kaletra budesonide stromectol ivermectine generique stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » DÜNYA SEVDALISI DİNLE BAK ! ! !

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  
DÜNYA SEVDALISI DİNLE BAK ! ! !

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Cinsiyeti: ----- 
Es Selamu ALeykum Ve Rahmetullah...

Öncelikle Alemlerin Halikı na sonsuz hamdü senalar olsun O'nun sevgilisine azizine peygamberine nuruna (s.a.v) Selat ve Selam olsun...

Aziz Din kardeşlerim!

Bu vakit kalb-i Vücudumuz ihtar yaptı ki ve dahi Akl-i Vücudumuz derin düşüncelere düşdü ki bu sohbeti yada nasihatı hazırlama gereği hissettik. Belki uzun belkide kısa olucak zira biz abilerimiz ve değerli kardeşleimiz gibi ilmi bir sohbet hazırlayamıyoruz buna bilgimiz müsade etmiyor bizim Kalb-i Vücudumuz nerde bırak derse orda bırakcaz İnşALLAH-U TEALA.

Güzel kardeşlerim DÜnya tarlasında iki türlü hayat vardır bir dünyevi hayat birde Dini bir hayat. Bu ikisinin ortası yoktur. İnsan evladı inancına göre bu iki hayat dan birini seçer. Bizim Dinimiz Din-i İslam ElLhamdülillah Müslümanız. Hepimiz biliyor ve idrak ediyoruz ki bir ahiret hayatı var bir mahkeme-i kübra var. En önemlisi bizi her an gören ALLAH-U TEALA var ELhamdülillah.

Nasıl ki bebeği olan ana, Ona daim şevkat yönüyle yaklaşır şevkatini merhametini gösterir ise HAK TEALA Hz.leri bizleri öyle seviyor ve daim şevkat nuruyla gözetiyor. Nasıl ki bebek acz bedbaht ve daim annesine muhtaç ise bizde her daim ALLAH c.c. a muhtacız. Bebek nasıl ki vakit bilmez ihtiyacı olsa ağlar sızlar feryad-i figan eder anne genede kızmaz hemen yardımına koşar ihtiyacına giderir. İşde bizde onca isyanımıza günahımıza rağmen ALLAH c.c. Hzl.eri Rahmetini Bereketini esirgemiyor...

Bütün bunların biz bilincindeyiz Elhamdülillah. Ama bunların bilincinde olan biri daha var oda lain Şeytandır. Oda görevi gereği ve ona müsade edilen zamana kadar bizleri yoldan çıkarmaya ve günahlara sokmakla görevlidir. Zira şeytana HAK TEALA Hz.leri izin vermiştir. Oda görevini yapıyor yapmakda ve yapacaktır. Günahlarımız sebebi ile suçluyu şeytanda mı bulmalıyız acaba. Oysa onun yaptırım gücü yok biliyoruz. Zorla yap demiyor bize gösteriyor sadece bizde yapıp yapmamakla İrade-i Kuvvetimizle karar veriyoruz. Ve Kalbimizin meyline göre kararı uyguluyoruz...

Sohbetimizin konusuda bu son cümledir. Kalbin meyli...

Aziz kardeşlerim...

Kalbin için ne ile dolu ise hal hareket yönde ordadır. Zahirde dindar dahi olsanız batın dünyaya meyilli ise, Dindar görünseniz dahi özel hayatınızda kalbin gerçek yüzü ortaya çıkar. PEygamberimiz (s.a.v) Sahabe Selefi Salihin Milyonlar adedince Evliya-ı Kiram Alimlerin tek bir noktası vardır. Bildiğin ile amel et ve samimi bir şekilde ALLAH-U TEALA yönel...

Bazı düşünce sahipleri şöyle diyebilir...

-Ya abi ya sbah sabah sen bize söylüyorsun bunca öğüt veriyorsun güzel ama bakalım sen uyguluyor musun?

Hem VALLAHİ hem BİLLAHİ aziz kardeşim bunun hesabını ben ALLAH c.c. Hzlerine verice. Sen benim eğer böyle bir halim varsa zerre kadar mesul değilsin. Lakin sen bu öğütleri almaya bak bırak başkalarının hesabını onlar kendi hesaplarını verir sen hesabını ve istikametini düzeltmeye bak.

Eğer dünya sevdalısı var gözlerini açsın ve bu günahkar abisinin şu ibret nazarıyla hayatının kısa bir görüntüsünü seyretsin...

Bir Biçare düşünün ki 29.5 sene İstanbulda kalmış. 22 sene tek bir dini kelime dahi öğrenmemiş. Öğrendiği bir iki sureyi derslerden geçmek için ezberlemiş. Hayatında Kuran kursuna adım atmamış. İlim mektebi nedir bilmemiş. Sadece cumalara gitmiş onuda farzını kılıp hemen kaçmış bazı zaman cumaya gitmek dahi zor gelmiş. Oruçlarını tutmuş ama bazen eksik yapmış. Namaz kılmaya 22 yaşında başlamış ve Tam 28 yaşında farkına varmış ki farz namazlarını yanlış kılıyormuş. Kuranı 29 yaşında eline almış nasıl okunacağını bilmezmiş okumayı annesinden öğrenmiş (ALLAH c.c. ondan razı olsun.) Tasavvuf ne demek olduğunu ancak 28.5 yaşında var olduğunu duymuş öğrenmeye başlamış daha doğrusu öğrenme gayretinde olmuş. ve samimi bir şekilde Dine yönelmesi de 29,5 yaşında olmuş oda yönelmesi demeyelim yönelme gayreti diyelim. Başa döenrsek 22 senelik gaflet hayatında akla hayale gelmiycek işler yapmış tek tesellisi şirke düşmemiş. Her türlü konuşmaya dünyevi hayata girmiş. Fotfürüş bir şekilde eğlenmiş gülmüş şakalaşmış ALLAH c.c. ismi Peygamber (s.a.v) ismi aklına gelmemiş nasıl gelsin o zamanında Selavat-ı Şerifin varlığından haberi yokmuş. Arkadaş bilmiş ama o arkadaşlar her zarar vermiş ama haberi yokmuş o hayatını yaşıyormuş zira her gece 4 lerde eve gelirmiş halini hiç anlatmayım genç akrdaşlarımız var.

Şimdi o hayatı düşündük ve sonuç ne oldu biliyormusun dünyevi yaşam sevdalısı kardeşim koca bir zarar koca bir külfet koca bir boşluk koca bir hesap koca bir elem koca bir kayıp

Şimdi gülenler eğlenenler hayatını yaşamak isteyenler gençliğini yaşamak isteyenler bu abinize kulak verin. İbretlik ki ibretlik bir hayat bunu iyi düşünün zeman yakınken seçiminizi iyi yapın.

Diyebilirsiniz ki:

-Ya abi anam değilsin babam değilsin gene başladın vaaz vermeye. Seni mi diyliycem sen git önce kendini düzelt. Forumda zaten fazlasıyla sıkıyorsun bide şimdi bazen radyoda akşamları sıkmaya başladın. Sen kendi işine bak vaaz vermeyi bırak. Ben bildiğim gibi yaşarım. Hem yaşarım hem gülerim hem eğlenirim hem arkadaşlarımla şakalaşırım dünyevi sohbet ederim hemde ibadetimi yaparım benim kalbim temiz ...

HEM VALLAHİ HEM BİLLAHİ yanılırsın güzel kardeşim. Ben hayatın ve nefsin fenalıklarını Hakkel yakin gördüğüm için bunca uğraşıyorum uyarıyorum. Yaşlarınız çok genç nefs vedahi şeytan etrafınızda pervane. Sizi yoldan çıkarma gayretinde. ALLAH c.c. korusun. Bir kalp iki sevgiyi kabul etmez iki kalp yokki iki dünya içinde yaşasın. Kalbi ALLAH c.c. aşkıyla dolu ALLAH c.c. aşkıyla atan kalp dünyevi arzuları nefsani arzuları kabul etmez red eder rahatsız olur. Eğer ratahsız olmuyorsa istikametiniz ve doğrultunuzda bir sapma var demektir güzel kardeşim derhal ne halin varsa terk et ve tövbe istiğfar nimetine yapış. Bu hale arkadaş yada çevre sebep ise terk et bak canlı örnek karşında 29,5 senelik bir hayatı terk edip hicret ettik arkadaşları geri ittik. Tercihin ALLAH c.c. ALLAH resulü (s.a.v) Ahiret ise bu sohbeti iyi dinle öğütlerini al...

Müsademiz İnşALLAH-U TEALA bu kadar aziz kardeşlerim. Acz bedbaht ve biçare kardeşinizden Duanızı eksik etmeyin...

Halik'ımıza Emanet Olunuz...

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 12:06
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
atakumlu su an offline atakumlu  

125 Mesaj -

En Son On: 02.08.2007 - 14:07
Cinsiyeti: Erkek 

Aleyküm Selam ve Rahmetullah ve Berekatuhu

Bizim üzerimizde de sorumluluk ve görev olarak apaçık bir tebliğden başkası yoktur. (Yasin Suresi, 17)

Allah razı olsun ağabey sen görevini yaptın bende şahidim ...

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 12:19
Bu mesajı bildir   atakumlu üyenin diğer mesajları atakumlu`in Profili atakumlu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1543 Mesaj -

Atakulumlu kardeşim Elhamdülillah gül ALLAH c.c. Razı olsun....

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 12:39
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44
Ve aleyküm selam ve Rahmetullahi..

Hamd Alemlerin RABBİ olan ALLAH'a sonsuz şükürler olsun

Bazı düşünce sahipleri şöyle diyebilir...

Diyenler yanılmıştır Dostum

-Ya abi ya sbah sabah sen bize söylüyorsun bunca öğüt veriyorsun güzel ama bakalım sen uyguluyor musun?
aslında böyle bir öğüt gerekti bana kafamda binlerce soru işareti yanarken bir serinlik geldi içime

sen uyguluyormusun sorusuna en güzel cevabı vermek isterim ilk önce gelişini dört gözle bekleyen bir kardeşin vardı hatta sen geri istanbula gidecen diye bir hafta inşaata gitmemiştim ve seni özlemle beklemekteydim ve nihayet buluşmamız gerçek olmuştu ve ilk önce kendimce benimsiyemedigim bir kişi görmüştüm ben sakallı falan bekliyordum ilm konulardan söz ettigin için fakat gördüm ki kalbindeki saflık ve güzelligi ne önemi var dedim yinede Candan biri benim için diyerek kendimce kalbimde yer almıştın

keşke herkes senin gibi kapansa ve dünyalık hiçbir zevk-ü sefaya aldırış etmese
bana en çok dünyalık bir sevgiyle bogulurken senin yaşantın aklıma gelmiş ve irkilmiştim ve anlamıştım Dünyalık sevgi beslemenin yanlış olduğunu

Bir Biçare düşünün ki 29.5 sene İstanbulda kalmış. 22 sene tek bir dini kelime dahi öğrenmemiş. Öğrendiği bir iki sureyi derslerden geçmek için ezberlemiş. Hayatında Kuran kursuna adım atmamış. İlim mektebi nedir bilmemiş. Sadece cumalara gitmiş onuda farzını kılıp hemen kaçmış bazı zaman cumaya gitmek dahi zor gelmiş. Oruçlarını tutmuş ama bazen eksik yapmış. Namaz kılmaya 22 yaşında başlamış ve Tam 28 yaşında farkına varmış ki farz namazlarını yanlış kılıyormuş. Kuranı 29 yaşında eline almış nasıl okunacağını bilmezmiş okumayı annesinden öğrenmiş (ALLAH c.c. ondan razı olsun.) Tasavvuf ne demek olduğunu ancak 28.5 yaşında var olduğunu duymuş öğrenmeye başlamış daha doğrusu öğrenme gayretinde olmuş. ve samimi bir şekilde Dine yönelmesi de 29,5 yaşında olmuş oda yönelmesi demeyelim yönelme gayreti diyelim. Başa döenrsek 22 senelik gaflet hayatında akla hayale gelmiycek işler yapmış tek tesellisi şirke düşmemiş. Her türlü konuşmaya dünyevi hayata girmiş. Fotfürüş bir şekilde eğlenmiş gülmüş şakalaşmış ALLAH c.c. ismi Peygamber (s.a.v) ismi aklına gelmemiş nasıl gelsin o zamanında Selavat-ı Şerifin varlığından haberi yokmuş. Arkadaş bilmiş ama o arkadaşlar her zarar vermiş ama haberi yokmuş o hayatını yaşıyormuş zira her gece 4 lerde eve gelirmiş halini hiç anlatmayım genç akrdaşlarımız var.

Şimdi o hayatı düşündük ve sonuç ne oldu biliyormusun dünyevi yaşam sevdalısı kardeşim koca bir zarar koca bir külfet koca bir boşluk koca bir hesap koca bir elem koca bir kayıp

yinede Dostum önemli olan karanlıktayken aydınlıgın bir ışığın var oldugunu bilmek ve bunu YARADAN'ın Rahmetini benimseyerek ışığa dogru yürümek

işte bir gelişle geldin kardeşine ve dünyalık ne sevgim varsa bir bir yitirdim ve bundanda çok huzurluyum

-Ya abi anam değilsin babam değilsin gene başladın vaaz vermeye. Seni mi diyliycem sen git önce kendini düzelt. Forumda zaten fazlasıyla sıkıyorsun bide şimdi bazen radyoda akşamları sıkmaya başladın. Sen kendi işine bak vaaz vermeyi bırak. Ben bildiğim gibi yaşarım. Hem yaşarım hem gülerim hem eğlenirim hem arkadaşlarımla şakalaşırım dünyevi sohbet ederim hemde ibadetimi yaparım benim kalbim temiz ...

yeter artık canım bu ne hergün başımızdan konuşup durursun kahkaha abicim nerden düşünürsün bunları bende şöyle diyem bari her hafta kafamı şişiriyorsun çarşıda göz kırpma

HEM VALLAHİ HEM BİLLAHİ yanılırsın güzel kardeşim. Ben hayatın ve nefsin fenalıklarını Hakkel yakin gördüğüm için bunca uğraşıyorum uyarıyorum. Yaşlarınız çok genç nefs vedahi şeytan etrafınızda pervane. Sizi yoldan çıkarma gayretinde. ALLAH c.c. korusun. Bir kalp iki sevgiyi kabul etmez iki kalp yokki iki dünya içinde yaşasın. Kalbi ALLAH c.c. aşkıyla dolu ALLAH c.c. aşkıyla atan kalp dünyevi arzuları nefsani arzuları kabul etmez red eder rahatsız olur. Eğer ratahsız olmuyorsa istikametiniz ve doğrultunuzda bir sapma var demektir güzel kardeşim derhal ne halin varsa terk et ve tövbe istiğfar nimetine yapış. Bu hale arkadaş yada çevre sebep ise terk et bak canlı örnek karşında 29,5 senelik bir hayatı terk edip hicret ettik arkadaşları geri ittik. Tercihin ALLAH c.c. ALLAH resulü (s.a.v) Ahiret ise bu sohbeti iyi dinle öğütlerini al...

Tercihin ALLAH c.c. ALLAH resulü (s.a.v) Ahiret ise bu sohbeti iyi dinle öğütlerini al...
dinledik ve öğütleri bir altın misali aldık

ALLAH razı olsun Can abim Yitik sevdam boşuna yitirmedi dünyalık sevgiyi Her zaman ögütlerini dinlemeye razıyım abi

Kader dostuyuz biz unutmaağlar

Bu mesaj 1 kez ve en son (YiTiK_SevDaM) tarafından 14.01.2007 - 13:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 13:51
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1543 Mesaj -

Yitik sevdam kardeşim. ALLAH c.c. senden razı olsun gül

Seninle ilk tanışmamızda bana biraz geçmişini anlattın anladım ki olmasa bizim kötü halimizi eski halimizi anımsattın. Lakin sen o hali geri bırakmıştın ama yine de biraz esintisi var idi. Devamlı sana bunca öğüt vermemizin sebebi kalbin doğrultusunu RAHMAN a çevirmekti. İstikametini düzeltmekti. Bazen saatleri bulan öğütler verdik bazen Alaattin tepesini 3-4 defa turladık gecenin bir saatine kadar Alaattin Caminin bankında konuştuk. Bizim hatalarımıza düşmemen gayemiz. Elhamdülillah öğütleri uyguluyorsun Hakeza Burdaki çabamızda düsturumuzda bu yönde....

Yaşantı öyle olmalı ki; halkın içinde kaybolmaktır. Dünyevi hiçbirşey düşünmemektir. Sadece helal yönden rızkı kazanmak. Konyalılar bilir bir Tahir Hocamız vardır şöyle derdi. Cennete gitmeden bu fani alemde rahatlık sefa arayanlara yazık derdi. Bu dünya sefa rahatlık huzur alemi değil. Bunu bilmek gerekir. Bu alem meşakat zorluk alemi. Hac vazifesi buna çok güzel bir örnektir. Eğer bu dünya rahatlık sefa mutluluk huzur dünyası olsa Alemlerin Nuru (s.a.v) en rahat insan olması gerekirdi. Hz.Ebubekir-i Sıddık (r.a.) bir sözle bütün servetini getirmezdi. Hz.Ömer (r.a.) hayırda malı ile mülkü ile Hz.Ebubekir (r.a.) ile yarışmazdı. Hz.Osman (r.a.) melekleri dahi utandıracak bir hayaya sahip olmazdı. Hz.Ali (r.a.) evlendiği zeman evi bir saray içi de dayalı döşeli olurdu. Sahabeler bir hurmatı ganimet bilmezdi. Hz.Cafer ve dahi Hz.Hüseyin (r.a.) gecenin karanlığında ellerinde yağ şişeleri sırtlarında un çuvalları dolaşmazlardı. Hz.Rabia (r.a.) en zengin evliya kadın olurdu vehakeza Vehakeza...

Şimdi değerli aziz din kardeşlerim nefsimle birlikde birde kendi hayatımıza bakalım bizim istikametimiz ne yönde...

ALLAH-U TEALA ya Emanet Olunuz...
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 18:18
HASRET1 su an offline HASRET1  

145 Mesaj -

En Son On: 11.04.2007 - 16:14
Cinsiyeti: Bayan 
Ya abi anam değilsin babam değilsin gene başladın vaaz vermeye. Seni mi diyliycem sen git önce kendini düzelt. Forumda zaten fazlasıyla sıkıyorsun bide şimdi bazen radyoda akşamları sıkmaya başladın. Sen kendi işine bak vaaz vermeyi bırak. Ben bildiğim gibi yaşarım. Hem yaşarım hem gülerim hem eğlenirim hem arkadaşlarımla şakalaşırım dünyevi sohbet ederim hemde ibadetimi yaparım benim kalbim temiz ...

BUNU DIYENLERIN YANI SIRA SENDEN OGUT BEKLEYENLERDE VAR AGABEY SEN DEVAM ET VE BIZIM VICDANLARIMIZI HEP RAHATSIZ ET.

BENDE SAHIDLIK YAPACAGIM TEBLIG GOREVINI YERINE GETIRDIGINE DAIR.

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 19:28
Bu mesajı bildir   HASRET1 üyenin diğer mesajları HASRET1`in Profili HASRET1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1543 Mesaj -

Hasret kardeşim gül HAK TEALA Razı olsun İnşALLAH.

Vicdanları aydınlatma amacımız. Bakınız amaç insanın güzel ahlak ile ahlaklandırmak, hal ehlinden olmasını sağlamaktır. Gayesi ise; Hakk'ın rızasını kazanmak, nefsi temizlemek, Allah Rasulü (sav)'nün ahlakı ile ahlaklanmaktır.

Bunu yapıyorsak yönümüz halimiz doğru demektir...
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 20:41
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
abim ALLAH(C.C) senden binlerce kez razı olsun inşALLAH

bir insan kalbinin temizliğini yazılara bu kadar mı güzel döker

kendin temizlenmekle kalmıyor şu kararan kalblerimize de aydınlık saçıyorsun

olur ki bizler şeytana uyarızda şahitlik yapamayacak olursak ama bil ki ravda net arşivi bunlara şahittir...

Bu mesaj 1 kez ve en son CiVELEK tarafından 15.01.2007 - 08:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 21:09
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
huzeyme su an offline huzeyme  

48 Mesaj -

En Son On: 21.05.2007 - 00:36
Esselamun aleyküm verahmetullahi ve berekatuhu.
kardeşim havz-ı kevser doğru söze yemin olmaz lakin ben edeceğim.. vallahi billahi güzel yazını okuyunca boğazıma koca bir yumruk takıldı sanki.
evet elbette kimse sütten çıkmış ak kaşık değil,hepimiz üç aşağı beş yukarı aynı çemberden geçtik,geçtik diyorum elhamdulillah geçemeyebilirdikte.
evet sana tüm sözlerin için katılıyorum ihvan olan daha iyi anlar zannediyorum,cenabı mevlam bizlere pirlerimizin himmetlerini ve peygamberimiz muhammed mustafa (sallallahu aleyhi ve sellim)'in şefaatlerini nasib ve müyesser eylesin.
biliyormusun kardeşim forumda bir kardeşimizle tanışıklığınız konusu geçtiğinde inanın kendimi itilmiş,kenarda kalmış gibi hissediyorum inşallahu teala bir gün tanışmak nasib olur ve o değerli sohbetlerinden istifade etmek nasib olur.
ben belkide ağbin yaşındayım lakin yaş değil kalp gerektir değilmi kardeşim.
neyse allaha emanet olunuz.hu.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 22:25
Bu mesajı bildir   huzeyme üyenin diğer mesajları huzeyme`in Profili huzeyme Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dini Mubin-i Islam su an offline Dini Mubin-i Islam  

190 Mesaj -

En Son On: 10.05.2007 - 10:59
SELAMÜN ALEYKÜM

DEGERLI AGABEYIM HAVZ-I KEVSER ALLAH SIZDEN VE DIGER KARDESLERIMDEN RAZI OLSUN.

HICTE YAZDIGINIZ GIBI DÜSÜNMEDIM. YANI ANNAM DEGILSIN BABAM DEGILSIN SANA NE GIBILERINDEN.

SIZIN BURADA GÖSTERDIGINIZ CABALARI VE ANLATTIKLARINIZI BIR COK ANNE VE BABA EVLATLARINA ANLATMADA, EVLATLARINA DOGRU YOLU GÖSTERMEDE ACIZLER.

OLURYA BELKI BÖYLE BIR EVLADIN YOLU RAVDAYA DÜSER VE YAZDIKLARINIZI OKUR. BELKI BIR ÖGÜT ALIR.

GENCLIK DÖNEMI ZOR BIR DÖNEM. GENC BIR INSAN OLARAK BUNU RAHATLIKLA SÖYLEYEBILIRIM.
HELEKI YABANCI BIR MEMLEKTTE YASIYORSANIZ, DINI FARKLI KÜLTÜRÜ FARKLI, YASITLARINIZ FAKLI.
BIR MÜSLÜMAN OLARAK NEFS´E HAKIMIYET KURMAK BIRAZ DAHA ZORLASABILIYOR.

YAZINIZI COK SAMIMI VE ICTEN BULDUGUMUDA BELIRTEREK

ALLAH´TAN YOLUNUZUN ACIK OLMASINI DILIYORUM.

saygilar

Bu mesaj 1 kez ve en son Dini Mubin-i Islam tarafından 15.01.2007 - 16:20 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.01.2007 - 16:02
Bu mesajı bildir   Dini Mubin-i Islam üyenin diğer mesajları Dini Mubin-i Islam`in Profili Dini Mubin-i Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1543 Mesaj -

Ve Aleykum Selam Ve Berekatu...

Civelek kardeşim Huzeyme abim Dini Mubin-i Islam kardeşim gül HAK TEALA Hz.leri cümlemizden razı olsun İnşALLAH...

Üstad Bediüzzaman Said Nursi (r.a.) bir kelamında şöyle der

"yaprakların yere düşmesi bile bana hadsiz elem veriyor..."

Bizde dünya tarlasında kendini oyalayanları gördükçe elem duyuyoruz. Utanıyorum abimin dediği gibi vakit öyle kıymetli ki. Bir saniyesini boşa harcamamak gerekiyor. Kaldı ki dünya bir sisli hava misali yaşıyoruz dört elle sarılıyoruz hakikatden uzak duruyoruz yada düşünmüyoruz veyahut bu dünya perdesine öncelik veriyoruz lakin birgün o sis dağılacak önümüzü ve aslında nerde durduğumuzu görücez. Eyvah diyecez meğer benim yolum ne kötüymüş önümü görmemişimm pek yanlış bir yola girmişim.

Bakınız aziz din kardeşlerim

Hz.Peygamber (s.a.v) bir Hadisinde şöyle bir uyarı yapıyor:

"Şeytan; tıpkı sürüden ayrılan, uzaklaşan koyunu kapan kurt gibidir. Onun için, birlikten, ülfet içinde toplu halde yaşamaktan ve mescidlerden ayrılmayın. Sakın parçalara bölünmeyin."
Râmuzu'l-Ehadîs

Şeytan her daim pusuda bizim ufacık bir hareketimizi beklemekde desek ki ben namaz kılıyorum ama zevk alamıyorum ALLAH c.c. korusun sıkıyor hayatım çok huzursuz Dini yaşıyorum ama huşu içerisinde olamıyorum kalbim devamlı rahatsız. O vakit deriz ki: Yaşantına söylediklerine hal ve hareketlerine samimi bir gözle bak. Dünyevi bir meğilin var mı zira dünyevi konuşmalar hareketler kalbi siyahlaştırır rahmeti uzaklaştırır. Şeytan iki halde sizi bırakmaz sımsıkı sarılır. Biri arkadaşlarınızla birlikde diğeri de yalnız iken. Şeytanın hiç sevmediği yerler ise büyüklerin sohbetleri ilim meclisleri ve abilerle yapılan sohbetler ve verilen öğütler. Şeytan bu halleri hiç sevmez zira kalp bu haller ile parlatılır temizlenir. Eğer sizi ilim meclisine gitmek büyüklerin nasihatleri sohbetleri sizi sıkıyor ise gitmek istemiyorsaniz VALLAHİ eskiden yürüyerek gidiyorsanız şimdi koşarak gidin. Zİra Şeytan size vesvese vermeye başlamıştır. Aynen şimdi benim koşaraka gideceğim gibi zira derse geç kaldım. Abilerim Ablalarım kardeşlerim İnşALLAH gene devam edicez...

Civelek kardeşim siz çok samimi bir kardeşimizsin yazılarınızı konularınızı cevaplarınızı zevkle okuyoruz ve nasipleniyoruz. İlim heryerde ve herkesdedir.

Huzeyme abim Estağfirullah. Biz ki yaoldaki çamurlar gibiyiz. Sizin gibi güzel abilerimi ablalarımı kardeşlerimi kirletmek korkarız. Kendi çamur deryamızda çırpınıyoruz gayret ediyoruz. Sadece bir iki söz ediyoruz oda can havli ile. Sizinle tanışmak isteriz İnşALLAH ALLAH c.c. nasip eder. Seven kalpler birbirine köprü olurmuş İnşALLAH güzel abim...

Dini Mubin-i Islam kardeşim sizinb işiniz iki kat daha zor gençsiniz üstelik birde yabancı memlekettesiniz. Biz daralsak gideriz Hz.Şemse Hz.Mevlanaya H.z. Sadreddin Konevi Hz.lerine bakarız dinleriz onları ruhumuzu açma gayretinde olup sıkıntımızı gideririz. Sizin öyle bir şansınız yok malesef. Lakin kalp bir cevherdir İnşALLAH-U TEALA size mana yolları açılır. Sıkıntılar o yolda kaybolur gider...

ALLAH-U TEALA ya Emanet Olunuz...

Ekleme Tarihi: 15.01.2007 - 20:53

1543 Mesaj -

Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

Değerli vedahi pek kıymetli hocalarımızdan öğrendik ki;

Kainatda dört zumre vardır Melekler nebatat hayvanat ve insan... ALLAH-U TEALA kainatı insan için, insanı da kendi için yaratmış. İnsan her daim hadsiz sayıda Elhamdülillah demeye muhtaç. Zira Kainatda herşeye muhtaç düşüldüğü vakit tek varlık insandır. İnsan bu derece muhtaç acz ve hakeza Hz.Mevlana k.s. nın dediği gibi her daim iki bayram yapar bir vaziyetde iken (Bir nefes alırken birde verirken) bunca şükürsüzlüğümüz niyedir.

ALLAH-U TEALA sonsuz kudret sahibidir, güzel ve aziz kardeşlerim ALLAH c.c.ın hazinesi nedir? Elcevap yokluktur. Zİra herşeyi yokdan var eden bir HALİK IN hazinesi de yokluktur. İşde bunca kudret sahibi HAK TEALA Hz.lerinden bir an dahi olsa göz çevirmek ne derece doğrudur. O'nun mülkünde yaşıyoruz Elhamdülillah. Yani herşeyin sahibinin evindeyiz sarayındayız.

Örnek yanlış anlaşılmasın...

Düşünün ki; Tanımadığınız bir eve misafir olarak gidiyorsunuz da orda sanki edep abidesi gibi hareket ediyorsunuz. Sebep yanlış anlaşılmamak edepsizlik etmemek saygısızlık etmemek.

Şimdi söyleyeceğim cümleyi çok iyi biliyorsunuz veyahut tahmin ediyorsunuz, peki bizi yokdan var eden bize sonsuzluk nimeti bahşeden ve bunca nimet nasip eden Halikımızın sarayında bunca edepsizliğimiz saygısızlığımız vurdumduymazlığımız görmezliğimiz sanki yokmuş gibi HAŞA VE KELLA tavırlarımız davranışlarımız niyedir? Ey gaflet denizinin kaynağı nefsim aç gözlerini ve şu mühim soruya vereceğin cevabı düşün...

ALLAH-U TEALA ya Emanet Olunuz....

Bu mesaj 2 kez ve en son Havz-i Kevser tarafından 15.01.2007 - 22:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.01.2007 - 22:51
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 561 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55193 saniyede açıldı