D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148171
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » EN ÇOK DÜSMANİ OLAN HZ ALLAH'DİR!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
EN ÇOK DÜSMANİ OLAN HZ ALLAH'DİR!!!

785 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 14.04.2006
En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 
Selamün Aleykum...

En çok düşmanı olan Allahü teâlâdır! Bir gün Musa aleyhisselam, insanların konuşmalarından bıkmış, (Ya Rabbi, n'olur bu insanlar benim hakkımda konuşmasın) diye dua etmiş. Allahü teâlâ buyurmuş ki: (Yâ Musa, senin istediğin o şeyi ben, kendim için bile yapmadım. Görmüyor musun, duymuyor musun, Benim hakkımda neler konuşuyorlar.)

Peygamber efendimiz Allah'ın habibi idi, âlemlere rahmet idi. İnsanları Cennete davet için, Cehennemden sakındırmak için en acı sıkıntıları çekti. Ona akla hayale gelmeyecek iftiraları yaptılar, haşa, sihirbaz dediler, haşa, mecnun dediler, haşa, şair dediler, haşa, hanımı Aişe validemize iftira ettiler, çok eziyet ettiler, yollarına dikenler döşediler. Allah'ın Habibi ile savaştılar. Halbuki O rahmet-i ilahi idi, insanlar yanmasın diye adeta çırpınıyordu. (Bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı) buyuruyordu.

Hadis-i şerifte buyuruluyor ki:

(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehennemde bırakır.) [Ebu Davud]

Kur'an-ı kerimde de buyuruluyor ki:

(Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah'ın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.) [Nahl 105]

İkinci binin müceddidi, hadis-i şerifle müjdelenen imam-ı Rabbani hazretlerine yaptıkları eziyet diğer iftiraların yanı sıra ne dediler biliyor musunuz, Serhend cahili dediler, bu isimle de yazılar yazıp dağıttılar.

Resulullahın vârislerinin istisnasız hepsi de aynı eziyet ve sıkıntılarla karşılaşmışlar, çeşitli iftiralara maruz kalmışlardır. Hatta ibni Abidin hazretleri, hocası Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerine yapılan iftiralara dayanamayıp, iftiracılara ve onlara inananlara bir reddiye risâlesi yazdı. Bu risâleye de Sell-ül-Hüsâmü'l-Hindi li-Nusreti Mevlânâ Şeyh Halid Nakşibendi ismini verdi.

İmam-ı Gazali hazretleri de iftiralara maruz kalan büyüklerdendir. Felsefeciler ve bid'at ehli olanlar hâlâ bu büyük imama iftiralarına devam etmektedirler.

Kim Muhammed aleyhisselama çok benzerse o derece, bu sıkıntılar, bu iftiralar başına gelir. Bunlar, bu yolun şanındandır. Eden kendine eder. Allahü teâlâ kimi azaba atmak isterse büyüklerin üstüne salar, yani o insanlar büyüklere dil uzatır. Yaradılışında said olanlar kesinlikle büyüklere dil uzatmazlar. Başka günahları olabilir ama büyüklere dil uzatmazlar.

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Şeyh-ul-islam Abdüllah-i Ensâri Hirevi, "Yâ Rabbi! Dostlarını öyle yaptın ki, onları tanıyan sana kavuşuyor ve sana kavuşmayan, onları tanımıyor" buyuruyor. Bu büyüklere düşmanlık etmek, sonsuz ölüme sürükleyen bir zehirdir. Onları incitmek, sonsuz felaketlere sebep olur. Allahü teâlâ bu belaya düşmekten korusun! Şeyh-ul-islam yine buyurdu ki, "Ya Rabbi, Her kimi felakete düşürmek istersen, onu bizim üzerimize atarsın." (m.106)

Peygamberlerden başka herkes günah işler. Allahü teâlâ sevdiği kullarının günahlarının cezasını âhirete bırakmaz. Çünkü günah suçtur. Karşılığı cezadır. Dünyada üç sıkıntı verir:

1- Hastalık verir. Sabrederse affeder. Sebeplere yapışmak ve geleni Allah'tan bilmek lazımdır. Ve ne maksatla geldiğini bilerek şükretmeli.

2- Günahların affı için ikinci yol maddi sıkıntıdır. Borçlu olmaktır. Borçlarını ödemek için çekilen sıkıntılardır. Bu da günahların affına sebeptir.

3- İnsanların yalan ve dedikodu ve iftiralarıyla haksız olarak iftiraya uğramaktır.

Hz Allah'in Sevgililerine Düşman Olanlar Allahü Zülcelale Düşmandir..

Measselam

Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:37
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReFReF58 su an offline ReFReF58  
"Allah'ı hakkıyla takdir edemediler"

33 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 03.06.2006
En Son On: 22.06.2006 - 22:27
Cinsiyeti: ----- 

Ya Rab! Sana kul olmak büyük lütuf!
Kimileri kula kul olur, kimileri kulları kendisine kul eder.

Kulları kendisine kul edenler genelde daha başka kullara kul olmaktan kurtulamazlar. Kimisi daha beter olur, eşyaya kul olur. Bir Allah'a kulluk etmez, gider kendi icat ettiği bin sahte tanrıya kulluk eder. Kendi elleriyle değerini beş paralık eder.
Allah'ın emanet ettiği ruhunu gider sahte tanrılara satar ya da kiralar. Tutar ruhun satış bedeliyle Allah'a tafra satar, çevreye hava atar, bu ihaneti küstahlığına referans olarak gösterir. Ruhunu satan kendini satmıştır. Kendini satan karşılığında ne alır? Ne alırsa kâr eder?
Ya Rab! Seni bilmek ne büyük kerem!
Seni bilmeyenler neyi bilir? Senin kadr ü kıymetini bilmeyenler neyin kadr ü kıymetini bilir? Seni bilmeyenler kendini nasıl bilir? Kendini bilmeyenin kendini kaybetmekten başka yolu yoktur. Kendini kaybeden neyi bulur? Diyelim ki buldu, bulduğu kimin olur?
Kendinin olmaz, çünkü "kendi" yok artık, kendi kayıp. Kendini kaybedenin kazandığı hiçbir şey olamaz. Kazanmaktan söz etmek için önce bir "kazananın" olması şart.
Seni bilmeyen haddini bilmez. Haddini bilmeyen Allah karşısındaki yetersizliğini, küçüklüğünü, acziyetini bilmez. Sadece haddini değil, kıymetini de bilmez. Eşya karşısındaki kıymetini, dünya karşısındaki değerini, makam, mal, servet karşısındaki şerefini bilir.
Ya Rab! Seni anlamak ne büyük saadet!
Seni anlamak hayatın anlam ve amacını anlamaktır. Seni anlamak ölümün hayatın öbür yüzü olduğunu anlamaktır. Seni anlamak cennet ve cehennemin "ilahi adaletin" tecellisi olduğunu anlamaktır. Seni anlamak, var oluşun Rahmetin eseri olduğunu anlamaktır. Seni anlamak, kulluğun en büyük şeref ve itibar olduğunu anlamaktır. Seni anlayanın tek iftiharı vardır: Sana kul olmak. Seni anlayanın tek izzet kaynağı vardır: Senin kendisine Rab olman. Seni anlayanın bitmez tükenmez bir imkânı vardır: İman. Seni anlayanın nükleer bir güç merkezi vardır: Kalp. Seni anlayanın bitimsiz bir serveti vardır: Kanaat.
Saadet bir ırmak olsaydı, hiç şüphe yok ki o ırmak senden çağlardı. Mutluluk bir yağmur olsaydı, kuşkusuz o senden yağardı. Seni anlamayanlar yeri de anlamazlar, göğü de. Havayı da anlamazlar, suyu da. Güneşi de anlamazlar ayı da. Yazı da anlamazlar, kışı da. Gözyaşını da anlamazlar, tebessümü de.
Ya Rab! Sana sığınmak ne büyük emniyet!
Senden kaçmak mı? Kime? Nereye? Nasıl? Bu mümkün mü? Senden kaçanlar sonunda yakalanıp huzuruna getirilmeyecek mi? Seni asla atlamayacaklarını unuttular mı? Şu alemde Senin olmadığın bir yer mi var?
Senden kaçmak imkânsız. O halde akıl kârı olan Sana kaçmaktır. Sana; yani kuluna bir annenin öz yavrusuna olan şefkatinden sonsuzca daha şefkatli olan Rabb'e. Rahmeti kendisine ilke edinene. Merhameti gazabını geçene. Affı her şeyi kuşatana.
Senden kaçanlar da sonunda Sana gelirler, Sana kaçanlar da. Ne var ki, Senden kaçanlar "kaçak bir şaki" olarak gelirler, Sana kaçanlar "seven bir kul" olarak. Seni sevmek, sevgiye hakkını vermektir. Seni sevmek, kalbin ibadetidir. Seni sevmek, en soylu şükürdür.
Senden kaçan kaçaklar, kaçıp kurtulacaklarını sanmakla hayatlarının yanlışını yaparlar. Aslında onlar kendilerinden kaçtıklarının farkında bile değiller; kendilerinden, hayattan, hakikatten, ölmekten ve olmaktan...
Onlar bunun mümkün olacağını düşünmekle daha baştan kaybettiler. Seni sonsuz bir imkân olarak değerlendiremedikleri için kaybettiler. Sen varsın, fakat onlar Sen yokmuş gibi davrandıkları için kaybettiler. En büyük problemleri mi? Onu ey Allah'ım, sen söyledin kitabında:
"Allah'a hakkıyla takdir edemediler." (En'am, 91)Kaynak: Vakit Gazetesi-A.Çevikel
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:43
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  

475 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 24.06.2006
En Son On: 02.04.2007 - 22:17
Cinsiyeti: ----- 
Kemal abicigim paylasimin icin ALLAH senden razi olsun
O kendilerini ALLAHIN düsmani zanneden kafirler bilsinlerki Yüce ALLAHa hic kimse düsmanlik yapamaz
ALLAH(c.c)seytan sizin düsmaninizdir demistir.Benim düsmanim dememistir
O kafirler kendilerinin düsmani yazik onlara yazik...
Ekleme Tarihi: 30.06.2006 - 12:29
Bu mesajı bildir   ~MiNA~ üyenin diğer mesajları ~MiNA~`in Profili ~MiNA~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

Kayıt Tarihi: 07.02.2005
En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Onlarin düsmanida bizimde SEYTANdir..

Ama onlar, onlari Yaratana düsmanlik yaparlar
ve Seytani Dost ederler.. Zavalilar..
Kendilerini hep kandirirlar..

ALLAH bizleri bu tür Insanlardan korusun,
iftiracilardan yalancilardan korusun..

Degerli ~KeMaL~ Abim, yine mükemmel bir konu..
ALLAH razi olsun..

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 30.06.2006 - 13:58
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 188 Misafir mevcut. En son üyemiz: Sevda06


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
erol27 (43), Yusuf (52), NuR DaMLaSI (33), ercan37 (32), hazardenizi (49), nesli35 (45), beyza57 (60), Levent UTKUBAS (53), ceyyid (42), latif27 (42), elifim12 (36), eifalla (38), sefaceylan (37), ligarba_6105 (49), sevdasi_rasul_ (35), IMAMI AZAM (34), türk_intikam_tu.. (37), mehmetyuvali (34), kuantum (36), aysegulsirma (34), sesiz_can (37), Gülistan (34), Duran52 (50), 487 (30), gurlers55 (33), sys54 (37), alper18 (50), hsnync (45), karakay (35), birkardes (34), _ahmedim (41), ertekin66 (38), mustafa967 (41), sanalprens06 (37), Hisar (38), Atmaca (32), met (40), bahar (34), himmettopkara (32)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.89359 saniyede açıldı