chloroquine ivermektin fluvoxamine kaletra stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » ANA SÖZÜ DİNLEMEMEK

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ANA SÖZÜ DİNLEMEMEK

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 12:06
Cinsiyeti: Erkek 
Bir kadinin bir oglu vardi, oglundan baska kimseside yoktu. Bütün günlerini onunla geçirir, vari yoguogluna en ufak bir zarar gelmesini istemezdi. Kadinin bu oglu bir gün tutturdu, illa da hacca gidecegim diyor baska bir sey demiyordu.

Annasi aglamaya basladi. Çünkü oglunun yanindan ayrilmasina tahammül edemeyecegi gibi o gittigi taktirde yapayalniz kalacak ve kimsesizlikten belki de perisan olacakti.

- Oglum, Mekke dedigin surasi degil ki, ne zaman gidip - geleceksin Sen gittikten sonra ben ne yapacagim, etme eyleme, diye yalvardiysa da oglu kararinda israr etti ve hacca gitmek üzere yola çikti ama, ananin da yüregi yanik kaldi.

Yalniz kalan anne üzgün bir kalple dua söyle etti:

- Ya rabbi, oglumun ayriligina dayanamayacagim... Söz dinletemedim, onu bir ikaz et de geri dönsün.

Ogul ananin bu yakarislarindan habersiz olarak yoluna devam ediyordu. Bir gece bir sehirde konaklamak için kalmaya karar verip kapisi açik olan bir mescide girdi. O sehirde de azgin bir hirsiz evlere dadanmis, ne bulursa çaliyor, fakat hirsiz bir türlü yakalanamiyordu. O gece gene hirsiz bir eve girip mal çalmis ve kaçmisti. Hirsizi takip etmeye basladilar, hirsiz kaçiyor takipçiler onu kovaliyorlardi. Derken hirsizin izini kaybettiler. Takipçiler buraya girmis olabilir diye camiiye daldilar. Baktilar ki orada bir adam var. Olsa olsa budur diyerek adami yaka-paça reisin huzuruna çikardilar. Çünkü hergün hirsizlik vukuubuldugu halde yakalayamiyorlardi. Bu sefer tamam dediler, bu sehri kasip kavuran hirsiz budur. Hirsizin gözünün oyulmasina karar verdi mahkeme. Gözlerini oyup bir merkep üzerine gezdirmeye basladilar. Hirsiz ( yani anasinin sözünü dinlemeyen ve hirsiz zanniyla yakalanan genci) gezdiren tellal sahir halkina teshir ediyor ve:

- Ey ahali iste sizin caninizi yakan, malinizi çalan hirsiz nihayet yakalanmistir; bundan sonra rahat edeceksiniz, diye bagirdikça, genç, tellala söyle bagirmasini rica ediyordu:

- Ey ahali iste anasinin sözünü dinlemeyip de illa ben hacca gidecegim diye yola çikanin hali budur, diye bagir diyordu ama derdini ta bastan kimseye anlatamamisti ki, tellala anlatsindi.

Bütün sehri dolastirdiktan sonra genci sehrin disinda bir yol kenarina attilar. Oradan geçenler genci memleketine getirdiler, evini bulmasini temin ettiler.

Genç adamcagiz kendi evlerinin kapisina gelince ;"Hu'" diye seslendi. Tabii ki aradan hayli zaman geçtigi için saçi sakali uzamis, üstü basi yirtilmisti. Kapiyi açan yasli kadin oglunu taniyamadi. Bilmiyordu ki kapiya dilenci halinde gelen arkasindan "Ya Rabbi oglumu azarla da geri dönsün" diye yalvardigi kendi ogluydu.

-Sapa saglam adamsin... Dilenecegine çalisip da kazansana! dedi.

Genç:

- Çalisamam gözlerim kör, deyince yasli kadin :

- Ne oldu gözlerine? Diye sordu.

Genç:

- Ne olacak, annemin hatirini kirdimi sözünü dinlemedim. Allah da benim gözlerimi aldi, diye cevap verince, kadin anladi karsisindakinin oglu oldugunu, basladi hüngür hüngür aglamaya...

- Ya Allah'im! Duam agir olmus, ben onun gözlerinin kör olmasi için dua etmemistim, diye Allah'a yalvarmaya basladi.

Kadina gelen ilahi bir ses:

- Onun suçuna karsilik biz sadece gözlerini kör ettik, aslinda anaya asi olanin cezasi daha agirdir. O buna sükretsin, diyordu.

Kadinin oglu dönüp gelmisti ama gözleri kör oldugu için hiç bir is yapamiyordu. Kadin çok dua etti Allah'a ... Allah'in iyi bir kulu imis ki, duasi kabul olunarak gencin gözlerini Cenab-i Allah iade etti...
Ekleme Tarihi: 18.04.2006 - 19:30
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EBRARALEYNA su an offline EBRARALEYNA  

208 Mesaj -

En Son On: 23.01.2007 - 22:07
Cinsiyeti: Bayan 
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM,ÇOK GÜZEL İBRETLİ BİR KONU
ZATEN HER ZAMAN ANNEMİZ NE DERSE BİZLER İLLAKİ BİLDİĞİMİZİ YAPMAYA ÇALIŞMIŞIZDIR ,TABİ BİZİM İÇN SONUÇU BU KADAR AĞIR OLMASA BELKİ BUNDAN DAHA AĞIR ŞEYLER YAŞAYANLARDA VARDIR ELBET,
NEDENSE BAZI ŞEYLERİ YAŞAMADAN DERS ALMAYIZ
AMA BİZDE ANNE OLDUKTAN SONRA ANNELERİMİZİ ÇOK İYİ ANLARIZ ,BU SÜREÇ BÖYLE DEVAM EDİP GİDER...
ANNESİZ HAYATIN NE KADAR ZOR OLACAĞINI SAĞKEN KIYMETİNİ BİLİP ONLARA GÖSTERMEMİZ LAZIM.
İNŞALLAH HEPİMİZ ANNELERİNİ MUTLUEDEN ÇOCUKLARIZDIR
SENİ SEVİYORUM ANNECİĞİM
gül gül gül
Ekleme Tarihi: 18.04.2006 - 19:57
Bu mesajı bildir   EBRARALEYNA üyenin diğer mesajları EBRARALEYNA`in Profili EBRARALEYNA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 21.01.2023 - 23:33
Cinsiyeti: ----- 

gül Allah Razı Olsun gül

gül ANA GİBİ YAR gül BABA GİBİ DİYAR OLMAZ.gül
gül

Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 14:08
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  
RE:

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 17:15
Alıntı
Orijınalı rifat56

gül Allah Razı Olsun gül

gül

RIFAT ABİ BÖYLE BİR SÖZ VAR MI BİLMİYORUM AMA İLK DEFA DUYDUM GÜLDÜRDÜN BENİ DOĞRUSU:ANA GİBİ YAR BAĞDAT GİBİ DİYAR OLMAZ.
Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 14:57
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  
RE:

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 11:46
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı rifat56

gül Allah Razı Olsun gül

gül

ALLAH RAZI OLSUN COK GUZEL BIR PAYLASIM

SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 16:56
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
lorin su an offline lorin  

186 Mesaj -

En Son On: 26.04.2007 - 00:43
:(ağlarağlar agla agla Mendilli Mendilli
Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 17:10
Bu mesajı bildir   lorin üyenin diğer mesajları lorin`in Profili lorin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 20:00
Allah Razı Olsun

:(
Ekleme Tarihi: 31.10.2006 - 20:30
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1465 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05964 saniyede açıldı