ivermektine dexamethasone generique kaletra ivermectin generique plaquenil seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » Masa nasil hazirlanir?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 15 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Masa nasil hazirlanir?

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 15:41
Cinsiyeti: Bayan 
Aklima geldi sordum belki cogumuz onem vermeyiz ama bazen bizi rezil edecek kadar onemli oluyor malesef. göz kırpma
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 20:58
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zehraa su an offline zehraa  

218 Mesaj -

En Son On: 22.05.2005 - 14:19
sıkıntılı Ne masasi yemek masasimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:02
Bu mesajı bildir   zehraa üyenin diğer mesajları zehraa`in Profili zehraa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Evettttttt

1071 Mesaj -

kolay gelsinnnnnnn göz kırpma göz kırpma göz kırpma
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:04
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
Themenicon    hmm davet masasi soyle hazirlanir

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 01:19
Cinsiyeti: ----- 
şık ve güzel bir yemek daveti için bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor...

Mesela çatal-bıçak-kaşıkla, bardak ve tabakların nerede durması gerektiğini bilmek çok önemli.

Yemek masasında en altta sıcak yemek tabağı, üzerinde ordövr tabağı, en üstte ise çorba tabağı bulunmalı. Ayrıca sık sık değişen bir servis tabağı da masada olmalı.

Yemek bıçağı ve kaşık tabağın sağında, çatal ise solunda bulunmalı. Meyve bıçağını tabakların üst hizasına koymak gerekiyor. Masaya birden fazla çatal-bıçak konacaksa, yemek sırasına göre dıştan içe doğru dizilir.

Masaya iki bardak konur. su ve diger icecek icin. tabi bu bardak sayisi icilecek urun cesitlerine gore degisir.

Güzel bir yemek masasını şık bir saten ya da ipek örtüden ayrı düşünmek imkansız. Masa örtüsünün üzerine örtülecek ikinci ve küçük örtü de görüntüyü şıklaştırır.

Masada çiçek ve şamdanları da unutmamalı. Yine gümüş ya da porselen bir peçetelik içinde kumaş peçeteler de masayı güzelleştirecek unsurlar.

Yemekli bir davette evsahibi sofradan kalkmadan önce, kalkma zamanının geldiğini önce peçetesini masanın üzerine koyarak belli eder. Evsahibi bunu yapmadan önce konukların peçetesini masaya koyması yanlış olur. Peçete masaya konulurken de hafifçe katlanarak konmalıdır.

Kahve masada değil, salonda ikram edilmelidir. Kahve ikramında fincan tabağı sol elle tutulur. Fincan sağ elle alınıp dudaklara götürülür. (yani... sevinçli)

Bir diğer önemli husus da, sofradan kalktıktan ve kahve içtikten hemen sonra daveti terketmenin hiç hoş olmayacağı. En uygun süre, yemeğin üzerinden iki saat geçmesi. Bundan sonra, izin istenerek davetten ayrılabilinir.

kahkaha
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:07
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Masallah masallah

1071 Mesaj -

bilmiyordum sayende ogrendimkahkaha kahkaha kahkaha kendimi o masada dusunemiyorumağlarağlar lokmalar galiba bogazima dizilirdikahkaha kahkaha kahkaha pecete meselesine gelince ya bir sifre oldugunu bilmiyordum gariban misafirler benden baya cekmistir ben agiz silmek icin zannediyordum. alip alip koyarim onlarda kalkip kalkip oturur herhaldekahkaha kahkaha kahkaha Ama boylesine turk hanimefendiligini temsil eden bayanlarin varligi beni sevindirdi.Tebrikler. göz kırpma
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:17
Themenicon   

2338 Mesaj -

göz kırpma
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:21
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zehraa su an offline zehraa  

218 Mesaj -

En Son On: 22.05.2005 - 14:19
Sahsen ben artik bu masada yemek yemekten biktim ben sunnet uzeri hemde saglik acisinda cok faydali yer sofrasina bayiliyorum bu kadar abartmak gerekmez(sahsen)Ama arada yapmakta guzeldirdil uzat cok masraf etmeden göz kırpma israf iyi degildirr saygilar:D
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:24
Bu mesajı bildir   zehraa üyenin diğer mesajları zehraa`in Profili zehraa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2338 Mesaj -

Basliktada oldugu gibi DAVET MASASIndan bahsediliyor..abartmak degil sevinçli

her gittigimiz yerde adaptan erkandan ayri kalmamak gerekir. Yer sofrasini ise ben kendimde severim Sunnettir ve rahattir.

ayrica o kadar catalla bicakla hergun kim ugrasacak yahusevinçli
Ekleme Tarihi: 28.09.2003 - 21:28
Gast *Little_Sofi*  
RE:

Misafir

Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Basliktada oldugu gibi DAVET MASASIndan bahsediliyor..abartmak degil sevinçli

her gittigimiz yerde adaptan erkandan ayri kalmamak gerekir. Yer sofrasini ise ben kendimde severim Sunnettir ve rahattir.

ayrica o kadar catalla bicakla hergun kim ugrasacak yahusevinçli

kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 04.02.2004 - 05:41
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Gast XxZeynepxX  
selam

Misafir

Alıntı
Orijinali Emirdag

pecete meselesine gelince ya bir sifre oldugunu bilmiyordum gariban misafirler benden baya cekmistir ben agiz silmek icin zannediyordum. alip alip koyarim onlarda kalkip kalkip oturur herhaldekahkaha kahkaha kahkaha

kahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son XxZeynepxX tarafından 05.02.2004 - 19:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.02.2004 - 19:21
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
zumrut26 su an offline zumrut26  

1 Mesaj

En Son On: 23.04.2009 - 02:21
yer sofrasinda ki bereket hoslut nerde simdi masa hazirlayacaz diye bulasik cikartiyoz ha bire gül
Ekleme Tarihi: 18.04.2009 - 12:56
Bu mesajı bildir   zumrut26 üyenin diğer mesajları zumrut26`in Profili zum Anfang der Seite
mercanbaba su an offline mercanbaba  

67 Mesaj -

En Son On: 14.07.2009 - 21:19
bi rus ahcimiz var ne istersek yapiyor..

ama en guzel sofra yer sofrasi tabiki

bu arada siteye girmeyelide cogu kimse puf olmus

su yukardakide dilsizin eski nicine benziyor telaşlı

Bu mesaj 1 kez ve en son mercanbaba tarafından 18.04.2009 - 13:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.04.2009 - 13:20
Bu mesajı bildir   mercanbaba üyenin diğer mesajları mercanbaba`in Profili mercanbaba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 30.07.2020 - 23:50
Cinsiyeti: Erkek 

Ekleme Tarihi: 18.04.2009 - 17:15
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
BİZİM SOFRALAR NİYE MASA OLDU ACABA YAV AÇARSIN SOFRANI KURARSIN BAĞDAŞINI ALLAH NE VERDİYSE YER İÇER ŞÜKÜR EDERSİN KALKARSIN TABİ NE DİYELİM BİR HALİL İPRAHİM SOFRAMIZ VARDI ODA GİTTİ ŞİMDİ MASANIN GÖRGÜ KURALI KALDI NE KADAR ÖMEMLİYSE YAV GÖRGÜ KURALLARI TABAKLA BARDAKLA PEÇETEYLE OLURMU BİZ GÖRDÜK BİSMİLAH DER OTURUR YA RABBİ KEREMİNE ŞÜKÜR DİYE KALKARDIK VE BÜYÜKLERİMİZ BAŞLAMADAN BİZ BAŞLAMAZDIK YEMEYE YANİ MODEREN OLACAĞIM ÇAĞDAŞLACAĞIM DİYE İLLADA MASA VE GÖRGÜ KURALLARI YAV ÖZÜMÜZE DÖNELİM ÖZÜMÜZE HA BİRDE BULUNDUĞUN ORTAMA UYMAK ZORUNDA KALIRSAN O BAŞKA TABİORTAMA UYARSIN OLUR BİTER NE YANİ BAZI ŞEYLERİ BİLMİYORSA İLLA İNSAN REZİLMİ OLUR BEN ANLAMAM ARKADAŞ ANAMIN ERDİĞİ BABAMIN DOKUDUĞU DİYE BİR LAF VARDIR BİZDE İŞTE BEN OYUM REZİLSEM BU REZİLLİĞE CAN KURBAN AMA BEN KURALLARDAN ÖNCE İNSANIM VE BİR FITRAT ÜZERE YARATILMIŞIM DEYİŞMEM DEYİŞEMEM BAZI KURALLARI BİLMEM TANIMAM VE BANA GELENLERİ ALLAH İÇİN HÖRMETİMİ YAPAR MİSAFİRPERVERLİĞİMİ ÖN PLANA CIKARTIRIM ÇÜNKİ KURALIN EN BAŞINDA BİZDE HÜRMET ALLAH İÇİN DÜŞÜNCESİNİ KORUM İŞTE BENİM GÖRGÜ KURALIM BU
Ekleme Tarihi: 18.04.2009 - 22:10
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 807 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.06227 saniyede açıldı