stromectol generique rhinocortstromectol kaletra ivermectine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » hicret ne demektir ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 17 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
hicret ne demektir ?

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Cinsiyeti: Erkek 

izin ver ben de sana hicret edeyim efendim

hicret 460 km mekke medine arasını kilimalı
otobüslerde soguk kola içerek seyahat etmek degildir....

hicret 5 yıldızlı bir otelden başka bir otele geçiş degildir.....

hicret ölüm yolculugudur.....
hicret sevdiklerini terktir....
hicret geride bir mazi bırakmaktır...
hicret manevi kemalattır....
hicret kullukta hamledir....
hicret söz vermektir sevgiliye...
daha güzel kul olacagım diye.............

bugün
günde bir kez tevbe etmeyen....
KELAM-I kadim kuran okumayı bilmeyen,
hoca tanımayan vaaza gitmeyen.......
hafta da bir cumayla veya
MEVLA'nın hatırlanmadıgı namazlarla....
her an isyan ve nisyanda....
ben ben diye emrine girilen nefislerle...
daire ve yazlıklardan sonra,
dişimizin dökülüp belimizin büküldügü
zamana erteledigimiz kabe hasretimizle......
canımızın yongası mal mülk
biriktirme sevdamızla...
ve ümmet kardeşligini unutmuş ....
sahte gözyaşı tv. seyirciligimizle....

hicretten bahsetmemiz ne kadar acı degil mi?

utanıyorum....

Bu mesaj 1 kez ve en son utaniyorum tarafından 19.01.2007 - 22:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:10
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dide su an offline dide  

17 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 22:44
Cinsiyeti: ----- 
gül gül gül Allah Razı Olsun gül gül gül

UTANIYORUZ YA RABBİ HEM DE ÇOOOK.. agla
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:25
Bu mesajı bildir   dide üyenin diğer mesajları dide`in Profili dide Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 13:41
Allah Razı Olsun abim...abim...

İman edenler, hicret edenler ve
Allah yolunda mallarıyla canlarıyla cihad edenlerin
Allah katında büyük dereceleri vardır. İşte 'kurtuluşa ve mutluluğa' erenler bunlardır.
Rableri onlara katından bir rahmeti, hoşnutluğu ve onlar için, kendisine sürekli bir nimet bulunan cennetleri müjdeler.
(Tevbe Suresi, 20-21)

Selam ve dua ile..gül

Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:27
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
Cinsiyeti: Bayan 
:(ağlarağlarağlarağlar

gül Allah Razı Olsun (f eline yuregine saglik abi.
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:36
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

Utanıyorum abim Sevgililer sevgilisinin (s.a.v) hayatını okumak Sünnetlerini uygulamak yada uygulamaya çalışmak Evliya-ı Kiramın hallerini okumak ve okudukdan sonra tekrar bu dünya vücuduna dönmek insana hadsiz elem veriyor. Bir hayal kırıklığı oluyor. Bugün bir hadis okudum aktarayım

"Ebû Bekir radıyallahu anh anlatıyor:

Hicret yolculuğunda Resûl-i Ekrem ile mağaradayken, tepemizde dolaşıp duran müşriklerin
ayaklarını gördüm ve,
- "Ey Allah´ın Elçisi! Eğer şunlardan biri başını eğip bakacak olsa kesinlikle bizi görür" dedim.
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

- "Ebû Bekir! Üçüncüleri Allah olan iki kişiyi sen ne sanıyorsun?"

Buhârî, Fezâilü ashâbi´n-nebî 2, Menâkıbü´l-ensâr 45, Tefsîr 9/9; Müslim, Fezâilü´s-sahâbe 1; Tirmizî, Tefsîru´l-Kur´ân 9/11.

Ne güzel bir hal değil mi abi üçüncüleri ALLAH c.c. olan iki kişiyi ne sanıyoruz. Ne güzel bir hal ne güzel bir samimiyet ne güzel bir kalpden yöneliş. Peygamber Efendimiz (s.a.v) o zemandaki kardeşlerim tabirini boşuna söylememiş abim. Bu zeman çok zorlu ve meşakatli. ALLAH c.c. bize yardım etsin cümlemize İnşALLAH...

ALLAH-U TEALA Razı olsun abim gül
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:44
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
hicret ölüm yolculugudur.....
hicret sevdiklerini terktir....
hicret geride bir mazi bırakmaktır...
hicret manevi kemalattır....
hicret kullukta hamledir....
hicret söz vermektir sevgiliye...
daha güzel kul olacagım diye.............

Evet hicret bunlardır bize söz düşmez Allah razı olsun utanıyorum abi yine farklı bir ekleme.
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 22:52
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
Hicret : Rabbim Bir an bile beni Bana Bırakma Sırrına Ermektir

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Allah Razı Olsun

gülCanım Abim Günün önemini bize hissettirdiniz.
Sanki O kutlu yolculuk gözümüzde canlandıgül

:(

Rabbim Bir an bile beni Bana Bırakma Sırrına Ermektir.Kendini ve Tüm Benliğini Rahman'a (c.c.) teslim etmektir.

Gerçek hicret, gizli-açık hayasızlıkları terk etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermendir. Sonra evinde ölsen bile muhacirsin. (Ahmed b. Hanbel, Müsned: 2/224; Heysemî, Mecmauz-Zevâid: 5/252)

Gerçek muhacir: Allah'ın yasak ettiği şeyleri terk edendir. (Buharî: İman: 4)

Selam ve Dua ile
...

Bu mesaj 2 kez ve en son M.MasuM tarafından 19.01.2007 - 23:16 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 23:03
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
hicret büyük adam olmak demektir....

1942 Mesaj -

ve aleyküm selam kardeşlerim....

hicret büyük adam olmak demektir...
Hicret yolculuğunda Resûl-i Ekrem ile hz.ebubekr kızgın kumlarda ilerliyorlar.....
bir ara fark etti ki güllerin efendisi arkadaşı Ebabekr r.a bir önüne geçiyor bir arkasına...
bir sagına geçiyor bir soluna......
dedi ki GÜL SULTAN S.A.V..
-Ya Ebabekr bu nasıl yürümedir..senden daha önce böyle bir yürüme görmemiştim...
dedi ki peygamberlerden sonra güneşin üzerine dogdugu en hayırlı kişi..
-efendim size bir saldırı olur korkusundayım....
eger size bir saldırı olacaksa bana isabet etsin diye hep aynı yönden yürümüyorum....
işte hicret...
işte kemalat.....
işte zirve...........gül

Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 23:06
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  
UTANIYORUZ

Misafir

bugün
günde bir kez tevbe etmeyen....
KELAM-I kadim kuran okumayı bilmeyen,
hoca tanımayan vaaza gitmeyen.......
hafta da bir cumayla veya
MEVLA'nın hatırlanmadıgı namazlarla....
her an isyan ve nisyanda....
ben ben diye emrine girilen nefislerle...
daire ve yazlıklardan sonra,
dişimizin dökülüp belimizin büküldügü
zamana erteledigimiz kabe hasretimizle......
canımızın yongası mal mülk
biriktirme sevdamızla...
ve ümmet kardeşligini unutmuş ....
sahte gözyaşı tv. seyirciligimizle....

hicretten bahsetmemiz ne kadar acı degil mi?
Ekleme Tarihi: 19.01.2007 - 23:12
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Sacide su an offline Sacide  

131 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:36
Allah cc razı olsun abi
çok güzel ifade etmişsin.

Hicret geride kalanlara dönüp bakmadan
İlerisi için tasalanmadan yola çıkan
karasevdalıların yolculuğu.

Rabbim bizede hakiki hicretler nasibetsin.

Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 10:43
Bu mesajı bildir   Sacide üyenin diğer mesajları Sacide`in Profili Sacide Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
utanıyorum abim...sevinçli paylaşım için teşekkürler

Rabbim sizlerden her daim razı olsun inşAllah...

Medine'yi harap edip Mekke'yi fethedemezsiniz..
Yolunuz Bedir'den geçmiyorsa Mekke'ye dönemezsiniz...
Kabe'si putlarla dolu Mekke'de huzur aranır mı ?...
Hicret göç değildir, hicret kaçış değildir...
Özgürlüktür Medine, kendi değerlerinizle bir yaşam
kurmuşsanız Medine yaşadığınız yerdir...
Siz Medine'yi nerede arıyorsunuz ?
Medine bizim yüreğimizde, Medine bizim gönlümüzde,
Medine bizim düşüncelerimizle fikirlerimizde...
Medine'de yaşamak bizim elimizde..
Firar etmeye hazır mısınız ?
Hazır mısınız bu dünya zindanından çıkmaya ?
Onu davet edeceğiniz Medine'niz var mı ?..
Kadınlar, erkekler, yaşlılar, çocuklar yollara düşmüş
bekliyorlar mı Kainatın Efendisini ?
Medine'de bekliyor musunuz ?
Medine'yi yaşıyor musunuz ?..
Çağırın öyleyse EFENDİMİZİ (S.A.V)...
Gelecektir, gelecektir, gelecektir;
siz "şarkı"larınızı söyleyin...

Rabbimiz buyuruyor :

"Bana dua edin ki kabul edeyim."

Her mübarek gün ve gecelerde müslümanlar toplanırlar mabetlere,
canhıraş dua ederler :

"Ya Rabbi, zalimleri kahreyle, zulmü yok eyle, müslümanları
muzaffer eyle !"

Bütün camiler tıkabasa dolar, eller semaya açılır, dua edilir.
Kabe'de dua edilir, Ravza-i Mutahhara'da dua edilir, Arafat'ta;
her yıl milyonlarca müslüman Arafat'ta dua eder, orada yapılan
dua geri çevrilir mi ?

"Ya Rabbi, zalimleri kahreyle, yeryüzünde adaleti hakim kıl !"

Efendimiz'in teri gül koktuğu için, gülü her kokladığında salavat getiren; gül yaprağının yere dökülmesini dahi günah addederek, kitap sayfaları arasında itina ile gül yaprağı kurutan bir medeniyetin varisleriyiz..

Ellerimizi yaprak yaprak semaya açarak ; aziz milletimizin gönlünün yeniden "Gül"e yar olması için dua edip yalvaralım...

Güzelliklerin hicret ettiği, huzurun terk-i diyar edip gittiği bu mübârek vatan topraklarında yeniden "Gül" fidelerinin filiz vermesi için Hakk'ın divanına gözyaşlarıyla varalım...

Çünkü, "Gül" kokusundaki aşk rüzgarlarından nasipdar olanlar, seher vakti sevda yaylasının yollarını gözyaşlarıyla aşındırırlar..

Öyleyse gelin hep birlikte, gönlümüzün sesini, gözyaşıyla ıslattığımız "Beyaz Dilekçe"lere cümle cümle dökerek:

"Ya Erhamer-Rahimin !.. Yeni bir Gül Cemresi düşür Ademoğlunun gönlüne..
Bu garip ümmete baharı soluklat yine..
Yeniden döndür kahraman milletimi tarihî mefahirine"..
duasını Cenabı Allah'a arz edelim...

"Alemlere Rahmet" olan "Kainatın Efendisi"den de şefaat isteyelim :

"Ey Emsali Olmayan Gül !.. Kalmadı bu mazlum ümmette, bu aziz
millette artık tahammül, ne olur bize de bir gül, tebessümünle
gel şad olsun her mü'min gönül" diyelim...

Gül Efendim, gülümse bize; "Gül" yüzünden nur yağsın yüreklerimize...
Yalnızız, yılgınız, yorgunuz, âciziz, perişanız, günahkarız,
öyle muhtacız ki şefaatinize...Ne olur imdad eyle bize...

Allah (c.c) emanet olunuz...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 12:28
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
atakumlu su an offline atakumlu  

125 Mesaj -

En Son On: 02.08.2007 - 14:07

İman edenler, hicret edenler ve
Allah yolunda mallarıyla canlarıyla cihad edenlerin
Allah katında büyük dereceleri vardır. İşte 'kurtuluşa ve mutluluğa' erenler bunlardır.
Rableri onlara katından bir rahmeti, hoşnutluğu ve onlar için, kendisine sürekli bir nimet bulunan cennetleri müjdeler.
Tevbe Suresi, 20-21

Allah Kuran'da "İnsanlar, 'iman ettik' diyerek, sınanmadan bırakılacaklarını mı sandılar?" (Ankebut Suresi, 2) buyurmaktadır.

Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cehd edenler (çaba harcayanlar) ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiçbir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle onlar arasında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir. (Enfal Suresi, 72)

Allah Kuran'da insanların gerçekten iman edip etmediklerini ortaya çıkarmak için onları çok çeşitli olaylarla deneyebileceğini bildirmiştir. İşte Allah'ın bildirdiği bu sınamalardan biri, Peygamber Efendimizin hayatında en güzel örneklerinden birini gördüğümüz hicret olayıdır.

Onlar, yaşadıkları tüm zorluklara, inkarcıların baskılarına ve içerisinde bulundukları zor şartlara rağmen Allah'ın dinini yaşamakta kararlılık göstermiş, hiçbir şekilde yılmamış ve gevşekliğe kapılmamışlardır. Evlerini, yurtlarını ve kurulu düzenlerini bir an bile tereddüte kapılmadan arkalarında bırakmış, Peygamberimiz (sav) ile birlikte büyük bir şevk ve teslimiyetle hicret etmişlerdir. Biz iman edenler, Peygamberimiz (sav)'in ve salih müminlerin İslamı yaşama konusunda gösterdikleri bu kararlılıklarını kendimize örnek almalı, hayatımız boyunca karşımıza çıkacak tüm olayların bizim için birer 'deneme' olduğunu bilerek her zaman tevekküllü davranmalı ve hiçbir zorluğun bizleri doğru yoldan ayırmasına izin vermemeliyiz.

Selam ve dua ile

fi emanillah...

Paylaşımınız için Rahman razı olsun kardeşim...

Bu mesaj 1 kez ve en son atakumlu tarafından 20.01.2007 - 13:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 13:15
Bu mesajı bildir   atakumlu üyenin diğer mesajları atakumlu`in Profili atakumlu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
HİCRET : Canım Anam Babam Sana Feda Olsun Ya Resulullah! Sözlerini Sınamaktır.

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03

HİCRET : İmkanların tükendiği yerden imkanların üretilecegi yere taşınmaktır

HİCRET : Bittim ya Rab diye dua edene yettim kulum diye gelen icabettir

HİCRET : Elde etmek icin feda etmek sahip olmak için kurban etmek bulmak için yitirmek almak için vermek Kalkmak için yola düşmek girmek için çıkmak kalmak için gitmek kavuşmak için terk etmek tir.

HİCRET : düşmanla sınanmak dostu sınamaktır

HİCRET : düşmanla hemde gücünün son noktasına kadar sınanmaktır . Devrim dagının yani sevr in
tepesine bittim noktasına çıkmaktır
tepede gelecek yardım eteginde eteginde gelir diyerek süklüm püklüm oturmamaktır
İlahi yardım ne zaman ? diye göğün kapılarını sarsmak açılması içinde gayrete getirecek bir caba bir gayret sergilemektir.
O yardımın en tepeye çıkmadan gelmeyecegini Allahın sünneti olduğunu bilmektir .

HİCRET : Bittim noktasına vardıktan sonra artık telaşe etmemektir. lâ Havle ve la kuvvete illa billah ın sırrına ermektir telaş eden olursa
Üçüncüsü Allah olan iki kişiye kim ne yapabilirki? ! Diyerek dünyaya meydan okumaktır .

HİCRET : Sadece düşmanla sınanmak degil dostu sınamaktırda
gözü dönmüş yeminli katillerin saldıracagı yataga kimin yatacagınıda sınamaktır

HİCRET : Bin canımı vermeye hazırım yeterki onun ayağına tek diken batmasın diyenlerin sadakatini sınamaktır ..

HİCRET : Canım anam babam sana feda olsun ya resulullah! sözlerini sınamaktır.

HİCRET : Hepside ilahi bir kredi olan akıl fikir zeka tedbir himmet ve insani gayretin yok sayıldığı içi boş bir tevekkül degildir.
ince bir hesap detaylı bir plan üzerinde iyi çalışılmış bir projedir.

HİCRET : Hicretin mekkesi korkudur medinesi umut umudu olmayanın eli kolu dökülür oturdugu yerde kalakalır .Umudun oldugu yerde hicret hicretin oldugu yerde umut vardır .

HİCRET : Medeniyettir ...bedeviyetten medeniyete yürüyüştür. Medine medeniyetin ana rahmidir.Tohumun kabugunu çatlatıp filiz vermesidir..Bire bin verecek bir başağa durmasıdır

HİCRET : Bitimsiz bir ibadettir bir kaçış bir sığınıştır küfürden imana ,şirkten tevhide ,Şeytandan Rahmana ,Günahtan sevaba ,benlikten ruha ,Şehvetten muhabbete, bilinç altından bilinç üstüne,Gazaptan rahmete ,kahırdan lütfa ,celalden cemale ,ve nihayet Allahtan Allaha

Utanıyoruma gülgülgül Seni seviyoruz güzel yazıların insanı ..
selam ve dua ile .....

Bu mesaj 1 kez ve en son k_ali_te tarafından 20.01.2007 - 16:12 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 15:59
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
(-Vefalim-) su an offline (-Vefalim-)  
RE: HİCRET : Canım Anam Babam Sana Feda Olsun Ya Resulullah! Sözlerini Sınamaktır.

142 Mesaj -

En Son On: 09.04.2007 - 18:12
Alıntı
Orijınalı k_ali_te

HİCRET : İmkanların tükendiği yerden imkanların üretilecegi yere taşınmaktır

HİCRET : Bittim ya Rab diye dua edene yettim kulum diye gelen icabettir

HİCRET : Elde etmek icin feda etmek sahip olmak için kurban etmek bulmak için yitirmek almak için vermek Kalkmak için yola düşmek girmek için çıkmak kalmak için gitmek kavuşmak için terk etmek tir.

HİCRET : düşmanla sınanmak dostu sınamaktır

HİCRET : düşmanla hemde gücünün son noktasına kadar sınanmaktır . Devrim dagının yani sevr in
tepesine bittim noktasına çıkmaktır
tepede gelecek yardım eteginde eteginde gelir diyerek süklüm püklüm oturmamaktır
İlahi yardım ne zaman ? diye göğün kapılarını sarsmak açılması içinde gayrete getirecek bir caba bir gayret sergilemektir.
O yardımın en tepeye çıkmadan gelmeyecegini Allahın sünneti olduğunu bilmektir .

HİCRET : Bittim noktasına vardıktan sonra artık telaşe etmemektir. lâ Havle ve la kuvvete illa billah ın sırrına ermektir telaş eden olursa
Üçüncüsü Allah olan iki kişiye kim ne yapabilirki? ! Diyerek dünyaya meydan okumaktır .

HİCRET : Sadece düşmanla sınanmak degil dostu sınamaktırda
gözü dönmüş yeminli katillerin saldıracagı yataga kimin yatacagınıda sınamaktır

HİCRET : Bin canımı vermeye hazırım yeterki onun ayağına tek diken batmasın diyenlerin sadakatini sınamaktır ..

HİCRET : Canım anam babam sana feda olsun ya resulullah! sözlerini sınamaktır.

HİCRET : Hepside ilahi bir kredi olan akıl fikir zeka tedbir himmet ve insani gayretin yok sayıldığı içi boş bir tevekkül degildir.
ince bir hesap detaylı bir plan üzerinde iyi çalışılmış bir projedir.

HİCRET : Hicretin mekkesi korkudur medinesi umut umudu olmayanın eli kolu dökülür oturdugu yerde kalakalır .Umudun oldugu yerde hicret hicretin oldugu yerde umut vardır .

HİCRET : Medeniyettir ...bedeviyetten medeniyete yürüyüştür. Medine medeniyetin ana rahmidir.Tohumun kabugunu çatlatıp filiz vermesidir..Bire bin verecek bir başağa durmasıdır

HİCRET : Bitimsiz bir ibadettir bir kaçış bir sığınıştır küfürden imana ,şirkten tevhide ,Şeytandan Rahmana ,Günahtan sevaba ,benlikten ruha ,Şehvetten muhabbete, bilinç altından bilinç üstüne,Gazaptan rahmete ,kahırdan lütfa ,celalden cemale ,ve nihayet Allahtan Allaha

Utanıyoruma gülgülgül Seni seviyoruz güzel yazıların insanı ..
selam ve dua ile .....

RABBIM BIZLERIDE HAKKI ILE HICRET EDENLERDEN EYLESIN ABIM ALLAH RAZI OLSUN UTANIYORUM ABIM SENDEN SENI RABBIM EFENDIMIZE KOMSU EYLESIN INSALLAH SENI HER DAIM DUA ILE ANDIGIMI UNUTMA
"INSANLARIN EN GÜZELI,ÖMRÜ UZUN VE AMELI GÜZEL OLANDIR."aglaHadis-i Serif,Tirmizi,Sünen)
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 16:44
Bu mesajı bildir   (-Vefalim-) üyenin diğer mesajları (-Vefalim-)`in Profili zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
esSelamu aleykum veRahmetullah...

hicret...

terk-i dünya edip vazgeçmek candan, canandan...

alıp nefsin kemendini eline, teslim etmektir Efendimiz(sav)'in mübarek avuçlarına...

bedenden ruhun sıyrıldığı gibi sıyrılarak BENlik kalıbından, sadece SEN varsın Efendim diyebilmektir...

koyup alnı secdeye, kırıp nefsin belini, sızlayan bir yürek ve titreyen bir bedenle kendinden geçmektir...

sadece O(sav)'nu yaşamaktır gönülde...
O(sav)'nunla yaşamaktır zamanın her zerresinde...

andığım, yandığım, kandığım Sensin Gülüm diyebilmek ama bir türlü kanamamaktır...

bunlar sadece varsayım abim...
ben hiç yaşamadım hicreti...
yaşayamadım...
bir hayal sadece...
doruklarda olan bir özlem En Sevgili'ye...

agla agla agla agla agla
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 20:28
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HASRET1 su an offline HASRET1  

145 Mesaj -

En Son On: 11.04.2007 - 16:14
ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN VE BIR GUN BIZEDE HICRET ETMEYI NASIP EYLESIN ALLAH A EMANET OLUN
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 20:56
Bu mesajı bildir   HASRET1 üyenin diğer mesajları HASRET1`in Profili HASRET1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
21/01/2007 pazar günü yer: TR istanbul eyup
Bu resmi kendim çektim...

Ekleme Tarihi: 24.01.2007 - 01:33
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 542 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55970 saniyede açıldı