lopinavir ritonavir colchicine kamagra generique stromectol ivermektine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Seni seviyorum

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Seni seviyorum

186 Mesaj -

En Son On: 26.04.2007 - 01:43
Cinsiyeti: Bayan 
HAYDİ SÖYLEYİN SEVDİKLERİNİZE :
SENİ SEVİYORUM

Peygamberimiz(s.a.s.), Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa, ona sevdiğini söylesin. buyuruyor. Peki biz eşimize, komşularımıza, dostlarımıza sevdiğimizi söylüyor muyuz?

İnsan sanki korkuyor sevmekten, sevilmekten. Çekiniyor belki de sevdiğine sevdiğini söylemekten. Kinini, nefretini, söylememesi gereken sözleri bir çırpıda çıkarıveriyor da ağzından, güzel sözleri söylemeye fırsat bırakmıyor dudaklarına. Kahrol demeyi canım demeye, defol haykırışını yanındayım güvenine, lanet birisin ifadesini de harikasın demeye tercih ediyoruz. Oysa dilinden güzellikleri düşürmeyen Kâinatın Sevgi Peygamberi(s.a.s.), bakın bu konuda nasıl bir tavsiyede bulunuyorlar: Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa, ona sevdiğini söylesin.

Peygamber Efendimiz(s.a.s.), sevdiklerimize, seni seviyorum demeyi bize bir görev olarak yüklemiştir. Bu hadisi örnek alarak, acaba kaç kişiye Allah için kendisini sevdiğimizi söyledik, hatırlayanınız var mı? Eşimize, çocuğumuza, annemize, babamıza, komşumuza, iş arkadaşımıza, kaç kere bu sihirli ifadeyi kullandık? Bir bunu düşünelim, bir de kaç kere onları kıracak, kendimizden soğutacak
kötü, kirli, kaba gibi ifadeleri pervasızca yüzlerine haykırdığımızı...

Dilimizi ;Seni Seviyorum demeye alıştıralım...

Araf Sûresi 16 ve 17. âyetlerde şeytan, insanları Allahın(c.c.) yolundan saptırmak için elinden geleni yapacağını söylemektedir. İnsanlığın bugün yaşadığı sıkıntılar, aslında şeytanın tuzaklarına direnmeden teslim olması sebebiyle değil midir? Gelin hep beraber, şeytanı kahredecek, buna mukabil Allah(c.c.) ve Rasûlünün(s.a.s.) hoşnutluğunu kazandıracak bu hadisi uygulayalım ve sevdiklerimize, onları sevdiğimizi haykıralım... Âlemlerin Rabbinin(c.c.) ve Rahmet Peygamberinin(s.a.s.) bizden razı olması için haykıralım, meleklerin bizlere gıpta etmesi için, şeytanın kahrından çatlaması için haykıralım. Kalplerde sevgi tomurcuklarının açılması, katı yüreklilerin merhamete gelmesi, güzelliklerin ortaya saçılması için haykıralım: Seni seviyorum...

Kaynak: Mutlu Bir Yuva İçin 33 Teklif Salih Yusufoğlu Gülyurdu Yayın

Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 23:14
Bu mesajı bildir   lorin üyenin diğer mesajları lorin`in Profili lorin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razi olun lorin kardesim...gül

Bu durum önceden bendede vardi, bir ablayi cok severdim ama söyleyemezdim utanirdim...
Bir hediye verildiginde sevincimden ucardim belki ama belli ettirmezdim...

Cok sükür üc sene önce dünya tatlisi bir kardesim oldu ve onu okadar cok sevdimki gece gündüz dilimde tatli söz vardi...
Birde Ravdayla tanistim baktim herkes burda birbirini görmeden sevebiliyor...
Aliskanlik haline geldi ve bu vesileyle rahatca söyleyebiliyorum artik sevdiklerime onlari ne kadar cooooooooooook sevdigimi sevinçli

Sizleri coooooook seviyorum Ravdamin Gülleri...gül

Bu mesaj 1 kez ve en son .-.-Saliha-.-. tarafından 01.11.2006 - 00:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.11.2006 - 00:17
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
gül Allah Razı Olsun gül

Yüreğine sağlık...
Emeklerine
Ellerine sağlık...
gül

Araf Sûresi 16 ve 17. âyetlerde şeytan, insanları Allahın(c.c.) yolundan saptırmak için elinden geleni yapacağını söylemektedir. İnsanlığın bugün yaşadığı sıkıntılar, aslında şeytanın tuzaklarına direnmeden teslim olması sebebiyle değil midir? Gelin hep beraber, şeytanı kahredecek, buna mukabil Allah(c.c.) ve Rasûlünün(s.a.s.) hoşnutluğunu kazandıracak bu hadisi uygulayalım ve sevdiklerimize, onları sevdiğimizi haykıralım... Âlemlerin Rabbinin(c.c.) ve Rahmet Peygamberinin(s.a.s.) bizden razı olması için haykıralım, meleklerin bizlere gıpta etmesi için, şeytanın kahrından çatlaması için haykıralım. Kalplerde sevgi tomurcuklarının açılması, katı yüreklilerin merhamete gelmesi, güzelliklerin ortaya saçılması için haykıralım: Seni seviyorum...

gül

Ekleme Tarihi: 01.11.2006 - 15:49
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 489 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55481 saniyede açıldı