generique stromectol chloroquine generique stromectol generique luvox generique plaquenil oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » EŞİMLE BOŞANMA SEVİYESİNE GELDİK.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 29 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    EŞİMLE BOŞANMA SEVİYESİNE GELDİK.

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
DUALARINIZA VE ÖNERİLERİNİZE İHTİYACIM VAR.

Beş yıldır evliyiz. Mutlu bir hayatımız vardı. Ama belki biraz benim saplantılarım, belki de eşimiz anlayışsız tavırları nedeniyle evliliğimiz kötüye gitmeye başladı.

Olay şöyle. Biz benim görevim nedeniyle memleketimize 300 km uzaklıkta başka bir şehirde ikamet ediyoruz. Evliliğimizden itibaren de bu şehirde yaşıyoruz.

1- Eşimin erkek kardeşi ile düğünden önce biraz sürtüştük. Sebebi asılsız türlü türlü adetler ortaya atarak kendine çıkarlar sağlamak istemesi ve evin tek erkek çocuğu olması sebebiyle olmadık masraflar ettirmeye çalışması ve benim üzerimde hakimiyet kurmaya çalışması. Mesela; "adettendir, bana beylik tabancası alacaksın" ve "en kaliteli ve pahalı olan takım elbise alacaksın".

Velhasılı kelam köprüyü geçene kadar idare ettim. Ama düğün olduktan sonra artık böyle kendini birşeyler sanmasını kabullenmedim ve tartıştık. Hanıma bir daha onunla hiç görüşmek istemediğimi ve bizim evimize kesinlikle gelmesini istemediğimi söyledim. Ama çocukta mahkeme duvarı gibi surat var. Başka şehirlerde olmamıza rağmen yine de geldi bizim eve. Hem de aynı pişkinlikle "enişte bana bu şehrin hertarafını gezdir" dedi. Tabi benim sinirler altüst. E mecburen hanıma patladım.

2- Kaynanamla yıldızlarımız bir türlü barışmadı. Zaten Türk erkeğinin huyudur kaynanasını sevmemek. Ama benim ki gerçekten biraz farklı. Ağzından mantıklı bir tek kelime çıkmıyor. İnanın bana çıkmıyor. İki hafta önce baldızımla beraber geldiler. Bir hafta kaldılar. Ama öyle yük oldular ki, "düşman başına".

Ya siz hiç pazarlık yapan misafir gördünüz mü? Yok şurayı burayı gezdirirsen bize şu kadar dururuz. Yok biz şu yemeği yemeyiz bize şunları al. Bir anda evin hakimi oldular. Ben biraz sinirli yapılıyım. Ama misafire patlamamak için kendimi başka odaya atıyorum hep işten gelince. Mümkün olduğunca kalplerini kırmamaya çalışıyorum. Ama isteklerine yetişemediğim için (yani pazarlık şartlarına uyamadığımdan) hep kötü damat oluyorum. Ve sonuç: Yine hanıma patlıyorum. O da kalpleri kırılmasın diye anasına ve bacına birşey söylemiyor, bana çatıyor veya içine atıyor.

3- Kayınpeder. Sorunun biri de o. Bir insan bu kadar pis olabilir mi? Tuvaletten çıkınca ellerini yıkamaz. Yemekten önce ellerini yıkamaz. Hele bir keresinde tuvalete gireceğim sırada istifra ettim. Sebebi.....

Artık sabrım bu kadarını kaldırmıyor. Hanıma "söyle, az görüşelim sizinkilerle" dedim. O da "zaten yılda 2-3 kez görüşüyoruz, onu da çok görme" dedi. En son bu hafta diğer baldız geldi, 6 gündür burada. Ne zaman gidecek bilmiyorum. Evin huzuru iyice kaçtı, ne yapacağımı bilmiyorum.

Yardımlarınıza ihtiyacım var. Allah razı olsun.

Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 11:46
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Cinsiyeti: Erkek 
Degerli kardesim,

Durumunuza üzüldügümü belirtmek istiyorum.

Sabirli olunuz.

Evlilikler kolay kurulmuyor kardesim.

Eger ki esinizi seviyor ve onunla bu dünya ve ahiret hayatini sürdürmek istiyorsaniz, tahammül gösteriniz.

Bu sebeplerin evliliginizi yikilma noktasina getirmesine müsaade etmeyiniz.

Büyüklerinize karsi da sabirli olup, sükunet gösteriniz.

Süphesiz ki Rabbim sabrinizin ecrini verecektir ins.

Selametle kaliniz.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 12:28
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:47
Cinsiyeti: Bayan 
Guzel kardesim Rabimden SABIR iste SABIR !!!

'' dua mu'minin silahidir ''
'' cennetin anahtari namazdir ''
sakin namazlarindan sonra DUA etmeyi unutma guzel kardesim !!

cok uzuldum agla
insAllah duzelir

Sana DUA edecem abi gül
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 12:33
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast MuR@T MuTLu  

Misafir

s.a

köprüyü gecene kadar idare ediyordunda simdi ne oldu köprüyü gectinmi?

eger esini seviyorsan ve onları uzak tutamıyorsan sabır edip senden kötü durumda olanları düşünüp haline sükür ediceksin...
biz insanoğlunun istekleri bitmez nede olsa
hep daha iyi ve sorunsuz bir hayat isteriz
vardır bundada bir hayr..

heralde bu foruma söyle bir baslıkla gelmek istemezdiniz;
cok sevdim ailesi vermedi!!
kavusamadık!!

acizane filrim...

selam saygı ve dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son MuR@T MuTLu tarafından 28.05.2006 - 12:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 12:43
Gast AKIN  

Misafir

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. Elbette sabır güzel bir ilaçtır.

Ben eşimi çok seviyorum. Onun üzülmesini kesinlikle istemiyorum. O da ailesinin üzülmesini istemiyor. Ama herşeyin bir ölçüsü vardır. Peygamberimiz misafirliğin ölçüsünü koymuş. En fazla 3 gün olduğunu söylemiş. O üç güne de şart koymuş. Evsahibinin samimi ısrarı.

Elbette geldiklerinde birkaç gün kalacaklar. 300 km.'lik uzaklıktan geliyorlar ama bir de evsahibini düşünsünler. Biraz sözlerine dikkat ve biraz da karşısındakine saygı. Ben fazla birşey istediğimi zannetmiyorum.

Dertlerimle sizin de başınızı ağrıttım, kusura bakmayın. Ama iyi ki varsın ravda.net demekten de kendimi alamıyorum. Çünkü bana sabır tavsiye eden kardeşlerimle dertlerimi paylaşma imkanı veriyor. Hani derler; "Dertler paylaşıldıkça azalır." Kur'an-ı Kerimde de Allahü Teala sevdiği kullarından bahsederken, "onlar birbirlerine sabrı tavsiye ederler" diyor ya, gerçekten iyi ki varsınız. Allah razı olsun.

Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 14:17
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  
RE:

1505 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı AKIN

Dertlerimle sizin de başınızı ağrıttım, kusura bakmayın. Ama iyi ki varsın ravda.net demekten de kendimi alamıyorum. Çünkü bana sabır tavsiye eden kardeşlerimle dertlerimi paylaşma imkanı veriyor. Hani derler; "Dertler paylaşıldıkça azalır." Kur'an-ı Kerimde de Allahü Teala sevdiği kullarından bahsederken, "onlar birbirlerine sabrı tavsiye ederler" diyor ya, gerçekten iyi ki varsınız. Allah razı olsun.[/navy]

Estafurulallah abi
neden oyle dusunuyorsunki ?
Bizler burda bir aileyiz aci gunlerimize mutlu gunumuzde hep beraberiz
SAKIN OYLE DUSUNMEYIN LUTFEN !!
... gül ...
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 14:40
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Edeb ya hu...

Sevgili kardeşim..

Belli ki iyice canınız acımış, yapılan şeyler, söylenen sözler, davranışlar sizi bunaltmış.. Allah sabır versin..
Kolay değil evlilik, kolay değil kendinden çok farklı bir ''hayat felsefesini'' taşıyanları taşımak. Heleki hiç kolay değil, sevdiğin eşinin ailesinden bunu görmek bunu yaşamak.
İsterse hiç gelmemiş olsunlar, misafir misafirdir.. Misafirliğinde edebi hizası olur. Evet Misafirin hakkı 3 gündür ve ev sahibinin ısrarı üzerinedir.. ama Onlar ne kadar eşinizin akrabaları da olsalar, sizinde bir özel yaşantınızın olduğunu bilmeliler, o kadar mantık gütmeliler.

Diğer hususlara gelince.. ''Bir kimsenin aybını örtenin Allah Ahirettede aybını örter''...

Eşinizin bunlarla pek ilgisi yok zannedersem. Ailesinin yanlış tavırlarını eşinize, aşkınıza, sevginize ve yuvanıza mal etmeyiniz. Boşanmak EN ağır zamanda bile en son düşünülmesi gereken olay olmalı. Boşanma durumuna gelecek bir konu göremiyorum acizane..
Sabretmek güzel silahtır. Bakmışınızki onlar yanlışlarını anlarlar..

300 km öteden gelmişler ama ayakları çirkefliği getirmiş ise; siz

ev sahibi olarak, evinizde böyle bir tarz yaşantıyı, konuşmaları, mantıksızlığı her ne kadar eşinizin akrabası da olsa kabul etmeyeceğinizi ve evliliğinizin böylesine kötü örnek timsalleriyle bozulduğunu BELİRTMELİSİNİZ. Her ne kadar ailesi de olsa, sizde bir ailesiniz artık, buna saygı göstermeliler. Ve mutlaka bunu söylerken ciddiyetinizi mutlaka korumalısınızki anlasınlar sizi ve saygı çerçevesinde konuşmalısınız. Aksi takdirde kalpleri kırık veya hatta küs çıkabilirler evlerinizden..

Baldız olayına gelince.. Evet, insan ablasını, kardeşini özler.. Ama özlemek usanmaktan iyidir..

USANDIRMASIN sizleri..

Bu yüzden misafirliğin ilk şartı EDEPTİR..
EVSAHİPLİĞİNİN de ilk şartı EDEPTİR...

Umuyorumki durumlarınız düzelir ve Rabbim sizlere bol sabır ihsan erler..

Dualarımdasınız kardeşim..

Bu mesaj 2 kez ve en son DiLSuZ tarafından 28.05.2006 - 14:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 14:41
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  
Themenicon    ESIMLE BOSANMA SEVIYESINE GELDIK

286 Mesaj -

En Son On: 14.08.2012 - 20:07
Allah yardimciniz olsun kardesim. Bu da zamana gecer insaAllah.
Siz sabirli olmaya calisin insaAllah. Yada esinizin ailesiyle daha iyi bir baglanti kurmaya ve sorunlarinizi onlarla paylasmaya calisin. Sorunlari iki tarafli cözmek daha iyi olur.
Bu zor olsada gelecek icin insaAllah iyi olacaktir.
Onlara onlarin sizin icin önemli olduklarini gösterin.

En iyi cözüm ise Allah´in dedigine yönelmek. O herseyi en iyi ve üstün bilendir.
Size internetten buldugum bir ayet hediye etmek istiyorum.

Nisa 35. Ayet
Eğer karı-kocanın arasının açılmasından endişe ederseniz, erkeğin ailesinden bir hakem, kadının ailesinden bir hakem gönderin. İki taraf (arayı) düzeltmek isterlerse, Allah da onları uzlaştırır. Şüphesiz, Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdardır.

Bundan baska Azhap Suresine bakip ordanda yardim alabilirsiniz.Yada Tahrim suresini okuyabilirsiniz orada mutlu bir aile yuvasının oluşturulmasının temel prensipleri konu edilmektedir.

Benden bu kadar. Ailelerin arasina pek fazla karismak iyi olmasa gerek. sevinçli

InsaAllah isleriniz en kisa zamanda yolunu iyi ve güzel bir bicimde bulur. AMIN

... vesselam ...

Güle Güle

Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 17:10
Bu mesajı bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diğer mesajları Kubbetus-Sahra`in Profili Kubbetus-Sahra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN

gül

Bu mesaj 1 kez ve en son Firdevs01 tarafından 28.05.2006 - 17:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 17:18
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  

269 Mesaj -

En Son On: 26.10.2009 - 18:36
ALLAH yar ve yardimciniz olsun.
Zor bir durum. Bir bacin olarak acizane düsüncemi yazacak olursam derimki; Madem esini seviyorsun ve ondan memnunsun, ailesinin bu hareketini Allahin bir imtihani olarak düsün ve sabret. Sabir ve Dua ile Rabbinden iste.
Hepimiz bir sekilde imtihan veriyoruz.

Insan basini ellerinin arasina alip derince düsündügü zaman durumu ne olursa olsun haline binlerce kez sükretmesi gerektigi gerçegini anliyor. Su yalan ve bir o kadarda zalim dünyada insanlar daha ne acilar ne çileler yasiyorlar!..

Bosanmak çok kolay kardesim, önemli olan Sabredebilmek.

RABBIM Sabreden kullarindan eylesin insaAllah.

ALLAHA emanet ol.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 18:28
Bu mesajı bildir   GuZGuLu üyenin diğer mesajları GuZGuLu`in Profili GuZGuLu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Allah yardimcin olsun!
Allah Sabir versin..
Allah herkese herseyin hayirlisini versin..
biraz sevgi, biraz saygi, birazda anlayis o kadar zormu be yaw...üzüntülü

Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 19:08
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
murat1 su an offline murat1  

253 Mesaj -

En Son On: 16.04.2012 - 19:49
degerli kardesim size akil verecek degilim estagfirullah oncelikle derdinizin yuzde 75 i esinizin akrabalarindan kaynaklaniyor dolasiyla esinizle cok az probleminiz var gibi goruyorum siz esiniz esinizde sizi gerçekten istiyorsa gerisi bos yuvayi siz daha iyi bilirsiniz kolay kurulmuyor rabbimden sabir diliyorum

NOT;ASLINDA BU TÜR YAZILARIN YAZILMASINA KARSIYIM AMA SIZLERI FARKLI GORUYORUM INSALLAH ARANIZDAKI BU OLAYI TATLIYA BAGLARSINIZ YUCE RABBIME EMANET EDIYORUM SELAMETLEgül gül gül gül gül
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 19:19
Bu mesajı bildir   murat1 üyenin diğer mesajları murat1`in Profili murat1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Karabasun su an offline Karabasun  

1 Mesaj

En Son On: 11.06.2006 - 22:26
Allah(c.c)yardimciniz olsun.
Rabbim Sabır versin.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 19:21
Bu mesajı bildir   Karabasun üyenin diğer mesajları Karabasun`in Profili zum Anfang der Seite
Dilek2006 su an offline Dilek2006  
...

69 Mesaj -

En Son On: 02.04.2008 - 21:50
S.A

Benim pek fazla tecrübem yok öyle konularda ama Allah Tala dan dillerim ki sana sabir ihsan etsin abi.

Bir Esin Evlilikleri yikilinca, Seytan sevinirmis.Siz Seytani sevindirmek mi istiyorsunuz...

Allaha emanetsiniz
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 19:28
Bu mesajı bildir   Dilek2006 üyenin diğer mesajları Dilek2006`in Profili Dilek2006 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
*hira* su an offline *hira*  
selamün aleyküm

35 Mesaj -

En Son On: 20.06.2006 - 22:11
güzel abicim durumunuza çok üzüldüm Rabbim daha fazla keder ve üzüntü çektirmesin inş. tez zamanda hayırlıysa aranız düzelir ikiniz içinde hayırlısı olsun sonuçta bi söz vardır yuvayı dişi kuş yapar diye eğer öleyse yaptığı gibi mutlu bi şekilde sürdürmeyi başarmalı acizane fikrim temennim inş. huzur ve mutluluğa kavuşursunuz sizin için dua edicem...
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 19:30
Bu mesajı bildir   *hira* üyenin diğer mesajları *hira*`in Profili *hira* Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ R_E ]=- su an offline -=[ R_E ]=-  

56 Mesaj -

En Son On: 11.03.2007 - 20:05
s.a Can abiciğim arkadaşlarımında yazdığı gibi Sana öneride bulunmak tabiki estağfirullah haddime düşmez ama demek istediğim eşinizi istemeden de olsa kırmış olmanız.tabiki sizde hak veriyorum ama bunu eşinizden çıkarmanız doğru değil.Eşinizin yerine kendinizi koyun? 1 tarafta Canından çok sevdiği eşi,diğer tarafta ailesi.belki oda bazı davranışlarını hoş görmüyordur ailesinin ama tabiki ailesi çok fazla ikaz edemeyebilir.nasılsa bi kaç gün sonra gidecekler diye sesini çıkarmayabilir.bence en güzeli dua ile sabretmek.daha sonra eşinizle güzel bir şekilde konuşmanız.ayrıca Can abiciğim seninde bildiğin gibi misafir kısmetiyle gelirsevinçli
Hayatta herzaman sabrımız denenirsevinçli
Rabbim herkese Hz.Eyüp a.s sabrindan versin.
Allah yar ve yardımcın olsun.
az daha sabır abicğim.
selam ve dua ile
hayırlı akşamalr
Ekleme Tarihi: 29.05.2006 - 20:50
Bu mesajı bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diğer mesajları -=[ R_E ]=-`in Profili -=[ R_E ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akincimetin su an offline akincimetin  
Herkesin İmtihanı farklıdır.Önemli olan bu imtihanları başarabilmektir.

359 Mesaj -

En Son On: 08.03.2011 - 17:36
Üzüldüm ailenizin bu duruma gelmesine.Ancak yapılacak bir şey yok.İslam anlayışı insanların hayatına hakim olmayınca böyle olması gayet dogal.

Adamın birisi damdan düşmüş hemen yanına gelenler seni doktora götürelim derler.fakat Düşen adam şu cevabı verir;Beni doktora değil damdan düşmüş bir adamın yanına götürün çünkü benim halimden en iyi o anlar.

Size tavsiyem kardesim bu olayları en iyi tahlil edecek ve size doğru bir tavsiye edecek kişiler ise evlenmiş başından bu hadiseler geçmiş aile ortamını iyi bilen kişilerle görüşmelisiniz ki sizin yanlışa düşmemeniz hususunda yardımcı olsun.Evli olan insanlara danışın.

Size tavsiyem kardesim Eşinizin üzerinede fazla gitmeyiniz.Öfke ile kalkan zarar ile oturur.Ailesine kızgınlıgınızı eşinizden çıkarmanız ileride büyük sorunların ilk başlangıç adımları olabilir.Eşinizin içinde biriken bu hisler bir gün büyük ve eşiniz bir bakmışsınız ki uçmuş gitmiş.Ve geriye dönüp baktığınızda koca bir hiç bulursunuz.çünkü Allah haddi aşanları sevmez.

Herkesin bir imtihan şekli vardır.Ve bu imtihanlar biz kullar içindir.Hepimizin türlü türlü derdi vardır.Ancak bu imtihanı geçmek önemlidir.Size tabvsiyem elinize geçen ilk ücret ile eşinize ve kendinize aile saadeti hakkında bir kitap almanız.ve okudukça okuyunuz.

Keşke sizinle yüz yüze görüşebilsekdik daha faydalı olabilirdim.Ancak buna katlanmanız lazım.Eşiniz ailesine iyi davranılmadıgı ve kendisine her defasında bagırılan bir cisim olarak görür ise işler karışır.Mantıklı ve her şeyi eşinizle konuşarak beraber hareket ediniz.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bu mesaj 1 kez ve en son akincimetin tarafından 30.05.2006 - 13:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.05.2006 - 13:04
Bu mesajı bildir   akincimetin üyenin diğer mesajları akincimetin`in Profili akincimetin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Rabia1 su an offline Rabia1  
SABIR

22 Mesaj -

En Son On: 19.04.2007 - 17:30
CAN KARDES SABIR DEMEK VE YAZMAK COOOK KOLAY ama beterin betri var sen burada esinin sendeki degerini göstriyosun ve ALLAHa olan inancinin kuvetli oldunu inaniyorum cünkü baskasi olsa kapiyi gösteriri .ben böyle durumlarda abdest alip namaza duruyorum ve beyimle yine mücadele veriyorum cünkü onu seviyorum ve beterin beteri var diyorum ama ne Hikmetse namazDan sonra güclü hisediyorum kendimi ve yanina gidip gülüyorum oda bana bakip olayi unutuyoruz. sende dene olmadi kendini at camiye ALLAHA duva et kardesim haniminida fasla üzme birde onun mücadelesini düsünbak sana akil verelim derken yemek yaniyor firinda adam kisa hak. hadi ALLAHA EMANET OLtelaşlı
Ekleme Tarihi: 30.05.2006 - 13:37
Bu mesajı bildir   Rabia1 üyenin diğer mesajları Rabia1`in Profili Rabia1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
BenCesur su an offline BenCesur  

20 Mesaj -

En Son On: 11.05.2008 - 19:41
Öncelikle

Birincisi ; aile içi bir konunun bu şekilde böyle bir ortamda ortaya dökülmesi hiç hoş bir durum değildir. Üzüldüm ..

İkincisi ; Akın kardeşimizin başına gelenler çok abes bir d urumdur , bunada üzüldüm.. Allah yardımcısı olsun..

Üçücüsü ; Ama gördüğüm kadarıyla arkadaşlar sadece sabır et ve dua et şeklinde tavsiyelerde bulunmuşlar. Elbetteki sabrın ecri ve duanın gücü tartışılmaz. Ama sabır ve duanın yanında başka eylemlerde gerekiyor...

Akın kardeş şimdi bir sorun olduğu zaman ; "Eşime patlıyorum" demişsin. Bence başkaları yüzünden (bu eşinin annesi yada babası olsa dahi) sevdiğin eşini kırman çok yanlış. Eğer eşinin yakınları yanlış yapıyorsa bunu onlara eşin söyleyemez . Ve söylese dahi bu etkili olmaz. Bu yüzden bu gibi meseleleri sorunun muhatabları ile senin konuşman daha etkili olacaktır...

Ne istediğini açıkca anlatacaksın. Elbetteki karşındakiler eşek değildir ne demek istediğini anlayacaklardır. Yaani kısacası anlatmak istediğim fazla pısırık olma . Seni anlamak istemezlerse masaya yumruğunu vuracaksın , ve noktayı koyacaksın...

İşte bu kadar. Hiç bir dış etkenin aile içine etki etmesine müsaade etme... Allah korusun eğerki bir yuvanın yıkılması söz konusu ise bu kesinlikle harici bir sebep yüzünden olmasın...

Allah yardımcınız olsun .. Selamün Aleyküm...
Ekleme Tarihi: 01.06.2006 - 00:52
Bu mesajı bildir   BenCesur üyenin diğer mesajları BenCesur`in Profili BenCesur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Alıntı
Birincisi ; aile içi bir konunun bu şekilde böyle bir ortamda ortaya dökülmesi hiç hoş bir durum değildir. Üzüldüm ..

BenCesur abi dedigin herseye katiliyorum...
ILk okudugumda senin yazdiklarinin asagi yukari aynisini yazacaktim ama istemiyerek kirarim korkusundan yazamadim.

Bizlerden yuvanin huzura kavusmak icin dua istesen ammena ama kayin pederinin kaynananin yaptigi seyleri anlatman benim icin cok abes bir davranis...

hatta varya senin onlarin yaptigi yanlislari ört bas etmen gerekiyor...

Aynisini senin hanimin uygulasaydi belki bunu kaldiramazdin!
ailede yasananlar aile icerisinde kalmali...

Kaldiki kaynanana vs... kizip hanimina catman ayri bi konu, boyle birsey yapilmaz... haniminda can!! boyle yaparak onun hakkina giriyosun!

Saygiyi ne olursa olsun yetirmiye abi yoksa bir cikis yolu bulamazsin unutmaki her kapinin anahtari saygiyla daha kolay acilir

InsaAllah yuvan huzur bulur, ALlah yar ve yardimcin olsun insaALlah tez zamanda huzura kavusursun

Ekleme Tarihi: 01.06.2006 - 01:06
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
BenCesur su an offline BenCesur  
RE:

20 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı ~eSRa~

Alıntı

ILk okudugumda senin yazdiklarinin asagi yukari aynisini yazacaktim ama istemiyerek kirarim korkusundan yazamadim.

Bizlerden yuvanin huzura kavusmak icin dua istesen ammena ama kayin pederinin kaynananin yaptigi seyleri anlatman benim icin cok abes bir davranis...

hatta varya senin onlarin yaptigi yanlislari ört bas etmen gerekiyor...

Aynisini senin hanimin uygulasaydi belki bunu kaldiramazdin!
ailede yasananlar aile icerisinde kalmali...

Kaldiki kaynanana vs... kizip hanimina catman ayri bi konu, boyle birsey yapilmaz... haniminda can!! boyle yaparak onun hakkina giriyosun!

Saygiyi ne olursa olsun yetirmiye abi yoksa bir cikis yolu bulamazsin unutmaki her kapinin anahtari saygiyla daha kolay acilir

InsaAllah yuvan huzur bulur, ALlah yar ve yardimcin olsun insaALlah tez zamanda huzura kavusursun

Estağfirullah... el elden üstündür. Senin yazdıklarında oldukça mantıklı ...

önemli olan birbirimizin aksiklerini görüp tamamlayabilmek ...

Cümleten Allah'a emanet olun.......
Ekleme Tarihi: 01.06.2006 - 20:34
Bu mesajı bildir   BenCesur üyenin diğer mesajları BenCesur`in Profili BenCesur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast AKIN  

Misafir

Alıntı
Orijınalı ~eSRa~

Alıntı

Tavsiyeleriniz ve önzellikle ilginiz için teşekkür ederim.

Ben esasında sizden dua almak için açtım bu konuyu. Gerçekten düşünceleriniz benim için değerli. Belki bu konuyu buraya taşımamam gerekiyordu, bazı arkadaşlarımızın dediği gibi ama bir şekilde içimi gökmem gerekiyordu.

Yanlış yaptıysam özür dilerim. Ama sizleri inanki Allah için çok seviyorum. Dertlerimi ve sevinçlerimi paylaşabileceğim birileri olarak görüyorum. Herşey için Teşekkürler.

Bu mesaj 1 kez ve en son AKIN tarafından 03.06.2006 - 13:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2006 - 13:01
niran su an offline niran  
RE:

2 Mesaj

En Son On: 11.02.2007 - 16:59
Alıntı
Orijinali Firdevs01

RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN

gül

Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 13:16
Bu mesajı bildir   niran üyenin diğer mesajları niran`in Profili niran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
:::MeDiNe::: su an offline :::MeDiNe:::  

238 Mesaj -

En Son On: 29.08.2007 - 18:48
MEVLAM yardımcınız olsun

sabır sabır sabır

MEVLAM sabredenlerden eder inşALLAH

inanın insan bunladıgında gözü hiç bir sey görnüyor ancak sunu diyebilirim ki esiiniz sizin o acıkca konusun bişileri anlatın eminimki sizi anlayacak

mutlu bir yuva daha dogru bir yuva rahat kurulmuyor...
bence iyi düşünün evet agır bir sorun olabilir ama ayrılık seytan işi aranıza almayın
sorunlarınızın en kısa zamanda cözülmesi dilegiyle

dua ederiz tabii ki

selametle dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son jUsTiCe tarafından 13.06.2006 - 16:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 16:20
Bu mesajı bildir   :::MeDiNe::: üyenin diğer mesajları :::MeDiNe:::`in Profili :::MeDiNe::: Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReFReF58 su an offline ReFReF58  
RE:

33 Mesaj -

En Son On: 22.06.2006 - 22:27
Alıntı
Orijınalı jUsTiCe

MEVLAM yardımcınız olsun

sabır sabır sabır

MEVLAM sabredenlerden eder inşALLAH

inanın insan bunladıgında gözü hiç bir sey görnüyor ancak sunu diyebilirim ki esiiniz sizin o acıkca konusun bişileri anlatın eminimki sizi anlayacak

mutlu bir yuva daha dogru bir yuva rahat kurulmuyor...
bence iyi düşünün evet agır bir sorun olabilir ama ayrılık seytan işi aranıza almayın
sorunlarınızın en kısa zamanda cözülmesi dilegiyle

dua ederiz tabii ki

selametle dua ile

SABIR!

gül

Allah-u Teala (c.c) Hazretleri yuvanizda SABIR ve BARIS nasip etsin:(
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:10
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Saygıdeger Kadresim Evliliğinin bu safhaya gelmesini uzuntu ile karşılıyorum....

Lakin Öncelikle hastalığı teshis etmek lazim...

Problemin Ana Kaynagı Sizin ile eşiniz arasında mı Yoksa Siz gul gibi gecinirken Dıs etkenlerden dolayı sizin aranızmı bozuluyor..

Eğer İkincisi ise ki ole gözukuyor.. Sizin Saadetinizi kimsenin bozmaya hakkı yoktur bu isterse anne baba olsun isterse kardeş...

Gerktigi gibi uyarılmalı ve ikaz edilmelidir tabi siz ikaz etmeye kalktıgınzda eşiniz onlardan tarafa oluyorsa o zaman burada esiniz gerekeni yapmıyor demektir..

İkaz ve uyarılara aldırıs etmeyen ve haddini bilmeyen ve bir yuvayı çıkılmaz bir felakete surukleyen Anna ve baba da olsa Aradaki görusme mesafesini azaltmak ve evleri ayırmak Daha faydali olacaktır..

Eşinin rızası olmadan Ailede huzursuzluk getirecekse Anne ve baba ve kardes Kibarca reddedilebilir.. tabi bunu hakeden sahıslar için..

Yok problemin ana kaynagı sizin kendi aranızda ve siz bunları bahane ediyorsanız.. o zaman once aranızdaki sorunu çözmelisiniz...

Hz Allahın helal kıldıgı ancak bugz ettigi tek olay talaktır bosanmaktır..

Sebebsiz yere bosanmak coluk cocugu perisan etmek ve bir aileyi yıkmak ve buna sebeb olmak buyuk vebaldir...

Bununla beraber mesele çok ciddi boyutlarda ve buyuk hasarlara yol açıcak ve ileride daah kötu hallerle karsılasıcak ise meselenin ana kaynagı ikiniz iseniz saygı ve sevgi bitmiş yerini huzursuzluk kaplamış ise de Olmayanı oldurmaya çalışmanın manası yoktur...

Aile Sadetinizin En guzel Şekilde devam etmesi dileklerimle...

Measselam gül

Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 21:53
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
badel su an offline badel  

3 Mesaj

En Son On: 25.09.2008 - 01:06
Ne olursa olsun evinize ''misafir'' adı altında gelmiş insanlar için böyle şeyler yazmanızı hiç hoş karşılamadım...

ya eşinizde sizin ailenize böyle davranırsa...sizin düşündüklerinizi düşünüp, sırf aileniz yüzünden sizden ayrılmaya kalksa???her fırsatta size ailenizle ilgili olarak patlasa???

bu hoşunuza gidermiydi???

özellikle evinize 1 haftalığına gelmiş insanları horlamanız durup durup eşinize patlamanız ne kadar acı...

yazık size ve sizin gibi evliliği pamuk ipliğine bağlı insanlara....
Ekleme Tarihi: 29.07.2006 - 16:31
Bu mesajı bildir   badel üyenin diğer mesajları badel`in Profili zum Anfang der Seite
f_kilinc su an offline f_kilinc  
Dua ve Sabır

8 Mesaj

En Son On: 13.06.2007 - 13:19
sevgili kardeşim unutma yuva kurmak çok zordur onu dağıtmak ise çok kolay....Akıllı ol Dua et Allah (c.c) yardım eder.Dua ve Sabır...
Ekleme Tarihi: 29.07.2006 - 17:25
Bu mesajı bildir   f_kilinc üyenin diğer mesajları f_kilinc`in Profili f_kilinc Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  
hayirlisi neyse o olsun

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
kardesim okuduklarima inanamadim bukadarida pes yani seninde sabrina hayran kaldim amaaaaaa esine yuklenmenin sebebini anliyamadim hic mi onun halini dusunmuyorsun bir yanda sevdigi esi diger yanda ailesi onun durumunda olmani hic istemezdim bunu ben cok iyi biliyorum cunku bende kadinim sana tafsiyem sakIn esini uzme kirma yaziktir gunahtir iki ates arasina atma esini sabretmeye calis onlar sana tas atiyolarsa sen onlara ekmek at bir gun hatali olduklarini anlayacaklar.ALLAH SABIR VERSIN KARDESIM. saygi ve dualarimla.
Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 13:21
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 448 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59462 saniyede açıldı