generique stromectol generique rhinocortlopinavir ritonavir budesonide generique kaletra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » BÜYÜ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    BÜYÜ

8 Mesaj

En Son On: 04.04.2007 - 19:12
Cinsiyeti: Bayan 
SELAMUN ALEYKUM HOCAM

BENIM BIR ARKADASIM VAR KOCASINDAN SOGUMAYA BASLADI HERSEYI KENDINE KOMPLEKS YAPIYOR KILOSUNA TAKIYOR HALBUKI KILOLU DEGIL BILE, YANI HERSEYI KAFASINA TAKIYOR ONUN ICIN COK ÜZÜLÜYORUM DINI KONULARLA YAKLASMAK ISTIYORUM FAKAT BIR TÜRLÜ ISINAMIYOR SIKILIYOR HEMEN AMA KEDISIDE BUNUN FARKINDA BIRSEYLER ÖGRENMEK ISTIYOR FAKAT OLMUYOR VE SIMDIDE BIR KAC HOCAYA GITTILER %90 BÜYÜ YAPILMIS DIYOR 3 HOCAYA GITTILER 3 HOCADA BÜYÜ VAR DEDI BIRISI TÜRKIYEDE O IC CAMASIRINI ISTEMIS ARKADASIM GÖNDERMIS VE HOCA ONU GERI ALMANYAYA YOLLAYINCA ARKADASIM YAKACAKMIS ONU.BÖYLE SEY OLURMU HOCAM?
BIRIDE MUSKA YAZMIS BIRISINI KENDINE BIRISINI ESINE VE EVLERINE BIRTANE YILDIZNAMELERINE BAKMIS.
BIR HOCADA DUA VERMIS ONU 7 GÜN BOYU OKUMUSLAR AMA HALA AYNI.SIMDI MUSKA YAZANIN DEDIGINI YAPIYORLAR 7 GÜN BOYUNCADA DUANIN SUYUNU ICECEKLER HOCAM BILMIYORUM NE KADAR DOGRU ALLAH BILIR TABIKI.
BEN ONA NASIL YARDIMCI OLABILIRIM BU SAYFADAKI HERKESE SORUYORUM LÜTFEN YARDIM EDIN UCURUMUN KENARINDA SANKI BANA YARDIM EDIN DIYE BAGIRIYOR.
ONA HANGI DUALARI VEYE AYETLERI OKUMASINI SÖYLEYEBILIRIM VEYA BEN ONUN ICIN OKUYAYIM.
LÜTFEN YARDIM EDIN ALLAH RIZASI ICIN.:(
Ekleme Tarihi: 17.01.2007 - 20:24
Bu mesajı bildir   Gülizar84 üyenin diğer mesajları Gülizar84`in Profili Gülizar84 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  
büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişinin Kur'an'ı inkâr etmiş olduğu belirtilmektedir

Misafir

En Son On: 04.04.2007 - 19:12
Cinsiyeti: ----- 
A.S Değerli kardeşim;

Büyüyü şöyle tarif etmek mümkündür. Herhangi bir çıkar uğruna başkasına zarar vermeye yönelik meşru olmayan yollarla bir takım gizli kuvvetleri yönlendirerek yapılan ve gerçeğe uymayan gözbağcılık, düzenbazlık, oyunculuk şeklindeki işler. Gözbağcılık, düzenbazlık gibi oyunlarla insanları aldatan kişiye büyücü, bu kişilerin yaptığı işe büyü, bu işin meslek haline getirilmesine de büyücülük denir. Büyücülük, İslâm'dan önce Araplar'da, Rumlar'da, Hintliler'de, Mısırlılar'da yaygın idi. Özellikle Hz. Musa zamanında büyücülük itibarlı bir meslek idi. Hz. Süleyman zamanında da yaygındı. Büyünün kendine göre özellikleri ve çeşitleri vardır.

Kara büyü: Asıl sihir bu olup bazı kimseler, perilerin ve özellikle şeytanların müdahalesiyle, tabiatüstü bir takım fiiller yapabilecekleri iddiasındadırlar.

Mecaz yoluyla büyü: Anlaşılamaz, akıldan hariç şey demektir.

Beyaz yahut (tabii) büyü: Zahiren acaip, fakat aslında tabii sebeplerle meydana gelmiş bir takım fiiller yapmak sanatıdır. Hokkabaz kuleleri gibi.

İslâm toplumlarında sihir: Müslümanlardan bazıları büyüde Yahudilerden, Suriyeliler'den, İranlılar'dan, Keldânîler'den ve Yunanlılar'dan ders almışlardır. Tütsü, tılsım, muska, cadılık, fala bakmak vs. hep oralardan gelmiştir. Müslümanlar cinlere inandıkları için bu inanç sihre inanmaya da yolaçabiliyordu. Rasûlullah (s.a.s.) "isabet-i ayn"a, yılan sokması ve genellikle hastalıklara karşı rukyayı yani duayı caiz görmüştür. Fakat büyü ile Hz. Peygamber'in (s.a.s.) duası arasında hiçbir ilişki yoktur. Bir takım fal kitapları vardır ki kelime ve harflerin suretiyle geleceği bilmeye çalışırlar.

Büyü ve büyücülük İslâm'da yasaklanmıştır. Kur'an-ı Kerîm'de büyücülerin iflah olmayacağı (Tâhâ, 20/69) belirtilmiştir. Kâfirler, kendilerini haklı çıkarabilmek, Allah'ın elçilerini yalanlamak için onları büyücülükle, büyü yapmakla suçlamışlardır. Büyücülükle suçlananlar arasında Hz. İsa (es-Sâf, 61/6); Hz. Musa (ez-Zuhruf, 43/49); (ez-Zâriyat, 51/39), Hz. Süleyman (el-Bakara, 2/102), Hz. Muhammed (el-Hicr, 15/6) zikredilmektedir. Başka bir ayette, inanmayan kişilerin bütün peygamberleri büyücülükle suçladıkları görülmektedir (ez-Zâriyat, 51/52). Hz. Peygamber (s.a.s.) bir hadisinde yedi şeyden sakınınız" buyururken ikinci sırada "sihir yapmayı" zikretmiştir. (Buhârî, Iiasâya 23; Müslim, İman,144). Başka bir hadiste büyü yapan kişinin küfre girdiğini belirtmiştir. Muhabbet için efsun yapmanın, ipliğe okumanın, büyü yapmanın şirk olduğunu da belirtmiştir (Nesâî, Tahrim 19). Büyüye inanan kişinin Cennet'e giremeyeceği de (Ahmed İbn Hanbel, II, 83; IV, 399) belirtilmiştir.

Başka bir hadiste de büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişinin Kur'an'ı inkâr etmiş olduğu belirtilmektedir. (Ebû Davûd, Tıp, 21).

Selam ve dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son ahmet gunay tarafından 20.01.2007 - 21:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.01.2007 - 21:17
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1351 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.14238 saniyede açıldı