chloroquine kaletra generique plaquenil budesonide generique plaquenil cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Ayagına batan dikene kötü söz söylemek günah iken ...Nasil olurda küfürlü konusulabilir..?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Ayagına batan dikene kötü söz söylemek günah iken ...Nasil olurda küfürlü konusulabilir..?

498 Mesaj -

En Son On: 13.08.2007 - 08:23
Cinsiyeti: Bayan 
Bu dünyaya geldigimizde ilk ögretmenimiz annelerimizden aldigimiz egitimle, edeple, hosgörü ile, konusma tarzi ile ve bir cok davranislar ile hayati adimlamaya baslariz.
Rabbimize sükürler olsunki müslüman olarak geldik bu düynyaya. Ve müslüman anne ve babalarin cocuklari olarak hersey dört dörtlük olmasada islamin cercevesinde, kurallarinda, yasaklarinda ve helallerinde yasadik ve yasiyoruz.

Yasadigimiz ortam ve arkadasliklarin büyük bir etkisi olan hayat ortaminda ister ismez birseylerden parcalar kapiyoruz. Temellerini eli öpülesi annelerimizin attigi edepli bir yasami kendi ellerimizle, ister konusma tarzimiz, isterse yasam tarzimizla bozmayalim.

Kimimizin aliskanlik haline getirdigi konusma tarzlari, bilerek yada bilmeyerek konustugu insanin ne yüregine ne insanligina yakistiramadigi kelimeler var.

Özellikle genc kardeslerimize, ilk önce kendilerine bir bakip, nereden geldim nereye gidiyorum demeleri. Benim bu konusma tarzimdaki kelimeler bana yakisiyormu? Yada benim kardesime yani din kardesime sarfettigim kelimeler bana yakisiyormu? Bunlari bir kez akilli bir kafa ile düsünmenizi rica ediyorum.
Kardesim dediginiz yada canim dediginiz yada her ne iltifatta bulunuyor iseniz bu kelimeleri sarfettiginiz insanlar hakkinda tek kelime ile bile onlari kaybedeceginizi düsünmelisiniz.

Karsinizdaki herkim olursa olsun önce edep takinip kendimize yakisir sekilde konusalim.

Sadece bir meclisin icinde iken degil, hayatin her karesinde edepli konusalim.

Selam ve Dua ile

Ekleme Tarihi: 05.11.2006 - 18:45
Bu mesajı bildir   MeLiSSaNuR üyenin diğer mesajları MeLiSSaNuR`in Profili MeLiSSaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 20:08
Cinsiyeti: ----- 
Evet Çok Önemli Bir Husus Allah Razi Olsun Abla....Çok Da Guzel İfade Edilmiş..

Kişi Cem'iyyet İçerinde Dikkat Ettiği Kadar Her Yaptıgına Yalnızken De Ayni Hassasiyyeti Gösteriyor Mu?..

Her Ferdin Kendisini Sı'gaya Cekmesi Gereken Bir Mesele..

gül

Ekleme Tarihi: 05.11.2006 - 18:53
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
mucahide16 su an offline mucahide16  

67 Mesaj -

En Son On: 17.06.2007 - 02:42
Esselamünaleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatüh
Ben küçükken düştüğümde ağlamayım diye teyzem "gülahlarıma kefaret olsun de büyüdüğün zaman ihtiyacın olur derdi canım teyzem."
Ekleme Tarihi: 05.11.2006 - 19:13
Bu mesajı bildir   mucahide16 üyenin diğer mesajları mucahide16`in Profili mucahide16 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sariruzgar su an offline sariruzgar  

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 08:00
Cinsiyeti: Erkek 
ve aleyna aleykumselam verahmetullah ve berekatuhu
diyip kardeşin selamını alıp yoruma başlıyım
evet bu küfr en sinir olduğum en nefret ettiğim şeylerden birisiidir
Artık bugünlerde okuduğumuz yazılarda ülkenin vahim durumunu resmen gösterdi bize
kaç tane berber değiştirdim bu küfr yüzünden
ya kardeşim müşteri var yaa nasıl küfredersin
ne olursa olsun nasıl küfredersin demiyorum ki günahtır sana
günahı düşünsen zaten ...............................
neysee ALLAH razı olsun
ALLAH'a emanet olun
Hamd olsun ki müslümanız

Ekleme Tarihi: 05.11.2006 - 19:27
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 09:24
Alıntı
Orijınalı ehli_sunnet

Evet Çok Önemli Bir Husus Allah Razi Olsun Abla....Çok Da Guzel İfade Edilmiş..

Kişi Cem'iyyet İçerinde Dikkat Ettiği Kadar Her Yaptıgına Yalnızken De Ayni Hassasiyyeti Gösteriyor Mu?..

Her Ferdin Kendisini Sı'gaya Cekmesi Gereken Bir Mesele..

gül

MeLiSSaNuR Can.. ALLAH razi olsun.. gül
Ekleme Tarihi: 06.11.2006 - 08:17
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33
Cinsiyeti: ----- 
gül Allah Razı Olsun gül

Yüreğine sağlık...
Emeklerine
Ellerine sağlık...

Sadece bir meclisin icinde iken degil, hayatin her karesinde edepli konusalim.

Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 17:58
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yazenur52 su an offline yazenur52  

36 Mesaj -

En Son On: 11.07.2008 - 09:01
Bir bakıyorum aslan ALLAH diyor,
Bir bakıyorum papağan FATİHA'yı okuyor,
Be mübarek insanoğlu; seni Yoktan Vareden,
Rab'binin güzelliklerini konuşmak varken küfür,
kötü söz yakışır mı?
Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 18:05
Bu mesajı bildir   yazenur52 üyenin diğer mesajları yazenur52`in Profili yazenur52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 07:08
Allah razi olsun Melissanur ablam cok önemli bir konu...

Okadar üzülüyorumki en sevdigim insanlarin agzindan küfürlü bir laf isitinceağlar
Diyorumki küfür ettigin kisi senin akraban belki arkadasin ama sinirlenince söyleyi veriyorlar...

Agiza alinmayacak küfürler aslindaağlar
Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 18:09
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
- HuKuM - su an offline - HuKuM -  

86 Mesaj -

En Son On: 12.12.2006 - 17:04
Allah Razı Olsun

Kim Allah a ve ahiret gününe iman ediyorsa, ya hayır konuşsun, yada sussun. Hadis i Şerif
Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 19:04
Bu mesajı bildir   - HuKuM - üyenin diğer mesajları - HuKuM -`in Profili - HuKuM - Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
khayr su an offline khayr  
Ayagına batan dikene kötü söz söylemek günah iken ...Nasil olurda küfürlü konusulabilir..?

206 Mesaj -

En Son On: 02.09.2009 - 23:29
Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerif'te şöyle buyuruyor:

" Dilin sadakası, onun kötü sözlerden muhafaza etmektir."

Rabbim, Kur'an okuyan dillerimizi kirletmesin inşaallah...Her daim O'nu hem kalb ile hem de dil ile zikretmeyi nasip eylesin...AMİN!!! MeLiSSaNuR kardeşim Cenab-ı Hak razı olduğu kullarından eylesin seni...
gül
Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 20:17
Bu mesajı bildir   khayr üyenin diğer mesajları khayr`in Profili khayr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1297 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05420 saniyede açıldı