generique stromectol generique colchicine kaletra fluvoxamine lopinavir ritonavir fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Nasil kapandiniz

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 20 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Nasil kapandiniz

28 Mesaj -

En Son On: 11.08.2010 - 00:21
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum,

henüz tesettürlü olmayan bir kisi olarak bu sitedeki bayanlarin nasil kapandiklarini ve bu karara nasil vardiklarini merak ediyorum...

Kapanmadan önceki ve sonraki günlerinizi biraz anlatirsaniz memnun olurum.. kapanip yakin cevrenize ciktiginiz o gün neler yasadiniz, nasil bir duyguydu... nasil tepkiler aldiniz, hayatinizda ne gibi degisiklikler oldu? Ne kadar cok yazarsaniz o kadar cok sevinirim..
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 02:17
Bu mesajı bildir   Sueda- üyenin diğer mesajları Sueda-`in Profili Sueda- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilkhuzun su an offline ilkhuzun  

72 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 23:34
Cinsiyeti: Bayan 
A.S SUEDA BACIM
ben 22 yasinda kapanan bir bayanim. su anda 36 yasindayim.. kapanmama bir arkadasim vesile oldu. cocukluk arkadasimdi. evlilik yapti ve turkiyeye gitti.onu ziyaret giitigimde tesetturlu gordum saskinlik ve hayranlik icinde onu seyrettim.hafiz bir hanim olan kiracilari sabaha kadar bana dinimizi anlatti. ben kitaplar okumaya basladim once namaza basladim. mutemadiyen okuyordum. sule yuksel senlerin huzur sokagindn sonra kapandim. simdi 3 kizim var 12 10 8 yaslarindalar ve hepsi tesetturlu. hemde kendileri kapandilar yani benim bskim olmadi. sadece niye kapandigimiz anlattim onlara. okula giderken bile acmiyorlar. eger mail adresinizi bilseydim daha teferruatli anlatabilirdim.
sizin icin dua edecegim insaallah sizde bu guzellige erersiniz

DONDUGUNU GOREREK TOVBE KAPILARINDAN
ZAFER CIGLIKLARIYLA ANACAGIM ADINI
GAFLET CUKURUNUN RUHSUZ YAPILARINDAN
DON ARTIK BENLIGINE EYY MUSLUMAN TURK KADINI

Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 03:33
Bu mesajı bildir   ilkhuzun üyenin diğer mesajları ilkhuzun`in Profili ilkhuzun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
BENİM CİHADIM....

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
a.selam güzel kardeşim
MEVLA isteyince herşey o kadar güzel oluyorki.ben namaz kılyrdm ama başım açıktı öyle çok acıklardan değildim elhamdülillah.herkes bana şaşırıyordu neden başın açık senin diye.ama ben de hep derdim eğer bişiy yapacaksam ve bu da ALLAH rızası içinse bunun bedelini vermem lazım,bu öyle kolay bişiy değil heleki bu zamanımzda.ben bi kitap okumuştum üniv.yıllarımda adı:VUSLAT fatma temir hocanın.o kadar çok etkilemiştiki beni her sayfasını ağlayarak okuyordum:(ve bunu yazanı gitgide merak etmiştim.birgün hocamızla sohbet edyrduk,dediki:ıspartada sohbet var gelmezmisiniz?bende kim deyince o da hiç aklımın ucuna gelmeyecek bir isim söyledi "FATMA TEMİR" sevinçli inanamadım resmen,ve onu ne kadar çok merak ettiğimi anlattım,beni nasıl etklilediğini.ben nerden biliyim onun cemaatte büyük bir hoca olduğunu.ama sevincimden ağlayacaktım nerdeyse.velasıl kelam,antalyalı bi sınıf arkadaşım vardı aynı banu alkana benziyordusevinçlidalga geçerdim onla.canım benim ya.bilemzdm ki benim kader arkadaşımın olacağını.o da bayağı açıktı,çok saf kalpliydi ama ii biriydi.onu ve arkadaşlarıda sohbete götürmeye ikna ettik hamd olsun.gideceğmzn akşamı bayağı konuştuk türbana dair ve biran örtünme aşkı geldi dediki:kapanabilrmym acaba,yapabilirmiyim?sohbet iyice koyulaşmıştı ve ben ciddi derecede etkilenmeye ve korkmaya başlamıştım, o da yarınki ortamın nsl bir mübarek ortam olcağını anladı tamam dedi biran kapanıcam sohbet esnasında ve hocamızın duasını alaraksevinçliinanamadık.ama bende içim içimi yiyiyordum.bende söylyrm ama bu sefer sen kendine bak diyorlar.kapanacak biri varsa o da sensin:(tabi bu da beni yaralıyordu:(sabah oldu biz ıspartanın yolunu tuttuk.ama ben meraktan ölücem,kalbim duracak resmen,demek insan hiç görmediği birine bu kadar çok hayranlık duyabiliyormuş.bekliyrz ama bir türlü gelmiyor.en sonunda bir ses geldi hocamız geldi diye,arkadaşlarda,hocalarımız hepsi biliyordu benim ne kadar çok merak ettiğimi(öyle bir kitabı yazmak hiçte kolay değil,boş insan yazamaz kesinlikle ve o kitabın sayesinde bu siteyi buldum,tevafuklar o kadar güzelki)evet işte o an hoca kapıdan girdi herkes ayağa kalktı ama ben göremyrm bi türlü:(en sonunda ona bir yol açıldı ve çok yakından görmek en sonunda nasip oldu,pür dikkat ona bakıyorum sadece ama nasıl bir hayranlıkla,ALLAHTAN onun tam karşısına yakın yere oturmuşum.ve sohbetini anlatmaya başladı.sanki sadece bana anlatıyordu,benim eksiklermi,korkularımı hayretler içindeydim resmen.artık kendimi tutamadm başladım ağlamaya,ablamda vardı yanımda hocalrmz,arkadaşlar beni öyle görünce,hocam:bırakın onu dedi,sanki o an beni anlamış gibi,çünkü nefsimle mücadele başlamıştı:(üzerimde tam bir yığın yük vardı sanki,arkadaşı söylemştik hocamıza kapanacak diye,o an bana baktı yaşlı gözlermle başımı önüme eğdim:(artık sohbet bitmişti fatma temir odadan çıktı arkasından hemen bizim hocamz ve arkadaşlar kapanacak ya açık olan kardeşmz fatma temirin duasını alacaktı ve onun vesilesiyle kapanacaktı.herkes gitti ve ben kaldım odada ama nasıl ağlıyorum:(:(MEVLAMA hamd olsun,sonsuz hamdler olsun ONA..herkes yanlız odada fatma temirin yanında herkes bişiyler söylüyor,bişiyler soruyor.arkadışımın kapanacağını söyledi hocamız bende arkadan onları izliyorum.ama o arkadaşımız o kadar çok açıktıki imkansız gibi bişiydi kapanması.tabi MEVLA istiyince imkansızmı olur.fatma temir başladı dua etmeye ona ama neler söylemiyorki aklıma gelmiyor şuan.bir yandanda hocamız bana bakıyor sanki ne yapacağımı biliyormuş gibi:((evet sonrasımı kardeşim ben bir hışımla aradan geçtim ve "BENDE,BENDE KAPANMAK İSTİYORUM"dedim ve fatma temirin elini tuttum bir ağlamaya başladım benim yüzümden o bütün insanların hepsi susmuş ve hayretler içinde bana bakıyordu ve herkes inanılmaz derecede ağlıyordu,hocamız,arkadaşlar ve beni hiçbir zaman yanlız bırakmayan ablam hayretler içinde ağlıyorlardı,fatma temirde şakınlık içinde suskun bi şekilde ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.ben sadece ona dedimki:"nasıl yazdınız o kitabı" o da hangisi dedi "VUSLAT" deyince sadece tebessüm etti yüzüme:(ve dua etmeye başladı ama artık ben kendimde değildim,başka bi alemdeydim sanki ama hamd olsun nefsimi yendim ve MEVLANIN bana o güzel ortamda cihad etmeyi nasip ettiği için çok şükrettim.hamd olsunn.hiçkimseye nasip olmayan bir ortamda yaşamış oldum.ama çok güzel bir duyguydu.bizim hocamız da ben inanmıştım senin burda kapanacağını dedi.arkadaşlar inanamyrdu,ve beraber kapandğm arkadaşım,dedimki ona:eğer sen ilk gitmeseydin ben cesaret edipte gidemezdim sen benim vesilemde olmuş oldun,dedim.artık eve gitme zamanı ve benim ilk türbanlı bi şekilde dışarı çıkışım.herkesden çok dua istiyordum kalbimin rahat olması için.eve geldiğimizde etrafımızdaki insanlar çok şaşırmış bi şekilde bana bakıyordu.herkes çok sevindi benim adıma.bir manevi kardeşim var benim hep isterdi kapanmamı,ona söylememiştim bunu arkadaşımı söylemiştim ama,o da yazık okulun kapısında bizi bekliyor.beni ilk önce fark etmedi bile,daha yakınlaşınca bir çığlık attı bütün insanlar bize bakıyor ne oldu diye,ama nasıl sevindi,nasıl bağırıyor seni çok seviyorum canım kardeşim diyesevinçlicanım benim yaa,çok seviyorum bende onu.o gün sadece beni izliyordusevinçliişte okulada türbanlı ilk girişim böyle olmuştu.insanların izlenimleri benim hiç umrumda olmuyordu çünkü ben MEVLANIN istediğini yapmıştım ve nefsimi yenmiştim bundan büyük bişiy olabilirmi dünyada,daha büyük bi cesaret gelmişti bana.
velasıl kelam kardeşim,benim yaşadığım hayatımın boyunca unutamıyacağım bir olay olmuştu.ama harika bir duyguydu yaşadıklarım.inan şimdi bile diyorumki neden daha önce kapanmamışım:(üzülüyorum buna.insanların iki büyük cihadı varmış;bunlardan biri nefsi yenmek!!!aslında zor gibi gözüksede MEVLADAN yardım istiyince o kadar kolay oluyorki,kendini ONUN rahmetine bırak,bak bakalım o zaman ne oluyor..canım kardeşim bence hiç vakit kaybetme,hemen yap bu cihadını,önemli olan MEVLANIN rızası değilmi,etrafındaki insanlar seni etkilemesin sakın buna izin bile verme.şunu düşünsene sen kapanıyorsun ve rüyanda MEVLADAN haber geliyor diyorki:meleklerim o kuluma söyleyin ben onu affettim ve cennetindeki yerini hazırladım hemde benim RASULÜMÜN(S.A.V) yanında:( istemzmisin kardeşim böyle bişiyi,nasıl istemezsin yaa:(ameller niyetlere göredir.eğer istersen seni rahatlatmak için her zaman yanında olurum.hiç merak etme.ama şunuda unutma zaten her zaman BAKİ yanında olacak biri var!!!ALLAHU TEALA yar ve yardımcın olsun canım kardeşim benim.bu dünya gelip geçiyor,acaba ebedi hayata ne götürüyoruz söylermisin,acaba günde ne kadar salatu selam getiriyoruz EFENDİMİZE?birgün biri sormuş efendimize;beni tanıdınmı YA RASULLAH,demiş.O da ben seni tanımıyorumki sen benim elimdeki defterimde kayıtlı değilsinki,sen bana salatu selam getirerek kendini tanıtmamışsınki ben seni nasıl tanıyayım demiş.o kadar çok üzülmüşki soran.sonra hergün ONA salatu selam getirmiş,birgün bu adam çok rahatsızlanmış ve yatağa düşmüş artık ölüm döşeğindeymiş.EFENDİMİZ yanına gelmiş tekrar,adam yine sormuş beni tanıyormusun diye,EFENDİMİZDE ona demişki;ben seni nasıl tanımayayım sen benim elimdeki listemde varsın demiş:( YARABBİ sen bizleride onun defterinde şefaatine nail oldğu kişiler zümresine kat nolur:((ya işte böyle kardeşim,aslında MEVLAYA kavuşmak çok kolay yolunu bilirsen!!!bu kadar yeter inş. yine yazarım,MEVLAM seninle birlikte hiç şüphen olmasın çünkü sen ONUN istediği bir yola koyulmak istiyorsun,kalpten istersen bak o zaman işin ne kadar kolay olur.güzel kardeşim inan aynı olayı sanki şuan tekrar yaşamış oldum sayende,ama anlatılmayacak kadar güzel bir duygu.yaşamak lazım.(bunu ilk defa burda sana anlatıyorum,çünkü bu benim özelim!inş. bi sakıncası yoktur.ve inş.ben kalbimde hiçbir riya gözetmeksizin bunları yazıyorum.)ben her zaman senin yanında olacağım inş.mutlaka durumlarından haber ver olurmu...
EMANET EDİLMESİ EN EMİN OLAN ALLAH(C.C)A EMANET OL CANIM KARDEŞİM.

CİHADIN MÜBAREK OLSUN.........

Dostun tadına varmak için
Dost olmak gerek
Dostu bulmak içinde
Nefsi yenmek gerek....

SELAM OLSUN SEVGİLİYİ SEVENLERE,CİHAD İÇİN YARIŞ EDENLERE...
BAKİ YÜREKTEN SELAM.....
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 11:08
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
umut isigi su an offline umut isigi  

366 Mesaj -

En Son On: 13.07.2007 - 19:13
Kapanmaya karar verdiğimde 15 yaşındaydım.Ama öyle pek bilinçli değildim o zamanlar sadece hoşuma gidiyordu ve annem falan kapalıydı. 4 sene önce arefe günüydü okula başımı kapatıp gittim.(Tabi okula gidince açmak zorundasın) Dönüşte sıkıldığımı bahane ederek açtım başımı .Eve gelince çok pişman oldum.Dedim oyun mu oynuyorum ne bu yani hiç böyle bi şey olur mu araştırdım çok okudum ve artık neden kapanmam gerektiğini biliyordum.Çevremde ki tepkilere gelince tabi ki olumsuzluklar oldu ama senin bi amacın var ve bu amacı kalbinde destekliyorsa olumsuzlukları görmezsin .Kapandığımda lise ikiye gidiyordum ve okul bizim evin arka sokağındaydı .Ben her sabah bir arka sokağa başımı kapatıp gidiyordum ve okulun bahçesinde açıyordum .Bana en çok tepkiler bu yüzden geldi ama bi düşünsene ne kadar az günah işlesem benim için o faydalıydı.Ben üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum bundan huzurlu bir şey var mı kardeşim O kadar farklı bir şey ki iyi ki kapanmışım diyorum.İnşallah Rabbim sana da nasip eder.
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 11:46
Bu mesajı bildir   umut isigi üyenin diğer mesajları umut isigi`in Profili umut isigi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HAKBIR su an offline HAKBIR  

374 Mesaj -

En Son On: 17.12.2008 - 19:45
VUSLAT ZAMBAK kardesim herkese nasip olmayack seyler yasamissin ne mutlu sana inan yaziya bakinca cok uzun geldi ama okurken aglayarak okudum ve nasil bittigini anlamadim

ben ilk okul 4 e giderken babamin korkusuyla kapandim 5 i bitirince pardüsü giymeye basladim ama tabiki o da bamin korkusuyla oldupek kitap okumazdim
pantol giyenlere heveslenirdim aciklarada
evlendim viyanaya geldigimdede bu heveslerim devam ediyordu
kayinvalidem ve kainpederimin kizlari olmadigi icin beni kizlari gibi gorüyorlardi ve istedigim sekilde giyiniyordum acilmamistim
ama pantol giyordum kayinpederim hevesini alsin bikar
diyordu
bayanlar arasinda pantolon giyordum makyaj da yapiyordum
ilk kizim dünyaya geldiginin ilk günü esim okudugu kitabi bitirmisti ve hastanede vakit gecirmem icin bana birakti
bu ilk okudugum kitapti CIN ISKENCESI okudukca doyamiyordum
ve tam bir kitap kurdu olmustum buna EMINE SENLIKOGLUNUN kitaplari vesile olmustu
ona hayran olmustum gormeyi cok istedim ama nasip olmadi
NE OLUR IHANET ETME BIZE NASIL KIYDINIZ BEN KIMIN KURBANIYIM
SABIKALI VE DUL IMAMIN MANKEN KIZI DERKEN DÜZCELI MEHMET
bu kitaplari okudukca ben ne yapiyorum dedim insanlar zorluk icerisinde kapaniyor namaz kiliyor ben rahat oldugum halde namaz kilmiyorum makyaj yapiyorum dedim
ve pantolonu biraktim makyajida simdi cok sükür pardüsümle ve basortümle gurur duyuyorum ALLAHA sonsuz sükürler olsun
beni uyandirdi bir seyi anladimki kitap roman ama islami roman
okudukca insan kendine geliyo yazar onemli tabi
goremedigimiz gonül gozümüzü aciyor
müslümanlarin müslüman oldugu icin cektigi cileleri gorüyor
ve daha bilincleniyor
RAVDA ya üye olali fazla olmadi burda oyle icten ve samimi
yazilar yaziliyoki insan kendini birden bu ortamin icinde buluyo
abla abi kardes kelimesi bunlar oylesine soylencek seyler degil
ya ben cok uzatmisim hakkinizi helal edin
kardesim veya ablam sana sadece dua ediyorum kapanman icin

rabbim yar ve yardimcimiz olsun nesimizin bizi degil bizim nefsimizi yonettigimiz kullardan oluruz
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 12:01
Bu mesajı bildir   HAKBIR üyenin diğer mesajları HAKBIR`in Profili HAKBIR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

455 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı HAKBIR

rabbim yar ve yardimcimiz olsun nesimizin bizi degil bizim nefsimizi yonettigimiz kullardan oluruz

canım kardeşim ALLAH razı olsun senden.o göz yaşların akıyorsa bilki bu MEVLADANDIR:(ne kadar güzel.ya hiç ağlayamayanları düşünsene..hamd olsun bu halimize ve kendimizle dediğin gibi gurur duymalıyız.ve hepimiz SUEDA kardeşimize yardım etmeliyiz,onu yanlız bırakmamalıyız.çünkü onun bize ihtiyacı var.zor bir cihad ama yenmekte çok kolay değilmi.senin hikayende çok etkileyici ve çok duygulandırdı:(inş. MEVLANIN sevdiği kullar zümresine seninde ismin yazılmıştır...canım kardeşim...ALLAHA emanet ol.
BAKİ SELAM.....
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 12:21
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HAKBIR su an offline HAKBIR  
RE: RE:

374 Mesaj -

En Son On: 17.12.2008 - 19:45
(inş. MEVLANIN sevdiği kullar zümresine seninde ismin yazılmıştır...canım kardeşim...ALLAHA emanet ol.
BAKİ SELAM.....[/quote]

AMIN AMIN AMIN

CÜMLEMIZ INSAALLAH
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 12:25
Bu mesajı bildir   HAKBIR üyenin diğer mesajları HAKBIR`in Profili HAKBIR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mavi-guel su an offline mavi-guel  

11 Mesaj -

En Son On: 02.09.2007 - 00:56
Bende tam üniversiteye baslamadan kapandim, daha öncede inancliydim, sürekli camiye gidiyordum, namaz kiliyordum fakat aksakliklar oluyordu hep, namazi bir baslayip bir birakiyordum, kapanmanin gerekli oldugunu düsünüyordum ama bi türlü nefsimi yenemiyordum. Gittigim okulda sinifin tek müslüman ögrencisi oldugum icin islamla ilgili konularla ilgili hep ödevler verilirdi bana (malum almanyada okuyorum), müslümanlarla ilgili aktüel birseyler konusulsun hep bana sorarlardi, beni konustururlardi, bunlarin benim islam konusunda bilinclenmemde büyük rolü oldu. Basörtüsü konusu gelince gerekliligini vesaire anlatirdim ama dogal olarakta ardindan su soru gelirdi: o zaman sen niye kapali degilsin!! TAbiki bu durumda iste istemez mahcup düsüyorsunuz ve sizin hep gözardi ettiginiz bu celiski yüzünüze vuruluyor. Liseyi bitirene kadar cesaret edemedim kapanmaya... ama üniversiteye baslamadan evvel kapandim cünkü istedimki insanlar beni böyle tanisinlar, böylesi benim icin cok daha kolay olacakti, dedimki kendime: ya simdi ya hic!!! Eger erteleseydim, insanlar beni acik halimle tanisalardi yine cok güc olacakti birden kapali birseykilde karsilarina cikmak, üniversite bitincede is bulma sorunu vesaire derken biliyordumki imkansizlasacakti... deeerken iste üniversiteye kapali halimle basladim ve hic zorluk yasamadim henüz basörtümden dolayi. Kapanmak insanin üstünde daha bir sorumluluk duygusu yaratiyo, mesela Allaha sükür su an namazimi sürekli olarak kiliyorum cünkü kapali olupta namaz kilmamak sacma geliyor bana, kesinlikle olumlu yönde etkiledi kapanmam beni, insallah sanada en yakin zamanda nasip olur, sadece biraz cesaret gerekli o kadar, gerisi kendiliginden geliyor , ama sana tavsiyem bu karari sadece kendin ver, eger kendini hazir hissediyorsan kapan, baskalarinin bunu senden bekledikleri icin degil göz kırpma

Simdilik slm ve dua ile Güle Güle
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 21:05
Bu mesajı bildir   mavi-guel üyenin diğer mesajları mavi-guel`in Profili mavi-guel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sueda- su an offline Sueda-  

28 Mesaj -

En Son On: 11.08.2010 - 00:21
Hepinize tesekkür ediyorum, yazilarinizi ilgiyle okudum..
Vuslat zambak cok icten ve samimi yazmissin, inan o sahneyi gözümün önünde canlandirdim ve bende gözyaslarimi tutamadim..
@ mavigül: üniversiteden önce kapanmakla cok iyi etmissin,
ben maalesef treni kacirdim, üniversiteye basi acik olarak basladim simdi son senem ve ben erteleyip duruyorum... Artik rahatsiz oluyorum bakislardan, utaniyorum... ve kendimi sanki iki farkli kimliklere bürünen bir insan gibi hissediyorum, namaz kilan ama disarda acik bir sekilde giyinen. ya oldugun gibi görün yada göründügün gibi ol demis ya Hz. Mevlana..ağlar ben artik oldugum gibi görünmek istiyorum...
Islama uygun sekilde kapanmak istiyorum ama bu cok büyük bir degisiklik olacak... ve ben 25 yasindayim bu yastan sonra daha da bir zor sanki cünkü herkes beni böyle taniyor. ama aslinda konu o degil, yani cevremin ne düsünecegi..beni mesgul eden baska seyler var. Öncelikle emin olmak istiyorum, sadece ALLAH icin yaptigima, bir daha basimi acmayacagima.. hayatimin geri kalan kismini basörtülü gecirmeye hazirmiyim bundan emin degilim... ama bir an önce kapanmaliyim bunu hissediyorum, cünkü okul bitince calismak falan derken kapanmak git gide hayal olacakağlar
Umarim basinizi agritmadim...
Diger arkadaslarinda hikayelerini bekliyorum...
Ekleme Tarihi: 28.03.2006 - 01:13
Bu mesajı bildir   Sueda- üyenin diğer mesajları Sueda-`in Profili Sueda- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
maviderya su an offline maviderya  
S.A.

28 Mesaj -

En Son On: 13.05.2007 - 15:16
Benim kapanma hikayem çok ilginç.
Elhamdülillah namaza orta okulda iken başlamıştım. Severek ve isteyerek de kılyordum. Liseye başladığımda ise kendimi sorgulamalar başlamıştı. Ben niye bu dünyaya geldim? Neden yaşıyorum gibi sorulardı bunlar. Çok sevdiğim bir arkadaşımda kapanmıştı. Ve onun kapanması çok hoşuma gitmişti. Benimde kapanmam gerektiğini düşündüm. Ama etrafımda genç yaşta daha doğrusu evlenmeden kapanan olmazdı pek.(bu görüş şu anda değişti)Bir türlü cesaret edemiyordum kapanmaya. Etrafımdakiler ne der? Bana nasıl bakar? Gibi düşünceler beynimde uçuşuyordu. Bu uzun bir müddet devam etti. Artık ölüm düşüncesi de beni çok korkutmaya başlamıştım. Her an öleceğimi zannediyordum. Nasıl hesap vereceğimi düşünüyordum. Bu sıkıntımdan hiçkimseye de bahsetmiyordum.Artık bunalıma bile girmeye başlamıştım. Sonra bir gün kurban bayramından birkaç gün önceydi. Annem bayram temizliği yapıyordu. Bende o gün anneme yardım etmek için okula gitmemiştim. Neyse cam siliyorduk. Bizim bir camımız balkonun içine bakıyordu. Bende o camı siliyordum. Birden ayağım kaydı ve balkonun içine düştüm. O kadar kötü düşmüştüm ki sese yukarı komşumuz gelmişti. Bi de baktım bacağımdan kanlar fışkırıyor. Bacağımı pencere kenarlığı tarafından yırtmıştı. O gün bir kaç dikişle kurtulmuştum. Ama ya düştüğüm yer balkon değilde dışarı olsaydı? Ölebilirdim. Demek ölüm bu kadar yakındı. Nihayet kesin kararımı vermiştim. Artık örtünmeliydim. Bu benim için bir uyarıydı. Atalarımızın dediği gibi bir musibet bin nasihattan hayırlı olmuştu. Kurban bayramı tatili bitene kadar okula gidemedim. Bayramı yatakta geçirdim. Bayramdan sonra ilk okula gidişimde kapanmıştım. Ve o gün benim o zamana kadar hiç hissetmediğim bir huzuru yüreğimde hissetmiştim. O kadar güzeldi ki hala o günü düşünüp içim huzurla dolar. Sanki Rabbine daha yakın ve daha güvende gibi oluyorsun. Etraf ne derse desin kim nasıl bakarsa baksın Allah'ın emrine uymuş olmanın verdiği saadeti sana veremez.

İnşallah kardeşim Allah sana da bu güzel duyguları en kısa zamanda yaşatır. Ama fazla gecikme, çok da düşünme. Allah korusun benim yaşadığımı yaşama.

Doğru yoldasın ya gerisini boşver.

Hayatında yapacağın en güzel şeylerden biri olur .

Selam ve muhabbetle göz kırpma

Bu mesaj 1 kez ve en son maviderya tarafından 28.03.2006 - 02:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.03.2006 - 01:52
Bu mesajı bildir   maviderya üyenin diğer mesajları maviderya`in Profili maviderya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sueda kardeşim benimm??*

455 Mesaj -

selamun aleyküm canım kardeşim benim
nerdesin??hiç sesin çıkmıyor,ne yaptın düşüncelerin nasıl şekillendi...bayanlar nerelerdesiniz yaa??yardım edin bacımızaa.........

bu güller sana canım kardeşim benimgülgülgülgülgülgülgülgülgülgül

gülselam ve dua ilegül Güle Güle
Ekleme Tarihi: 01.04.2006 - 10:17
sükût su an offline sükût  
RE: Sueda kardeşim benimm??*

16 Mesaj -

En Son On: 25.07.2009 - 21:40
Selamunaleykum. Ravda.net Forumuna bugün kayit oldum. Internette tamda bu konu ile ilgili bir arastirma yapiyordum. Burda yazilan yazilarinizi büyük bir ilgiyle okudum. Cok etkilendim. Efendim bende bu vesile ile kendi yasadigim celiskiyi paylasmak istiyorum. Okuyanlara simdiden tesekkür ederim. Ben yirmi yasinda üniversite ögrencisiyim. Yurt disinda avusturyada yasiyorum. Dogma büyüme burda yetistim. 15 yasimda kapanmak istemistim fakat sonra bu görevi kaldirabilecek olgunlukta olmadigimi düsündüm ve nefsime hakim olamadim ve kapanmadim. Acigim ama giyim tarzima daim dikkat etmeye calisiyorum. Zaten ailemin yetistirme tarzida bu onuda cok serbest degildi. Yani serbest derken ben kendimi asla bir seylere zorlanmis hiss etmedim. Velhasil biz türkiyeye gittigimizde bas örtü takiyoruz. Anne Baba tarafi dinine bagli insanlar Haci hoca insanlar. Burada acik oldugumuzu biliyorlar gerci ama büyüklerimize karsi saygisizlik olmasin diye orada kapaniyoruz. Tabiki bunun ne kadar dogru oluguda tartisilir. Burada acik oarada kapali oyun degil tabi ki. Bu yazdan sorna Ramazan ayi benim icin cok özeldi. Namazimida kiliyordum. Ramazan bitti ve biraktim. Ne yazik ki. Ama türkiyeden gecen yaz bir cok dini kitap almistim. Ve cok etkilendim. Bilhasse Cemil Tokpinar Beyfendinin kitaplari beni cok etkiledi. Icimde yine o 15 yasinda iken olan kapanma istegi yeserdi yeniden. Bu sefer daha siddetli bir arzu idi. Bugüne kadar hala o adimi atamadim. Korkuyorum. Bunun farkli sebebleri var. Ve bunlardan birisi. Benim bir ablamda kapanmisti. Evliydi ve bir kac yil sonra kapandi. Iki yil kapaliydi ve daha sonra (kendine göre sebeblerden dolayi) bas örtüsünü acti. Ben bu davranisina cok tepkili davrandim. Hayal kirikligina ugradim diye düsündüm onun tarafindan. Ablamin bu kadar cabuk pes edettigini düsündükce cok kizdim ve öfkelendim. Aramizda biraz tatsizliklar yasandi. Velahsil nasil derler. Kimsenin ahini almayacaksin. Yada gülme komsuna gelir basina. Bende korkuyorum. Henüz evli degilim. Üniversite okuyorum. Ya bende bir iki yil sonra acilirsam? Bunu birakin cevremdekilere hesap vermeyi birakin kendime hesap vermeyi Allahin huzuruna cikarsam o bana derse "ablana o kadar karsi geldin ayni hatayi sen nasil yapasin" derse ben ne cevap vericem? Biraz uzun oldu yazdiklarim ve gercekten en özelimi paylastim burda cünkü sizlerin yazdiklarinizida samimi buldum. Bir ablada viyanaya gelmis evlendikten sonra 4 yasinda babasindan korkutugu icin kapanmis 5 yasinda pardüse giyinmeye baslamis ama burada esinin ve dini kitaplarin sayesinde dogru yolu bulmus. Ne mutlu sizlere ki cogu hanimin basaramadigni yapiyorsunuz. Arti bir korkumda sundan yana. Her zaman üstü mekke alti paris olan basörtülü insanlara sitemim olmustur. Yanlis buldugum icin yargilamisimdir. Hakkim yok buna biliyorum ama öyle insanlari gördükce utaniyorum. Eger kapanirsam olmasi gerektigi gibi yapmayi istiyorum. Ama ya yapamazsam? Velhasil. Sizlerin düsüncelerinizi bekliyorum... Allah razi olsun. Vesselam.
Ekleme Tarihi: 22.06.2009 - 22:28
Bu mesajı bildir   sükût üyenin diğer mesajları sükût`in Profili zum Anfang der Seite

16 Mesaj -

Saniyorum bu konu ile ilgilenen bir kardesimiz yok ? :'(
Ekleme Tarihi: 23.06.2009 - 18:38
Bu mesajı bildir   sükût üyenin diğer mesajları sükût`in Profili zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  
Sükut kardesime...

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
Esselamu Aleykum;

Yazinizi kapanma ile ilgili hikayenizi okudum.. Kapanmak ile ilgili içinizde yaşadığınız çelişkileride.. Fakat bu çelişkiler sadece sizde yok, her insanda çelişki olur.. Allahu Teala insana iki yol gösterir.. Biri iyi yol diğeri kötü yol... Seçme hakkı kişinin elindedir.. İstediğin yolu tercih edersin.. Tercih sizin yani..

Ayrıca kapanma konusunda bi kaç ablanızın kapanıp açılma hikayesinide okudum.. Fakat o kapanma ALLAH için olmamış.. Kişilerin gönlü hoş olsun diye olmuş.. kimsenin gönlü hoş olsun diye bir insana bişeyi yaptırmaya zorlayamazsınız.. Zaman gelir bu ters teper..

Kapanmak, örtünmek kişilerin gönlünün hoş olması için değil,
ALLAHU TEALANIN RIZASI İÇİN OLMALI..

Vücud hatlarım güzel görünsün, görünümüm güzel olsun, modaya uyayım diyede örtünürsen buda örtünmek değildir..
Örtünmek ALLAH İÇİN OLUR.. ALLAHIN RIZASINI KASDEDEREK OLUR..
Sen kimseye hesab vermek zorunda değilsin.. Zaten hesab vereceğin tek bir yüce zat var o da ALLAHU TEALA'dır..

Bu zamanlarda genç kızların pardesüleri iç kıyafetlerinden daha kötü. Vücuda yapışıyor. Daracık pardüse, başörtülerinide içine koyuyorlar.. SEN ÖRTÜNÜN ŞUURUNDASIN... Bunlarda vücudun hatları değil mi? Hattır bunlarda..
Rasulallah (sav)'in hanımları baştan aşağı tek parça örterlerdi..

Vitrine konulan mal bakılmak içindir.. Hem vitrine koyun gösterin sonrada niye bakıyorsunuz diyorsunuz.. Göstermek istemiyorsan kepenkler arkasına koyun..

Ahzab suresinde Allahu Teala buyuruyorki.''Kefirler cehennemde yüzleri çevrildiği vakitte diyecekler: Ah ne olaydı ALLAHA ve RASULUNA itaat edeydik.''

Demek oluyorki insanı cennete ALLAH'a ve RASULUNE itaatmekle olacak..

Nerede itaat edilecek iman, nerede itaat edilecek amel..
İmanda da amelde de Rasulallah'ın inandığı gibi iman istiyor ALLAHU TEALA.. Rasulallah 5 vakit namaz kılmaya inanmıyor muydu? İslam'da örtünmeye inanmayan bir kimse Rasulallah'ın hanımlarının örtüsüz olduğuna delil getirebilir mi?

O yüzden sen kardeşim inandığın gibi yaşa.. ALLAH'ın RIZASINI KASDEDEREK YAŞA..
''Eğer inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.'' (hadis)

Ekleme Tarihi: 27.06.2009 - 12:35
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ayse53 su an offline ayse53  

44 Mesaj -

En Son On: 11.07.2010 - 15:24
cok guzel bir konu .bu zamanda bir insanin kapanmak istemesi ne kadar guzel birsey ilk once tebrik ederim kardesim ve onemli bir tavsiyem cok soru sorma kendine ne olacak diye seytan encok sorularla oyalar insan... sen kapandiktan sonra emin olki Allah cc yolunu hep acik eder karsilastigin guclukler ise senin sabrini olcer.Ben kapanilali iki sene oldu yirmi uc yasindayim .Iki sene oncesine kadar kapaliligi hic dusunmuyordum bana gore degil diyordum bana yakismaz diyordum sanki bir sac gozukse ne gozukmese ne diyordum.bundan iki sene once benim 19 yasinda yeni evlenmis yengemi bir kisi evinde bicaklayarak oldurdu uc aylik cocugu vardi benimde vardi bana hep olmeden once namaza baslayacagini soyledi iste su isim bitsim baslayacagim su aydan sonra baslayacagim ama namaza baslayamadan oldu .benim piskolojim cok bozuldu hep aklimda kaldi o namaza basliyacagim sozu ve bende diyordumki onceleri biraz yaslandiktan sonra kapaniyim guzelligimin tadini cikariyim iste o olunce kafama tank etti yaa yarin olursem bu gun gec kalmayim dedim sende oyle yap kardesim yarin gec olabilir belkide dualarimiz seninle TSK
Ekleme Tarihi: 28.06.2009 - 23:45
Bu mesajı bildir   ayse53 üyenin diğer mesajları ayse53`in Profili ayse53 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReYYaN su an offline ReYYaN  
vealeykumselam

288 Mesaj -

En Son On: 16.02.2010 - 20:24
Düsünceleriniz çok güzel yer yer çeliskiler içerindesiniz, belli sükut kardeşim. Türkiyeye gittiğinizde saygıdan kapandığınızı belirtmişsiniz.. Büyüklere saygı? Pekala cok güzeldir edeb tacı..
Peki ya Allah zülcelal'e karşı olan saygı? Yer yüzü bir mesciddir.. Kainat O'nundur.. O'na karşı olan edeb nerdedir?..

Sen örtünmenin şuurundaysan bu davranışın attigin her adımla dahada güzellesecektir, buna kesinlikle inan. Teslim ol.. Zira sen rabbine bir adım atarsan göreceksin O zat-ı zülcelal sana kaç arşın yaklaşmış.. Bu çok ilginçtir, insan yaşamadan anlamıyor, Rabbinin yardımlarına birebir mazhar, şahid olacaksın..

Bulundugun konum her genç kızın bulunduğu bir yaş, kademe.. Yalniz sen degilsin hernekadar nefsine agir gelsede.Hayat çok kisa bazen yarın veya daha sonra yapmak icin firsatı olmayabiliyor insanın. Elindeki simdiki zamani değerlendiren çok büyük kazanç icindedir.

Ilerde ablam gibi olursam korkusunu atıp rabbine sıgınarak iyiligi ümid et.. Zirveyi arzula, O'nun arzusu dahilinde kendini geliştir, hazırla.. Hicbir kuvvet imanına, inancına kelepçe vuramayacaktır, buna inan..

Başörüsü bir davayı omuzlamak, sancağı eline almaktır..
Örtünmek takva elbisesine bürünmektir..
Nasıl ki namaz her iyiliğin kapısıysa örtünmekte bir bayan için cennet kapısını arlamaktır..

Sevgi fedakarlik ister, kanıt ister..
Seviyor musun seni mükemmel şekilde yaratan Rabbini?

Öyleyse sevgiline sevgini göster.. Kanıtla.. Seviyorum diye haykır..

Ekleme Tarihi: 29.06.2009 - 15:07
Bu mesajı bildir   ReYYaN üyenin diğer mesajları ReYYaN`in Profili ReYYaN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

16 Mesaj -

Selamunaleykum. Gönülden tesekkür ediyorum. Insallah bende sizin gibi bu adimi atmayi basaranlardan olurum ve gerektigi gibi kapanirim. Bugün üniversitede kapali bir arkadasimla namaz kilabilecegimiz bir yere gittik. Cok sevindim. Bizim üniversitenin yakininda böyle bir yer oldugunu bilmiyorum. Insallah daha cok gec kalmadan bende bu adimi atabilirim.
Ekleme Tarihi: 02.07.2009 - 22:00

288 Mesaj -

Vealeykum Selam

Ve iste birinci adimi atmis oldunuz...

Simdi size gelecek bin arsinlik muhabbeti kiskandim.. Kabul ederseniz gül...

Ekleme Tarihi: 02.07.2009 - 23:16
Bu mesajı bildir   ReYYaN üyenin diğer mesajları ReYYaN`in Profili ReYYaN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

16 Mesaj -

Allah razi olsun efendim. Insallah bu yolda ilerlemeye devam ederim ve bu yoldan caymam. Icimde bir bosluk var uzun zamandir. Ve bu boslugu ancak Allah sevgisi ile doldurmam gerektigini biliyorum. Farkindayim. Ama nefsime hakim olamadigim günler oluyor malesef. Bunda inanc sayifligindan kaynaklaniyor sanirim öyle degilmi? Eger ki yurt disinda bu adimi atabilirsem. Hakkini vererek örtünebilirsem inan kendimle gurur duyacagimdir. Ve insallah ondan sonra memleketime dönme sansinida elde ederim. Ezan sesine hasret kaldim. Dini ile bir bütün olan insanlara hasretim burada. Yine yanlis ortamlara adim atacagim diye kendi icime kapandim. Allaha sükür bir haftadir calisiyorum ise gidip geliyorum. Baska türlü bir hayatim yok diyebilirim. Genclik ve cahillik sorunlar ile kendimi günden güne itmeye calisiyorum. Ama biliyorum cok iyi biliyorum ki herseyin cözümü Allah yolunda. Insallah önümde ki bu yolu kat edebilirim.

Ekleme Tarihi: 12.07.2009 - 13:34

288 Mesaj -

İbrahim bin Ethem gibi, Fudayl b İyaz ve Bişr-i Hafi gibi evliyalar, önceleri Allah yolunda olmadıkları halde, tevbe ettiler ve bu tevbelerinin üzerine Allah-u Zülcelal de onları dost olarak seçti.
Allah dostları şöyle buyurmuşlar:
"Kişi gaflet ile dünyayı dolduracak ibadet yapmaktansa, bir lahza kalbi ile huzurlu olarak "la ilahe illallah" dese, bu bir lahza ( bir an) onun için daha hayırlıdır"

Önemli olan herdaim O'nu anmamiz. Iste kalplerimiz ayetteki gibi ancak o zaman gercek huzura kavusur.

Sevgi ile.
Ekleme Tarihi: 12.07.2009 - 16:42
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 428 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56334 saniyede açıldı