chloroquine generique kaletra generique stromectol kaletra generique stromectol oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » soruma cevabi olan varmi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
soruma cevabi olan varmi

145 Mesaj -

En Son On: 11.04.2007 - 16:14
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun aleykum arkadaslar
Benim size kucuk bir sorum olacakti.
KURAN I KERIMDE ALLAHU TEALA KENDINDEN BAHSEDERKEN BEN KELIMESI YERINE NICIN BIZ VE YA O DIYE BAHSEDIYOR?
Arkadaslar verecegin cevabin dogrulugundan eminseniz lutfen cevap verin.Aklimda bazi nedenler var ama emin degilim.
Ekleme Tarihi: 08.01.2007 - 20:24
Bu mesajı bildir   HASRET1 üyenin diğer mesajları HASRET1`in Profili HASRET1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  
....

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Cinsiyeti: Erkek 
aleykum selam kardes..

bu Kuran'ın uslubundan kaynaklanan bir anlatımdır.. Allah(cc) Kuranda kendi yaptıgı işleri anlatırken hep bu ifadeyi kullanmıştır.. ancak burdaki "biz" bizim anladıgımız manada Allah'ın bir işi yaparken baskaları ile beraber yaptıgı anlamına gelmiyor..

bu dilbigisi acısından kullanılan bir ifadedir.. bazen insanlarda kendi yaptıkları işleri söylerken "biz" ifadesini kullanırlar.. ya da karsımızda biri varken tek kişiye "siz" şeklinde ifade kullanmamız gibi..

ayrıca "biz" ifadesi "ben" ifadesine göre daha anlamlı ve saygın bir ifadedir.. yani O'nun şanına yakışan bir anlatım..

ancak dediğimiz gibi bu ifade Arap dilinin belagatından kaynaklanan bir anlatımdır.. ..

tabi ki bunu hikmetinden sual olunmayan Rabbimiz daha iyi bilir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2007 - 08:16
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 537 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53503 saniyede açıldı