kaletra chloroquine ivermectin kaletra generique kaletra cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » DoLuNaY ın Hikayesi..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
DoLuNaY ın Hikayesi..

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 16:32
Cinsiyeti: Bayan 
Çoookk eskiden, yeşil bir vadinin içinde bir ırmak kıyısında kurulu bir köy varmış,taa dünyanın öbür ucunda...Çok eski dedik ya o zamanlar gündüzleri pek güneşli geçermiş tabiyağmur yağmadıkça;geceleri hep yıldızlı olurmuş, bulutlar olmadıkça...Köy sakinleri tarımla uğraşırlarmış,hayvanlar avlarlarmış, uçsuz, bucaksız arazilerinden ,sularını, kaynağı çok uzakta olan köylerinin içinden geçen,ırmaktan alırlarmış...

Köyde herkes birbirini sever, sayarmış...Köyde bir tek kişinin kalbinde, öyle büyük bir sevgi varmış ki, bütün köyünküne bedelmiş..Dolun'un İntera'ya olan aşkıymış bu.. Kız, Dolun'u bilirmiş de tanımazmış yakından..Dolun dayanamamış; bir gün gitmiş kızın yanına,sormuş İntera'ya onunla evlenip evlenmeyeceğini.

İntera demiş ki, Dolun'a:

"Evlenirim evlenmeye ama benim isteyenim çoktur, her gelen kişiden aynı şeyi ister benim babam. Ancak babamın bu isteğini yerine getiren benimle evlenir.."

Dolun şaşırmış."Sensin benim kalbimin sahibi"" diyerek başlamış sözüne "Senin dileğin benim için bir emirdir, söyle isteğini hemen yapayım" demiş aşkına.

İntera demiş ki;"Bir çiçek vardır yaprakları gümüşten tomurcukları elmastan, onu ister babam, benle evlenmek isteyenden".

Dolun, "Bekle beni" demiş İntera'ya,"hemen gidip getireyim o çiçeği ama nerededir yeri?"

İntera parmağıyla göstermiş akan ırmağı;
"işte bu ırmağın kaynağındadır der babam,
kırk gün yürümek gerekirmiş oraya varmak için
ama bir giden bir daha gelmedi şimdiye dek çünkü oralar büyülüymüş derler, giden geri gelmezmiş çünkü, buralardan çok daha güzelmiş oralar."

Dolun; "Senden daha güzel ne olabilir ki,
bu dünyada..Döneceğim, o çiçekle,döneceğim çünkü seviyorum seni, çünkü sensiz anlamı olmaz benim için o güzelliğin.."

Gerisi yarın sevinçli

Ekleme Tarihi: 08.12.2006 - 18:58
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 02:39
Ellerine saglik can cok güzel bi hikaye devamini merak etim en iyisi yarini bekleme gece yaz okuyayimkahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 08.12.2006 - 19:27
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

Dolun çıkmış yola sonra.Kırk gün yürümüş ırmağın yanından. Hep ne kadar sevdiğini düşünmüş İntera'yı yol boyunca.Aklındaki İntera'ymış, tek amacı ise; o çiçek...

Kırkıncı gün kalkmış Dolun sabah erkenden, yüzünü yıkamış ırmaktan, Irmagın suyunun serinliginden kaynaga cok yaklastıgını anlamıs..

Devam etmiş yoluna sonra. Biraz sonra varmış kaynağa, bütün yeşilliklerle çevrili bir göl varmış kaynakta, gölün ortasında bir adacık,
adacığın üstünde de o çiçek duruyormuş...

Anlamış İntera'nın anlattığı çiçek olduğunu, güzelliğinden. Yüzmeye başlamış adaya doğru hemen. Adaya çıkınca karşısında bir adam belirmiş..

Adam Dolun'a; "Her gülün bir dikeni, koruyucusu
olduğu gibi, bende bu çiçeğin koruyucusuyum, eğer almaya geldiysen; ben Salut, izin vermem buna" demiş...

Dolun şaşkın ve de kararlı bir tonla
"Ben o çiçeği alacağım sonra aşkıma kavuşacağım...Hiç bir şey beni kararımdan çeviremez"...

"O zaman beni biraz dinleyeceksin" demiş Salut...Sana neden koparmaman gerektiğini anlatacağım,eğer halâ ikna olmazsan o zaman izin veririm almana".

Dolun ikna olmuş ve çökmüş yoncaların üstüne, başlamış dinlemeye...

"Eğer bir şeyi çok fazla istersen ve engelin yoksa önünde; onu alırsın.Hayat da böyledir, insan engelleri aşarsa yaşamına devam edebilir. Bu çiçek de sadece yaşam için bir şeyler yapacaksan engelleri kaldırır önünden çünkü, onun da bir görevi var. Bu çiçek, sadece 28 gecede bir açar yapraklarını ve döker parlayan tohumlarını göle, bu sayede buradaki sular yükselir ve ırmaktan taşar gider zamanla. Bu ırmak sayesinde yaşar bu doğadaki yeşillikler, insanlar, hayvanlar." demiş Salut.

Dolun başlamış düşünmeye,eğer çiçeği koparırsa kavuşacaktır sevdiğine ama kuruyacaktır ırmakları bunun yanında. Sonunda çiçeğin başına çöker kalır..Dolun Gümüş yapraklarında kendini görür çiçeğin. Yanında İntera vardır ama niye mutsuzdur ikiside. Aslında kalbindeki tek endişeyi görür Dolun.

Zaman geçtikçe Dolun'un düşünceleri yoğunlaşır kafasında. Mutsuzluğunu düşünür,çiçeksiz, İntera'sız bir yaşam düşünür.Koparamaz çiçeği günlerce Dolun, artık yaşamaktan zevk almaz şekilde sadece aşkını düşünerek beklemeye başlar olacakları.

Bir gece çiçek tohumlarını bırakırken göle bir tomurcuk da Dolun'un sertleşmiş kalbinin üstüne düşmüş, aniden Dolun kalbindeki aşkının büyüklüğü kadar kocaman bir taşa dönmüş,taş o kadar büyükmüş ki, dünyaya sığmamış,gökyüzüne yükselmiş ve Dünya ile dönmeye başlamış.

Böylece Ay olmuş Dolun'un kalbi Dünya'ya.
O günden sonra sadece 28 gecede bir göstermiş
Dolun kalbinin tüm yüzünü,aşkının bütün parıltısını diğerlerine;sadece o gecelerde aydınlatmış Dünya'yı aynı çiçek gibi...

İste Buda DoLuNaY ın Hikayesi...!!!
Ekleme Tarihi: 09.12.2006 - 01:44
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 02:39
agla Ellerine saglik can gercekten hem güzel hem ibret verici :(

paylastigin icin tesekkürler
Ekleme Tarihi: 09.12.2006 - 01:53
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 16:18
Uzun ama cok güzel bir hikaye imis..
Allah razi olsun Dolunay...

gercekten okunmaya degermis...

gül..

Tesekkür ederim Canim

Ekleme Tarihi: 09.12.2006 - 02:30
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 19:34
Öncelikle emegine saglik DoLuNaY can..

Sende bizim DoLuNaY´imizsin.. Her zaman isik sacan.. gül

Öncelikle ben basligi görünce senin bir hikayen sandim..aşık Hemen basladim okumaya sonra hatirladim seneler önce okudugumu..
Bizler cocuklara masallar anlatiriz,
- Günes konustu, ay güldü, leylekler misafir oldu, yildizlar söndü vs.. Cünkü adi üstünde masaldir ve hersey olabilir.. Ama bazen hadi canim öyle masal mi olur dedigimiz " MASAL" gelir bizi bulur..

Tipki Dolunay´in hikayesi gibi hikaye olmaktan cikar gercekle bulusur..

Allah (c.c) razi olsun.. Yerinde zamaninda bir hatirlatma..

Ekleme Tarihi: 09.12.2006 - 12:50
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 16:00
Cinsiyeti: Erkek 
paylasim icin Allah Razı Olsun
guzel bi hikâye idi...

gül
Ekleme Tarihi: 09.12.2006 - 12:56
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 22:42
Cinsiyeti: ----- 
Dolunay..

güzel bir hikayeydi.

Nede olsa başrölü bir erkeksevinçli

Erkeksi bir şey..

Ne diye tüm güzellikler bayanlara ithaf ediliyorsa ..

Kim bilebilirdi bunca ilhama gebe olan Ay ın Bir erkeğin kalbi olabileceğinisevinçli)

evet güzel bir hikaye
ve inandırıcı :P

VesSelam.

Bu mesaj 1 kez ve en son .~Sniper~. tarafından 18.12.2006 - 20:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 20:32
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 13:17
Alıntı
Orijınalı { YE$iL BEYAZ }

paylasim icin Allah Razı Olsun
guzel bi hikâye idi...

gül

Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 20:38
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
RE:

821 Mesaj -

Canlar..gül
Hikayeyi begendiginize coookk sevindimsevinçli

Alıntı
Orijınalı .~Sniper~.

Dolunay..

güzel bir hikayeydi.

Nede olsa başrölü bir erkeksevinçli

Erkeksi bir şey..

Ne diye tüm güzellikler bayanlara ithaf ediliyorsa ..

Kim bilebilirdi bunca ilhama gebe olan Ay ın Bir erkeğin kalbi olabileceğinisevinçli)

evet güzel bir hikaye
ve inandırıcı :P

VesSelam.

Yani basrol erkek olmasa kötü bir hikayemi olacaktışaşkın

Güzellikler bayanlara daha yakıstıgı icin olabilirmi acabatelaşlı

Sen inandırıcı bulduysan kesin öyledirsevinçli

Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 23:27
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1599 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.09872 saniyede açıldı