generique kaletra lopinavir ritonavir fluvoxamine kaletra generique kaletra aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » BENCE ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜ HATALIDIR..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 16 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    BENCE ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜ HATALIDIR..

4 Mesaj

En Son On: 25.08.2007 - 18:32
Cinsiyeti: Erkek 
SELAMIN ALEYKÜM BÜTÜN RAVDA KARDEŞLERİM..BEN HEP YAZILAN BİR SÖZDEN ÇOK RAHATSIZ OLMAKTAYIM.
HERKES BUNU YAZIYOR.BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN.
BENDE HER YAZIYI OKUDUĞUMDA İÇİMDEN BEN ZAVALLI BİR KULUM NE HADDİME ALLAH CC.İÇİN BİRŞEY YAPMAK.BEN SADECE RABBİM İZİN VERİRSE NEFES ALIR YAŞARIM.VE SADECE RABBİM MÜSADE EDERSE AKIL SAHİBİ OLUP DÜŞÜNEBİLİRİM.BEN RABBİM İÇİN BİR ŞEY YAPAMAM.ÇÜNKİ BİRŞEY YAPMA KUDRETİNİ VERECEK TEK VARLIK CENABI ALLAH. ANCAK ALLAH CC. NIN BANA EMRETTİKLERİNDEN HANGİSİ YAPABİLDİM DİYE KENDİME SORUYORUM..
BU SÖZ İNSANLARI KENDİNE GETİRMİYOR.VE BENCE ALLAH CC.NIN BİZİ VARETTİĞİ GERÇEĞİNE TERSMİŞ GİBİ GELİYOR.BEN ALLAH CC.İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPAMAM.BU MÜMKÜN DEĞİL BENCE..
BU SÖZÜN VE İŞİN DOĞRUSUNUN BENCE ALLAH CC.NIN EMİRLERİNDEN HANGİSİNİ YERİNE GETİRDİN,VE YA BU GÜN RABBİNİN EMRETTİKLERİNDEN NELER YAPTIN OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. LEBBEYK ALLAHÜMME LEBBEYK..BAŞKA HİÇBİR ŞEY OLAMAZ.ALLAH EMREDER KULLARINA.BİZDE YAPARIZ.

BUGÜN ALLAH CC.NIN HANGİ EMRİNİ YAPTIN..BÖYLE SÖYLERSEK ALLAH IN EMREDİCİ EN YÜCE KOMUTAN SULTAN EMİR MAKAMI OLDUĞUNU UNUTMAK İSTEYEN NEFİSLERE HER ZAMAN KUL OLDUĞUMUZU HATIRLATIRMIŞIZ GİBİ GELİYOR BANA..

BU GÜN ALLAH CC.NIN EMİRLERİNDEN NELERİ YAPTIN..?
HER GÜN GÖRECEĞİMİZ BİR YERE ASACAĞIZ..BU GÜN ALLAH IN EMİRLERİNDEN HANGİLERİNİ YAPTIN..?

YOKSA ALLAH İÇİN NE YAPTIN..DUR BAKALIM ZAVALLI NEFİS DUR BAKALIM ACINACAK VARLIK DUR BAKALIM KUL DUR BAKALIM KUL DUR BAKALIM KUL..SEN KİM ALLAH İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK KİM.
ALLAH İÇİN NE YAPTIN.?HAYIR
ALLAH IN SANA EMRETTİKLERİNDEN HANGİLERİNİ YAPTIN.
BU GÜN SANA EMREDİLENLERDEN NELERİ YAPTIN..BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞLARIM.SİZ NE DİYORSUNUZ.BU SÖZÜ NASIL DÜZELTMELİYİZ.FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.ALLAH A EMANET OLUNUZ..SELAMIN ALEYKÜM.
Ekleme Tarihi: 04.02.2006 - 14:33
Bu mesajı bildir   alperosman üyenin diğer mesajları alperosman`in Profili alperosman Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gulali su an offline gulali  
Themenicon    Bence...

81 Mesaj -

En Son On: 25.02.2006 - 17:42
Cinsiyeti: ----- 
Allah yolunda mısın demek istiyor soru...
Allah HAK demek...

Şöyle ki Hakikat! diyebiliriz...Zaten Hakikat hak tan türemiştir...

Zannedersem hz ömer demiş bunu...

Yani "Hakikatin için birşeyler yapıyor musun" demek istiyor?
Ekleme Tarihi: 04.02.2006 - 14:56
Bu mesajı bildir   gulali üyenin diğer mesajları gulali`in Profili gulali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
:::MeDiNe::: su an offline :::MeDiNe:::  

238 Mesaj -

En Son On: 29.08.2007 - 18:48
yazdıklarınızı okudum haklısın ama ALLAH c.c. istedigi budur zaten kurallara uymak ve bizimde bu kurallara tam bir sekilde uymalıyız istek neyse ona uymalıyız ve ALLAH c.c. rızasına kazanmalıyız bunu biz bilemeyiz tabii ki bilen duyan gören herseye sahip olan odur bu kadarını bilmeyiz inşallah onun rızasını kazanırız ALLAH c.c. bize bir akıl vermiş bunun yanın da bize kuran-ıkerimi göndermiş bununla birlikte peygamberleri göndermiş.bize ne yapmamız gerektigi hakkında ona kul olmak zorundayız emirleri ve yasaklarına uymak zorundayız.

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 04.02.2006 - 22:53
Bu mesajı bildir   :::MeDiNe::: üyenin diğer mesajları :::MeDiNe:::`in Profili :::MeDiNe::: Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
Cinsiyeti: Bayan 
bende söylediklerinize katiliyorum
bizler yaptiklarimizi allah rizasi icin yapiyoruz ama bizim yaptiklarimizin ona hic bir faydasi yoktur bizim yaptiklarimizin bize faydasi vardir.
yüce rabbimizin bizim kildigimiz namaza veya tuttugumuz orucai htiyaci yoktur kildigimiz namaz ve tuttugumuz oruc allahin rizasini almak icindir bu süz söylede denebilir:
BU GÜN ALLAH RIZASI ICIN NE YAPTIN!!

Ekleme Tarihi: 05.02.2006 - 19:39
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aybars77 su an offline aybars77  
Themenicon    Bizce de hatalidir !

264 Mesaj -

En Son On: 07.04.2006 - 23:17
İlla buna benzer bir soru sorulacaksa :
''Bugün Allah İçin Ne yaptık ? ''
şeklinde sorulmalı bu soru...Hiç olmazsa böyle bir soru beraber düşünmeyi ve dertleşmeyi beraberinde getirir.
Çünkü, Allah için yapılan bir amel ne diye başkasına anlatılsın ki ? Buna ne gerek var , ne de ihityaç var ?
Üstelik ''Ne yaptın ?'' diye sorulunca sanki, soran Allah için çok şey veya bir şey yapmış da, sorulan bir şey yapmamış anlamını çağrıştırıyor.
Yani. sizin anlayacağınız hakikaten gereksiz ve gıcık bir soru ...

Bu mesaj 3 kez ve en son aybars77 tarafından 09.03.2006 - 20:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.03.2006 - 20:54
Bu mesajı bildir   aybars77 üyenin diğer mesajları aybars77`in Profili aybars77 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijınalı RuVeyDa
BU GÜN ALLAH RIZASI ICIN NE YAPTIN!![/navy][/B]

Katiliyorum.. gül

Alıntı
Orijınalı aybars77
Üstelik ''Ne yaptın ?'' diye sorulunca sanki, soran Allah için çok şey veya bir şey yapmış da, sorulan bir şey yapmamış anlamını çağrıştırıyor.
Yani. sizin anlayacağınız hakikaten gereksiz ve gıcık bir soru ...[/navy][/B]

Ya..
Dogrusu bana biri, ALLAH rizasi icin bugün neler yapmis anlattiginda, seve seve dinlerim, onun yaptiklarini bende yaparim sonra, belki bana güzel biseyler hatirlatir..
Selam ve DUA ile..
ALLAHa emanetsiniz..
... gül ...
Ekleme Tarihi: 09.03.2006 - 22:38
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ne çok şey biliyorsunuz !

264 Mesaj -

ALLAHA kavusmak bacım,

Rabbimize her iki alemde de kavuşursunuz inşaallah...

Sana bu hususta şu kadarını hatırlatayım ki, Allah için yapılan bir iş veya amel başkalarına anlatılmaz. Eğer anlatılırsa, o zaman o amelin sevabı o kişiden bekleniyor gibi bir durum ortaya çıkar.
Bu konuları aklımıza geldiği gibi konuşmayalım. Bize öyle geliyor ki, hata ediyoruz ve hatalarımızdan da hiç haberimiz olmuyor.

Bu mesaj 3 kez ve en son aybars77 tarafından 09.03.2006 - 23:11 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.03.2006 - 23:00
Bu mesajı bildir   aybars77 üyenin diğer mesajları aybars77`in Profili aybars77 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

gül... AMIN InsaALLAH ... gül
InsaALLAH hepimiz O'na kavusuruz..

Abi ben Sizi anladim..
Bende anlatmiyorum ALLAH rizasi icin neler yaptigimi, sirasi gelmistir anlatmisim..
Baskalarinda sormusum, sormusum cünkü bilmek istemisim benim yaptiklarim azmi falan..ağlar
Bidaha yapmam..ağlar
Tesekkür ederim.. gül
Ekleme Tarihi: 09.03.2006 - 23:14
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
S.a

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Selamun aleykum:

Aybars77 abi haklisin en guzel ibadet Allah ve kulun arasinda olan gizli ibadetdir ama herseyi sakli gizli yaparsak yanimizdaki, etrafimizdaki kardeslere yararimiz dokunmaz neden sakli gizli yapalim ki ayip mi? biz o ibadeti yaparken maksadimiz "istee bakin ben ibadet yapiyorum Allah'in sevdigi kuluyum" gibi övünme amacli degil ki, bir sekilde topluma yararli olmak gerekiyor ben o ibadeti yaparken yanimdakinide davet ederim o ibadeti beraber yapinca daha guzel olmaz mi? Belki sayemde yanimdakide birseyler ogrenir bunun neresi kotu hem o hemde ben yaralanmis oluruz...
Bir sey okumustum tesbih cekmekle alakali sanirim bir gurbetcimiz vatanina izin yapmaya gitmek icin ucaga biner ve bir yabancinin yanina oturur kendi halinde zikir cekerken yanindaki yabanci ona sorar: "siz muslumanmisiniz" diye ve kardesimiz "evet elhamdulillah" diye cevap verir ve 3-4 saatlik uca yolculugunda yabanci olan ve gurbetci olan kardesimiz derin sohbete girerler sonuc olarak yabanci olan kardesimiz hak dine doner...
Eger bu gurbetcimiz gizli sakli yapsaydi sizce bir yarari dokunurmuydu??
Gizli yapilacak ibadetler var ama herseyde gizli yapilmaz ki...
Eger hatam olmussa affiniza siginirim.
Selam ve dua ile gül

Ekleme Tarihi: 10.03.2006 - 01:21
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Bütün nafileler gizli olmalıdır

264 Mesaj -

Kardeşler,

Herkesin bilebileceği gibi,nafile ibadetlerin hepsi gizli olmalıdır. Bu gizlilik ibadetlerin kabul ve makbul olabilmesinin ilk şartıdır. Farz ibadetlere ise riya karışmadığından onlar gizli yapılmazlar. Başkalarına bu hususlarda faydalı olabilmek için ise kendi yaptığımız ibadetlerden bahsetmek yerine , bazı din büyükleri böyle yaparmışlar,şöyle davranırmışlar şeklinde hikayeler anlatarak amel-i salih içerikli ibretli kıssalardan bahsedilebilir. Yabancıların İslam'la müşerref olmaları kimin vesilesi ile olacaksa o muhakkak olur. Rabbimiz bizleri bir işe tavassut etmeyi nasip edince susmamız dahi hidayete vesile olabilir.
Bu itibarla telaşa ve işgüzarlığa hiç lüzum yok diyoruz.
Sağlıcakla kalın.

Bu mesaj 2 kez ve en son aybars77 tarafından 10.03.2006 - 23:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.03.2006 - 22:59
Gast pertev  
Bugün Allah (cc) icin ne yaptin ?

Misafir

Sevgili kardeslerim,yüce Yaradan'in sevgisini kazanabilmek icin, arif insanlar tarafindan söylenmis güzel bir sözdür.
Burada ki,"Allah icin"sözünden,Allah a$ki ,Allah muhabbeti,Allah rizasi anlasilir.
Sen anneni seversin ona sarilir ellerini öpersin.Bu davranisin annene olan sevginden dir.Yolda yürürken eski bir dostunu görür, sevinir ,kucaklarsin.Bu davranisinda, senin ona olan muhabbetindendir.Demek ki,sevmek;
sarilmak,kucaklasmak demektir.Peki,ya Allah'i sevmek iddiasinda olan bizler,ezel-ebed Sultan'i "Rahmeti vesiat külle sey'in"aglaBenim rahmetim her seyi muhitdir)olan Allah Teala Hazretlerine nasil sarilir ve kucaklariz,(Subhanallah)bu mümkün mü?
Hergün kildigimiz 5vakit namaz, tuttugumuz
oruclar,verdigimiz zekatlar bunlarin hepsi mecburiyyetdir. Yani yapilmasi farz olan emr-i Ilahi lerdir.Birde iltifat-i ilahi'ye mazhar olmak vardir ki,o da bu farzlarin disinda bizim samimiyetimizin disa vuran tarafidir.
Mesela:
Bir yetimin basini oksamak,bir acin karnini
doyurmak,bir borclunun borcunu kapatmak,belki
bir kusun yarali kanadini sarmak, yada ne bileyim,bir yaraya merhem olmak,veya bir gönle
girebilmeyi basarmak.
Ne büyük bir istir bilirmisin bir gönle girmek.
Herseyden münezzeh olan Rabb ül alemin SubhanAllahuTeala ve Tekaddes Hazretleri:
"Ben yere göge sigmam,lakin beni kalbinde bulursun" buyuruyor.

Buradaki "KALB" bizim beseri tabirde anladigimiz,4 odali kan pompasi manasina degil,O vücud-i hayvanimizin kalbi, birde vücud-i insanimizin kalbi vardir ki, i$te burdan o mana tahsil edilir.
Madem ki,yüce Yaradan adresini vermis,hala daha ne gaflettir ki,"ALLAH icin ne yaptin " sözü hatalidir diyebiliyoruz.O sözün icindeki sakli manayi cözemiyoruz.
Maddenin kesafetinde kalip,enfüsteki o namütenahi gercekten mahrum olmak ne kadar acidir,bunu da anlayamiyoruz.
Kaldi ki,"Allah icin ne yaptin " sözü,bir Hads-i Kutsi den alintidir.
Allah(cc)$öyle buyuruyor:
"Ben acdim, beni doyurdun mu?"
"Ben aciktim, beni korudun mu?"
"Ben muhtacdim,beni gözetdin mi?"

Simdi, sevgili mümin kardeslerim!
Allah(cc) öyle bir Kadir-i Mutlak ki,O' nun dergahi,O'nun tahdi,O'nun adresi i$te o aclarin, o acikta kalanlarin, o muhtaclarin
kalbleridir.Nicin ziyaret etmiyoruz.
Niye o kapiyi calmiyoruz.Iste "Allah icin ne
yapmaliyiz?"
Cevabini sizin irfaniniza birakiyorum.

Rabb'im hepinizi ahirzaman fitnesinden, seytanin hilesinden,kaza ve belalardan mahfuz
eylesin.Be$eriyyetin fahri ebedisi,kainatin efendisi,alemin en $ereflisi,resul-i ekrem,nebiyyi zi$an,hatemül enbiya olan
Hz.Muhammed-Mustafa(SAV)efendimizin $efeatina
nail eylesin...AMIN...
Ekleme Tarihi: 04.04.2006 - 10:40
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı pertev

Rabb'im hepinizi ahirzaman fitnesinden, seytanin hilesinden,kaza ve belalardan mahfuz
eylesin.Be$eriyyetin fahri ebedisi,kainatin efendisi,alemin en $ereflisi,resul-i ekrem,nebiyyi zi$an,hatemül enbiya olan
Hz.Muhammed-Mustafa(SAV)efendimizin $efeatina
nail eylesin...AMIN...

... AMIN AMIN AMIN ...
ALLAH razi olsun..
Yazini cok beyendim, Ellerine saglik..
Güzel anlatmissin..

Biz simdi Annemizi seviyoruz cünkü bizler icin cok seyler yaptilar..
Dostlarimizi seviyoruz, onlar hep bizlerle beraberdiler..

Ama mesela RAVDA Kardeslerimi
ALLAH icin cok seviyorum..
Görmeden duymadan Sevdim..
Tabiki simdi cogunu gördüm ve duydum..
Ama önceden sevmeye baslamistim..
Cünkü onlardan cok seyler ögrendim..
Yani ALLAHi Sevenleri cok severim..

DUA ile..
Ekleme Tarihi: 04.04.2006 - 10:55
alperosman su an offline alperosman  
ALLAH AKIL VERMİS KULLANALIM DİYE

4 Mesaj

SELAMIN ALEYKÜM KARDEŞLERİM.
CENABI ALLAH HEPİMİZE AKIL NASİP ETMİŞ BİZLERİ DİĞER VARLIKLARDAN BU AKIL İLE ÜSTÜN KILMIŞTIR.
KUR AN I KERİYM DE PEK ÇOK DEFA HALA AKLETMEZMİSİNİZ? SUALİ GEÇMEKTE VE İNSANLARIN AKILLARINI KULLANMALARI BİZATİHİ CENABI RABBİL ALEMİN TARAFINDAN ÖZELLİKLE İSTENMEKTEDİR.
MALUMALİNİZ DÜNYA ÜZERİNDE HER ULUSUN FARKLI DİLLERİ MEVCUTTUR.VE BU DİLLERİN HER NE ŞEKİLDE OLUR İSE OLSUN BİRE BİR ANLAM KAYBETMEDEN AYNI ŞEKLİ İLE BAŞKA BİR DİLE ÇEVRİLMELERİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.ANCAK ÇOK YAKIN MANALAR İLE ÇEVİRİ YAPMAK MÜMKÜNDÜR.
ÖRNEĞİN YÖRESEL BİR ŞİVE İLE SÖYLENEN GADASINI ALDIĞIM CÜMLESİNİ BUYURUN ARAPÇAYA ÇEVİRİN..ÇEVİRİYİ AYNEN YAPABİLECEK ARKADAŞIN ELLERİNDEN ÖPERİM.ANCAK MÜMKÜN DEĞİLDİR.
HAL BÖYLE İKEN BİR ARKADAŞIMIZIN BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜNDEKİ MANAYI ANLAYAMAMIZI NEDEN İÇERİSİNDEKİ MANAYI GÖREMEDİĞİMİZİ SORMASI BANA ÇOK İLGİNÇ GELMİŞTİR..

CENABI ALLAH BİZİ TÜRKİYE DE TÜRKÇE KONUŞAN MÜSLİMANLAR OLARAK VE TÜRKÇE İLE ANLAŞAN KULLAR OLARAK YARATTI VE BİZE DİL OLARAKTA TÜRKÇEYİ NASİP ETTİ.
KUR AN I KERİMY DE YAZAN AYETLERİ DİLİMİZE AYNI MANA İLE ÇEVİRMEK YADA HERHANGİ BİR DİLE AYNI MANA İLE ÇEVİRMEK MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DA ÖZELLİKLE KULLARINA NAMAZLARINI KUR AN DAN AYETLER İLE KILMALARINI EMRETTİ.EE ŞİMDİ AYETLERİ ARAPÇA OKUMAMIZI EMREDEN ALLAH CC. NEDEN KENDİ DİLİNİZDE OKUYUNUZ DEMEDİ.NEDEN TÜRKÇEYE İNGİLİZCEYE FARSÇAYA HİND ÇEYE ÇEVİRİP SONRA NAMAZDA BUNLARI OKUYUN DEMEDİDE ARAPÇA OKUMAMIZI EMRETTİ..

ELBETTEKİ ANLAM FARKLILIĞI YÜZÜNDEN. İŞTE HAL BÖYLE İKEN BİR HADİSİN DE TÜRKÇEYE GERÇEK MANASI İLE ÇEVRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR..

BU KESİN VE GERÇEK BİR HAL İKEN BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜ NÜN TÜRKÇEDE İFADE ETTİĞİ MANA VE ANLAM KESİNLİKLE BELLİDİR..
İLKOKUL 4 SINIF DÜZEYİNDE BİR TÜRKÇEYE SAHİP OLAN HERKESİNDE ANLAYACAĞI ÜZRE BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜ SADECE BİR SORU FİİLİ VE DİREKT OLARAK ALLAH İÇİN NE YAPTIN SORUSUDUR..BU GÜN AİLEMİZ İÇİN NE YAPTIN BABACIĞIM BU GÜN BENİM İÇİN NE YAPTIN SEVGİLİ HANIM BU GÜN BANA NE YEMEK YAPTIN ANNE SORULARINDAN DA FARKSIZDIR..

BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜNÜN ARKASINDA ANLAM ARAMAK İÇİN İSLAM İLAHİYATÇISI HADİS UZMANI OLMAK GEREKMEKTEDİR Kİ BU HER MÜSLİMAN İÇİN MÜMKÜN DEĞİLDİR.

DEMEK Kİ YAZILIŞ OKUYUŞ VE KAVRANIŞ OLARAK BU GÜN ALLAH İÇİN NE YAPTIN SÖZÜ KESİNLİKLE YAZDIĞI MANAYI İFADE ETMEKTEN ÖTEYE GİDEMEMEKTE VE NEFİSLERİMİZE HER GÜN BİRAZ DAHA BÜYÜME ŞANSI VERMEKTEDİR.
SEN KİMSİN NEFİS ALLAH İÇİN BİR ŞEY YAPACAKSIN.SEN KİMSİN ACİZ KUL BU GÜN ALLAH İÇİN BİR ŞEY YAPACAKSIN.ZAVALLI ALLAH IN HİÇLİKTEN LÜTFEN ÇOK DİKKAT EDİN VE İYİCE DÜŞÜNÜN HİÇLİKTEN HİÇLİKTEN HİÇLİKTEN VARETTİĞİ BİR ZAVALLI VARLIKSIN.RABBİNİN İZNİ OLMADAN BIRAK MÜSLİMAN OLMAYI İBADET ETMEYİ NEFES BİLE ALAMAZSIN NEFES..EY NEFESİ DAR NEFİS SEN ALLAH İÇİN BİR ŞEY YAPAMAZSIN..

VE BU SÖZ ÇEVİRİ HATASI İLE DİLİMİZE YANLIŞ OLARAK GİRMİŞTİR.
BU GÜN ALLAH RIZASI İÇİN NE YAPTIN OLMALIDIR BU SÖZ..AKSİNİ BİLE DÜŞÜNMEK ZANNIMCA HATADIR.İNSA GAFLETE SÜRÜKLER.
BİR KULUN ALLAH İÇİN BİR ŞEY YAPMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.YAPMASI ZATEN MÜMKÜN DEĞİLDİR.

YANLIŞ YAPILMIŞ BİR ÇEVİRİ YÜZÜNDEN HATAYA DÜŞMEMEK GEREKMEKTEDİR.NEFİSLERİMİZİ CİLALAYIP PARLATMAYI VE ONLARI BESLEMEYİ BIRAKALIM.
YANLIŞ YAZILMIŞ CÜMLENİN ARKASINDA MANA ARAMAYI BIRAKALIM VE NEFSİMİZİN KAFASINA KAFASINA KUL OLDUĞUMUZ FİKRİNİ VEREN BUNU ASLA UNUTTURMAYAN CÜMLELER İLE VURALIM VURALIM VURALIM..TAKİ CENNETİ HAKEDENE KADAR.

BU GÜN ALLAH RIZASI İÇİN NE YAPTIN.EKSİK OLAN TEK BİR SÖZCÜK RIZASI .BU SÖZCÜĞÜ BU CÜMLEYE EKLER İSEK YARIM CÜMLE TAMAMLANMIŞ TÜM NEFİSLER KENDİNE GELMİŞ OLACAKTIR.

BU GÜN ALLAH RIZASI İÇİN NE YAPTIN..

BÜTÜN İNANÇLI MÜMİN GAYRETLİ VE KALBİDE KENDİDE İSLAM VE İNSAN SEVGİSİ İLE DOLU KARDEŞLERİMİ SELAMLIYORUM.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.HEPİNİZ ALLAH A EMANET OLUN.NEFSİN VE ŞEYTANIN ELİNDEN VE ALDATMASINDAN KENDİMİZİ KURTARALIM.ESSELAMIN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH..
Ekleme Tarihi: 11.04.2006 - 16:32
Bu mesajı bildir   alperosman üyenin diğer mesajları alperosman`in Profili alperosman Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  
. HAKKINI HELAL ET!..

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Alper Osman kardesim!

Allah'in rahmeti bereketi üzerinden eksik olmasin.

Benim yazimda ki ifadeler Allah(cc)'a az cok kurbiyyeti(yakinligi)olan kullara hitabediyor.Ve seninde bir mümin olduguna inandigim icin,inananlarin bu cümleden ne anlamasi gerektigini yazdim.

"Bugün Allah (cc)icin ne yaptin"cümlesinde ki Allah ism-i celili,ne anlamamiz gerektigini zaten kendisi acikliyor,bunun icin okula dahi gitmek gerekmez,mümin olmak kafi dir.

Islam dini,ask ve ihlas dinidir.Din-i Celil-i Islamda her emr-i menkul akl-i selime göre ma'kuldür.

Hicbir din Islam Dini kadar akla kiymet vermemistir.

Akil bir nur-i rabbanidir ki,insan onun sayesinde ma'lum olan seyden, mechul olan seyleri istihrac(cikarir)eder.

Annen icin sen birsey yaparken, ben senin annenin hosuna gidecek,onu sevindirecek birsey yapacagina inanirim."Baban icin ne yaptin?".. diye sorsam,senden yine müsbet cevap alacagima inanirim.Cünki,ebeveynler vel-i nimettirler.Onlarin rizasi ve memnuniyeti,Allah(cc)in evlada olan rizasi ve muhabbetini ilzam(isnad ve isbat)eder.

Ve iste sen Allah(cc)icin cok sey yaptin.Ve bunu yaparkende Allah (cc)rizasini bile düsünmemistin.Cünki sen bunlari annene,babana yaptigini saniyordun.Oysa ki,Yapilan her iyilik(hele hele de anneye babaya)Allah(cc)in rizasini,her kötülükte Allah(cc)in gazabini ceker.Mühim olan bir nokta da,Cenab-i Hakk'in rizasindan öte, Allah vardir,kardesim.Sen Allah'in rizasi icin yaparsin,Allah'da sana o rizayi verir.Bir baskasi gelir,o da Allah icin yapar,Allah'da onun oluverir.
Allah'in bazi has kullari vardir,Onlara Havasülhas veya Havasülhavas derler.Bu Zat-i Ala lar ne cennet arzusu icin yasamislar,ne cehennemden korkmuslar,Onlar sirf Allah icin yasamislar ve Fenafillah olmuslar.Bu kullara Cenab-i Hakk'in cok özel bir ikrami olacakdir,bizim bunu idrak edebilme gibi bir sansimiz yok.

Güzel kardesim,benim kimseye akil verme gibi bir niyetim yok.Amacim akil hocaligi yapmakta degil.Hindistan cevizi kadar bir muhafazanin icindeki akil ne kadar idrak ederse,o kadar.

Ama sunu da itiraf edeyim.Buraya yazilan bütün yazilarin hep hüsn-i niyet ile yazildigini ben biliyorum,lakin gel gör ki,su soguk ekran yazilanlari gösteriyor,ifadelerin icindeki o sicakligi sakliyor.Ne olur okurken, yaziyi kendiniz yaziyormuscasina okuyunuz,size ters gelen ifadeleri düzeltirken kirici bir uslup kullanmadan yazin,ben öyle yapiyorum ve yüzümdeki tebessüm, yerini kas catmalarina birakmiyor.

Ben senin bana kirildigini sezinliyorum.O da konuyu tam ifade edemedigimden olsa gerek.Hakkini helal et.Su sanal alemde ki
hukukumuz,kardesligimiz devam etsin.

Selamunaleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Bana yazmani bekliyorum!..
Ekleme Tarihi: 13.04.2006 - 10:47
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
furkaným su an offline furkaným  

2 Mesaj

En Son On: 19.06.2007 - 02:33
Andolsun ki, sen onları sözlerinin üslubundan da tanırsın muhammed 30
Ekleme Tarihi: 13.04.2006 - 12:38
Bu mesajı bildir   furkaným üyenin diğer mesajları furkaným`in Profili zum Anfang der Seite
alperosman su an offline alperosman  
PERTEV KARDEŞİME

4 Mesaj

SELAMIN ALEYKÜM VE HAYIRLI CUMALAR BÜTÜN MÜSLİMAN KARDEŞLERİM.

EN BAŞTA SEN PERTEV KARDEŞİM.SEN HAKKINI HELAL ET BEN ALINMADIM KIRILMADIM SENDE ALINMA VE KIRILMA.

İNSANLAR KONUŞA KONUŞA FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPA YAPA DOĞRUYU BULURLAR.

O YÜZDEN BURADA FAZLA BİRŞEY YAZIP OKUYAN KARDEŞLERİMİZİNDE BAŞINI AĞRITMAYACAĞIM.BANA ALPEROSMAN@İLKPOSTA.COM ADRESİNDEN YAZABİLİRSİN VAKİT BULDUKÇA BENDE SANA YAZABİLİRİM.

AYRICA HER KONUDA ARKADAŞLARIMIZ MAİL ADRESİME YAZABİLİRLER.BURADA FUZULİ YER İŞGAL EDİP KARDEŞLERİMİZİNDE VAKTİNİ ALMAYALIM.
BEKLİYORUM KARDEŞİM..

BU ARADA BENDE FURKANIN İSMİ İLE YAZAN KARDEŞİME BİR KÜÇÜK HATIRLATMA YAPAYIM DEDİM..

LOKMAN 18..“Küçümseyerek surat asıp insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Çünkü Allah hiçbir kibirleneni, övüngeni sevmez.”

NİSA 36...
(36) Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.

BU GÜN ALLAH RIZASI İÇİN NE YAPTIN..

BÜTÜN İNANÇLI MÜMİN GAYRETLİ VE KALBİDE KENDİDE İSLAM VE İNSAN SEVGİSİ İLE DOLU KARDEŞLERİMİ SELAMLIYORUM.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.HEPİNİZ ALLAH A EMANET OLUN.NEFSİN ŞEYTANIN VE KİBRİN ELİNDEN VE ALDATMASINDAN KENDİMİZİ KURTARALIM.ESSELAMIN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH..
Ekleme Tarihi: 14.04.2006 - 12:30
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 666 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57766 saniyede açıldı