colchicine stromectol budesonide dexamethasone kaletra 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Türbede kan damlası!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Türbede kan damlası!

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 16:54
Cinsiyeti: Bayan 
Merhaba arkadaşlar,ben de size başımdan geçen çok ilginç bi olayı anlatıcam,her türlü yorumlarınıza açık olduğumu bilin bekliyorum.

Geçen yıl bir arkadaşım beni aradı ve dua etmek için bir türbeye gideceklerini söyledi ve benim de gelmemi istedi,ben de olur dedim yola çıktık.Türbe Kütahya'da Somuncu Baba'nın türbesiydi.Girdik içeri orda bulunan dua kitaplarından birini alıp Yasin okumaya başladım(Türkçesini okuyordum Kur'an bilmediğim için),okudum okudum ve okuyorken yukardan okuduğum dua kitabının üstüne,yanlış hatırlamıyorsam 'ahed' kelimesinin üzerine bir damla kan damladı.Şok oldum ürperdim bi an,kendi kendime ALLAH'ım noluyo diye sordum,yukarı baktım,tavan bembeyaz,herhengi bir yaralı sinek,kuş falan yok hani ondan damladı desem ama yok.Korktum acaba bi işaret mi diye,arkadaşıma söyledim o da tırstı,ailesine söyledim onlar da şaşırdı.Sonra ablama anlattım bunu belki şeytanın bi aldatmacasıdır dedi ama koskoca mübarek zatın türbesinde şeytanın işi ne?Hep ölümüm yaklaştı heralda diye düşündüm ama doğru dürüst bi anlam çıkaramadım,sizlere bırakıyorum yorumu.ALLAH'a emanet olun.düsün
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 09:37
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
suzunkopru su an offline suzunkopru  

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 11:39
Cinsiyeti: Erkek 
Konu hakkında acizane yorumum şudur:
Bahsettiğiniz Ehad ise Ehadiyet;
Vahdaniyet = Ömner Nasuhi Bilmen - Büyük İslam İlmihali:
Birlik, yalnız başına olmak, benzeri olmamak; çoğalmaktan, parçalara ayrılmaktan ve eksilmekten beri bulunmak gibi manaları ifade eden bir sıfattır. Bu sıfatları taşıyana "Vahid" denir ki, gerçekte var olan, parçalara bölünmekten ve cüzlerin bir araya gelerek toplanmasından beri bulunan zat demektir. Bu sıfat da Yüce Allah'a mahsustur. Onun için denir ki, Yüce Allah zatında, ulûhiyetinde, mabudiyetinde ve diğer bütün sıfatlannda birdir. Ortaktan, eşi ve benzeri bulunmaktan beridir. Kendisinde artmak, eksilmek, cüzlere ayrılmak, başka şeylerle birleşmek gibi haller asla bulunmaz.
Yüce Allah ulûhiyetinde, zatında ve mabudiyyetinde bir olduğu gibi, yaratıcı olmasında da birdir. Yaratılmaya ve yok edilmeye mahkum olan ve böylece mümkün adını alan her şeyi yaratan ve yok eden ancak Allah'dır. O'ndan başka yaratıcı yoktur. İşte mümkünatı yaratıp yaşatmaya ve yok etmeye gücü yetmeyen bir zat ise Allah olamaz. Bunun için ikinci bir İlah'ın varlığına asla imkan yoktur. Çünkü iki İlah düşünüldüğü takdirde, bunlardan biri kendi başına mümkünatı yaratmaya kadir ise, diğeri fazladan olmuş olmaz mı? Fazladan olan yahut aciz bulunan bir zat ise nasıl Allah olabilir? Bu bakımdan akıl sahibi hiç kimse, Allahü Teala'nın zat ve sıfatlarında eşit ve benzeri bulunmadığından, bir olduğundan şüphe etmez. Birden çok yaratıcıların ve mabudların varlığına inanan milletler ise, akla ve hikmete aykırı bir inancın esiri olmuştur. Böylece gerçeği anlama bakımından büyük bir cehalet içinde kalmışlardır. / Bitiş

Damlayan bu kan gerçek mi idi, okuduğunuz yerde maddi bir izi kaldı mı? Yoksa his ve vehim mertebesinde mi (zuhurat) gerçekleşti?

Sanıyorum her iki halde de Kelam ilmi ile ilgili bilgilerinizi tazelemeniz gerekiyor, özellikle Allah'ın Ehadiyet sıfatı hakkında bilgilerinizi genişletiniz. Akaid (İnanç) ilmi diğer tüm ilimlerden önce gelir.

Olayda korkulacak veya garipsenecek bir yön de yok. Bunun Allah'ın bir lütfu olduğunu bilip, kibre kapılmadan (feminellah: Size bir iyilik isabet etmişse bilin ki, bu Allahın bir lütfudur), ibadetlerinize sımsıkı sarılırsanız hayırlı bir yolu tercih etmiş olursunuz.
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 10:11
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

Evet kan gerçekti,elimle emin olmak için baktım,sayfaya bulaştı,tamamen gerçekti hayali ya da hissi değildi,ALLAH razı olsun yorumunuz için.sevinçli
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 10:26
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  
Songül Kardesim!..

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 03:34
Selamunaleyküm!

Ehad = Ehad-ül ahad (Sifat-i kamileyi gösterir)

Vahdaniyet = Teklik yada birlik. Öyle bir birliktelik ki, ciftin mukabili olmayan bir birliktelik (Vahdet).

Buna Suzunköprü Kardesim sarih bir aciklama getirmis. Allah (cc) ondan razi olsun.

Evet." Kan gercekti" diyorsun, inaniyorum. Babasiz insan yaratan Kudret'e zorluk yoktur.

Kan ise damladigi noktaya istinaden (Ahed) " Sehadeti " gösterir.

Bundan güzel bir müjde olamaz.
Benim acizane yorumum bu...

SIRRI HAKIKATE MAHREM OLUNCA,
BIR KATRE SEKLINDE UMMANLAR GÖRDÜM.

MERDAN-I HÜDA'YA HEMDEM OLUNCA,
DERVIS SURETINDE SULTANLAR GÖRDÜM.

BUGÜN, SENIN BAKMAM CICEKLERINE,
MEYLETMEM, HEZAR NA'MELERINE.

BEN OL CICEKLERDE SEBNEM YERINE,
SEMADAN DAMLAMIS AL KANLAR GÖRDÜM.

KOLAYCA INANMAM ISTERIM BÜRHAN,
ZAHIRE ALDANMAZ ERBAB-I IRFAN.

Bu nazim, basindan gecen olaya yorum getiriyor.
Iyi tefekkür edip ma'nasinin inceligine dikkat et.

Mübarek olsun!

.
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 16:40
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev kardeş!

1125 Mesaj -

ALLAH razı olsun ,ilgilenip yorum yazdığınız için teşekkürler,inşallah hayırlısı olur,ALLAH'a emanet olun.Güle Güle
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 16:52
Lütfen yorum yapın...

1125 Mesaj -

Bu yaşadığım olayla ilgili hepinizin yorumlarını bekliyorum,

Şu an bu yaşadığım olayı anlamaya daha çok ihtiyacım olduğunu düşünüyorum,

Yorum yapar mısınız lütfen?

Teşekkürler...
Ekleme Tarihi: 17.11.2006 - 08:52
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 13:19
ehlıne muracaat edın kardeşim
Ekleme Tarihi: 17.11.2006 - 10:16
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 10:08
Songülüm canım ne güzel bir işaret

şüphesiz ki Rabbimden gelen herşeyde

hikmetler ibretler dersler vardır...

Herşeyi hayra çevirmek hayırlısını dileyip

dua etmek gerek O'ndan gelen herşey hayırlarla doludur...

Rabbim herşeyin hayırlısını göstersin cümlemizi inşAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 17.11.2006 - 10:48
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33
Cinsiyeti: ----- 
Songül hala yaşadığına göre endişe edilecek bir şey yok muş...
Bir işaret olduğu besbelli ki,
bunca zaman geçti acaba neyin işareti diye merak konusu...
Yine de HAYIR olsun inşallah...
Ekleme Tarihi: 19.11.2016 - 12:58
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 595 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
veysel1998 (26), kercanoglu (73), sivaslým (50), serdar03 (55), sevgi gülü (50), bahçe gülü (50), oslem (43), mehmet021 (36), _313_ (44), cahal (43), mpaktimur (55), aylacansu (42), sapanca (49), turab (49), shayperson (39), hacý (47), düþünmek (43), asbihal (45), karal60 (63), nefi (39), Sandy (45), talealbedru (39), mondragon (31), KAYSERI-INCESU (60), fatmabetül (50), umitvar (42), Yozgatli Nuri (61), ess (43), ibrahimergin (37), nursina (63), metinakkaya (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55077 saniyede açıldı