehmetcikleri kullanmak ulkemizi karistirmak isteyenlerin ekmegine yag surmektir bu cinayet siyasi olarak ulke ve dunya gundeminde farkli imaj taşir olaylari daha dikkatli tahlil etmede yarar vardir herkese selamun aleykum
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 12:03
Bu mesajı bildir   mihmander61 üyenin diğer mesajları mihmander61`in Profili zum Anfang der Seite
OKU EY MİLLETİM OKU!...

975 Mesaj -

Toplum bilimcilere gore: toplumlarda, tIpkI bireyler gibi duygusalla$abilir ve yonlendirilebilirler.

Ermeniler uzerinden ulkeyi karI$tIrmak isteyen bazI ic ve dI$ mihraklar yine harekete gecti.

DevletlûlarImIz acaba bilinen $u gercekleri Uluslar arasI camiada dile getirmiyorlar mI? Esas zulum goren kimmi$ anlatmIyorlar mI?

Allah tarafIndan insanIn oldurulmesi buyuk gunah sayIlmI$tIr. Her olum acIdIr. Hrand Dink'in olumu de. Ancak yuzlerce Buyukelcinin Ermeniler tarafIndan $ehit edilmesinde hangi devlet bu kadar olayI buyuttu? Bakanlar kurullarI yarIda kesilip 2 Bakan apar topar olay mahalline gonderildi mi? Vip SalonlarI kullanIma acIldI mI? ????

Dogrusu cok merak ediyorum: Ermeniler tarafIndan $ehit edilen yuzlerce Buyukelcinin ve istanbul'da kaldIrIlan binlerce asker ve polis $ehit cenazelerinde bu devlet, bu sendika baronlarI ve bu halk neredeydi? TanIyamadIm.

Sonra "Hepimiz ermeniyiz" ne demek?????

Galiba, birileri hedefe ula$mada buyuk yol kaydetti.

Olan bitene sadece ayIp ediyorlar demek yetmez. YazIklar olsun.

BELGELERLE
Turkler Ermenilere ne yaptI? Ermeni vah$etine Turk'un tavrI...
Tarihsel gerceklerin bu kadar aleni carpItIlmasIna insanlIk $ahit olmadI.

O kadar ki, Anadolu'nun dogusunda Ermeniler, batIsInda YunanlIlar insanlIk tarihinin ender gordugu vah$etlere imza atarken, Avrupa basInI bu mezalimi, "Turkler RumlarI ve Ermenileri" katlediyor $eklinde duyurdu.
Onun icindir ki Mustafa Kemal Pa$a, Milli Mucadele'nin en kritik doneminde Ankara'da Buyuk Millet Meclis'ini acmaya karar verdiginde, once Anadolu AjansI'nI kurdu. Amac; Anadolu'da olup bitenden dunyayI dogru bir $ekilde haberdar etmekti.

Nitekim o tarihten sonra, dunyadaki Musluman toplumlarIn Milli Mucadele'ye cok ciddi oranda yardImlarI ba$ladI. Anadolu'da Ermeni ve RumlarIn giri$tikleri vah$etten dunyanIn kIsmen de olsa haberi oldu.

Ermeniler sahte bir soykIrIm iddiasInI 91 senedir gundemde tutmayI ba$ardIlar. $u ana kadar 17 ulke, Sozde Ermeni SoykIrImI iddialarIyla ilgili ParlamentolarIndan karar cIkardI. Bunlardan 10'u, AB uyesi.

Genc ku$ak bilmiyor...

Okuma ozurlu bir toplumuz. Bu ulkenin bIrakIn sade vatanda$larInI, Nobel almI$ romancIsI bile bu topraklarda gercekte ne olup bittiginden habersiz hale gelmi$tir. i$ler biraz daha kendi haline bIrakIlsa, sokaktaki vatanda$ bile, "soykIrIm yapmI$ olabilir miyiz" tereddudunu ya$amaya ba$layacaktIr.

i$ o noktaya gelmeden, Ermenilerin Anadolu'da yaptIgI vah$etten cok az bir kIsmIna kaynak gostererek temas etmekte yarar var. AmacImIz du$manlIgI koruklemek degil, "tam olarak ne olmu$tu" sorusuna, o gunleri en iyi $ekilde yansItan tarihi kaynaklar I$IgInda cevap aramaktIr. YazInIn sonunda dipnotlarI goreceksiniz.

Ermenilerin Anadolu'da yaptIgI vah$eti ingiliz ve FransIz zabitlerinin kontrolunde yapIldIgInI tespit eden OsmanlI Hukumeti, bu konuda itilaf devletleri nezdinde gerekli te$ebbuste bulunduysa da, bundan bir netice alamadI.(1) TIpkI gunumuzde, Anadolu'yu kana bulayan BatI himayesindeki terore kar$I dost bildigi ulkelerden destek bulamadIgI gibi.

Gelelim Ermeni mezalimine...
Birinci Dunya Sava$I'nIn sonlarIna dogru Erzincan geri alIndIgI vakit korkunc bir manzara ile kar$Ila$IldI. Bolgedeki Turklerin cogu evleriyle birlikte yakIlarak oldurulmu$tu. Her oldurme i$inden once muhakkak i$kence yapIlmI$ oldugu dikkat cekiyordu. O kadar ki, oldurulmeden once tecavuz edilmi$ olan kadInlardan tenasul uzuvlarIna fi$ek sokulanlar bile vardI.

Ermeniler Erzincan'da Turk koylerini bastIlar ve koyun 7-8 ya$Indaki kIzlarI da dahil olmak uzere butun kadInlarIn IrzIna gectiler. BazI yerlerde bir Turk kadInIna 30'dan fazla Ermeni'nin tecavuz ettigi oldu.

Ermeni capulcularIndan olu$an ve kendilerine FransIz uniformasI giydirilmi$ olan 400 ki$ilik bir mufreze Dortyol kasabasIna girdi, evleri bastI, her $eyi yagma etti. OrtalIk kan golune dondu. (2)

Bir dere icinde be$ yuzden fazla kadIn ve cocuk hunharca olduruldu. Ermeniler Erzurum'a baglI HInIs'ta, her turlu kotulugu yaptIktan sonra bir Turk kadInInIn memedeki cocugunu ate$te kIzartarak annesini bu kebaptan yemege zorladIlar. Dort Turk erkegi, elleri karInlarIna sokulmak suretiyle olduruldu, erkeklik organlarI kesilerek agIzlarIna sokuldu.

Van'da kocasI oldurulen altmI$ ya$Inda bir kadIna tecavuz edildikten sonra, di$ilik organIna odun sokularak olduruldu. BazI yerlerde Ermeniler, Turkleri oldurdukten sonra kopeklere yedirdiler.

Hem katliam yaptIlar, hem alay ettiler...

Yine Ermeniler, yaralI dort Turk askerinden birini, gozlerini oyduktan ve "Kalk bak, OsmanlI askeri geliyor mu? dedikten sonra oldurduler. ikincisinin sag tarafIndan derisinin bir kIsmInI yuzup canta haline getirdiler, ellerini bu cantaya soktular ve "Bu cantada Padi$ahInIzIn parasI var mI?" dedikten sonra oldurduler. Ücuncusunu ise erkeklik organInI keserek agzIna soktuktan ve "Bu boruyu cal, size OsmanlI askerinden yardIm gelsin" dedikten sonra oldurduler. Dorduncu askeri, tufek $i$lerini kIzdIrarak 24 yerinden dagladIlar. Bu askeri olumden, o sIrada olay yerine gelen Rus askerleri kurtardIlar. Ermeniler bircok Turku Murat suyuna atarak bogdular. BogulanlarIn ayaklarIn altInda cakIlI nallar goruldu.

Ermenilerin bircok yerde Turk kadInI ve cocuklarInI tekke ve mescitlere doldurarak yaktIlar. Ulemadan $eyh Abdulkadir Efendi, kafasInIn derisi yuzulmek suretiyle olduruldu. Bir Ermeni erkegi, tecavuz ettigi Turk kadInInIn yanagInI IsIrarak kopardI.(3)

Ermeniler Erzurum'da 7 $ubat 1918'de ba$lattIklarI buyuk katliamda, daha ilk gun binlerce ki$iyi oldurduler. ÇIrIlcIplak hamama goturdukleri kadIn erkek Turklerin uzerinde en cirkin emellerini tatmin ettikten sonra hepsini oldurduler. Sadece 26 $ubat gunu uc bin Turku oldurduklerini bizzat kendileri itiraf ettiler. (4)
Mu$, Bitlis ve Pulumur civarInda ahIrlara kapatmI$ olduklarI Turkleri, petrole bulayIp ate$ledikleri mandalarIn hucumuna terk etmek gibi vah$ette de bulundular.

Du$man da $a$tI bu mezalime...

YapIlan mezalim oyle boyutlara vardI ki, i$galci diger du$man kuvvetleri de olan bitenden rahatsIz olmaya ba$ladI. SavunmasIz Musluman halka yapIlanlara dayanamayan Rus Ba$komutanI, "butun bu hallere son verilmezse Musluman halka silah dagItmak zorunda kalacagI" soyledi.
Yine bunlardan birinde Rus AlbayI Griasnoff, genc bir Ermeni kIzInI bir caminin avlusuna goturerek Ermenilerin yaptIgI mezalimi gostermi$, yapIlan i$ kar$IsInda uzulecegini bekledigi Ermeni kIzIn buyuk bir zevkle kahkaha attIgInI ve yapIlan i$i begendigini soylemesi kar$IsInda, bu Ermeni kIzdan tiksindigini ifade etmi$ti. (5)

Turkler ne yaptI?

Bilindigi gibi harp devam ettigi sure icerisinde eli silah tutan tum Turk erkekleri cephedeydi. Boyle olunca cephe gerisinde sadece kadIn, cocuk, ya$lI, yaralI ve sakatlar kalmI$tI. i$te Ermeni ve Rumlar Turk koy ve kasabalarInI boylesi bir guvenlik zafiyeti icinde buldular ve savunmasIz bu insanlara akla hayale gelmedik i$kence ve zulumler yaptIlar.

Ermeniler Anadolu'daki Musluman halka aklIn hayalin almadIgI zulmu reva gorurken, OsmanlI Devleti Mutareke sonrasInda evlerine yurtlarIna donen OsmanlI askerlerinin, geride kalan coluk cocugunu olduren ve evlerini barklarInI yakIp yIkan Ermenilere misilleme yapmamasI icin gereken tum tedbirleri aldI.

OsmanlI Devleti, Ermeni ve Rumlar tarafIndan yapIlan fenalIklara, yine fenalIkla mukabele etmedi, intikam hIrsI icinde olmadI, insanIna kin ve nefret a$IlamadI. Bununla ilgili bir ar$iv belgesinde OsmanlI Hukumeti'nin;
"Muslumanlarla gayr-i muslimler arasInda niza, munaferet (nefret) ve hilaf-I kanun ahval vukûuna fIrsat verilmemesi" konusunda kamu gorevlilerine ozel bir caba gostermelerini istedigini goruyoruz. (6)

Ermeni ve Rumlar Anadolu'nun ce$itli bolgelerinde Muslumanlara ait evleri basIp soyarken(7), aynI gunlerde OsmanlI Hukumeti Ermenilerin ia$e giderleri icin Merkez'den Anadolu'ya havale gonderdi(8), kendisini gecindiremeyecek kadar aciz olan Ermenilere sahip cIkIlmasInI" istedi(9).

ParasI olmayan "Ermenilere harcIrah verilmesi" icin valiliklere talimat gonderdi(10). Halbuki aynI gunlerde OsmanlI Hukumeti; "Belediye memurlarInIn maa$larInIn odenmesine imkan olmadIgInI" ilan etmi$ti(11). Yine aynI donemde"Be$ altI aydan beri maa$InI alamamI$ cok sayIda Turk memur" bulunuyordu. (12)

OsmanlI Devleti hatta o kadar hassas davrandI ki, harp boyunca evinden yurdundan ayrI kalan Ermeni ve RumlarI buyuk bir guvenlik icinde yerlerine yurtlarIna yerle$tirdikten sonra, onlardan ayrIca "mallarImIn hepsini aynen teslim aldIm" $eklinde imza aldI(13). Tum Ermeni ve RumlarIn varlIklarI kendilerine eksiksiz bir $ekilde teslim edildi.

BunlarI yazmaktaki amacImIz Ermeni du$manlIgInI koruklemek degildir. Bir ulkenin dirlik ve duzeni bozuldugunda ve toplumun arasIna fitne girdiginde, daha da onemlisi insanlar onlerine daha buyuk menfaat kapIlarInIn acIldIklarInI gorduklerinde, bircok insanî degeri bir kalemde nasIl sildiklerini gostermektir. Çunku tarih, gecmi$ten ibret alInsIn ve kotulukler tekrar etmesin diye insanlarIn onune konulur.

AsIl sorulmasI gereken soru...

Ermenilerin kendilerine soykIrIm yapIldIgInI iddia ettigi donem aslInda, yapIlan onca vah$ete ragmen intikam duygusuyla hareket etmemi$ olan bir Milletin akIllara durgunluk veren sabIr ornekleriyle doludur. Burada insanlIk aleminin asIl ara$tIrmasI gereken, "nasIl oldu da misliyle kar$IlIk vermeme sabrInI gosterebildiler" sorusuna cevap aramak olmalIdIr.

Turk Milleti'nin asIrlarca kar$IlIksIz himmetine mazhar olanlar, vicdanlarInI baskI altInda tutan minnet duygusuna vefa ile kar$IlIk vereceklerine, yaptIklarI i$in utancI ile olsa gerek, uydurma bir soykIrIm yalanI ile ancak kendilerini aldatma yolunu tercih etmi$lerdir. Bunun icindir ki, cIkardIklarI yasalarla, gercegin dile getirilmesini bile yasaklamI$lardIr. i$te boylesine tarihi bir utanc yakalarIna dolanmI$ vaziyettedir.

-------------------------------------------------

[1] Ba$bakanlIk OsmanlI Ar$ivleri (BOA), DH-$FR, Dosya: 100, Belge: 85.
[2] Harp Tarihi VesikalarI Dergisi, sayI: 33, Belge: 823
[3] Ermeni Komitelerinin Amal ve Harekat-I ihtilaliyesi, istanbul 1332, s. 291-320.
[4] Cemiyet-i Akvam ve Turkiye'de Ermeni ve Rumlar, istanbul 1337, s. 27.
[5] BolayIr, Enver, Talat Pa$a'nIn HatIralarI, istanbul 1946, s. 99.
[6] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 145.
[7] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 103.
[8] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 124; ayrIca benzer belgeler icin bkz. 95/123; 95/125; 95/136.
[9] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 130.
[10] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 137.
[11] BOA, DH. UMVM. Dosya: 11/45-1, Belge: 73.
[12] BOA, DH. UMVM. Dosya: 6/2, Belge: 42; ayrIca bkz. 6/2, 40; 6/2, 32.
[13] BOA, DH-$FR, Dosya: 95, Belge: 178.

Tiraji gunde 2.500 olan iktidar egilimli 525. Gazete'nin 23 Ocak 2007 tarihli sayisinda, ve Agil Abbas imzasiyla yayimlanan makale

"Benim icin en zor yazi bu. Tamamen baska bir sekilde yazilmaliydi, ancak sinirlerimi yatistirdim. Bilmiyorum, belki de yatistiramadim.

Turkiye'de Hrant Dink isimli Ermeni kokenli bir gazeteci olduruldu. Kotu bir olay. Olduren de 17 yasinda bir genc. Simdi butun Turkiye calkalaniyor. Adam iste, oldurmusler. Niye kendinizi yirtiyorsunuz?

Hangi sehirde oldugunu hatirlamiyorum ama, birkac yil once Turkiye'nin unlu aydinlarini bir evde yakarak oldurduler. O zaman Turkiye kendini boyle yirtmiyordu, o zaman Basbakan aglamiyordu, o zaman halk sokaklara cikarak haykirmiyordu. Dunyanin da umurunda degildi. Çunku oldurulenler buyuk Turk aydinlariydi. O Turk aydinlari ki, Hrant Dink onlarin tirnagi bile olamazdi. Yani bizi oldurebilirler, yakabilirler! Ermenistan'da, Daglik Karabag'da, Kerkuk'de, Bosna Hersek'de katledebilirler. Ancak dunyanin umurunda degil.

Dunya ile isim yok zaten, benim kafamin tasini attiran kendiminkiler.

Turk televizyonlarini seyrettigimde ve Turk gazetelerini okudugumda Karabag olaylarini hatirladim.

Hankendi'nde, Meseli'de, bilmem nerde Ermeniler Azerileri katlediyorlardi . Bizimkiler ise, aydinlarimizi televizyona cikararak, Ermenilere ovguler yagdiriyorlardi. Biri, 'Annemin sutu kurumustu, komsu Haykanus'un sutunu emdim', digeri 'Asot benim amcam, beni oglu gibi sever', bir digeri ise 'Ermeni halki cok akilli bir halk, onlarin gunahi yok, birkac Bolsevigin isi bu' derdi.

Tum bunlari neden soyluyorum?

Soyledigim gibi, Turk televizyonlarini seyrediyorum, Turk gazetelerini okuyorum. Aynen bizim gibi. Insan, kendini bu kadar mi asagilayici bir duruma dusurur?

"Kanal D" diye namussuz bir televizyon var (Nusirevan Muharremli'ye, Azerbaycan'da yayimini durdurdugu icin tesekkurler). 24 saat Hrant Dink hakkinda programlar hazirliyor, canli yayim yapiyor. Turkiye'de ne kadar escinsel aydin varsa, televizyona toplayarak Ermenilere ovguler yagdiriyor. Gazeteler de ayni sekilde.

Hrant Dink kimdi? Ermeni dilinde cikan haftalik Agos Gazetesi'nin sahibi, Genel Yayin Yonetmeni. Bu adam her zaman Turkiye'ye ve ayni zamanda Ataturk'e kufur eden bir adamdi. Gazetesi'nde, 'Turk'un kani pis bir kan' diye yaziyordu. Sozde soykirimi taniyordu. Kisacasi, Turkiye'nin ve Turkculugun dusmanlarindan biriydi.

Turkiye'nin dusmanlari da, kimi oldureceklerini ve Turkiye'yi nasil karistiracaklarini iyi biliyorlar. Turkiye'yi karistiriyorlar ve calkaliyorlar. Ne yazik ki, Turkiye de bu calkantiya uyarak, ulkeyi karistirmak isteyenlere imkan sagliyor.

Siradan bir gazeteciyi oldurduler. Simdi Turkiye de mi bundan dolayi olmeli? Deniz Baykal, hungur-hungur aglayarak gitti cenazeye, sanki kardesini oldurmuslerdi. Erdogan, babasi oldugunde bu kadar aglamamisti. Italya Basbakani Prodi ile yapacagi gorusme nedeniyle cenazeye katilamayacagi icin ozur bile diledi. Kardesim, cani cehenneme Prodi'nin, Hrant'in cenazesine git.

Turkiye'nin dustugu duruma bir bakin ki, Turkiye'ye ve Turkculuge hakaret eden bir adami Turk bayragina, Ermenilerin katlettigi Turklerin kanina boyanan Turk bayragina sararak, defnetmek istiyor. Ayip, ayip, erkek olun, erkek! Devleti bu kadar asagilamayin. Bu devlet, sadece Turkiye'de yasayan Turklerin degil. Ayni zamanda Ermenilerin, coluk cocuga bakmadan katlettigi 20 bin Azerbaycanli sehidin de devleti, bizim de devletimiz!

Nerde Turk ideolojisini yonlendirenler? Nerde asil meseleyi ortaya dokecek Turk emniyet organlari?

Kardesim, Ermeniler ile onlarin arkasindakiler, dusunulmus bir sekilde bu cinayeti islediler. Bunu dokun ortaya.

Turkiye'nin dustugu duruma bakin ki, Avrupali politikacilar, Hrant'in olumunun, Turkiye'nin AB uyeligini kuyunun dibine attigini soyluyorlar. Akliniza sasayim, sanki Hrant Dink olmeseymis, AB Turkiye'yi kabul edecekmis? Turkiye bu kadar saf mi ki, AB'nin kendisini uye kabul edecegine inansin?

Kendine gel, kardesim, kendine!

Fatih SARI
BT haber

Bu mesaj 1 kez ve en son hanzade3 tarafından 27.01.2007 - 13:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 12:10
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite

21 Mesaj -

gönül isterdıkı herkes kendı yorumunu yapsın güvenılır olup olmadığını bilmedığımız kımselerden alıntı yaparak ekleme yapmayı kabul edemıyorum ki yönlendirilmiş oluyorsunuz hıssıne kapılıyorum

yüzyıllardır bir arada üstelık SADIK DOST olarak yaşadığımız ermenılerı bu farklı ırktakılerde olabılır kışkırtmalarla birbirimize düşman ettıler ki aynı oyun diğer ırktakılerlede yapılmaya çalışılıyor biz sınırlarımız içindekilerle sorumluyuz yok siz bızı katlettiniz veya onlar tarafından söylenmış olan türkler bizi katlettı kımseyı bır yere getırmeyecektır olaylara milliyetçi gözle bakmayı bırakın lütfen osmanlı ruhunu canlandırın bırleştırıcı olun...
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 13:05
Bu mesajı bildir   mihmander61 üyenin diğer mesajları mihmander61`in Profili zum Anfang der Seite
OKU EY MİLLETİM OKU!..

975 Mesaj -

DİKKATLİ OKURSANIZ GRÜRSÜNÜZ
BİLMEDİĞİMİZ YERDEN ALINTI DEĞİLDİR
YUKARDA KAYNAKLARIN HEPSİ VARDIR. HEPSİ DE OSMANLI TARİHLERİDİR.
ÜSTELİK BURADA YAZILANLAR SADECE BİR KISMI. SAYFALAR YETMEZ OKUMAYA
ONLARI GÖRSENİZ O ZAMAN ŞAŞARIM SİZE BAK NASIL SAVUNUYORSUNUZ BU VATANI!..

OSMANLI GİBİ OLALIM HADİ BİRLEŞTİRİCİ OLALIM. BU BİR KAÇ KİŞİNİN İSTEMESİYLE OLMUYOR. BUNU KARŞI TARAFDA İSTEMELİ Kİ BARIŞ GÖRÜNSÜN..
BUNLARIN İÇİNDE BİZİM GİBİ SUÇSUZ DAVASI SADECE BARIŞ OLAN ERMENİ VATANDAŞLARIMIZDA VAR FAKAT BU TÜRK DÜŞMANI MÜSLÜMAN DÜŞMANI OLAN BİNLERCE İNSANI YOK SAYMIYOR..

TARİHLER ORTADADIR. OKUMADAN ÖYLE BİRLEŞTİRİCİ OLALIM DEMEK KOLAYDIR.
BENDE DİYORUM. DİYORUM . DİYORUM
ARKAMA DÖNDÜĞÜM ANDA BİR ŞEHİT DAHA VERİYORUZ BU TOPRAKLARA.
DEMEK YEMİYOR

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR.

Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 13:30

21 Mesaj -

ortada bır mesele var ve dünya malumunuz tabı kı bızım ustumuze gelecek ama ben bunu kabul etmıyorum soykırım olmamıştır demekle kafamızı devekuşu mısalı kuma gömmekle bu sorunlardan sıyrılamayız...
bızler bıreyler olarak kın gütmemelıyız devlet yönetımınde olanlar dıyalogla bu sorunları halletmelıdırler ama maalesef kı her ıkı toplumuda kışkırtanlar olacaktır önemlı olan olaylara sağduyulu yaklaşarak var olan sorunları 3. bır devlete gereksınım duymadan uzlaşmacı bır yolla çözüme kavuşturmalıyız..hrant dınkın bır röportajında soyledığı gıbı başka devletlerın soykırımı tanıması ermenı mıllıyetcılerıne ve turkıyeyı kendı sınırları ıcıne hapsetmeye calışanlara yarar sağlayacaktıryarayacaktır...

dünle beraber gıttı dune aıt ne varsa artık yenı şeyler söylemek lazım cancağızım(mevlana)
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 14:09
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  
RE:

286 Mesaj -

En Son On: 14.08.2012 - 20:07
Alıntı
Orijınalı LAZBAKKAL

selamunaleykum

kardeslerım konuyu saptırmayalım

dınım turk derken anladıgınız gıbı dınımız turk dıyıl dınımız elbette ıslam dır hamd olsun

ama peygamber efendımız S A V den berı dınımızı en ıyı sekılde koruyan ve dunyanın her tarafına yayan turklerdır bunu unutmayın

turk kelımesını abartmayın ve gozunuzde kucultmeyın yanlıslıkla yazılan yazıdır

sımdı asıl konu neden bır ermenı olunce kıyamet kadar ınsan cıkıyor ısyan edıyor destek cıkıyolar

bız neden boyle olamıyoruz hergun sehıt verıyoruz

bu mehmetlerın hesabını kım soracak gazetede televızyonda en fazla 5 dk lık konu oluyorlar bızım mehmedımız bu kadar degersızmı

burada anlatılan gelın bırlık olalım askerımıze sahıp cıkalım ve

tepkısız toplum olmayalım

selamun aleykum kardesim

dinimiz islam bunun altini civerim, islamin türklükle bir alakasi yoktur olamazdirda, Islam türklerden gelmeyip Allah tarafindan biz aciz insanliga Allah Rasulu Muhammed araciligi ile bize ulastirilmistir
türklerin en iyi islami yasayan ve islami tutumunu tutmus olan millet oldugunu söylüyorsunuz
bunu ancak Allah bilir, yani burda gururlanacak yada onurlanacak bir unsur yoktur bence
Insanlarin kalbinde olanlari Allah (c.c.) baska kimse bilemez, bilirim derse sirke girmis olur cünkü Allahin isimi ile sirk kosar (Al-Alim:Her şeyi en ince noktasına kadar bilen,ilmi ebedi ve ezeli olan)
bu arada Allah´in dininin kim tarafindan en iyi sekilde yasanip yada yasanmamasi hic önemli degildir
biz Allahin dinine sahip cikmamaiza gerek yoktur Allah azze ve celle bize hic muhtac degildir bu konuda

Fatir Suresi 15
Ey insanlar! Allah'a muhtaç olan sizsiniz. Zengin ve övülmeye layık olan ancak O'dur.

Zümer 7
Eğer inkar ederseniz, şüphesiz Allah, size muhtaç değildir. Bununla beraber O, kullarının küfrüne razı olmaz. Eğer şükrederseniz sizden bunu kabul eder. Hiçbir günahkar diğerinin günahını çekmez. Nihayet hepinizin dönüp gidişi, Rabbinizedir. Yaptıklarınızı O size haber verir. Çünkü O, kalplerde olan herşeyi hakkıyla bilendir.

Tegabun 6
(O azabın sebebi) şu ki, onlara peygamberleri apaçık deliller getirmişlerdi, fakat onlar: Bir beşer mi bizi doğru yola götürecekmiş? dediler, inkar ettiler ve yüz çevirdiler. Allah da hiçbir şeye muhtaç olmadığını gösterdi. Allah zengindir, hamde layıktır.

Bu arada milliyetciligi birakip kendi özümüze, Muhammedi ruha, dönersez iyi yapmariz yoksa büyük baliklara kücük balik olarak yem olmaya mahkum kaliriz.

askerimize sahip cikalim konusunda size katiliyorum, bunca ölen sehitlerimizin hesabi mutlaka sorulmalidir ve bu durum kücük bir problem olarak görülmemelidir, bu da sonucta devletin bir isi ama devlet kilini kipirdatmiyorsa halkin bu noktaya el koymasi gerekir (yürüyüslerle mesela). Sonra insaAllah devletin gözü acilr ve baska yöntemlere basvurabilir.

Anlayana...

Allaha emanet

Bu mesaj 1 kez ve en son Kubbetus-Sahra tarafından 31.01.2007 - 14:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 31.01.2007 - 14:52
Bu mesajı bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diğer mesajları Kubbetus-Sahra`in Profili Kubbetus-Sahra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

137 Mesaj -

Karadenizli kardeşimizin Dinim Türk '' kullandığı bu tabirle şunu anlatmak istemiştir.Türk galu beladan müslümandı.500 milyonluk Türk dünyasında 1 kaç milyon kişi gayri müslimdir.Türklerin yaşam tarzı islamiyetden öncede müslüman dini ne yakın bir yaşam tarzı vardı.Türkler islamiyete zorla değil gönül rızasıyla geçmiş ve cihana islamiyeti Türkler yaymıştır.ALLAH HER BOZUK KAVİME PEYGAMBER GÖNDERDİ ARAPLAR MUHAKKAK Kİ BOZUK BİR KAVİMDİ.

Bazen yazılarımız hatalı görüne bilir biraz ince düşünmek gerekli.DİNİM TÜRK, CÜMLESİNDEN TÜRK İSLAM DEMEKTİR BUNU ÇIKARABİLİİRİZ.
YARADAN TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN.

selametle
Ekleme Tarihi: 31.01.2007 - 20:32
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  
RE:

286 Mesaj -

En Son On: 14.08.2012 - 20:07
Alıntı
Orijınalı karapapak

Karadenizli kardeşimizin Dinim Türk '' kullandığı bu tabirle şunu anlatmak istemiştir.Türk galu beladan müslümandı.500 milyonluk Türk dünyasında 1 kaç milyon kişi gayri müslimdir.Türklerin yaşam tarzı islamiyetden öncede müslüman dini ne yakın bir yaşam tarzı vardı.Türkler islamiyete zorla değil gönül rızasıyla geçmiş ve cihana islamiyeti Türkler yaymıştır.ALLAH HER BOZUK KAVİME PEYGAMBER GÖNDERDİ ARAPLAR MUHAKKAK Kİ BOZUK BİR KAVİMDİ.

Bazen yazılarımız hatalı görüne bilir biraz ince düşünmek gerekli.DİNİM TÜRK, CÜMLESİNDEN TÜRK İSLAM DEMEKTİR BUNU ÇIKARABİLİİRİZ.
YARADAN TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN.

selametle

kardesim size katilmiyorum
Yaradan Müslümanim diyen ve Tevhid bayragi altinda toplanmayi bekleyen müslümanlari korusun, müslüman bencil olupta kendi milletini düsünüp diger müslüman kardeslerini öksüz birakmamali
Allah El-Aziz´dir, kimin islami en dogru yasadigini O´ndan baska kimse bilemez, lütfen bu konuda artik yalnis düsüncelere sapmayalim (Allah korusun sirke gitmeyelim, demek istedigim insanlar diger insanlarin imani ölcülerini görmekten acizdirler, herseyin en iyisini Allah azze ve celle bilir, yani ben biliyorum diyerek yalnis düsünmeyelim diyorum ben, bu konularda gurur insani kibire götürür, kibir seytanin vasiflarindandir)

Allaha emanet
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 00:15
Bu mesajı bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diğer mesajları Kubbetus-Sahra`in Profili Kubbetus-Sahra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

137 Mesaj -

Ne İslam dini nede Türk milli duyguları 'biz ermeniyiz' gibi cümleleri kabul etmez.onu ançak kanı bozuk mezhepi bozuk dinsiz alçak biri veya birileri der.B u ne yaa neyi tartışıyoruz bir ermeni gebermiş.Bir it gebermiş yüzlerce şehidimiz var orada yürüyenlerin hangisi gitti onları andı.
Irakda yüzerce kişi ölüyor yazık ırzına hakkına el konuluyor hangisi yürüdü.cecenistan veda nicehangisi bu denli ayaklandı Allah lahnet etsin....
VARYA BİLSEM DERİMİ YÜZECEKLER AMACIMDAN VAZGECMEM...

BİR ERMENİ ÖLDÜ YETMEZ HEPSİ ÖLENE KADAR BU YARA DİNMEZ....

selametle
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 08:27
sariruzgar su an offline sariruzgar  

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 09:00
Dinim türkle biz ermeniyiz lafları arasında bi fark göremedimsevinçli

İkisinide onaylamıyorum!

Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 08:37
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 572 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59006 saniyede açıldı