ivermectine generique plaquenil ivermectin kaletra kamagra super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » bir ricam var..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 19 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
bir ricam var..

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
selamun aleykum...

aslında ricam daha değişik bir şeydi lakin bunu sonraya bıraktım.
şimdiki ricam burdaki üyelerin girip sohbet edebileceği bir yer varmı. sadece buradaki üyerlerin lakin. öyle genele ve herkese açık bir sohbet odası değil. böyle bir şey yapmayı düşünür müsünüzüz? düşündünüz mü? yoksa düiünmeye bile değmez mi.
cevaplarınızı bekliyorum inşallah ...
tabi admin ve moderatorlerden . dier üyeler üstüne alınmasın cevap vermemekte serbesttirler...
vesselam.
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 14:54
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
F a t i h su an offline F a t i h  

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 13:03
Cinsiyeti: Erkek 
Ve aleyküm Selam...

Chat ortamına henüz hazır olmadığımızı düşünüyorum. Sanal ortamda müslümanlar olarak daha henüz "kurbanlar verme" safhasındayız.
O kadar yıkılan aileler var ki...
O kadar kandırılan bacılarımız var ki...
O kadar kandıran abilerimiz var ki...
O kadar duygularıyla oynanarak hayatı mahvedilmiş insanlarımız var ki...

Yani bunları aşmamız lazım önce. Af buyurunuz dağdan inmiş .... durumundayız sanal alemde müslümanlar olarak henüz.

Yaşlımızla-gencimizle, bayanımızla-erkeğimizle öz kültürümüze ve de inancımıza uygun hale getirmeliyiz interneti. Ve bizim ihtiyaçlarımıza cevap verecek projeler üretmeliyiz önce...

Neyimiz varki?
Birkaç haber sitemiz oda haberleri kopya ederek eklerız...
Birkaç aynı çöeriğe sahip dini sitelerimiz ki onlarında ziyaretöileri aynıdır...

Ne doğru dürüst bir Shop sitemiz var.. Ne daha bir arama motoromuz bile yok. Çocuklarımıza tavsiye edebileceğimiz bir sitemiz bile yok.

Böyle bir ortamda haliyle en akıllımız bile bu uçsuz-bucaksız nete dalınca afallarız..!

Chatı biz daha önceleri denedik. Hemde tüm enerjimizi vererek. Fakat gördük ki, en güvendiğimiz.. ağabey, abla bildiklerimiz bu netin cazibesine kurban gittiler.

Müslümanlar olarak bulunduğumuz bu ortam itibariyle buna hazır olmadığımızı düşünüyorum. Biz sitemizde üyeler arası özel mesajın bile mesuliyetinin çok ağır olduğundan kapattık. Biz önce olduğumuz gibi görünmeyi veya göründüğümüz gibi olmayı öğrenmeliyız sevinçli
Faidesinden çok zararımıza olduğundan tasvip etmiyorum. Buna rağmen çözüm noktasında somut öneriler getirilebilirse elimizden geleni yaparız.

Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 00:11
Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı F a t i h
Chat ortamına henüz hazır olmadığımızı düşünüyorum. Sanal ortamda müslümanlar olarak daha henüz "kurbanlar verme" safhasındayız.

Chatı biz daha önceleri denedik. Hemde tüm enerjimizi vererek. Fakat gördük ki, en güvendiğimiz.. ağabey, abla bildiklerimiz bu netin cazibesine kurban gittiler.

Abi bunu hicbir zaman unutma,
bazi Insanlar sirf Chatler ve Özel mesajlar icin bir Dinsayfaya girirler..
Ama
RAVDAmiz..
RAVDA oldugu icin sevilir..
Chat istemeyiz, Özel mesaj'da istemiyoruz..

Ve demissiniz ya, buna hazir degiliz..
Ben diyorum ki, hicbir zaman hazirli olmayin sakin..
Böyle bisey bidaha ASLA yapmayin..
Cünkü sonra herkez Özel mesaj geldimi, Chatte kimler var, oralarda takilacaklar..
Ve güzel yazilari unutacaklar..

En iyisi oldugu gibi brakin,
Tanismak isteyenler, Görevlilerle özel mesajla MSNlerini gönderirler, tanisma teklifi yaparlar..

En dogrusu bu..

RAVDAM, Canim RAVDAm, oldugun gibi kal..
Oldugu gibi RAVDAmi seviyorum..
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 00:58
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE:

544 Mesaj -

En Son On: 31.05.2008 - 00:05
Biz Ravda neti boyle sevdik......

selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son kubra_1989 tarafından 18.03.2006 - 21:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 21:24
Bu mesajı bildir   NuR DaMLaSI üyenin diğer mesajları NuR DaMLaSI`in Profili NuR DaMLaSI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hulyam su an offline hulyam  
ben yokum

212 Mesaj -

En Son On: 07.05.2010 - 20:09
kaede_lerim bende yeniyim ama ( sakal1m yokki sözüm dinlensin) misali burada chat olursa ben yokum.ben buray1 chat olmadg1 için seviyorum.ALLAH a emanet olun.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 23:48
Bu mesajı bildir   hulyam üyenin diğer mesajları hulyam`in Profili hulyam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
RE:

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Alıntı
Orijınalı ALLAHA kavusmak

Abi bunu hicbir zaman unutma,
bazi Insanlar sirf Chatler ve Özel mesajlar icin bir Dinsayfaya girirler..
Ama
RAVDAmiz..
RAVDA oldugu icin sevilir..
Chat istemeyiz, Özel mesaj'da istemiyoruz..

Ve demissiniz ya, buna hazir degiliz..
Ben diyorum ki, hicbir zaman hazirli olmayin sakin..
Böyle bisey bidaha ASLA yapmayin..
Cünkü sonra herkez Özel mesaj geldimi, Chatte kimler var, oralarda takilacaklar..
Ve güzel yazilari unutacaklar..

En iyisi oldugu gibi brakin,
Tanismak isteyenler, Görevlilerle özel mesajla MSNlerini gönderirler, tanisma teklifi yaparlar..

En dogrusu bu..

RAVDAM, Canim RAVDAm, oldugun gibi kal..
Oldugu gibi RAVDAmi seviyorum..

aynen katiliyorum CAN... ben daha guzel anlatmazdim yani.. gül
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 01:09
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  

476 Mesaj -

En Son On: 20.08.2014 - 01:12
s.a

Chat mi? Ay Allah korsun....istemez...
hulyam ablamin dedigi gibi chat olursa bende yokum....gül
Ravdamiz böyle coook güzel...
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 02:06
Bu mesajı bildir   ilknurMerve üyenin diğer mesajları ilknurMerve`in Profili ilknurMerve Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kartal03 su an offline kartal03  

33 Mesaj -

En Son On: 23.06.2006 - 22:45
Selamünaleyküm ilknurMerve kardesimiz dogru yazmis biz ravdamizi böyle sevdik böyle daha güzel birakalim chat i falan bunlar insanlari pislige iter.Allah rizasi icin iyi seyler ögrenmeye calisalim selam ve dua ile saygilar.
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 15:05
Bu mesajı bildir   kartal03 üyenin diğer mesajları kartal03`in Profili kartal03 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:47
EvET bizlere chat lazim deil bizgülravdayigülboyle cok seviyoruz insALLAH devam eder Rabbim izin verisesevinçli
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 18:03
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gülendam su an offline Gülendam  
bir ricam var..

99 Mesaj -

En Son On: 01.10.2006 - 17:16
KATILIYORUM FATIH KARDESIME CÜNKI SANAL ALEM GERCEKTEN INSANI BÜTÜNÜYLE ETKILEYEN BIR OLAY CET ISI DE GIRINCE BENCE HERSEYIN SUYU CIKAR GIBIME GELIYOR SORUYU SORAN KERDESIM YANLIS ANLAMA SEN BIR SORU SORMUSSUN BIZDE KENDI ACIZANE FIKIRLERIMIZI ORTAYA SUNUYORUZ BEN BÖYLE MEMNUNUM RESMIYET VAR ARADA CÜNKI ÖBÜRTÜRLÜ CET OLDUMU ISIN IYI OLACAGINA INANMIYORUM BEN BU SITEYI ONDAN COK SEVIYORUM BURDAYIM GENELDE TAM AILE ORTAMI VAR SU AN CET GIRERSE ISIN ICINE CÖP CATANLIK DA DEVREYE GIRER GIBIME GELIYOR CÜNKI OKADAR INSAN VARKI NEREYE SALDIRACAGINI BILMIYOR ONUN ICIN BÖYLESI IYI DERIM BEN SAYGILARIMLA

Güle Güle
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 18:20
Bu mesajı bildir   Gülendam üyenin diğer mesajları Gülendam`in Profili Gülendam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
bir ricam var..

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
sniper bu konuyu açman seni chat istiyor konumuna getirmez sakın alınmayasın kardeşim.
Kardeşlerime ben diyorum ki...FORUMDA İSTEDİĞİMİZ KİŞİYE İSTEDİĞİMİZİ YAZABİLİYORUZ,NİÇİN CHAT..?YOKSA İSTEDİĞİMİZ KİŞİLERE İSTENMEYEN ŞEYLERMİ YAZACAĞIZ..? VELHASILI KELAM.CHAT İSTEMİYORUZ,İSTEDİĞİMİZİ ZATEN YAZIYORUZ.Selam ve dua ile...........
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 18:32
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Bize çat degil muhabbet lazim.
Bize çut degil canlar lazim.
Bize çat çut degil yürek lazim.
Bize çatır çutur degil,
Adam gibi adamlar lazim...

Bu mesaj 1 kez ve en son menteseci tarafından 19.03.2006 - 22:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 22:06
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE: bir ricam var..

544 Mesaj -

En Son On: 31.05.2008 - 00:05
Alıntı
Orijınalı utaniyorum

sniper bu konuyu açman seni chat istiyor konumuna getirmez sakın alınmayasın kardeşim.
Kardeşlerime ben diyorum ki...FORUMDA İSTEDİĞİMİZ KİŞİYE İSTEDİĞİMİZİ YAZABİLİYORUZ,NİÇİN CHAT..?YOKSA İSTEDİĞİMİZ KİŞİLERE İSTENMEYEN ŞEYLERMİ YAZACAĞIZ..? VELHASILI KELAM.CHAT İSTEMİYORUZ,İSTEDİĞİMİZİ ZATEN YAZIYORUZ.Selam ve dua ile...........

bende katiliyorum eger chat gelirse herkes oraya girip yazilari unutur onun için CHATA HAYIRRRR
Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 12:35
Bu mesajı bildir   NuR DaMLaSI üyenin diğer mesajları NuR DaMLaSI`in Profili NuR DaMLaSI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Ne güzel.. gül gül gül gül
Hepimiz ayni düsüncedeyiz..
RAVDAyi böyle seviyoruz..
CHAT olsa herkez kacar..

SniPeR Kardesimiz'de kesin ayni düsüncededir, o sadece öylesine sormustur, zaten
F a t i h Abinin yazilarini okuduktan sonra oda vazgececek.. Bence öylesine sormustur SniPeR Kardesim, Onu sakin yanlis anlamayin..
Iyi bir niyetle sormustur, sadece bilmek istemistir..

Selam ve DUA ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son ALLAHA kavusmak tarafından 20.03.2006 - 12:42 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 12:41
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Sniper kardesim nerdesin? Bence gercek hayatta arkadaslarimizi bile iyi tanimiyoruz kalmis ki sanal alemde.Boylesi daha guzel herkes fikrini paylasiyor ve burda kaliyor.Onun icin bence ne sen zarar et nede biz.Karsindaki nasil bir insan oldugunu bilemezsin ne kadar iyi gorunsede icimizdeki dusmana hakim olamayiz sonra (nefis) sonra isin icinden cikamayiz.Insallah kirmamisimdir seni kirdiysam af ola.Niyetim o degil.Forumlarda gorusmek dilegiyle insallah.KIB
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 12:50
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Güvenme konusuna gelince..
Ben suan RAVDAdaki tüm Üyelere hele hergün gördügüm üyelere güveniyorum hemde cok..

Ama burda CHAT olsaydi,
baska insanlar yani sirf CHAT icin girenler olurdu, hemen üye olurdular ve iste onlar tehlikeli olanlardir..

Oysa tanidigimiz üyelerle konusmak istemezmiyiz? Güvenmezmiyiz? Tabiki güveniyoruz birbirimize..
Ama baskalarina güvenmiyoruz..

Ve dedigim gibi, sonra hepimiz CHATe takilirdik yada ÖZEL MESAJlara ve güzel yazilari unuturduk..

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 12:56
akarsu su an offline akarsu  
RE:

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
[quote]Orijınalı F a t i h

Ve aleyküm Selam...

O kadar yıkılan aileler var ki...
O kadar kandırılan bacılarımız var ki...
O kadar kandıran abilerimiz var ki...
O kadar duygularıyla oynanarak hayatı mahvedilmiş insanlarımız var ki...

Yani bunları aşmamız lazım önce. Af buyurunuz dağdan inmiş .... durumundayız sanal alemde müslümanlar olarak henüz.

Yaşlımızla-gencimizle, bayanımızla-erkeğimizle öz kültürümüze ve de inancımıza uygun hale getirmeliyiz interneti. Ve bizim ihtiyaçlarımıza cevap verecek projeler üretmeliyiz önce...

Neyimiz varki?
Birkaç haber sitemiz oda haberleri kopya ederek eklerız...
Birkaç aynı çöeriğe sahip dini sitelerimiz ki onlarında ziyaretöileri aynıdır...

Ne doğru dürüst bir Shop sitemiz var.. Ne daha bir arama motoromuz bile yok. Çocuklarımıza tavsiye edebileceğimiz bir sitemiz bile yok.

Böyle bir ortamda haliyle en akıllımız bile bu uçsuz-bucaksız nete dalınca afallarız..!

Fatih abimin dedigi gibi en guvendigimiz abi abla bildiklerimiz kurban gittiler...
Iste en buyuk dusmanimiz nefsimize yenik dusebiliyoruz bunun icin dikkatli olmak lazim
TEKBIRINI AL TAKDIRI ALLAHA BIRAK DEMISLER
SELAM VE DUA ILE...
Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 13:13
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
selamun aleykum .

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
sevgili ravda üyeleri adminleri ve moderatorler..
öncelikle verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim..
hepinizin yazısı birbirinden kıymetli...
benim arzuma gelince: ben chat i istedim . chatten ziyade sadece ravda üyeleriyle sohbetleşebileceğim bir yer isterdim. fakat görüyorum ki. bunu istemek fuzuli.boş.ve hata. evet hepinizin fikirlerine katılyorum. bende yozlaşmış bir sitede bulunmak istemem.ki bu gibi sitelerden kaçtık ve buraya geldik. son durağımız burası oldu şimdilik. evet chat bozar mı..
Allahakavusmak ın da söylediği gibi.

Güvenme konusuna gelince..
Ben suan RAVDAdaki tüm Üyelere hele hergün gördügüm üyelere güveniyorum hemde cok..

Ama burda CHAT olsaydi,
baska insanlar yani sirf CHAT icin girenler olurdu, hemen üye olurdular ve iste onlar tehlikeli olanlardir..

Oysa tanidigimiz üyelerle konusmak istemezmiyiz? Güvenmezmiyiz? Tabiki güveniyoruz birbirimize..
Ama baskalarina güvenmiyoruz..
bu durumda chat bizi bozar.

ben bu konuda kendimle ilgili bir yanlış anlaşılma varmıdır yok mudur bunun muhasebesini yapmayacağım . ki ben sohbet kanalı olan bir sitedede bulundum ve benim kimsenin özel ine yazmadığımı herkes bilir ki bu kuralımj hala devam etmektedir. kendimden şüphem yok lakin chat in olmaması konusunda sizlere hak veriyorum ve katılıyorum .
sizlerin bu tavrıda beni çok sevindirdi. şimdi ravda ya biraz daha inandım ve güvendim . zira bu chat in neler yaptığını neleri değiştirdiğini ve buralarda her çeşit insan olduğunu bende biliyorum bende zararını gördüm.
benim isteğim sadece burdaki üyelere yönelikti fakat Allaha kavusmak iyi özetledi.
sağolsun.
Allah hepinizden razı olsun .
selametle kalın.
veselamun aleykum..

Ekleme Tarihi: 20.03.2006 - 14:53
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yarin su an offline yarin  

24 Mesaj -

En Son On: 03.03.2007 - 22:56
bende chat olayına karşıyım ama özel odalar olmadan tartışa bileceğiz adminlerin denetiminde bir sohbet odası olabilir bence en azından ALLAH KELAMININ KONUŞULDUĞU SOHBETLER DE BULUNMUŞ OLURUZ.BENCE GÜNÜMÜZDE BUNA ÇOK İHTİYAÇ VAR.TAMAM RAVDA DA HERŞEY VAR AÇIP OKUYUN DEYEBİLİRSİNİZ FAKAT İNSANLARA KARŞILIKLI YAZMAK O DAHA CAZİP GELİYOR GALİBA.Ben sadece tartışma ortamına açık ve mail adreslerinin verilmediği ve özel odaların olmadığı bir sayfa olabilir diye düşünüyorum.TEŞEKKÜRLER.
Ekleme Tarihi: 21.03.2006 - 14:20
Bu mesajı bildir   yarin üyenin diğer mesajları yarin`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 573 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57091 saniyede açıldı