generique luvox ivermectine ivermectine colchicine ivermektin aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » OYUNU BIRAK NAMAZA GİT...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
OYUNU BIRAK NAMAZA GİT...

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
SELAMUN ALEYKUM

Arap ülkelerinde sonunda namazın da reklamı hazırlandı. 50 saniyelik reklamda bilgisayar oyunu oynayan gençler ezan okununca oyunu bırakıp namaza gidiyor.
Herhangi bir ürüne ya da kampanyaya olan ilgili arttımak amacıyla hazırlanan reklamlar bu kez namaza çağırıyor. Arap ülkelerinden birinde hazırlanan reklamda, gençlerin ne yapıyorlarsa yapsınlar onu kesip namaz kılmaya gitmeleri gerektiği vurgulanıyor.
Bazı İslamcı Türk internet sitelerinde de yer alan reklamda biri bilgisayar oyunu oynayan diğeri patlamış mısır yiyerek arkadaşını izleyen iki genç görünüyor. Mısır yiyen genç, dövüş oyununu kontrol eden arkadaşına nasıl vurması gerektiğini anlatırken birden ezan okunmaya başlıyor.

"OYUNU BIRAK NAMAZA GİT"
Ezanın okunmasıyla zaman duruyor ve bilgisayar oyununun kumandası ve patlamış mısırlar havada asılı kalıyor.
Birbirlerine bakarak gülümseyen gençler daha sonra koltuktan kalkarak camiye gidiyor.
Camide namazlarını kılan gençler, daha sonra evlerine dönerek bilgisayar oyununa ve patlamış mısıra kaldıkları yerden devam ediyor.
İslamcı internet sitelerinin tartışma bölümlerinde ise reklamla ilgili farklı görüşler dikkat çekiyor. Bazı kişiler reklamı olumlu olarak değerlendirirken bazı kullanıcılar reklamı saçma bulduklarını belirtiyor.

NERDE BİZDE BÖYLE UYGULAMA İNŞAALLAH BİZİMKİLERİNDE AKLINA GELİR.
ALLAHA EMANET OLUNUZ
Ekleme Tarihi: 04.06.2006 - 16:18
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
SU DAMLASI BACIM'A

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Cinsiyeti: Erkek 
ALEYKÜMSELAM BACIM...

NERDE BİZDE BÖYLE REKLAMLAR İNŞAALLAH BİZİMKİLERİNDE AKLINA GELİR.
NE GÜZEL BİR DAVRANIŞ...
KİMİN AKLINA GELDİYSE ALLAH RAZI OLSUN.
UNUTMAYALIM CİHAZLAR FREKANSINI BULMAZSANIZ YAYIN YAPMAZ.İNSANLARINDA AYRI AYRI FREKANSI VARDIR.ÖZELLİKLE GENÇLER İSLAMA BU TİP UYGULAMALARLA DAHA ÇOK ISINDIRILABİLİR..
SU DAMLASI BACIM TEBRİK EDERİM.BÖYLE GÜZEL EKLEMELERİNİ BEKLİYORUM.
BİR DE BACIM DİKKAT EDİYORUM ÇOK SAMİMİSİN VE AKLINA GELENİ VE ANLAYAMADIKLARINI HEMEN FORUMA SORU OLARAK EKLİYORSUN BUDA YANLIŞ ANLAŞILABİLİYOR.
FORUM KURALLARI GEREGİNCE VE YÖNETİCİLERİMİZE OLAN SAYGIMIZDAN GÖRDÜĞÜMÜZ VE ANLAYAMADIGIMIZ HALLERİ YA ÖZELDEN YADA MSN'DEN GEREKLİ YERLERE İLETİRSEN SEVİNİRİM.
TEKRAR YANLIŞ ANLAMA VE KIRILMALARLA KARŞILAŞMAMAK İÇİN VE SENİ KAYBETMEMEK İÇİN AFFINA SIGINARAK BU HATIRLATMAYI YAPIYORUM.
HAKKINI HELAL ET BACIM....gül
Ekleme Tarihi: 05.06.2006 - 07:17
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  
Oyunu Birak Namaza Git...

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Cinsiyeti: Erkek 
.
Cok güzel bir uygulama.

Sizce, bizde de böyle bir uygulama olsa, zannediyor musunuz ki gencler tv basindan kalkip namaza dururlar, veya oyunu birakip abdest almaya kosarlar?..

Yillardir Almanya'da yasiyorum... Ne Ezan sesi duyariz, ne de namazi hatirlatan bir minare görürüz... Fakat benim tanidigim bir cok genc (bunlarin bir kismida Alman gencleri), burada Elhamdülillah bes vakit namaz kilmaktalar...(Reklamsiz)

Namaz kilmayanin kulagina "megaphon"la ezan okunsa, yine faide etmezken, beri tarafda sabah namazina saati kurmadan kalkan nice delikanlilar da biliyorum.

Tabii ki, güzel bir uygulama. Keski bizde de olsa...

Lakin, yarasalarin bol oldugu yerlerde yarasalari ürkütmek, "laik"lige aykiri olacagindan, izin verilmez...

Selamunaleyküm.

.
Ekleme Tarihi: 08.06.2006 - 04:42
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kardelen_53 su an offline kardelen_53  

17 Mesaj -

En Son On: 27.03.2007 - 21:55
Cinsiyeti: Bayan 
s.a
böyle bi uygulamanın yapılması gerçekten çok güzel olur amabiz türbanımızı daha rahat kullanamıyoken böyle reklamların çıkmasından sonra olacakları düşünmek istemiyorum arkadaşlar...
Ekleme Tarihi: 21.07.2006 - 17:57
Bu mesajı bildir   kardelen_53 üyenin diğer mesajları kardelen_53`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 399 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
geeflowx (39), ayseDK91 (33), umit09 (53), zehra25 (44), akutisarizar (47), merca (45), Melek_87 (37), Ehl-i Sunnet (42), lider42 (48), Mukim (55), Gizem_Perdesi (37), gök_börü (46), vuslat94 (37), srf (42), m_emin (51), mustafa508 (37), EBRAR-NESIBE (44), ahmerium (50), c gul (40), asumansule (38), adalý (51), recep_ (38), YanaYana (36), Selime (38), AllahuAkbar (40), esses (31), faruksabri (35), sevde8838 (36), süleyman555 (41), Seheryildizi (33), pech45 (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52873 saniyede açıldı