lopinavir ritonavir colchicine lopinavir ritonavir fluvoxamine stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » SİGARA İÇENLER GELİN HEP BERABER ZIKIMDAN KURTULALIM ALLAHIN İZNİYLE....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 29 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SİGARA İÇENLER GELİN HEP BERABER ZIKIMDAN KURTULALIM ALLAHIN İZNİYLE....

79 Mesaj -

En Son On: 10.03.2009 - 09:10
Cinsiyeti: Erkek 
SİGARA LANET MAHLIK SEN KIMSIN BEN SENI İSTEDİĞİM ZAZMAN BIRAKIRIM ...
HADİ ARKADAŞLAR DSETDEK MESAJLARI BEKLİYORUM SELAM VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 19:10
Bu mesajı bildir   osmanlı_2009 üyenin diğer mesajları osmanlı_2009`in Profili osmanlı_2009 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SONUMUDUMUZ su an offline SONUMUDUMUZ  

151 Mesaj -

En Son On: 20.05.2007 - 15:38
Cinsiyeti: Bayan 
denedim yapamadımağlar((
hayır ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 19:36
Bu mesajı bildir   SONUMUDUMUZ üyenin diğer mesajları SONUMUDUMUZ`in Profili SONUMUDUMUZ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  

476 Mesaj -

En Son On: 20.08.2014 - 01:12
s.a

Babam 20 yil icti o zikkimi...

birgün eve geldi ve yemin etti , bir daha icmiyecegim dedi ve iki yildir elh. agzina bile almadi...

yeminini bozamadi...

biraz zor oldu ama Rabbimin yardimi ile oldu iste...

Siz niye birakmayasinizki ?

Yeterki isteyin...Insa-Allah sizde birakirsiniz...
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 19:56
Bu mesajı bildir   ilknurMerve üyenin diğer mesajları ilknurMerve`in Profili ilknurMerve Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kevserinur su an offline Kevserinur  

139 Mesaj -

En Son On: 27.07.2007 - 16:19
ilknurmerve kardesime katiliyorum
aşık
benim babamda 25 yasina kadar isti ama birgün artik canina tak etmisdi ve ALLAH,inda yardimiyla birakti artik hci icmiyor ve abimde var oda hic agzina almayanlardan inla her erkek icecek diye bir kanun yok isteseler birakirlar bence
ELHAMDULÍLLAH bende icmiyorum
yani bizim Ailede icen yok
cok sükür
kendinizi dah fazla sehirlemeyin ve birakinGüle Güle
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 20:20
Bu mesajı bildir   Kevserinur üyenin diğer mesajları Kevserinur`in Profili Kevserinur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
Sigarayı Bırakacak Babayiğitler Aranıyor

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Alıntı
Orijınalı berat1981

SİGARA LANET MAHLIK SEN KIMSIN BEN SENI İSTEDİĞİM ZAZMAN BIRAKIRIM ...
HADİ ARKADAŞLAR DSETDEK MESAJLARI BEKLİYORUM SELAM VE DUA İLE

Berat1981 kardeş ne güzel bir konu paylaşmışsın
insan nasılki sigaraya başladıysa aynı şekilde bırakmasınıda bilmesi lazım ama ...

tüm bu yazılan yazıları resimleri bu kardeşlerimiz biliyor hemde çok iyi biliyor
ama iradeleri zayıf olduğu için bırakmaları çok zor

ben diyorumki : biraz ağır olacak ama
ben müslümanım diyen bir kardeş bu illeti içmez..
bilirki O yüce yaradanın ona vermiş olduğu akciğerlere zarar vermez..ki o akciğerler bizim nefes borumuz
rahat nefes alalım diye Rabbimiz tarafından yerlerine
konuldu

sigarayla ilgili bilmediklerimiz-sigaranın tarihçesi
Sigaranın, Avrupalı kâşiflerin Kuzey Amerika'ya gidip, oranın yerli halkıyla barış çubuğu tüttürmesine kadar uzanan çok eski bir tarihçesi var. Sizlere burada tütünün kronolojik tarihçesini sunuyoruz:

19. Yüzyıldan Önce Tütün Kullanımı

1492'den önce: Amerika kıtasının yerlileri tedavi ve dini amaçlarla tütün üretimi yapıyorlardı.

1492: Kristof Kolomb Amerika'yı keşfetti. Avrupa'ya döndüğünde yanında bu kıtada daha önce hiç görülmemiş olan tütün tohumları ve yaprakları vardı. Kolomb'un mürettebatından Rodrigo Jerez tütün içerken görüldü ve şeytan tarafından ele geçirildiği iddia edilerek hapis cezasına çarptırıldı.

1535: Montreal Adasına ulaşan Jacques Cartier oradaki yerli halkın kendisine tütün sunmasından sonra günlüğüne "vücutlarını, ağızları ve burunları sanki birer bacaymışlar gibi tütene kadar, dumanla dolduruyorlar", "biz de onları taklit ettik, ancak duman biber gibi acıydı ve ağzımızı yak*** diye yazmıştı.

1556: Fransa ilk defa tütünle tanıştı ve Jean Nicot kısa zamanda tütün içmeyi popüler hale getirdi (19. Yüzyıl bilim adamları "nikotin" olarak tanınan kimyasal maddeye onun adını verdiler).

1565 yılına gelindiğinde, tüm Avrupa'ya yayılan tütün alışkanlığı, ünlü İngiliz aristokratı ve şairi Sir Walter Raleigh'nin tütün içmeye başlamasıyla, İngiltere'ye de girdi.

1610: Japonya'da tütün üretimi ve içimi yasaklandı.

1612: Amerika'da Virginia'da ilk defa ticari tütün ekimi yapıldı ve başarıya ulaştı. Amerikalı tütün ekicisi John Rolfe daha sonra ünlü Kızılderili kızı Pocahontas'la evlendi. On yıl içinde, tütün Virginia eyaletinin en önemli ihraç maddesi haline geldi. Tütün ekimi için köle iş gücü kullanılmaya başlandı.

1618: Virginia 20.000 libre tütün üretti.
1622: Virginia, bir Kızılderili saldırısında kolonisinin üçte birini kaybetmesine rağmen 60.000 libre tütün üretti.

1627: Virginia, 500.000 libre tütün üretti.

1629: Virginia tütün üretimini üç katına çıkararak 1.500.000 libre tütün üretti.

1634: Maryland kuruldu. Maryland'de de tütün üretimine başlandı. Rus Çarı tütün içimini tüm Rusya'da yasakladı. Tütün içerken yakalananların ceza olarak burnu kesiliyor, suçun tekrarı halinde ölüme mahkum ediliyorlardı.

1660: Tütün üreticisi olan Virginia ve Marland kolonilerinde kölelik başladı. Sayıları azalan beyaz uşaklar yerini kölelere bıraktı. Köle fiyatları tütün fiyatlarına göre belirlenmeye başlandı.

1676: New France Kolonisinde sokakta tütün içmek ve tütün taşımak yasaklandı. Bir süre için, perakende satışta yasaklandı ancak halkın kendileri için tütün yetiştirmeye başlamasıyla, Kanada'nın tütün endüstrisi düşüş gösterdi.

1732: Virginia'nın en zengin tütün üreticisi Robert King öldü. Öldüğünde 300.000 dönüm arazisi ve 700 kölesi vardı.
1739: Fransa, Kanada'dan tütün ithal etmeye başladı.

1761: İngiliz doktor John Hill, "Cautions Against the

Immodetrate Use of Snuff" (Aşırı Enfiye Kullanımına Dikkat) isimli ve tarihte bilinen ilk tütün-kanser araştırması olan raporunu yayınladı.

1775: Virginia ve Maryland'in tütün üretimi 100 milyon libreye ulaştı.
19. Yüzyıl

1800: ABD'nin köle nüfusunun yarısından fazlası Virginia ve Maryland'deydi. Bu iki eyaletteki toplam zenci köle sayısı 395.000'di.

1800'lerin başı: Puro tüketimi, enfiye tüketimiyle rekabet etmeye başladı. Tütün çiğneme ve pipo kullanımı ortaya çıktı.

1854: 1856 yılında sona eren Kırım Savaşı başladı. İngiliz ve Fransız askerleri Türk tütünüyle tanışıp, onu Avrupa'ya götürdüler.

1878: Kanada'nın Ontorio bölgesinin rahibi Albert Sims "The Sin of Tobacco Smoking and Chewing Together With an Effective Cure for These Habbits" (Tütün İçme ve Çiğneme Günahı ve Bu Alışkanlıkları Bırakmak İçin Etkili Tedavi) isimli kitabını yayınladı.

1881: ABD'de, John Bonsack ilk sigara yapan makinenin patentini aldı. Böylece ABD, günde 120.000 sigara üretmeye başladı. Bir makine 48 kişinin yaptığı işi yapıyordu. Üretim maliyeti düştü ve güvenli kibritin de icadıyla, sigara tüketimi bir anda patladı.

1889: Saint John Hastanesi sigaranın zararlarını ve gırtlak kanserine neden olduğunu anlatan bir kitap yayınladı.

1891: Kanada'nın British Colombia eyaletinde, 15 yaşından küçüklerin tütün içmesi yasaklandı.

1895: Sadece Kanada'da 66 milyon adet sigara satıldı.
20. Yüzyıl

1903: Kanada, İngiltere ve Amerika'da sigaranın zararları ciddi bir şekilde ele alınmaya başlandı, Kanada'da sigaranın yasaklanması için meclise kanun tasarısı verildi.

1914: Birinci Dünya Savaşının başlamasıyla, sigarayı yasaklama hareketi sekteye uğradı hatta tüm dünyada, cephedeki askerlere tütün yollama kampanyaları başladı.

1920'ler: Tüm dünyada sigara kullanımı hat safhaya ulaştı, bir yılda tüketilen sigara sayısı milyarları buldu.

1930: Almanya'nın Köln Üniversite'si bilim adamları sigara ve kanser arasındaki ilişkiyi istatistiksel olarak ortaya çıkardı.
1934: İlk mentollü sigara üretildi.

1938: John Hopkins Üniversitesi doktorlarından Raymond Pearl sigara içenlerin, sigara içmeyenlere oranla daha genç yaşta öldüklerini belirtti.

1939: Almanya Polonya'yı işgal etti ve İkinci Dünya Savaşı başladı. Cephedeki askerlere sigara taşınmaya başlandı.
Bu sırada Alman bilim adamları sigara ve kanser arasındaki ilişkiyi daha derinlemesine inceleyen yeni bir istatistiksel rapor yayınladı.

1943: Dünya yetişkin nüfusunun yaklaşık %60-%80'nin sigara içiyordu.

1944: Amerikan Kanser Derneği, sigaranın sağlığa zararlı olabileceğini belirtti. Akciğer kanseri ve sigara arasındaki ilişkinin henüz kesinlik kazanmadığını ama gene de dikkatli olunması gerektiği hakkında halkı uyardı.

1947: Kanadalı doktor Norman Delarue akciğer kanseri hastalarının %90'ının sigara tiryakisi olduğunu gösteren bir araştırma yayınladı.

http://www.sigara.gen.tr sitesinden alıntıdır....

Sigaradaki Bazı Zehirlerin Toplu Listesi
Amonyak: Temizlik Malzemelerinde bulunur.
Angelica root extract: Hayvanlarda kansere yol açar.
Aseton Kurşun: Oje temizleyicisi olarak kullanılır.
Arsenik: Fare zehirinde kullanılır.
Asetik Asit : Sirkede bulunur.
Benzen: Boya ve kauçuk maddelerin yapımında kullanılır.
Bütan: Hafif sıvılarda bulunan zehirli bir gaz.
Fenol : Dezenfektan olarak kullanılır.
Karbonmonoksit: Zehirli Gaz.
Kadmiyum: Pil yapımında kullanılır.
Siyanür: Öldürücü Zehirdir.
DDT: Yasaklanmış bir böcek zehiridir.
Ethyl Furoate: Hayvanlarda öldürücüdür
Kurşun: Yüksek miktarda alınırsa zehirlidir.
Formaldehid: Kadavraları korumak için kullanılır.
Methoprene: Böcek Zehiri.
Megastigmatrienone: Greyfurtun yapısında bulunan kimyasal bir maddedir.
Metanol : Roket Yakıtı olarak kullanılır.
Maltitol: Diyabetik tatlandırıcı.
Naftalin: Güve ilacında bulunur.
Metil isocyanate: 1984'te Bhopal, Hindistanda yanlışlıkla salındığı için 2000 kişi ölmüştür.
Polonyum: Kanser yapıcı radyoaktif bir maddedir.
Toluene : Endüstriyel çözücü.
kaynak: kimyaokulu.com

SİGARAYI BIRAKINCA
Sigarayı bırakınca neler oluyor:
* 20 dakika sonra, kalp atışları düzene giriyor ve vücut ısısı sigara içmeyen bir insanla eşitleniyor.
* 8 saat sonra, kandaki karbondioksitin %95'i temizleniyor.
* 24 saat sonra, kalp krizi riski azalıyor, sağlıklı insana yakın duruma geliniyor.
* 2 gün sonra, tat ve koku alma normal insan gibi hassaslaşıyor.
* 3 gün sonra, nefes almak hissedilir derecede iyileşiyor.
* 3 ay sonra, akciğerler %30 daha fazla çalışıyor; içerisindeki kiri de atmaya başlıyor.
* 1 sene sonra, kalp kafesinden hastalanma rizki %50 azalıyor.
* 10 sene sonra, akciğer kanseri olma ihtimali hiç sigara içmeyen bir insanla denk oluyor.
* 15 sene sonra, kalp ve tansiyon hiç sigara içmemiş gibi normalleşiyor

Sigara içen kadınlarda kısırlık, içmeyenlere oranla on kat daha fazladır. Kısırlık, nikotinin yumurtalıklardan atılan yumurtanın rahime geçmesini önlemesine bağlıdır.
Sigara içen hâmile kadınlarda düşük nisbetinin, içmeyenlere göre en az iki kat olduğu; erken doğumların ise % 80'i bulduğu görülmekdedir..

EVET: Bilhassa gebe kadınlar, sigara içmemeli ve sigara içilen yerlerde bulunmamalıdır..

Hâmile bir kadın için sigara içmek ve sigara içilen yerlerde bulunmak, doğacak yavrunun boğazını sıkmak demekdir...

Emziren bir kadın sigara içiyorsa, sütüne geçen nikotin ve sigara dumanı ile çocuğunu zehirliyor demekdir. Bu çocuklarda sıklıkla görülen bulantı, kusma, ishal gibi hastalıklar, ilk yıllarda ölümle sonuçlanır..

Bu sebeble hâmile kadınlar gibi, emzikli kadınlar da kesinlikle sigaradan ve sigara dumanından kaçınmalıdır.

selam ve dua ile

Bu mesaj 7 kez ve en son k_ali_te tarafından 24.08.2006 - 20:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 20:41
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Küçücük bişey bizi kendine mahkum mu edecek???

Ona esir mi olacağız ?

Bize nasıl hükmedebiliyor ki şu kücücük şey...

Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:12
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Fosaloglu..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Ona esir mi olacağız ?

Kardesim Sen halami brakmadin sigarayi?
Okadar cikolat göndermistim bragasin diye sevinçli

Esimde 4haftaligina brakti ancak..ağlar

ALLAH Yardimciniz olsun,
InsaALLAH en kisa zamanda brakirsiniz..ağlar

Sigaranin Size hükmetmesini izin vermeyin ya..

DUAlarimda olucaksiniz..
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:31
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Rabbim tez zamanda birakmayi nasip etsin

hayirli haberleri duymak ümidiyle

dua ile...

Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:36
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

534 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Ona esir mi olacağız ?

Fosaloğlu kardeşim seni seviyorum
bu kadar işte

o küçücük şeye maalesef çogumuz yenik düşüyoruz..
o küçücük şeyle baş edebilmeyi Allah hepinize tüm içenlere nasip etsin
bunlar sigarayı bırakanlara gülgül
bunlarda yakında bırakacak olanlara ? gülgülgül
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:42
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
herdem su an offline herdem  
Themenicon   

365 Mesaj -

En Son On: 17.01.2008 - 23:27
Sigara konusu açıldığında benim aklıma hep şu gelir
Efendimiz (s.a.v) Peygamber olmadan önce içki, fal, sihir vs. yaygındı.Efendimiz Peygamber olduktan sonra ve Sahabeler ona tabii olduktan sonra hepsinden vazgeçtiler..
Çünkü haramdı..
Çünkü Sevgili yapmayın demişti..
Sigara belki haram,belki değil ama
Emanetlere zarar veriyor değil mi?

Ben bunu utanarak yazıyorum <içmiştim.>
Hamdolsun artık yok.
Zor gibi ama imkansız değil.
Son bişi babam tam 25 yıl içti
böbreğinin birisini aldılar
diğeri sürekli taş üretiyor
boğazında kitle çıktı ve kanser dediler
dişler artık fayda vermiyor
Ameliyattan kalkıp kendine ilk geldiği gün tiryaki ya içecek illa
Aldı bir tane yaktı ve bir öksürük
Kendine gelemedi
Neyse ki bu son sigarasıydı, şükürler olsun artık içmiyor

Sadece daha çok gayret edilir belki düşüncesiyle anlattım
uzattım kusura bakmayın.
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:45
Bu mesajı bildir   herdem üyenin diğer mesajları herdem`in Profili herdem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

534 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı herdem

Sigara konusu açıldığında benim aklıma hep şu gelir
Efendimiz (s.a.v) Peygamber olmadan önce içki, fal, sihir vs. yaygındı.Efendimiz Peygamber olduktan sonra ve Sahabeler ona tabii olduktan sonra hepsinden vazgeçtiler..
Çünkü haramdı..
Çünkü Sevgili yapmayın demişti..
Sigara belki haram,belki değil ama
Emanetlere zarar veriyor değil mi?

Ben bunu utanarak yazıyorum <içmiştim.>
Hamdolsun artık yok.
Zor gibi ama imkansız değil.
Son bişi babam tam 25 yıl içti
böbreğinin birisini aldılar
diğeri sürekli taş üretiyor
boğazında kitle çıktı ve kanser dediler
dişler artık fayda vermiyor
Ameliyattan kalkıp kendine ilk geldiği gün tiryaki ya içecek illa
Aldı bir tane yaktı ve bir öksürük
Kendine gelemedi
Neyse ki bu son sigarasıydı, şükürler olsun artık içmiyor

Sadece daha çok gayret edilir belki düşüncesiyle anlattım
uzattım kusura bakmayın.

herdem kardeşim keşke daha çok uzatsan
böyle faydalı konuları anlatmakta paylaşmakta fayda var .. diye düşünüyorum..

Ya şu merede bende bir alışamadım gitti

Halk içine muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi..
...........................kanu.sul.sülym.
yakında bırakacaklaragülgülgül
selam ve dua ile ..
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 14:55
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
S.a ...

Ins-Allah tüm sigara icen kardeslerim bu güzel günün yüzü suyu hürmetine BIRAKIYORUM! der ve birakir.. Dua edecegim ins-Allah...
(Babama para veriyorum illa sigara diyor herseyi yaptim ama nafile)
Sevgili kardeslerim kesinlikle Beyinde baslayip beyinde biten bir sey.. Belki dualamiz kabul olur ama olay kendimizde baslayip bizde bitiyor.. Sabir etmek var.. Pes etmemek var, kolaya kacmayip zoru secmek var.. Hayir! Yeter artik deyin ve birakin su illeti.. LÜTFEN!!!!! Daha fazla yazamiyorum...üzüntülü üzüntülüağlarağlar

Selam ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 15:03
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
F a t i h su an offline F a t i h  

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 13:03
Çok kişi kullanıyor...

Sanırım iyi bir şey...

Bende Ramazandan sonra başlamayı düşünüyordum Kararsiz
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 15:14
Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dila_89_06 su an offline dila_89_06  

44 Mesaj -

En Son On: 01.09.2009 - 01:26
sigara içmek yavaş yavaş ölüme gitmektir. bunu kendi rızamızla içtiğimiz içinde sigaradan ölmek intihar sayılır.bu kadar zararlı birşeyi keyfi için içiyor bu insanlar başka bir açıklaması olamaz .allah içenlerin hepsine bırakmayı nasip etsin.
DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE.
RABBİME EMANETSİNİZ....
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 15:24
Bu mesajı bildir   dila_89_06 üyenin diğer mesajları dila_89_06`in Profili dila_89_06 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

534 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı F a t i h

Çok kişi kullanıyor...

Sanırım iyi bir şey...

Bende Ramazandan sonra başlamayı düşünüyordum Kararsiz

fatih kardeşim bencede haklısın
bakıyorum küçüğünden büyüğüne herkezin elinde
iyi bir şeyki içiyorlar alamasalarda arkadaşından hemen istiyorlar
olmazsa birlikte başlayalım

başlarsak önceleri kendimiz alalım sonra isteriz . bir dal sigara nolacak herkez verir

ilerde soranlara deriz ya alıştık işte bir kere bırakamıyoruz deriz
veya biz bırakmak istiyoruzda o bizi bırakmıyor deriz bahanemi yok bir sürü
...kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 25.08.2006 - 15:48
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Arkadaslar...,

inanin,
yazayimmi yoksa yazmayayimmi diye bir hayli düsündüm.
Zaten bu zehiri icenlerin coguna bu yazilanlar, viz gelir tiriz gecer...! Fakat bir tesvikde ben yapayim istedim.

Bendeniz arkadaslar, bu zikkimi (Elhamdulillah) birakali bes yil oldu.
Allah (c.c.) birdaha göstermesin!!!!!!!

Bakin kardeslerim,
tecrübe konusuyor...

Bu zikkim, bu zehir kesinlikle bedensel bagimlilik yapmiyor. Tamamen Psikolojik bir olay...Fakat bütün cileyi ve cefayi bedeniniz cekiyor.

Inanin,
bunu birakmak o kadar zor degil.
Yalnizca biraz iradenize sahip olun yeter. Samimi bir müslüman icin Nefsine hakim olmak zor olmamali.

Bazi insanlara gözüne, birakmak ölümden beter gelir.
Yaww arkadaslar...,
bugüne kadar sigarayi birakdigi icin ölenine rasliyan varmi icinizde? Valla ben hic duymadim !
Fakat,
sigaradan ölenlerin sayisi belli degil!!!!!!

Arkadaslar,
icinizde hala icenler varsa birakin bu zikkimi.
Inanin cok basit, birakilamasaydi ben birakamazdim bir kere. Ictigim sigaranin haddi hesabi yok..., baca gibi tüterdik.

Alt tarafi üc,bes gün bir disinizi sikacaksiniz, ondan sonra arkasi gelir zaten.

Ayrica dini yönden sigaranin hükmünü anlatmamiza gerek yok sanirim.
Bol bol Zikirle ugrasan birisi kalbe Feyz_i Ilahi doldurdugu icin, O zehir ile tekrar o kalbi kirletemez. Onun icin Allah-ü Tealayi bol bol zikredelim, basarili oluruz ins. !

Ins. yazilanin bir faydasi olur,

Haydi gayret kardeslerim....
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 17:21
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nefret su an offline Nefret  
Themenicon    ABİ YENİ PAKET ALDIM

135 Mesaj -

En Son On: 20.09.2006 - 22:25
Cinsiyeti: ----- 
BİRAZ DAHA ÖNCE OKUSAYDIM BELKİ DAHA BİR İÇDEN OKURDUM YAZINI AMA ÇOKK GEÇ..
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 17:33
Bu mesajı bildir   Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili zum Anfang der Seite
herdem su an offline herdem  

365 Mesaj -

En Son On: 17.01.2008 - 23:27
ooooooyyyy ooooy
yapmayinnn...
Bari Bunları yazmayın

kahkaha
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 17:40
Bu mesajı bildir   herdem üyenin diğer mesajları herdem`in Profili herdem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

618 Mesaj -

Nefret kardes,

ister icten oku,
istersen distan oku...

Icsende bana zararin yok,
Biraksanda bir faydan yok.

Allah-ü Teala bize bu bedeni en mükemmel bir sekilde emanet verdi.
Emaneti korumak her insanin kendi inisiyatifine kalmis.

Faydasida sana,
zararida....!
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 17:48
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

135 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı vatandas72

Nefret kardes,

ister icten oku,
istersen distan oku...

Faydasida sana,
zararida....!

SANA NE DERT OLDU ANLAMADIM O BENİM ABİM BEN ONA BURDAN CEVAP VERİYORUM ALAKASIZSIN ŞUAN VE BENİM YORUMUM SENİ İLGİLENDİRMİYOR BEN CEVABIMI KONUYU AÇAN KİŞİYE YAZIYORUM ....
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 17:51
Bu mesajı bildir   Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili zum Anfang der Seite
F a t i h su an offline F a t i h  

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 13:03
şaşkın

Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sen İçmeye Devam Et Allah Nefret Ettirsin

534 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Nefret

BİRAZ DAHA ÖNCE OKUSAYDIM BELKİ DAHA BİR İÇDEN OKURDUM YAZINI AMA ÇOKK GEÇ..
Allah Razı Olsun

nefret kardeş
sana nefret kardeş demeye çekiniyorum..
yazılarını her ne kadar takip edip okuyorsakta (ismin ) ???
(diyeceksinki benim nefretim başka)
sonra yazılarına baktığımızda neler yaptığını ne mücadeleler verdiğini nerelerde olduğunu yazdın ve okuyoruz
ama bir sağlığın olmasa idi o mücadeleleri verebilirmiydiniz..

her mücadeleyi verip bir sigaraya yenikmi düşüyorsun..

ki islamı bu kadar savunup o yolda gitmeyi istiyorsun..
o zaman yüce Allahın sana vermiş olduğu ve hiç bir kuvvetin o nefes alma mekanizmasını yapamayacağını bildiğin halde o akciğerleri çürütmek için bu kadar mücadele vermen neyin nesi

birde paketi yeni aldım demeniz çok güzel örnek olmuş tşk ediyorum..

Yüce Allah sigarayı bırakmak isteyenlerin yardımcısı olsun...amin...

Bu mesaj 1 kez ve en son k_ali_te tarafından 28.08.2006 - 18:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:22
RE: RE:

618 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Nefret

Alıntı
Orijınalı vatandas72

Nefret kardes,

ister icten oku,
istersen distan oku...

Faydasida sana,
zararida....!

SANA NE DERT OLDU ANLAMADIM O BENİM ABİM BEN ONA BURDAN CEVAP VERİYORUM ALAKASIZSIN ŞUAN VE BENİM YORUMUM SENİ İLGİLENDİRMİYOR BEN CEVABIMI KONUYU AÇAN KİŞİYE YAZIYORUM ....

Pekii arkadasim,
öyle olsun.sevinçli
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:25
BEN BÜTÜN KARDEŞLERİMİ ÇOK SEVİYORUM...

135 Mesaj -

ALLAH BİLİYORKİ KİMSEYİ KIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK ZATEN KİMSENİN YAZDIĞINADA KIRILMAM AMA YAPIM YÜZÜNDEN BELKİDE YAŞADIKLARIMDAN ÖTÜRÜ BİRAZ SİNİRLİ BİR YAPIM VAR İNANIN ALLAH İÇİN BEN HER MÜSLÜMAN KARDEŞİM GİBİ SİZLERİDE ÇOK SEVİYORUM EĞER İSTEMEYEREK KIRMIŞSAM HAKKINIZI HELAL EDİN BAZEN MALESEF ÖLE KENDİNİ BİLMEZ BİR ŞEKİLDE PARLIYORUM AZ ÇOK BENİ TANIDIYSANIZ ANLARSINIZ HALİMDEN NEYSE SİZİ RABBİME EMANET EDİYORUM HAYIRLI AKŞAMLAR DİLİYORUM SİZE....

ŞUNUDA BELİRTMEK İSTİYORUM BENİM İSMİM MURAD NEFRETİM EHLİ KÜFRE...

Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:50
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
darlanma vatandaş .

yak bi cigarakahkaha

fatih abi ve kalite abi.
biraz sabredin
fosalım ve ben size bırakacağızsevinçli
yerimize siz devam edersiniz.

alemi nikotinden mahrum etmeyelimkahkaha

VesSelam Kararsiz

Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 19:01
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

534 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı .~Sniper~.

darlanma vatandaş .

yak bi cigarakahkaha

fatih abi ve kalite abi.
biraz sabredin
fosalım ve ben size bırakacağızsevinçli
yerimize siz devam edersiniz.

alemi nikotinden mahrum etmeyelimkahkaha

VesSelam Kararsiz

sniper bu meredi fosaloğlu kardeş bırakırda sen bırakamazsın..
bırakırım diyorsan işte meydan ...
Tartisma
Ekleme Tarihi: 30.08.2006 - 14:16
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
abi ben daha önce bırakırsam ne vercensevinçli

işte meydan..

Ekleme Tarihi: 30.08.2006 - 17:01
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

618 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı .~Sniper~.

abi ben daha önce bırakırsam ne vercensevinçli

işte meydan..

Sniper,

kalite abiyi bilmem ama,
benden sana
helalinden bi dondurma (vanilya,cikolata...) ins.!göz kırpma

hih..., birakcanmi?sevinçli
Ekleme Tarihi: 30.08.2006 - 17:28
merve_demirtas su an offline merve_demirtas  
selamlar

12 Mesaj -

En Son On: 18.10.2006 - 14:39
bizim ailede sigara içen çok nadiren bulunur mesela dedm içmaz babama içmez annaem içmez amcam içmez halamlar eniştemlerde içmez yani anlıcanız kimse içmio nerdeyse ve o kadar iyi birşeki bu umarım içenlerde bir an önce bırakırlar sağlıkları açısından.. ya anlamadığım bir şey var sigaranın üstünde öldürür diyo ve insanlar hala göz göre göre içiyolar nasıl bir şeydir bu anlamış değilim sevgilerle merve
Ekleme Tarihi: 30.08.2006 - 17:57
Bu mesajı bildir   merve_demirtas üyenin diğer mesajları merve_demirtas`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 543 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkoku&thorn;l.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62819 saniyede açıldı