lopinavir ritonavir kamagra hydroxychloroquine stromectol lopinavir ritonavir detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » bende magdurum....hemde avrupa denilen medeniyette..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 25 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    bende magdurum....hemde avrupa denilen medeniyette..

26 Mesaj -

En Son On: 12.04.2007 - 23:51
Cinsiyeti: Bayan 
s.a arkadaslar, bende basörtüsü takma serefine nail olmus bir kardesinizim ve bu yüzdendirki okulu bitirip cok iyi bir diplomam olmasina ragmen is bulamiyorum..Sebep mi? basötrüsü!!!Bir gün sadece üc haftalik bir staj icin bir türk doktoruna gittim hani tanidiktir kabul eder diye ama nerde o bana oturup vaaz vermeye basladi neymis efendim basörtüsü,kuran muran hepsi 3000 yil öncesine ait mis artik onun hükmü felan kalmamis diye bana vaaz verdi,bende daha genc oldugum icin tecrübesizdim ve hic birsey demedim sadece tesekkür edip ciktim...yani universite okumakla adam olunmuyor...ne diyeyim allah hepimizin yardimcisi olsun..ha bu arada hala issizim basörtüsü vesilesiyle,,cok sükür....
Ekleme Tarihi: 04.10.2006 - 01:24
Bu mesajı bildir   Aciz-bir-kul üyenin diğer mesajları Aciz-bir-kul`in Profili Aciz-bir-kul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Üzülmeyin kardesim...
Rabbim bi kapiyi kapatir bi kapiyi acar insAllah...
Bizim bilmedigimiz biseyde hayir vardir emin ol ki...
Yeri gelir alinmadigin zamanlar morelin bozulur gözyasi dökersin...
Ama Rabbim o kadar büyük ki...
hic olmadik bir zaman Sir Kapisi acilir
Gönlünü ve yüregini ferah tut insAllah

Rabbim Yardimcin olsun gül ...

Ekleme Tarihi: 04.10.2006 - 01:27
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Suqunet su an offline Suqunet  

858 Mesaj -

En Son On: 11.02.2007 - 18:54
Cinsiyeti: Erkek 
Gün gelir,gün gelir....
Ekleme Tarihi: 04.10.2006 - 09:08
Bu mesajı bildir   Suqunet üyenin diğer mesajları Suqunet`in Profili Suqunet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Ve aleyküm selam,

Bu da gelir bu da geçer kardeşim...

Sabırla bekle,ALLAH yardımcın olsun.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 04.10.2006 - 09:11
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
caresizgenc su an offline caresizgenc  

3 Mesaj

En Son On: 01.01.2008 - 12:00
sabır
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 12:16
Bu mesajı bildir   caresizgenc üyenin diğer mesajları caresizgenc`in Profili caresizgenc Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  

475 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 22:17
Cinsiyeti: ----- 
Canim kardesim ilk önce avrupanin bir medeniyet oldugu kesinlikle yalan
Medeniyet onlarin kapisinin önünden bile gecmiyorsıkıntılı

ikincisi hz.Meryem neden basörtüsü takinmis onu bir tartissinlardüsün
Hatta rahibeleri halen takiyor neden acabadüsün

ücüncüsü ALLAH onlarin belasini verecekkahkaha

Sanada ALLAH tan sabir diliyorum kardesimgül
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 13:42
Bu mesajı bildir   ~MiNA~ üyenin diğer mesajları ~MiNA~`in Profili ~MiNA~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sariruzgar su an offline sariruzgar  

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 09:00
bizim içdeki irlandalılar da öyle daha beterleride var çekerler mesela başörtünü ah benim önümde çekseler yaüzüntülü
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 14:16
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sahra_yagmur su an offline sahra_yagmur  

104 Mesaj -

En Son On: 22.08.2007 - 01:26
s.a Rabbim sana sabr versin diyorum kardesim ne demek oldugunu hepimiz cok iyi biliyoruz Elh. en azından egitimini tamamlamıssın bizler onuda yapamadık önümüze tas koydular ama insanın önüne bu taslar cıktıkca Askı,baglılıgı,sevki dahada artıyor onlar HAYIR dedikce sen EVET diyorsun direniyorsun ins.Rabbim'de bunun ecrini misli ile verecektir...
birde her nimetin bir külfeti vardır eee nimeti elde ettik hani nerde imtihanı....İste biz o agır imtihandan geciyoruz İnsaAllah layıkıyla kazananlardan oluruz
Allah'ım bütün hanım kardeslerime yardımcı ol ve bizlere sabr ver..
Ümmeti müslimine sabr ver ki emirlerine tam teslimiyetle itaat edebilelim.sahabe efendilerimiz gibi duyduk ve kabul ettik deyip karşısında engellerde takılmadan sana gelelim.....gül
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 18:20
Bu mesajı bildir   sahra_yagmur üyenin diğer mesajları sahra_yagmur`in Profili sahra_yagmur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Allah yardimcimiz olsun bacim..
tek diyebilecegim sey SABIR..
Rabbim sabri dertle beraberinde veriyor..
bize dusen gosterdigi imtihanlara sabirla karsilik verip dayanmak insaALlah..
mucadele edip pes etmemek..
mukafatini Allah katinda alacagiz insaAllah..

benim arkadasimda tesetturlu, stajia basliyamadi. kabul etmediler onu, bu okul da ilkogretim okulu vede inancsiz okul diyeyim size. hollandada hristiyan ilk okullarida var. arkadasim once her dine acik olmasi gereken okula muracat etti. yane "openbare" okula. kabul edemeyiz dediler. halbuki o okulda okumustu kendisi ve onu taniyorlardi. agladi, sinirden. ama sabreti, hayirlisi dedi. bi kac hafta sonra birde hristiyan okuluna muracat edim dedi, vede oldu kabul ettiler sevinçli.

nasip meselesi, vede her seyde bi hayir vardir!..biz ellerimizi semaya kaldirip, hayirlisi icin Rabbimize dua edelim, sabredelim insaAllah vede isyan etmeyelim insaAllah..

Allah yardimcimiz olsun gül..

ama sunu da haykiriyorum..
hakkimiza girenlerin yakasindayim..
teker teker hesabini soracagim insaAllah ahirette..

Dua ile gül

Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 18:42
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Allah (c.c) yar ve yarcimdiniz olsun..
En kisa zamanda saciniz kapali tesettürlü bir sekilde calisacaginiz bir is bulma dileklerimle ...

Kardesim ben ana vatanimda dislanirken, burdakilere ne diyeyim? Müslümanim diyipte basörtüsünün Allah´in (c.c.) emri oldugunu anlamayan abime, kardesime ablama teyzeme amcama ne diyeyim? Burasi Avrupa! Ne kadar Avrupa denilsede bizi icten vurmaya calisan bir Canavar! Herseylerini gizlice yapip sonra MÜSLÜMANLARI suclayan bir Avrupa.

-Isinize gelmiyorsa Ülkenize gidin! Belki kendi Ülkemde özgürlük olsaydi burasi böyle olmazdi..:( Tek diyecegim, IMTIHAN!

Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 19:16
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  

419 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 20:28
Üzülme ablam ben sana dua ederim
Sende dua et kendine, çünkü mazlumlara yardim ediyor ALLAHimiz...

bide unutma ki, belki o doktor dan daha iyi biri gelir karsina
belkidaha iyi bir is bulursun
çünkü bazi hayirlarin içinde ser vardir, ve bazi serlerin içinde hayir
bunu biz bilemeyiz
ALLAH YARDIMCIN OLSUN...

Saygilarimla,
Kemal kardesin (Ravda ailesine de hos geldin...)gül
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 19:39
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Aleyküm Selam kardesim..
Öncelikle Hosgeldiniz..
Sabır..Sabır..Sabır..
Rabbim bir kapıyı kapatır digerini acar..
Tevekkülü elden bırakmayınız..
Dualarımız sizinle ve sizin gibi olan tüm mümin bacılarımız icin..

Selam Ve Dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son DoLuNaY tarafından 06.10.2006 - 19:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 19:45
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Alıntı
Orijınalı DoLuNaY

Aleyküm Selam kardesim..
Öncelikle Hosgeldiniz..
Sabır..Sabır..Sabır..
Rabbim bir kapıyı kapatır digerini acar..
Tevekkülü elden bırakmayınız..
Dualarımız sizinle ve sizin gibi olan tüm mümin bacılarımız icin..

Selam Ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 06.10.2006 - 23:12
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33

SABIR HER NESNENİN İLACIDIR...

SABIR SABIR SABIR İNŞAALLAH...

Ekleme Tarihi: 07.10.2006 - 09:53
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nafiye su an offline Nafiye  
Themenicon    RE: bende magdurum....hemde avrupa denilen medeniyette..

13 Mesaj -

En Son On: 11.11.2006 - 18:10
Alıntı
Orijınalı Aciz-bir-kul

s.a arkadaslar, bende basörtüsü takma serefine nail olmus bir kardesinizim ve bu yüzdendirki okulu bitirip cok iyi bir diplomam olmasina ragmen is bulamiyorum..Sebep mi? basötrüsü!!!Bir gün sadece üc haftalik bir staj icin bir türk doktoruna gittim hani tanidiktir kabul eder diye ama nerde o bana oturup vaaz vermeye basladi neymis efendim basörtüsü,kuran muran hepsi 3000 yil öncesine ait mis artik onun hükmü felan kalmamis diye bana vaaz verdi,bende daha genc oldugum icin tecrübesizdim ve hic birsey demedim sadece tesekkür edip ciktim...yani universite okumakla adam olunmuyor...ne diyeyim allah hepimizin yardimcisi olsun..ha bu arada hala issizim basörtüsü vesilesiyle,,cok sükür....

Allah yardimcin olsun kardesim sabir et sabrin sonu selamettir...
benimde basimdan bir olay gecti bu ay anlatmak isterim... universitede sinifimda benden büyük yabancilar yani danimarklilar cok oldugu icin haliyle bazen tartisabiliyoruz..derste bakteria ile ilgili seyler konusuyoruz meslegimiz buna yönelik oldugu icin.. ögretmenimizde kesinlinkle hastanede nisan yüzgü bilezik ve benzeri seylerin takilmasi yasaktir dedi dogal olarak bakteria oldugu icin ve sinifimdaki kadinda dediki basörtüye sayginiz varda nisan yüzügüne neden sayginiz yok demesinmi tabiki sinifta sadece basörötülü ben oldugum icin ben söyle cevap verdim: biz burda el temizligiyle ilgili konusuyoruz ayrica basörtüyle nisan yüzügünü kiyaslayamazsiniz dedim ve kadinda aynen söyle dedi basörtüde sandigimizdan daha cok bakteria var felan...bende dedimki ozaman suanda sacimizda bulunan bakterialari konusalim giyisilerimizde bulunan bakterialari konusalim dedim ayrica hastanede calirken özel basörtü veriyorlar mikrop kapmayan dedim..kadin sustu ögretmende haklisin dedi...
öyle üzülüyorumki bazen türkiyede üniversitelerde basörtügü yasagina o bacilarimiza cok üzülüyorum cook...ben bir hiristiyan ülkede olmama ragmen basörtüyle üniversiteye girebiliyorum...cok üzücü bir durum ama insallah ilerde degisecek sayin basbakan erdoganin cözümleriyle....Selam ve dualarimla....
Ekleme Tarihi: 09.10.2006 - 00:39
Bu mesajı bildir   Nafiye üyenin diğer mesajları Nafiye`in Profili Nafiye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Aciz-bir-kul su an offline Aciz-bir-kul  
sagolun,sagolun,sagolun...

26 Mesaj -

En Son On: 12.04.2007 - 23:51
arkadslar beni öyle mutlu ettinizki bu destek msjlarinizla Allah da sizi mutlu etsin ve bu hakli davamizda hepimizin yardimcisi olsun...allaha emanet olun kardeslerim....
Ekleme Tarihi: 11.10.2006 - 00:59
Bu mesajı bildir   Aciz-bir-kul üyenin diğer mesajları Aciz-bir-kul`in Profili Aciz-bir-kul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gul-Demeti su an offline Gul-Demeti  

90 Mesaj -

En Son On: 12.05.2007 - 16:33
selamun aleykum kiymetli kardesimACIZ-BIR-KUL ayni sorunubenim arkadasimda yasadi eczanede calimak icin gitti oranin patronu basortunlemi calisacaksin dedi arkadsim evet dedi kabul etmiyorum calismak istersen kafani acda gel demis arkadasimin verdigi cvp sen yarin pantolonsuz gel bende kafami aciym demis adam bu sozu cok dusunmus ertesi gun tlf acmis gel calis demis sizin basortusunun bu kadar kiymetli oldugunu bilmiyordum demis ama calismadi arkadsim ALLAH´U TEALA HERKESIN YARDIMCISI OLSUN
SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 11.10.2006 - 10:40
Bu mesajı bildir   Gul-Demeti üyenin diğer mesajları Gul-Demeti`in Profili zum Anfang der Seite
gül_güzeli su an offline gül_güzeli  
RE:

161 Mesaj -

En Son On: 19.02.2007 - 19:50
Alıntı
Orijınalı rifat56

Ekleme Tarihi: 11.10.2006 - 11:30
Bu mesajı bildir   gül_güzeli üyenin diğer mesajları gül_güzeli`in Profili gül_güzeli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muslima82 su an offline Muslima82  
S.A. ACIZ-Bir-Kul....

29 Mesaj -

En Son On: 03.11.2006 - 11:05
belki senin icin Hayirli degildi o basladigin yerde, cünkü muklaka bi sebebi vardir. Dua Ve sabir dan baska bi secenemiz yok malesef :-(
ben se daha basörtüsü takmiyorum, istiyorum ama .....
evet insan umud ediyor belki Türk dinimize karsi iyi davranip izin verir diye ama nerdeeeee......
benim chefim de aynisi türk oldugu halde izin vermiyor, sadece gülüp geciyor sen ha diyerekten.

dicem Su, DUAAAA VEEE SABIIRRRR
coook zooor burda , ama TR nsil tam bilemicem

S.A.

Ekleme Tarihi: 11.10.2006 - 11:50
Bu mesajı bildir   Muslima82 üyenin diğer mesajları Muslima82`in Profili Muslima82 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
blnali55 su an offline blnali55  

76 Mesaj -

En Son On: 14.08.2009 - 17:31
evet maleseff öyle.
müslümanlarin cok oldugu sehirlerde is bulunuyor neden dersen hem müsteri toplamak icin vede türk is yerleri türk doktorlarin yanlarinda falan sorun olmuyor cok kisi calisiyor.ama elbette baska yerlerde zor kardesim allah yardimcin olsun...
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 17:27
Bu mesajı bildir   blnali55 üyenin diğer mesajları blnali55`in Profili blnali55 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nur_Beyza su an offline Nur_Beyza  

714 Mesaj -

En Son On: 29.07.2011 - 14:43
Oncelikle Avrupanin medeniyet kapisi oldugu tamamen bir yalandir ve bu yalanlari cikaran ve Turk insanina bunu boyle yutturanda Turkiyede yasayan Turkum diyen ve malesef dinlede uzaktan yakindan ilgisi olmayan insanlarin halkimiza zorla cesitli oyunlarla bu dusunceyi beynine bu sekilde kazimasidir.

Size gectigimiz gunlerde basimdan gecen bir olayi anlatmak istiyorum.Belcikada oturuyorum ve gecenlerde yasli bir flaman kadin beni durdurdu ve benimle konusmaya basladi.(Bilmeyenler icin soyluyorum Belcikali halka flaman deniliyor)Kadin basladi anlatmaya siz Turkler ne kadar terbiyeli ve ne kadar medeniyetli insanlarsiniz bizler sizden ogrendik medeniyeti sizlerden ogrendik yikanmayi ne kadar saygili ve olgun insanlarsiniz yasinizin kucuk olmasina ragmen haraketleriniz ve davranislariniz ne kadar olgun ve olculu sizlere hep hayran oldum ve onceden gencken arastirmaciydim ve sizler hakkinda cok bilgi edindim her konuyla bizim milletimize ornek oldunuz sizin karsinizda saygiyla egilirim dedi resmen kadin bize eliyle isaret ederek buyrun gecin dedi ve yol verdi cok sasirdim ve inanamadim boyle bir dusunceye sahip olan bir flamanin olduguna bu arada belki Turkiyede yasiyan insanlar bilmez bu yabancilar yikanmak nedir bilmezlerdi evlerde banyo yoktu.Turklerden ogrendiler,buyuklere saygi neydi bilmezlerdi gozumun onunde yasli bir flaman dusuyo ve etrafindaki flaman gencler adama guluyo ve ne oluyo tabiki Turk bir genc adamin yardimina kosuyo iste medeniyet budur pisligin ve rezilligin serbetlesmesi ve yasal olmasi degildir.

Basortu konusuna gelince bacim Turkiye gibi insanlarinin yuzde 99 u muslumanlardan olusan bir ulkede basortusu yasaklaniyorsa bu gavur yerlerinde yasaklanmis cokmu bacim bu sana agir gelmemeli normal karsilamalisin senin zoruna bu gidiyorsa canim kardesim o zaman ben oleyim birakin normal okullari imam hatiplerde bile Kuran ayetlerinin yukseldigi bir yerde basortuyu yasakladilar ben buna ne diyim artik diyecek sozlerim ve dokecek gozyaslarim tukendi.Sadece ALLAH islah etsin bu insanlari Turk Turku basortusu yuzunden hor goruyorsa elin gavuru gormus cokmu uzulme bacim herseyi Allaha birak ve savas yilma bende yilmadim acmadim basimi ama universiteyede gidemedim benim en buyuk kazandigim sinav OSS degil Rabbimin bu sinavi.Gerisi benim icin bosss.Selametlee bacim

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 16.05.2007 - 23:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 18:09
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  

244 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 13:44
yüzde 99 u müslüman denilen memleketimin çıkmazlarından utanıyorum...
sabırla ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 18:27
Bu mesajı bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diğer mesajları MAHMUD DOGAN`in Profili MAHMUD DOGAN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sila_66 su an offline sila_66  

21 Mesaj -

En Son On: 01.09.2007 - 17:59
Kardeslerim sabrin sonu selametdik, allahim en hayirlisini bilendir..ve ogledirde....allahim cumlemizin yardimcisi olsun insallah..!!

slm ve dua ile
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 18:52
Bu mesajı bildir   sila_66 üyenin diğer mesajları sila_66`in Profili sila_66 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
sabırla ve dua ile...

:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 20:40
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
non name su an offline non name  
RE:

34 Mesaj -

En Son On: 29.07.2007 - 19:35
Alıntı
Orijınalı rifat56

dogru
Ekleme Tarihi: 17.05.2007 - 11:49
Bu mesajı bildir   non name üyenin diğer mesajları non name`in Profili non name Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 470 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
BeSMeLe (39), serkan_aktas (45), karaahmetoglu (65), ademozdamar (54), levent (49), uhud38 (53), benfurkan (65), anemonia (43), tugrulsuratli (51), ali sungur (50), Adem71 (53), seyda59 (55), cetinceli (47), yenimemoli (44), fbetulk (43), hani5 (31), MileynSeleme (49), zehraygtster (33), halil ibrahim (59), mzeki (52), metinmaltas (79), Sefer1 (55), rabiaemin2 (39), Meftun (38), mkaya970 (54), islamin_gulu (37), mustafatunç (57), ali bostan (60), Kar_Tanesi_ (35), s7e7v7e7n (39), 00571 (41), Toyanc (50), volkan42 (54), frost_35 (42), gurbetci71 (57), salebe25 (44), barbarosum (49), gulcan (37), ocean82 (42), kalemdar (48), NURUNALANUR (52), SeYh_S@MiL (40), Hilal-Nisa (37), m.zeki (52), ToZ-PeMBe (37), ugurlar (37), yasemin330 (39), Iklama88 (36), mehmetkaya2005 (38), fatihuslu1985 (39), ebuzer21 (60), uduh_72 (43), NuRCaN (35), naz_angel (39), hakan125 (49), 23041987 (37), Derya A (37), delice (48), H.Gultekin (19), EsiLa_68 (35), ankebut06 (47), alzen (48), derici_001 (69), hamdi ulay resu.. (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58520 saniyede açıldı