lopinavir ritonavir fluvoxamine generique colchicine lopinavir ritonavir stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Kac Tane CENNET vardir ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 21 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Kac Tane CENNET vardir ?

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 14:47
Cinsiyeti: Bayan 
Es . Selamu Aleykum Ve Rahmetulahi Ve Berakatuhu

Kalbiniz, Gonlunuz, Ruhunuz, Bedeniniz Kur'anin Nuru ile Dolsun InsaAllahu Teala

Kac Tane CENNET vardir ?

Kur'an-i Kerim'i ve hadisi serifleri inceledigimizde farkli Cennetlerden ve onlarin degisik ozelliklerinden bahsedildigini
gormekteyiz. Bunlarin icindeki nimetlerin degismekte oldugunu, birinin digerinden ustun kilindigini anlamaktayiz.
Yuce Rabbimiz soyle haber vermektedir :
'' Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki Cennet vardi... Iki Cennet de cesit cesit agaclarla doludur... Ikisinde
de akip giden iki kaynak vardir... Ikisinde de her turlu meyveden cift cift vardir... Hepsi de ortuleri atlastan minderlere
yaslanirlar. Iki Cennetin de meyvesinin devsirilmesi yakindir... Oralarda gozlerini yalniz eslerine cevirmis guzeller var ki
bunlardan once onlara ne insan ne de cin dokunmustur... Sanki onlar yakut ve mercandirlar... Iyiligin karsiligi iyilikten baska
bir sey midir ?... Bu ikisinden baska Cennet daha vardir... Bu Cennetler koyu yesildirler... Ikisinde de durmadan fiskiran iki
kaynak vardir... Ikisinde de her turlu meyveler, hurma ne nar vardir... Iclerinde huyu guzel, yuzu guzel kadinlar vardir...
Otaglar icinde sahiplerine tahsis edilmis huriler vardir... Bunlara onlardan once ne bir insan ne bir cin dokunmustur...
Yesil yastiklara ve harikulade guzel dosemelere yaslanir. Oyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz ?
Buyukluk ve ikram sahibi Rabbinin adi yucelerden yucedir'' (Rahman Suresi)

Bu ayetleri inceledigimizde dort cennetten ve onlarin farkli ozelliklerinden bahsedildigini gormekteyiz. Peygamber efendimiz
de cennetlerden bahsederken soyle buyuruyor: ''Kapilari ve icindekilerin hepsi gumusten olan iki cennet. Kaplari ve
icindekilerin hepsi altindan olan iki cennet vardir''.
Ayet ve hadislerden anlasildigi kadariyla yedi farkli Cennet bulunmaktadir.

1.Firdevs Cenneti
2.Adn Cenneti
3.Me'va Cenneti
4.Naime Cenneti
5.Huld Cenneti
6.Daru's Selam
7.Daru'l-Mukame

...

Selam ve DUA ile ...
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 22:03
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 12:41
Cinsiyeti: ----- 
ve aleyküm selam

Melek gül

Allah razi olsun senden canım çok güzel bilgiler bunlar..

Rabbim bizlere cennetine girebileyi nasip etsin insALLAH.

"Samimi bir Müslümanın çabası daima Allah Katında cennetin en üst mertebesine layık olabilmek olmalıdır. Kamil iman sahibi olmak ve Allah'a yakınlıkta daima en fazlasını istemek Allah'ın rızasına uygun olanıdır".

Selam ve dua ile..gül

Bu mesaj 1 kez ve en son sevcan_guzel tarafından 23.01.2007 - 22:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 22:31
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

Sevcan guzel
ablam Rahman cumlemizden Razi Olsun insaAllah
Bu guzel DUA'niza bin defa Amin ...

Firdevs Cenneti:

Icinde bag bahce bulunan bahce demek olan Firdevs, cennetlerin en ustunudur. Peygamber Efendimiz, Firdevs cenneti
hakkinda soyle buyuruyor : '' Cennetin yuz derecesi vardir. Her iki derece arasinda yer ile gok arasindaki kadar bir mesafe
bulunmaktadir. Yuce Allah'tan cenneti istediginizde, Firdevs Cennetini isteyin. Firdevs, Cennetin ortasinda ve derecesi
en yuksek olandir. Allah'in Ars'i onun ustundedir. Cennetin irmaklari (dort irmagi) oradan cikar.''
Yine soyle buyuruyor: ''Firdevs'in cennetleri dort tanedir. Ikisinin susleri, takilari, kap ve kacaklari ve icindeki her sey ise
gumustendir.

Ekleme Tarihi: 24.01.2007 - 17:50
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1505 Mesaj -

Adn Cenneti:

Adn cenneti, ikame edilen yer demek olup, Cennetlerin ortasinda, merkezinde bulunur. Bu Cennet, Yuce Allah'in Cemalinin
gorulecegi cennetir. Peygamberimiz, bu cennette kisi ile Allah'i gorme arasinda sadece Kibriya Ridasi (Buyukluk Perdesi)
bulundugunu bildirmektedir.

... gül
Ekleme Tarihi: 25.01.2007 - 13:31
DERiNsular su an offline DERiNsular  

171 Mesaj -

En Son On: 05.02.2007 - 14:32
Cinsiyeti: Erkek 
ve aleyküm selam

Kac Tane CENNET vardir ?

BİRTANE CENNET VARDIR ,DEGERLİ KARDEŞİM.

sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli

AMA CENNETİN DERECELERİ VARDIR MALUMUNUZ.

TIPKI CEHENNEMİN DERECELERİ OLDUGU GİBİ MALUMUNUZ.

CENNETTE KAÇ TANE DERECE VARDIR DİYE SORULSAYDI BAŞKA OLURDUsevinçli

CENNETİN VE CEHENNEMİN NEREDE OLDUGUNU VE KAÇ DERECESİ OLDUGUNU,

BİLMEMİZ GEREKİYORMU ACABA ?sevinçli

FARZMI VACİPMİ BİLMEMİZ ACABA ?

İNSAN RABBİNE NİÇİN KULLUK YAPIYOR ACABA,

CENNETİ ARZULADIGI İÇİNMİ YOKSA CEHENNEME ATILMA KORKUSU İÇİNMİ?

MAKSAT ALLAHUTEALANIN RIZASI DEGİLMİ ?

SELAM VE DUA İLE.
Ekleme Tarihi: 25.01.2007 - 14:02
Bu mesajı bildir   DERiNsular üyenin diğer mesajları DERiNsular`in Profili DERiNsular Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1505 Mesaj -

Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah

Guzel Din Kardesim Benim ben bunlari kafama gore yazmiyorum benim bu hosuma gitti diye yazmiyorum Ogrendiklerimi ve Okuduklarimi Rahmanin Rizasi icin sizinle paylasiyorum Simdi kardesim siz Konuyu bir daha okuyun sonra anlarsiniz InsaAllahu Teala ...

BİLMEMİZ GEREKİYORMU ACABA

FARZMI VACİPMİ BİLMEMİZ ACABA

Kardsim nasil yani ya bu konu CENNETle ilgili bilmemiz lazim onun ne kadar guzel ve rahmet ile dolu oldugunu ben bu konuyu okudugum zaman sahsen ben kendim ibadetlerimde daha cok caba gosterdim daha cok yapmaya calistim InsaAllahu Teala. Her konu Farz veya Vacip olmasimi gerekiyor bilmemiz icin ? tabiki Hayir guzel kardesim Ben burda Hadisler yazdim Ayetler yazdim ... Peki Kardesim siz Cenneti hic merak etmedinizmi ? ... Siz konuyu bir daha okugun insaAllahu Teala ...

Rahmana Emanet Olun ...

Me'va Cenneti:

Me'va, donup dolasip gelinen ve durulan yer demektir. Yuce Allah soyle buyuruyor: ''Rabbinin makamindan korkan ve
nefsini kotu arzulardan uzaklastirmis kimse icin, suphesiz Cennet (onun) yegane banagi (Me'vasi)dir.''
Bu Cennet, Sidretu'l
Munteha'nin yanindadir.Kainatin hemen cikisinda bulunmaktadir.

Selam ve DUA ile ...
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 12:43
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: Kac Tane CENNET vardir ?

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 12:42
Değerli kardeşlerim kaç tane olması önemli değil yeterki cehenneme girmiyelimde.
Rabbim bizleri imanla kabre girmek nasip etsin en önemli bu
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 14:07
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

171 Mesaj -

MELEK KARDEŞİM YETERİNCE OKUDUM SİZİN YAZINIZI.VE GEREGİ GİBİ ANLADIGIMI SANIYORUM.

AYETLER VE HADİSLER BAŞIM ÜSTÜNE BİR İTİRAZIM OLAMAZ.

AMA BEN KONUYU BAŞKA BİR YERE ÇEKMEK İSTEDİM MALESEF ANLAŞILMADI.

KİM CEMALULLAHI GÖRMEK İSTEMEZKİ.

KİM CEHENNEMDE YANMAK İSTERKİ.

YETERKİ CENNETYE GİRİLSİN.

BUDA ALLAHIN CC RAHMETİ MERHAMETİ ŞEFKATİ İLE MÜMKÜNDÜR,

AMELLER İLE DEGİL.

DEMEK İSTİYORUMKİ CENNETTİKİ NİMETLER İÇİN VEYA CEHENNEMDEKİ AZAP İÇİN AMEL VE KULLUK YAPILMAZ.

PEKİ NİÇİN YAPILIR ALLAH CC BÖYLE İSTEDİGİ İÇİN VE ALLAH IN

RIZASI İÇİN YAPILIR.

İNSDAN O ZAMAN FAYDA GÖRÜR.

BURDA SİZE YUNUS EMRENİN SÖZÜNÜ HATIRLATMAK İSTERİM.

CENNET CENNET DEDİKLERİ BİRKAÇ KÖŞK İLE BİR KAÇ HURİ,

İSTEYENE VERSEN ONU, BANA SENİ GEREK SENİ.

ALLAHIN RIZASI OLSUNDA NERDE NASIL OLURSA OLSUN.

ALLAH CC RAZI OLDUKTAN SONRA CEHENNEMDE DAHİ CENNET ,

YARATMAYA KADİR DEGİLMİ.? ELBETTE KADİRDİR.

İNSAN HAYATI HEP PİŞMANLIKLA DOLUDUR.CENNETE GİRENDE PİŞMAN OLUCAK CEHENNEME GİRENDE.

CENNETE GİREN NİYE DAHA İYİ BİR KUL OLAMADIM DİYE,

CEHENNEME GİREN İSE NİYE BU KÖTÜ AMELLERİ İŞLEDİM DİYE.

BEN SİZE İLK CEVAP EKLERKEN BAZI GÜLÜCÜK LATİFELERİ İLE

BU KONULARA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM AMA SİZİN YAZINIZI ANLAMADIGIMI DÜŞÜNMÜSSÜNÜZ.

MESELA İSLAM ALİMLERİ CENNET VE CEHENNEM NEREDEDİR DİYE SORULMASININ CAİZ OLMADIGINI SÖYLERLER.

BİLİNMESİ ZORURİ DEGİL DERLER.

BİLMEMİZ VE ÖGRENMEMİZ GEREKEN O KADAR ZARURİ İLEMLER VARKİ.

MEHMETDURU KARDEŞİM BİR NEVİ DOGRU SÖYLEMİŞ.

saygılarımla,

SELAM VE DUa ile
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 14:45
Bu mesajı bildir   DERiNsular üyenin diğer mesajları DERiNsular`in Profili DERiNsular Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 17:15
Ben şahsen cennetle ilgili hadisler olsun veya başka şeyler okuyunca içim açılıyor çok hoşuma gidiyor bu dünyayı sevmiyorum orayı özlüyorum cennete gitme hayali kuruyorum ne kadar güzeldir diye düşünüyorum.

zaten insanın ibadet etmesindeki en önemli amaç şükür için olmalı Allah rızası için olmalı bunlar için olursa Allah zaten cennetini verir niyet çok önemli.

Allah razı olsun Melek kardeşim çok güzel bir konu.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 15:26
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

171 Mesaj -

Üç şeyi yapmadan, diğer üç şeyi iddia eden yalancıdır; ALLAH ın (c.c.) haram kıldıklarından sakınmadığı halde ALLAH ı (c.c.) çok sevdiğini söyleyen, malını hayra harcamadığı halde, cenneti arzuladığını söyleyen, fakirleri sevmediği halde Peygamber i (s.a.v.) sevdiğini iddia eden. İşte bunlar yalancıdırlar.

Hatim el-Asamm (r.h.)

İmam Gazali (r.h.)
Hakiki sevgi üç şekilde ortaya çıkar, daha doğrusu varlığını belli eder:
1- Seven, sevdiğinin sözünü, başkalarının sözüne tercih eder.
2- Seven, sevdiğinin sohbetini, başkalarının sohbetlerine tercih eder.
3- Seven sevdiğini memnun etmeyi, başkalarını memnun etmeye tercih eder.
İmam Gazali (r.h.)

KİMDE ATOM TANESİ KADAR NEFS VAR İSE,O KİŞİ ALLAHIN RIZASINDAN

UZAKTIR.

(ŞAH-I HIZNE KS)

SELAM VE DUA İLE.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 15:37
güz gülü su an offline güz gülü  

7 Mesaj

En Son On: 19.03.2007 - 19:26
Cenab-ı Hak şöyle diyor:"Ey kulum! Senin kalbin, Benim bahçem;Benim cennetim de senin bahçendir.Ne zaman ki sen, Bana karşı bahçende cimrilik göstermeyip bilakis Banim Bilgimi ve Sevgimi oraya doldurursan;Ben sana karşı bahçemde nasıl cimrilik yapar ve seni oradan engellerim??"

ÖNEMLI OLAN ALLAHIN RIZASI DERIN SULAR A KATILIYORUM ALLAH RAZI OLSUN
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 15:39
Bu mesajı bildir   güz gülü üyenin diğer mesajları güz gülü`in Profili güz gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1505 Mesaj -

Guzel Din kardeslerim
Ben herkezin Fikrine Saygi Duyarim
Ben boyle dusunuyorum sizler oyle ...
Benim dedigim gibi Her sey Allah'in rizasi icin ...

gül
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 16:26

171 Mesaj -

VEALEYKUMSELAM
Ve Rahmetulahi Ve Berakatuhu.

HERKESİN FİKRİNE SAYGI DUYULMAZ Kİ.YA BENİM FİKRİM YANLIŞ İSE.

HEM BENİM FİKRİM VE BENİM DÜŞÜNCEM ÖNEMLİ DEGİLKİ.

ÖNEMLİ OLAN İSLAM ALİMLERİNİN BİZE BİLDİRDİKLERİ DOGRU

ŞEYLERDİR.

EN DOGRUSU VE EN GÜZELİ NEYSE BİZ ONU ALIRIZ.

HERŞEY ALLAH IN CC RIZASI İÇİN İSE SORUN YOK DEMEK TİR.

SEVDİRİN NEFRET ETTİRMEYİN KOLAYLAŞTIRIN ZORLAŞTIRMAYIN (HS)

SAYGILAR.

SELAM VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 17:05

1505 Mesaj -

Es Selamu Aleykum

Derinsular
Kardesim sizin benimle bir derdinizmi var ? size bir seymi yaptim Hayirmi ?
Benim dediklerimi yanlis anlamayin Lutfen ...
Ben bu konuyu Okudum ve cok begendim Siz ise Cennet'le ilgili konular hosunuza gitmiyorsa ben ne yapabilirim kardesim !
Kardesim siz fikrim fikrim fikrim diyorsunuz ben burda sizin fikrinizi almak icin yazmadim bu konuyu be kardesim ! Ben bu konuyu Birseyler ogrenelimde ogretelim diye yazdim !

Ben Dinimi zorlastirmiyorum kardesim !
Sadece ben Ibadetlerimi Zikirlerimi Dos Dogru yapama calisiyoruz InsaAllah ...
Lutfen uzatmayin Ben ne sizi kirmak isterim nede obur kardeslerimi !

Size bir kitabin ismini vereyim : Cennete Yolculuk ''Selami Yalcin'' Tafsiye ederim

Kardesim sizi seviyorum gül

Selam ve DUA ile ...

Bu mesaj 1 kez ve en son -=MeLeK=- tarafından 26.01.2007 - 17:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 17:17

171 Mesaj -

A.S

NASIL OLURDA BENİM CENNETLE İLGİLİ KONULAR HOŞUMA GİTMEZKİ

HAŞA KİM CENNETİ VE CEMALULLAHI İSTEMEZKİ.

KİM BENİM FİKRİM FİKRİM DİYORKİ.? BENMİ ? BENİM FİKRİM

BATSIN,BENİM FİKRİMİN NE ÖENEMİ VARKİ.

İSLAMIN GÖRÖŞÜ ÖNEMLİDİR.

O HADİSİ ŞERİFİ YAZARKEN BEN KENDİMİ KAST ETTİM ZORLAŞTIRMAYAYIM DEDİM.

BENİM KİMSEYLE BİR ZORUM YOK DEGERLİ DİN KARDEŞİM.

ANLAŞILAN OKU SİZ BENİ ANLAMIYACAKSINIZ.

PEKİ ÖYLE OLSUN.

GÜZEL BİR KONU AÇTIGINIZ İÇİN

Allah Razı Olsun

SİZE KATILIYORUM.

ŞİMDİ MUTLU OLMUŞSUNUZDUR SANIRIMsevinçli

SAYGILARIMLA.
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 17:28

1505 Mesaj -

Es Selamu Aleykum

Kardesim Bakin benim henuz yasim 15 benim turkcem cok kotudur siz guzel guzel anlatin ben de anliyayim be kardesim ...

Bir din kardesimle Anlasmaginca nasil mutlu olunurunki ?

Dua ile ...
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 17:44
A.S

171 Mesaj -

Bismillehirrahmenirrahim

ESSELAMUN ALEYKUM VERAHMETULLAHi VE BEREKETÜH,ALLAHIN SELAM VE RAHMETi MAGFiRET VE HiDAYETi HEPiNiZiN ÜZERiNE OLSUN.
----------------------------------------
Tabi muhakkakki her şey niyettir,

lavra (çünkü) bütün kitablarda hadislerde,ameller niyetlere göredir hz resulallah böyle buyuruyor,lavra demekki muhakkakki gayemiz Allah olmasi lazim,hedefimiz Allah olmasi lazim,maksut Allah olmasi lazim,eger gayamiz Allah oldugu zaman çok şeyler degişir,kalbimiz de ruhumuzda dünyamizda her şeyde gaye Allah oldugu zaman degişir,onun için insan daima evinden çiktigi zaman niyetini Allahrizasi için yapmasi lazim,velev ne kadar dünya işi dahi olsa ahiret olsa illaki insan niyeti getirdigi zaman dünya işinide yaptigi zaman o onun için bir ibadettir,muhakkakki günahlar hariçtir yani,günaha gittigi zaman niyeti allah rizasi olmasi mümkün degildir,onun için muhakkakki halis niyetimiz oldugu zaman her işimizde fayda görecegiz inşeallah.
onun için inşeallah daima her yaptigimiz işi niyetimiz allah oldugu zaman,yarabbi bizi muhafaza et yarabbi bunu senin rizan için yapiyorum bizi haramdan koru yarabbi bütün işlerim nekadar dünya olsun ve ahiret olsun senin içindir yarabbi.
kakikaten insan bu niyeti yaptigi zaman insanin bütün umuru Allahrizasi için olmuş olur onun içinde bir ibadettir.
allah dostlerida hz resulallah da (s,a,v) bu niyetin üzerinde çok durmuşlar,gavs (ks) şöyle buyuruyor ben şah i hazne nin (ks) yaninda iken bir gün şah i hazne sohbet etti,söyle buyurdu dediki, vallahi ben bulug çagina erdigim den buyana kadar nekadar dünya olsun ve ahiret olsun evvelen niyetimi allahrizasi için getirmeden o işe başlamamışım.
kakikaten büyük bir olay bu,insan acaba hiç birgünmü gafil olmaz,insan hiçmi o niyeti unutmaz,demekki ne kadar bir gayret büyük bir titizlikle büyük bir hassasiyetleki bulug çagindan taa 63 yasina kadar niyetini allahrızası için yapmiş sonrada o işi yapmiş.
hakikaten bu niyet cok önemlidir,bu niyet müslümanlar içinde çok önemlidir,daima bu niyetin üzerinde durursak inşeallah çok herseylerimizde dünya olsun ahiret olsun işlerimizde muvaffak oluruz inşeallah.
onun için muhakkakki niyetimiz allah olduktan sonra yaptigimiz ibadetten lezzet alırız zevk alırız sefa alırız,
bize lezzet verir tat verir.
eger dünya için ise gösteriş için ise allah rizasi için degilse bizim için birer işkence olur,insana SIKINTI verir,insan zevk, tat almaz,insan bir işkencede kendini zan eder.
onun için insan kalben ve bedenen ruhen ferahlamak için niyetini allahrizasi için yapmasi lazim.
hakikaten insan bakiyorki bu allahin dostlari bunun üzerine çok hassasiyetle durmuşlar,
sultan hz (ks) insan onun hayatina bakıgı zaman bütün halleriyle hareketleriyle hiç bir gün allahin rizasinin dişina çikmamiştir.

acizane şunu demek istedim,gaye maksat ALLAH IN CC rızası olsun

biz kullugumuzu cennet nimeti veya cehennem ateşi için yapmayalım.

ALLAH cc bizden razı olduktan sonra elbette cennetine koyar

ve cemalullah ını gösterir.

demek isteniyorki ALLAH ın rızasını talep etmek başka taleplerden daha üstündür.

seni kırdım ve üzdüysen özür dilerim.

bu son cevabı eklemiyecektim ama talep ettiniz hafif kırgın bir şekilde ,anlatın dediginiz için bu kadar son bir açıklama yaptım.

namazını kılan allaha secde eden tüm mümin ve müminelerin ayaklari benim başımın üstündedir.büyüklerimdir.

saygılar.

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 18:28
kofi su an offline kofi  

291 Mesaj -

En Son On: 23.03.2009 - 18:17
Cinsiyeti: ----- 
Rabbim hepinizden razi olsun insaAllah..tskler paylsimlar icingül
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 19:04
Bu mesajı bildir   kofi üyenin diğer mesajları kofi`in Profili kofi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 21:44
Ve aleyküm selam

Melek kardesim ALLAH razı olsun

Anlatmak istedigin cennetin oluşmuş oldugu kısımlar ne güzel bir konu inşaALLAH bizlerde hakkıyla girenlerden oluruz Efendimizin sancagı altında toplanmayı nasip eylesin

fakat DerinSular abimiz yanlış mı algıladı

Derinsulargül

Melek kardesimgül
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 19:10
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

171 Mesaj -

sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli

sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli sevinçli

gül gül gül gül gül gül gül
Ekleme Tarihi: 26.01.2007 - 20:01

1505 Mesaj -

Ve Aleykum Selam Ve Rahmtullahi Ve Bereketuhu

Amin InsaAllah

Guzel Kardesim benim ... Rahman Seni Cennet'ine Koysun insaAllah Allah c.c senden Razi Olsun insaAllah ...

Allah rizasi icin Ogrenmek
Allah rizasi icin Ogretmek
Allah rizasi icin sevmek
...

Inanki benim burda sadece Rabbimin rizasi icin yazdim bu konuyu...

Allah c.c Sizden Razi ve Hosnut Olsun insaAllah
Anlatmak istediginizde ne kadar guzel anlatiyorsunuz MasaAllah sevinçli

Rahman Cumlemizden Razi Olsun InsaAllah

Yakup Abim ... gül
Derinsular Abim gül
Kofi Kardesim ... gül
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 11:19
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 811 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.07538 saniyede açıldı