generique plaquenil ivermektine ivermectine generique luvox generique rhinocortdetrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » mevtayi ( Bülent.Eceviti ) nasil bilirdiniz ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 24 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
mevtayi ( Bülent.Eceviti ) nasil bilirdiniz ?

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 09:56
Cinsiyeti: Erkek 
Selamun aleykum
Rabbimin selami kardeslerimin üzerine olsun...

Sahip oldugumuz kültür yapisi ve sosyal iliskilerimizin bir geregi olarak ölü'nün arkasindan hep iyilikler önplana cikarilir ve ölü son aninda bu iyilikleri ile anilarak dünya alemindeki son duragina defnolunur. Bu durumda cenaze namazini kildiran imam'in sormus oldugu "mevtayi nasil bilirdirniz" sorusu'nun cevabi "iyi bilirdik" seklinde cevaplandirilarak Rabbimiz katinda da sahidligimizi dil ile ikrar ederiz. Ki ben hicbir cenaze namazinda "kötü bilirdik" cevabi ile karsilasmis deilim.. kötü olarak bilen kisi genelde cenaze namazina zaten katilmaz..

İste tam da bu günlerimizin gündemini belirleyen bir mevta olayi ile karsi karsiyayiz. Türkiye siyasetinin en önemli simalarindan biri olan karaoğlan lakaplı Bülent Ecevit öldü. Yaklasik 5 aydir bulundugu derin koma/iskence halinden sağ kurtulamadi.. oysa onu en son danistay saldirisi sonucu ölen m.y özbilginin laiklik gösterisi haline getirilen "kahrolsun seriat" sloganlari arasindaki cenaze merasiminde görmüstük. Ayakta güclükle durabilen bu sahis da orada son kutsal laiklik ibadetini yerine getirmisti. Fazla sürmedi 2 saat sonra iste o yari ölü hali olan komada buldu kendisini ve gectigimiz Pazar günü de son nefesini verdi.

1960li yillarda baslayan siyasi yasaminda her zaman dogrularin pesinde oldugu söylenen Ecevit Devletin soğuk yüzü olan C.H.P'nin halk ile olan diyalogunu gelistirmis oldugu biraz daha demokratik bir dille yumusamayı başarmış fakat , ne hikmetse bu milletin en derin ekonomik kriz yasadigi gunlerde basbakanlik ta ona nasip olmustu. Bu milletin karneyle aldigi ekmek, yağ , mazot kuyruklari bu sahis ile hemen ayni dönemlere denk gelmesi de nasip-kismet ile aciklanacak basitlikteydi.yine Türkiye siyasetinde madencilere dagittigi bir kalıp sabun ve bir adet havlunun karsilinda karaelmas diyari zonguldaktan aldigi 40 yillik oylar onun icin bu bölgenin "kale" olarak anilmasini da sagliyacak ve bu hareketi kendisini takip eden sonraki siyasilere de ilham kaynagi olacakti. 1974'teki kibris harekatindaki basbakanligi onun sahip oldugu popilaritesinin en önemli müsebbibi konumundadir. Oysa hafizalarimiz o kadar yavan ki o dönemde iktidar ortagi olan Erbakan hocanin MSP sinin bu harekatin yapilmasindaki asli vasfi hep iskalanmistir. 1980 lere gelindiginde türkiyenin bulundugu "anarsik" duruma mudahale ve hemen yan komsumuz olan irandaki devrime karsi ABD güdümündeki NATO'nun türkiyeyi bir cephe olarak görmesi neticesinde düzenlenen askeri darbe ile Türkiye siyasetine kisa bir mola verilecekti. Zaten tam bu donemlerde biraz düsünme firsati yakalayan Ecevit siirlerini döktürmeye baslamisti. Kendisine verilecek görev ta ki 28 subat 1997 post-modern darbesine dek ertelenmisti.

Hepimizin malumu bu dönemde Erbakan hocanin basbakanligindaki RP-DYP koalisyonunun gelistirdigi ekonomik siyasi hamleler ABD ve AB politikalarinin carkina sokulan bir comak görevi görmeye basladiginda yüzünü batiya cevirmis aydin uluscu-laikler devreye girmis ve iktidar askeri bir sibop ayari ile hizaya cekilmisti. Ve dönemin cunhuri-reisi meshuru demirelimiz ile bu hükümetin görevi gecici olarak kurulan koalisyon hükümetine devroldu. İste tam da bu dönemde ABD'nin taa uzak diyarlarda "yakaladigi" PKK basi öcalani bu koalisyonun ellerine teslim etti. bizim Ecevit ise "amerikanin öcalani bize neden teslim ettigini hala anlayabilmis deilim" aciklamasi ile nasil bir ileri görüslülüge sahip oldugunu deklare edecekti. Öcalanin yakalanmasi ile beraber baslayan milliyetci-ulusalci dalganin yükselisi ve kanaat önderleri bazi "hocaefendileri" ile DSP-ANAP-MHP iktidari olusturuldu. İste tam da bu dönem türk siyasi tarihin özel olarak incelenmesi geren cok önemli bir dönemdir. Ürkekler deil erkekler bu isi becerebilir basörtüsünü biz cözeriz diyen MHPliler maclise basörtüsü ile beraber giren merve kavakçi yi basbakanlari olan nezaket sahibi, mütevazi,sair ruhlu Bülent ecevit'in "provakotör", "hain", "burasi devlete meydan okunacak yer deildir","defol", "disari", "bu kadina haddini bildirin" tempolari ile karsilaycaklardi. Türkiyenin ekonomisine bu kisa zamanki iktidarlarinda 80 yilda basarilamayacak kadar büyük yolsuzluklari sigdiran bu "şer iktidar ortaklari olan MHP-ANAP-DSP ye" bu millet 5 kasim 2002 de haddini bildirdi. Hepsini Türkiye siyasetinin çöp sepetine atarak yeni bir iktidar olusturdu.

Fakat burasi sadece dunya mekani.. asil hesap günü olan o gün! Gercek / adil hesap görülecek gün iste o zaman "bu mevtayi nasil bilirdiniz" sorusunun gercek karsiligi verilecek.

Bu sebeple Bülent ecevit'in acmis oldugu bu yolun "su tasiyicilari"na Rabbimiz en güzel hadd bildirici olarak haddini bildirecek insaAllah..

Simdi o adalet yurdundaki halin ile benim sahidligim "Bülent Ecevit" icin "onu kötü bilirdim" olacak. Ve ben de onun getirdigi egitim sisteminin bir kurbani olarak hakkimi ona ve onun isbirlikcilerine helal etmeyecegim.

Kahrolacak senin actigin düsmanlik yolu takipcileri ve destekcileri..

Hamdolsun Rabbim ayetlerin günü geldiginde ne de güzel anlasiliyor ve anlasilacak...
Hamdolsun..

Selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 09:25
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nursuz su an offline nursuz  

227 Mesaj -

En Son On: 06.05.2007 - 20:00
ben yazinin icerigini okumadim sadece basliga cevab verecam müsadenizle..

icimden Allah rahmet eylesin gelmiyor,,eskiden OSMANLI IMPARATORLUGU ZAMANINDA ölenin komsusu eger ölen müslüman kardesi ise..
-yattigi yer nur mekani cennet olsun dermis..

ama ölen komsusu gayri müslüman ise ozaman sadece

- topragi bol olsun dermis..

bende topragi bol olsun diyorum ...

ve hepinizi saygi sevgi ile selamliyor

ALLAHA EMANET OLUN DIYORUM...

Bu mesaj 1 kez ve en son nur_66 tarafından 09.11.2006 - 11:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:02
Bu mesajı bildir   nursuz üyenin diğer mesajları nursuz`in Profili nursuz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 17:15
Cinsiyeti: Bayan 
Ben de sadece soruya cevap veriyorum insan öldükten sonra ölür sonra kıymeti bilinir ya bi gazete yok inançlıydı sürekli övünç dolu cümleler kime niye övüyorsunuz ki ölen öldü Ecevit hakkında az çok bir düşüncem yok ama Merve Kavakçı meclise girdiği zaman şuna haddini bildirin lafı aklıma geliyor ve millet vekilleri dışarı çıksın diye alkış tutuyor çok duygunmıştım ve üzülmüştüm.
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:08
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 11:46
SELAMUN ALEYKUM

BEN BULENT ECEVIT YANLISI BIRI DEGILIM

AMA OLUNUN ARKASINDAN KONUSULMAYI HOS GORMUYORUM

BENCE IYI YADA KOTU HESAP VERCEK

ALLAH RAHMET EYLESIN

TOPRAGI BOL OLSUN

KENDISINI YADA AILESINI RENCIDE EDICEK EKLEMELER OLMASIN DILEGIYLE

BU MUSLUMANA YAKISMAZ

SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:11
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 16:41
a.s.

İçimizden geçen birçok şey var belki, söyleyeceğimiz birçok söz.

Hele meclisteki "Bu kadına haddini bildirin" derken girdiği o tuhaf saldırganlık ifadesi. İçimizde biriktirdiğimiz, söyleyemediğimiz ifadeler.

Ama bizim yapacağımız en iyi şey bu ölümü nefsimize bir ibret olarak göstermek. Ne olursan ol sonunda öleceksin.

O da bir biçimde yaşadı ve öldü.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:14
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ozlemnur79 su an offline ozlemnur79  

201 Mesaj -

En Son On: 09.03.2007 - 22:42
YAZININ İÇERİĞİ ÇOK GÜZEL..TAM YERİNDE VE ZAMANINDA Bİ KONU AÇMIŞSINIZ ALLAH RAZI OLSUN...

2-3 GÜNDÜR GAZETELERİN KÖŞE YAZARLARINDAN TUTUN DA DEVLET BÜYÜKLERİNİN İKİYÜZLÜLÜĞÜNE BAKIN....ŞAŞMAMAK MÜMKÜN DEĞİL...

FAZLA SÖZE GEREK YOK ASLINDA....MERVE KAVAKÇI'NIN DA DEDİĞİ GİBİ ASIL MAHKEME BAŞLAMIŞTIR FAZLA SÖZE HACET YOKTUR...

MERAK ETTİĞİM KONU 80 Lİ YILLARDA Kİ KITLIĞIN, MİLLETİ AÇ SEFİL PERİŞAN ETMEMİN DORUMLUSU OLARAK NASIL HESAP VERECEK....O KADAR İNSAN YAKASINA YAPIŞACAK...STV DE VAR YA "BÜYÜK BULUŞMA" ORDA İNSANLAR 1 OLAY İÇİN HESAP VERENE KADAR 50 ŞEKLE GİRİYOR BU MAHLUKAT NE YAPACAK ACABA....

YİNE DE ALLAH RAHMET ETSİN....RABBİM HERŞEYİN EN GÜZELİNİ BİLİR
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:21
Bu mesajı bildir   ozlemnur79 üyenin diğer mesajları ozlemnur79`in Profili ozlemnur79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NaMaz_iM su an offline NaMaz_iM  

54 Mesaj -

En Son On: 20.12.2006 - 01:06
tabiki iyi bilmezdik,benim şahitliğim böyle.ve ALLAH rahmet etsin diyemem,ALLAH ın rahmeti gibi büyük bir duayı kullanamam.toprağada bol olsun diye bişey ben hiç duymadım,bu ne fayda ne de zarar verir insana.mücadelemiz ölülerle değil dirilerle olmalıdır,bu bağlamda da arkasından kötü konuşup onu sevenleri karşımıza cephe almamalıyız bence
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:31
Bu mesajı bildir   NaMaz_iM üyenin diğer mesajları NaMaz_iM`in Profili NaMaz_iM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 20:08
Cinsiyeti: ----- 
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi ve Berakatuhu...

Nahnü Nahkümü Bizzavahir....Biz İnsanların Zahiri İle Hukmederiz..

İmaninin Aksine Bir Delil Ve Bir İşaret Olmadikça mumin Gözu İle Bakarız Kalblerdekini Bilemeyiz...

Bunun Aksini ve Dusunce Yapısını Fiil-e Döken Kişinin Kafir Oldugu İle Hukmederiz...

Nasil Ki Bir Mu'mine Kafir Demek İnsani Ol Anda Kafir Yaparsa..Bir Kafir'e De Mu'min Demek Aynı İşleme Tabidir..Yani O Sözun Kailini İmandan Beri Kılar..

Mezkur Sahsa Gelince..Alemlerin Rabbi Olan Yaratıcısı Hz Allah İle Basbasa...

Sen Cenab-i Hakkin Hukmunu İnkar Et Her Turlu Kufrunu Sun Ve Bir Milleti Allah-in Hukumleri İle Yasıyacaklar Ve Onun Emrini İfa Edecekler Diye..Onlara Köstek Ol Onlara Mani Ol...

Ve Men Ezlamü Mimmen Menea Mesacidellahi En Yüzkera Fiyheamuhu Ve Seaa Fi Harabihee..

Allah CC 'un Mescidlerinde onun İsminin Anımlasına Mani Olan Ve Onun Meclislerini Harab Etmek İçin Uğrasandan Daha Zalim Kim Olabilir..

Daha Fazla Yorum Yok..

El'Arifü Yekfiyhil İşaretü..Arif Kimseye İşaret Kafidir...

Measselam..

Bu mesaj 1 kez ve en son ehli_sunnet tarafından 09.11.2006 - 11:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 11:37
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 02:39
iyi bilmezdim yorumda yapmiyacam topragi bol olsun
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 13:19
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dania su an offline dania  

58 Mesaj -

En Son On: 20.01.2012 - 05:48
Ve aleyküm selam

Bir $ey demi$ olmak icin bir $ey demiyorum.

Sadece, Yüce Rabbimiz nasil biliyorsa öyle yapsin, diyorum.

Elbette zerre kadar iyilik de, zerre kadar kötülük de, Yüce Allah´IN katinda kar$iliksiz kalmaz.

Her kim bu dünyada sevap da i$lese, günah da i$lese ancak kendi nefsi hesabina i$ler.

Her kim de, mazlumu bizzat ezer, ya da zalimler tarafindan ezilmelerine bizzat vesile olursa.

Ve o ki$inin actigi o kötü CIGIRDAN birileri yürüdügü sürece...

Ne diyelim...

Yüce Rabbimiz adaletlilerin adaletlisidir. Elhamdülillah!
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 13:39
Bu mesajı bildir   dania üyenin diğer mesajları dania`in Profili dania Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 22:42

KARA OĞLAN

diye bilirdik.. göz kırpma
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 13:43
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ R_E ]=- su an offline -=[ R_E ]=-  

56 Mesaj -

En Son On: 11.03.2007 - 19:05
Allah(c.c) Rahmet eylesin...Başka söyliyecek bir sözüm yoksevinçli
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 14:06
Bu mesajı bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diğer mesajları -=[ R_E ]=-`in Profili -=[ R_E ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 16:32
Allah(c.c) Rahmet Eylesin..
Fazla yoruma gerek yok herkez neyin ne oldugunun bilincindesevinçli

Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 17:58
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet125 su an offline mehmet125  

193 Mesaj -

En Son On: 28.03.2009 - 17:03
KEL ÖLÜR SIRMA SAÇLI OLUR, KÖR ÖLÜR BADEM GÖZLÜ OLUR.
Ekleme Tarihi: 09.11.2006 - 19:25
Bu mesajı bildir   mehmet125 üyenin diğer mesajları mehmet125`in Profili mehmet125 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zulfi-kar su an offline zulfi-kar  
ECEVİTE DİL UZATANLARI VE BUNA GÖZYUMANLARI ESEFLE KINIYORUM

9 Mesaj

En Son On: 06.12.2006 - 14:32
NEDENSE RAHMETLİ ECEVİTİ ÇOĞU İNSAN MERVE KAVAKÇI OLAYI İLE HATIRLIYOR, BU YAŞINA GELMİŞ T.C BUNCA YIL BAŞBAKANLIĞINI YAPMIŞ BİR İNSANIN ELİNDE AVUCUNDA ELLE TUTULUR BİR MAL VARLIGI OLMAYIŞI KİMSENİN DİKKATİNİ ÇEKMİYOR, ÇOĞU HACI-HOCA GEÇİNEN İNSANLAR NERDEN GELDİĞİ BELLİ OLMAYAN ALTINLARLA OYNUYOR BİŞEY YOK, İYİKİ RAHMETLİNİN BU KADAR MAL VARLIĞI YOKTU, ARKADAŞIN BİRİ ECEVİTİN BAŞBAKANLIĞI ZAMANINDA YAŞANAN YOKLUĞU ANLATIYOR ARKADAŞIN HERALDE TARİHTEN HABERİ YOK O ZAMAN YAŞANAN YOKLUĞUN SEBEBİ RAHMETLİNİN BAŞBAKAN OLMASINI İSTEMEYEN İNSANLARDIR, 1974 YILINDA A.B.D İNAT KIBRISI ALARAK ONLARCA MÜSLÜMANI EZİYETTEN KURTARMASINI HATIRLAMIYORSUNUZ HERALDE, ECEVİTİN YAPTIĞI BU KADAR BASİT BİŞEY OLDUĞU İÇİN YAZMIYORSANIZ KIBRIS OLAYINI, BU GÜN FİLİSTİNDE YÜZLERCE ÇOCUK KATLEDİLİYOR ŞİMDİKİ HÜKÜMET İSE SADECE OLAYLARI KINIYORUZ DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR, NEDEN BUNLARA GÖZ YUMULUYOR YOKSA T.C NİN FİLİSTİNE MÜDAHALE EDECEK GÜCÜMÜ YOK ÇÜNKÜ ECEVİT KADAR YÜREKLERİ YOK, SÖZDE MÜSLAMANLAR İŞTE, MÜSLÜMANLIĞI BİLE SİYASETE ALET EDİYORLAR, RAHMETLİ MERVE KAVAKÇI MECLİSE GİRDİĞİ ZAMAN BURASI DEVLETE MEYDAN OKUNACAK YER DEĞİLDİR DEMİŞ VE HADDİNİ BİLDİRİN DEMİŞTİ, BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI ECEVİT GETİRMEMİŞTİR, T.C KANUNLARI AÇIKTIR VE ECEVİT BUNLARLA YÜKÜMLÜDÜR, MERVE KAVAKÇININ HAKKINDA ÇIKAN YAZILARI HEPİNİZ BİYORSUNUZDUR, YOKSA UNUTTUNUZ MU? NEYAZIK Kİ BÖYLE BİR ORTAMDA HALKINI DÜRÜSTÇE YÖNETMEYE ÇALIŞAN BİR BAŞBAKANA DİL UZATILIYOR VE BUNA BURDAKİ YÖNETİCELER GÖZYUMUYOR, ECEVİTE DİL UZATANLARI VE BUNA GÖZYUMANLARI ESEFLE KINIYORUM
Ekleme Tarihi: 10.11.2006 - 20:05
Bu mesajı bildir   zulfi-kar üyenin diğer mesajları zulfi-kar`in Profili zulfi-kar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  

280 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:35

s.a.

arkadaşlar burada herkez kendince bir yorum yapıyor burası siyaset meydanı değil söylenenler kişilerin kendi fikridir siteyle alakası yoktur yöneticilerlede alakası yoktur zulfi-kar kardeş biraz fazla alınmış olsa gerek kimsenin ahlaka mugayır bir sözü yok fazla ortamıda germeyelim.

bir hocamız yoldan geçen bir cenaze hakkında ALLAH CC. makamını arttırsın demiş yanında bulunan talebeleri aman hocam o müslüman biri değildi neden duada bulunuyorsunuz diye sormuşlar mübarekte şöyle buyurmuş evladım eğer ALLAH CC. rızasını kazanmış ve cennetlik biri ise cennetteki makamını,yok MEVLATEALA HZ. rızasını kazanamamış ve cehennemi haketmişse oradaki makamını arttırsın diye böyle dua ediyorum buyurmuş bizde hocamız gibi ALLAH CC. makamını arttırsın diyelim konuyuda siyasete çekmeden kapatalım.

selam ve dualarımla

Ekleme Tarihi: 10.11.2006 - 21:28
Bu mesajı bildir   asabi kanarya üyenin diğer mesajları asabi kanarya`in Profili asabi kanarya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 01:24
Bir devlet adamının ve özellikle nezaketiyle ün yapmış bir politikacının bir hanım milletvekiline karşı "bu kadına haddini bildirin" demesi, hadsizligin ve ikiyüzlülügün en bariz örnegidir.

Bu şahsın mecliste böyle talihsiz bir konuşma yapması tüm halkımızı derinden yaralamış ve müslüman halkımıza yapılmış bir hakaret olarak addedilmiştir.

Adı geçen şahsın bu olayla hafızalarda yer alması ise kaçınılmazdır. Cünkü Müslüman bir kimsenin bu sözleri söylemesi kabul edilemez. Bir baska deyişle bu sözleri sarfeden Müslüman olamaz.

Burada konuya katılanlar olması gereken asgari saygı çerçevesinde görüşlerini bildirip, konuya zenginlik kazandırmışlardır.

Yüregimizi acıtan, kişilerin Müslüman olup olmaması degil, Müslümanların bu kişiler tarafından rencide edilmesidir.

Burada konuya ekleme yapanları, dil uzatmakla suçlamak yerine kendi gözündeki mertegi temizlemek daha evla olur.

Ekleme Tarihi: 10.11.2006 - 21:53
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zulfi-kar su an offline zulfi-kar  
NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN

9 Mesaj

En Son On: 06.12.2006 - 14:32
Burda yorum yapan kardeşlerim bülent ecevit hakkında müslümanca bir tavır sergilemiştir, nedeni ise merve kavakçı olayı, fakat bir insanın müslümanlığını bu olayla kıyaslayazsınız, belki allah katında burada yorum yapanlardan çok üstün bir insandır, bana burda ben ALLAH CC katında ondan üstünüm diyecek bir insan varmıdır! tabiki yoktur, o zaman burda yorum yapan kimsenin toprağı bol olmasın, allah rahmet elemesin demeye hakkı yoktur, her zaman göze göz, dişe diş denildiğini duyduk. Fakat ben size derim ki, kim senin sağ yanağına bir tokat vurursa, ona sol yanağını da dön. Ve eğer biri seninle mahkemeye gidip senin gömleğini almak isterse, ona abanı da bırak. Sen, komşunu sevecek, düşmanlarından nefret edeceksin denildiğini işittin. Fakat ben size derim ki, düşmanlarınızı da sevin, ve size eza edenler için dua edin. Hükmetmeyin ki, hükmolunmayasınız. Dileyin, size verilecektir; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur. İnsanların size ne yapmalarını istiyorsanız, siz de onlara öyle yapın. Dikenden üzüm, ya da
Devedikeni’nden incir toplanır mı? Her iyi ağaç iyi, kötü ağaç da kötü meyve verir. İyi ağaç kötü meyva veremez. İyi meyva vermeyen her ağaç kesilir ve ateşe atılır”,
bunun için her insan karşısındakinin hoşuna gitmeyan hareketlerde bulunabilir, bunu bazen kardeşiniz bile yapabilir.
Bugün rahmetli için yürüyen onu seven binlerce insan gibi allahtan rahmet diliyor, mekanının cennet olmasını diliyorum, NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN
Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 14:37
Bu mesajı bildir   zulfi-kar üyenin diğer mesajları zulfi-kar`in Profili zulfi-kar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
RE:

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 12:41
Alıntı
Orijınalı DoLuNaY

Allah(c.c) Rahmet Eylesin..
Fazla yoruma gerek yok herkez neyin ne oldugunun bilincindesevinçli

Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 14:43
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nursuz su an offline nursuz  
RE: NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN

227 Mesaj -

En Son On: 06.05.2007 - 20:00
Alıntı
Orijınalı zulfi-kar

Burda yorum yapan kardeşlerim bülent ecevit hakkında müslümanca bir tavır sergilemiştir, nedeni ise merve kavakçı olayı, fakat bir insanın müslümanlığını bu olayla kıyaslayazsınız, belki allah katında burada yorum yapanlardan çok üstün bir insandır, bana burda ben ALLAH CC katında ondan üstünüm diyecek bir insan varmıdır! tabiki yoktur, o zaman burda yorum yapan kimsenin toprağı bol olmasın, allah rahmet elemesin demeye hakkı yoktur, her zaman göze göz, dişe diş denildiğini duyduk. Fakat ben size derim ki, kim senin sağ yanağına bir tokat vurursa, ona sol yanağını da dön. Ve eğer biri seninle mahkemeye gidip senin gömleğini almak isterse, ona abanı da bırak. Sen, komşunu sevecek, düşmanlarından nefret edeceksin denildiğini işittin. Fakat ben size derim ki, düşmanlarınızı da sevin, ve size eza edenler için dua edin. Hükmetmeyin ki, hükmolunmayasınız. Dileyin, size verilecektir; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur. İnsanların size ne yapmalarını istiyorsanız, siz de onlara öyle yapın. Dikenden üzüm, ya da
Devedikeni’nden incir toplanır mı? Her iyi ağaç iyi, kötü ağaç da kötü meyve verir. İyi ağaç kötü meyva veremez. İyi meyva vermeyen her ağaç kesilir ve ateşe atılır”,
bunun için her insan karşısındakinin hoşuna gitmeyan hareketlerde bulunabilir, bunu bazen kardeşiniz bile yapabilir.
Bugün rahmetli için yürüyen onu seven binlerce insan gibi allahtan rahmet diliyor, mekanının cennet olmasını diliyorum, NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN

selamünaleyküm kardesim..

bülent ecevit bir solcu degilmiydi??? halk partisi ,ve sonradan kurmus oldugu DSP sol parti degilmi????

kendimizi kandirmayalim kardesim keske BÜLENT ECEVIT,DE arkasindan rahmetle anilan kisi olsaydi ama sol demek dine soguk bakan bir idoloji demek..sol demek bir nevi kominizimin kardesi demek kücük de olsa .. sol demek darvinizim,ci ve marksisim leninizim yolunda gitmek demek peki bu idolojide kesin ve kesin dine yer yok..bu da demek oluyorki BÜLENT ECEVITIN GITTIGI YOL ISLAMIN DISINDA VE MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZE ONUN ICINDE SOUK BAKAN BIR LIDER OLMUSTUR...

MERVE kavakci konusuna gelelim merve kavakciya basi örtülü diye meclisde hakartelere vara bilecek terbiyesizlikler yaptilar peki BÜLEN ECEVITIN PARTISINE SECIMLERDE ACABA KAC BASI ÖRTÜLÜ ANALARIMIZ VE BACILARIMIZ oy verdi acaba ozaman bülent bey niye cikip secim den önce basi örtülü kadinlar bana oy vermesinler demedi...

ben CHP VE SONRADAN DSP de genclik kolu baskanligi yapmis baya kisileri taniyorum hepside diyor sol da din,e yer yoktur ama ne yazikki bizim saf kalbli müslüman milletimiz bunun farkinda degiller..cünki asil din tüccarligi yapan sol olmustur..eger er ve dürst kisilerse cikip diyelerdi sol demek dinsizlik demek diye bakalim oylar sadece kimlerden gelecek..

kesin ve kesin diyorum ALEVI vatandaslarimizdan baska oy alma imkanlari kalmaz ve bide ATAIST vatandaslar..
ve böyle bir liderin arkasindan niye rahmet kelimeleri savurayimki....
kardesim kendimizi kandirmayalim....herkes kimin az cok ne oldugunu biliyor..
konusacak belki cok sey var ama en iyisimi susalim...isteyen rahmet dilesin isteyen kendi bilir ne dilerse dilesin ama burda kimseyi suclamayalim..
niye rahmet dilemiyorsun diye

Bu mesaj 1 kez ve en son nur_66 tarafından 11.11.2006 - 17:05 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 16:59
Bu mesajı bildir   nursuz üyenin diğer mesajları nursuz`in Profili nursuz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sehidan su an offline sehidan  

44 Mesaj -

En Son On: 10.02.2007 - 23:59
Selamunlaeykum. Kardeşler malasef o benim hemşerim. şaşkın O kadar sene hiç iyi bişey duymadım hakkında. Geçende haberde okumuştum. Rahşan hanım kuran okunurken kim okuyo onu diye bağırmış. Bunlar amerikalılar tarafından türkiyede bazı şeyler üzerinden hakimiyet elde edilmek için yetiştirilmiş piyonlardır. Kullanılır kullanılır zamanı gelince geri dönüşüm kutusuna atılır. Eh orayı boşaltma zamanı da gelmiş. Ne diyelim. Rabbim en iyisini bilir.
Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 17:22
Bu mesajı bildir   sehidan üyenin diğer mesajları sehidan`in Profili sehidan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kayrabahar su an offline kayrabahar  
RE:

140 Mesaj -

En Son On: 12.05.2009 - 18:59
Alıntı
Orijınalı -=[ R_E ]=-

Allah(c.c) Rahmet eylesin...Başka söyliyecek bir sözüm yoksevinçli

Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 18:07
Bu mesajı bildir   kayrabahar üyenin diğer mesajları kayrabahar`in Profili kayrabahar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 11:40
Alıntı
Orijınalı .~Sniper~.

KARA OĞLAN

diye bilirdik.. göz kırpma

Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 18:14
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selva su an offline selva  
RE:

116 Mesaj -

En Son On: 29.06.2008 - 18:35
Alıntı
Orijınalı _SeRKaN_

a.s.

İçimizden geçen birçok şey var belki, söyleyeceğimiz birçok söz.

Hele meclisteki "Bu kadına haddini bildirin" derken girdiği o tuhaf saldırganlık ifadesi. İçimizde biriktirdiğimiz, söyleyemediğimiz ifadeler.

Ama bizim yapacağımız en iyi şey bu ölümü nefsimize bir ibret olarak göstermek. Ne olursan ol sonunda öleceksin.

O da bir biçimde yaşadı ve öldü.

selam ve dua ile...

Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 20:30
Bu mesajı bildir   selva üyenin diğer mesajları selva`in Profili selva Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 815 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.08078 saniyede açıldı