lopinavir ritonavir generique plaquenil kaletra lopinavir ritonavir ivermectin cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » sizce?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
sizce?

56 Mesaj -

En Son On: 11.03.2007 - 20:05
Cinsiyeti: Erkek 
s.a arkadaşlar.hepinize hayırlı akşamlar.
Ben yaklaşık 2-3 yıldır ravdayı takip ediyorum.gerçi aktif bir üye sayılmam.çünkü çok fazla vaktim olmuyor.ama vaktim olduğu kadar dikkatimi çeken yazıları okumaya çalışıyorum.site gerçekten süper.Adminlerden,modoretörlerden emeği geçen herkesten,yazılarıyla yorumlarıyla sitemize renk katan üyelerin hepsinden Allah razı olsun.çok güzel paylaşımlar oluyor.fakat benim değinmek istediğim konu,mesela bana bu siteyi tavsiye eden bir arkadaş islamiyeti bilip gereklerini uygulayan bir arkadaşımdı vede genelde bu şekilde oluyor siteyle tanışmak vede yeni tanıyan kişilerde dinini bilen insanlar oluyor vede çok şkr kendimize düşen payları almaya çalışıyoruz vede sayede bilgimize bilgi katıyoruz.peki bu bilgilerle dışarı açılabilsek?
yani hep forumlarda paylaşmasak,çevremizdeki islamiyetten uzak,onun haz ve lezzetine aç gönüllere ulaşabilsek?
bu şekilde pek başarılı olabileceğimizi zannetmiyorumsevinçli
tebliğ vazifesi bize kaldı.hepimizinde bildiği gibi artık efendimizden sonra peygamber gelmedi geymiycektesevinçli
peki iyiliği emderip,kötülüğü menetmek kimlere düşüyor? tabiki bizlere,peygamber vazifesi tebliğ artık bizlerin.şöyle bir silkinelim uykumuzdan uyanalım,çevremizdeki kişilere ulaşmaya çalışalım.onlara islamiyeti anlatmaya öğretmeye çalışalım.sevinçli çünkü hepimiz sorumluyuz,Ahirette mutlaka yanımızda islamiyetten uzak giden kardeşlerimiz bizden hesap soracaklardır,yakamıza yapışacaklardır,bu güzellikleri biliyordunda neden paylaşmadın,anlatmadın diyesevinçli
biz üzerimize düşen görevi yerine getirelim,okuyalım,paylaşalım,anlatalım,anlattıralımsevinçli
vede bu konuda herkes fikirlerini ortaya koysun,tebliğin birsürü yolu var.çünkü herkes aynı ortamda koşulda değil.
kimi arkadaşımız hal ve haraketlkeriyle,kimi arkadaşımda direkt olarak gel namaz kılalım diyebilir.çünkü ortam buna müsait olabilir.
çok şükür bugün yeni bi arkadaşıda cuma namazına götürebildiksevinçlibu kişi namazla alakası olmayan bir kişi ama çok şükür müslüman,fakat öz benliğinden uzaklaşmış,camiden sonra yemekte söylediği söz ya gerçekten çok güzel hisler hissediyo insan, bundan sonra bende kılayım demesisevinçli
bu küçük bir örnekti.
hepimiz islamiyeti anlatmaya çalışalım,okulumuzda,işyerimizde,çevremizde.peygamber efendimizin dediği " bir kişinin imanına vesile olmak üzerine güneşip doğup battığı herşeyden daha hayırlıdır" sözü tebliğ olayını çok güzel bir şekilde açıklıyor.hem kendi dünyamızı,ahiretimizi kurtaralım hemde başkalarınıunkini.dediğim gibi herkes bence birer yol yazsın vede bu yollar çoğaldığı zaman kimsenin savunması kalmaz nasıl anlatcağım diyegöz kırpma
ilk örnekde benden gelsin
dil uzat biraz klasik olcak ama mesela erkek arkadaşlarımız bir halı saha maçı düzenlesin arkadaşlarıyla vede maç bitiminde ilk etapta gözüne kestirdiği arkadaşlarını evine davet etsin vede ufak bi ikram yapsın, o sohbetlede ufaktan bişeyler anlatmaya başlar.tabi gönlümüzde de Allah rızası olduğu için Rabbim yardımcı olcaktır o anı onlar için unutulmaz kılacaktır vede çok hoşlarına gidecektir.sevinçli
sizce? neler olabilir.
kusurumuz olduysa affola.
selam ve dua ile
hayırlı akşamlar
ERokcan
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 20:07
Bu mesajı bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diğer mesajları -=[ R_E ]=-`in Profili -=[ R_E ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet yigit su an offline mehmet yigit  

87 Mesaj -

En Son On: 28.07.2006 - 22:30
Cinsiyeti: ----- 
Allah razı olsun kardeş acızane fıkrım once kendımızden başlıyarak hakkıyla yaşarsak islamı çevremızdekı ınsanlarda etkılenır mesala sız namaza gıtmeyıp de arkadaşınıza tavsıye etseydınız acaba arkadaşınız yıne de gıdermıydı ve etkılenmese o cemaatten ben de kılayım dermıydı bayan kardeşlerımız bu konuda daha şanslı çunkı gerek ış ortamı yada ev ortamı farketmez daha samımı oldukları ıcın de arkadaşlarına tavsıyelerde daha rahat bulunabılıyorlar İNŞAALLAH başarılı oluruz ve ıslamı hakkıyla yaşayan bır topluluk oluruz Aleyna ve Aleykum selam
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 20:22
Bu mesajı bildir   mehmet yigit üyenin diğer mesajları mehmet yigit`in Profili mehmet yigit Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
SİZCE..?

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Asi ve Mai kardeşim.İnanın günlerdir kafamı karıştıran bir konuyu gündeme getirmişsiniz.
ALLAH razı olsun.RAVDA üyesi KARDEŞLERİMİZ belli bir şuuru yakalamış,zaten kalplerini ALLAH'a teslim etmiş insanlar.Diyordum ki diğer sitelerdeki arkadaşlara nasıl ulaşabilir,hidayetlerinde vesile olabiliriz.yani cami cemaati zaten camiye gidiyor biz camiye gelmeyenlere anlatalım ve onlarda aramıza katılsın.
Ben uzun zamandır diger sitelere ravdanın güzelliklerini taşımaya ve herkeze RAVDA'yı tavsiye etmeye çalışıyorum.Gazeteler,dergiler abone sayısını artırmak için kısa ve hızlı programlar uyguluyorlar.örneğin bizde bir kampanya başlatabiliriz.
BİR KARDEŞ KAZANALIM.BİR DÜNYA KAZANALIM.Ne dersiniz?
SELAM VE DUA İLE.....
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 20:57
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
**Asi ve Mai** , ALLAH Sizden razi olsun..

Kardesim Senin dediklerini istediklerini düsündüklerini hepsini yapmak üzereydim..
RAVDAda yeni birsey ögrendimmi,
güzel bir hikaye okudmmu,
hemen tanidiklarima anlatirim..
Hepimiz böyle yapalim.
Sizin söylediklerinizi hepimiz yapariz InsaALLAH..

Güzel yazilari, uyarilari, hatirlatmalari,
ister mail ile gönderelim Tanidiklara,
ister görüstügümüzde..
Ister msj ile..
Daima daima DIN konusunda bahsedeliim Tanidiklarimizla.. Böylece konu acilir ve büyür ve bilgiler topluyoruz..

Iste RAVDAmiz..
Nice güzel bilgiler kazanmayi..
Nice güzel Insanlar tanimayi..
Nice güzel Ibadetler yapmayi..
... gül ...
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 21:31
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
ALLAHA KAVUŞMAK KARDEŞİM.e

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
kardeşim ALLAHA KAVUŞMAK.Yeni üyelerimizden ALEYNAEBRAR benim kız kardeşim.abi burası harika diyor ama birtakım özel soruları var. onu mail adresinden bilgilendirirmisiniz.irtibatı nasıl kuracak.
SELAM VE DUA İLE...

gül gül gül gül

EŞİNİZE VE SİZE ÖZEL.
GÜLLERİMİZİ KABUL EDERMİSİNİZ EFENDİM.
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 21:51
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Themenicon    UTANIYORUM KARDESIM :)

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Utaniyorum Kardesim sevinçli gül
ALLAH razi olsun.. gül
Gülleri elbet kabul ederiz, Cok Tesekkür ederim Cicekci Kardesim sevinçli

Tabiki irtibata gecebilirim Kardesinle, memnuniyetle.. Ona söyle, MSN adresini Görevli Kardeslerimden biriyle bana göndersin. Özel mesaj ile.. Sonra Onu MSNimde eklerim InsaALLAH..

Saol be Abi, yine sevintirdiniz beni.. sevinçli
Tebessüm verdiniz.. ALLAH Sizide daima MUTLU etsin.. Bu iki gül gül Sana ve Hanimina..

Selam ve DUA ile.. gül
Fi emanillah.. gül
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 23:38
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ R_E ]=- su an offline -=[ R_E ]=-  

56 Mesaj -

En Son On: 11.03.2007 - 20:05
Allah cümlemizden razı olsun kardeşlerim.
İnş hepimiz elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışırızsevinçlikardeşim dediğin gibi diğer sitedeki kardeşlerimizide bu siteye çekebiliriz.Ama çevremizdeki kardeşlerimizede bi şekilde anlatmalıyız.
bu sevaptan herkes faydalanmak ister galibasevinçli
selam ve dua ile hayırlı geceler
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 01:12
Bu mesajı bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diğer mesajları -=[ R_E ]=-`in Profili -=[ R_E ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 509 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
BeSMeLe (39), serkan_aktas (45), karaahmetoglu (65), ademozdamar (54), levent (49), uhud38 (53), benfurkan (65), anemonia (43), tugrulsuratli (51), ali sungur (50), Adem71 (53), seyda59 (55), cetinceli (47), yenimemoli (44), fbetulk (43), hani5 (31), MileynSeleme (49), zehraygtster (33), halil ibrahim (59), mzeki (52), metinmaltas (79), Sefer1 (55), rabiaemin2 (39), Meftun (38), mkaya970 (54), islamin_gulu (37), mustafatunç (57), ali bostan (60), Kar_Tanesi_ (35), s7e7v7e7n (39), 00571 (41), Toyanc (50), volkan42 (54), frost_35 (42), gurbetci71 (57), salebe25 (44), barbarosum (49), gulcan (37), ocean82 (42), kalemdar (48), NURUNALANUR (52), SeYh_S@MiL (40), Hilal-Nisa (37), m.zeki (52), ToZ-PeMBe (37), ugurlar (37), yasemin330 (39), Iklama88 (36), mehmetkaya2005 (38), fatihuslu1985 (39), ebuzer21 (60), uduh_72 (43), NuRCaN (35), naz_angel (39), hakan125 (49), 23041987 (37), Derya A (37), delice (48), H.Gultekin (19), EsiLa_68 (35), ankebut06 (47), alzen (48), derici_001 (69), hamdi ulay resu.. (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55766 saniyede açıldı