ivermektin generique kaletra ivermektin kaletra generique kaletra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » Sözler ve Notlar-28

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Sözler ve Notlar-28

264 Mesaj -

En Son On: 07.04.2006 - 23:17
Cinsiyeti: Erkek 
Uğurlu Kimse, Uğursuz Kimse

Bir sohbetlerinden:

--Gizli bir hususu şöyle arz edeyim:

Uğurlu kimse kimdir, uğursuz kimse kimdir? İlâhî rahmet indiği zaman ne olur, rahmet inmediği zaman ne olur?

Allah-u Teâlânın; nurunun, rahmetinin, bereketinin indiği kimse uğurludur. Lütuf, rahmet ve bereketini indirmediği kimse uğursuzdur. Onun işinde nursuzluk olur, onun işinde bereket olmaz.

Bu demektir ki, birisini Allah-u Teâlâ nurlandırıp bereketini indiriyor, birisini nurlandırmıyor bereket vermiyor. Her şeyi güzel amma rahmeti, bereketi yok, kısırdır, faydası gelmez. Kendisine de beşeriyete de. Bunu unutma!-- (Ağustos 2003)

--Geç Kulum!-- Derse:

Bir sohbetlerinden:

--Hazret-i Allahın varlığını, azâmetini bilmek lâzım, Hazret-i Allahtan çok korkmak lâzım, mucibince amel lâzım. Hesap şaka değil. Yoktan var eden, nimetlere gark eden seni hesaba çektiği zaman, senin durumun ne olacak? -Geç kulum!- derse... Bütün iş orada, kurtuluş orada. Kurtarırsa kurtuldun! Çok mühim burası. Yani zan edildiği gibi değil, hemen geç deyiverecekler değil. Ancak lütfederse, o zaman başka!

Padişahların Padişahı ile güzel aran olması lâzım. Ona sevilmen lâzım. O sevecek, sevdiğinden ötürü: -Hadi kulum geç!- diyecek. İşin şakası yok. Meğer Allah-u Teâlâ seni sevecek, temizleyecek, boşaltacak, hiç olacaksın, kurtaracak.- (22 Ekim 2003)

En Kıymetli An:

Bir sohbetlerinden:

--En kıymetli ânım Hazret-i Allah ile olduğum andır. Çünkü benim dostum Odur. Dost dediğin düşman olabilir, dost zannettiğin belki sana düşmandır. Amma Oun dostluğu sonsuzdur, O hep dosttur. Şu halde ben dostumla olayım, düşmanımla olmayayım. Halkla konuştuğum zaman birçok lüzumlu ve lüzumsuz kelimeler geçiyor, amma Onunla olduğum zaman hiç kötü geçmiyor, ânım hep dolu geçiyor. İbadet etmesem bile huzuru yeter.

Allah-u Teâlâ lütfu ile ihsan buyurursa, dost olarak Onu seçmişim, Onu dost bilmişim, Onunla olmaya gayret ediyorum. Onunla olduğum zaman hayattır, Onsuz olduğum zaman ruhi bir vefattır.--
(13 Ağustos 2003)

İyiler Her Devirde İyi:

– Efendim! Bu memleketin hâli ne olacak?

– “İyiler iyi, Allah’ım iyilerden ayırmasın.-- (13 Ağustos 2003)

Ahiretteki Birliğe Vesile:

– Kim bu kitapları muhabbetle okursa ihvandır.- buyurmuştunuz.

– Her kitap okuyana Cenâb-ı Hakk hidayet ihsan buyurursa, gönlünün Hakka yönelmesine vesile olur. Ulaşamıyor amma muhabbeti var. Kişi sevdiği ile beraberdir. O muhabbet onu ulaştırır ve ahirette birliğe vesile olur.- (13 Ağustos 2003)

Nurlu Sözler:

-Rabbime sonsuz şükürler olsun, kendime baktığım zaman vallahi bir çomak olarak görüyorum. Kupkuru bir çomaktan neler akıtmışsın! Yâ Rabbi! Akıttığını da görüyorum, çomak olduğumu da görüyorum.-
(3 Temmuz 2005)

--Fakir der ki: Gönlünle Hakka yönel, Ona yaslan! Ona mütevekkil ol, işi Ona havale et, O senin işini görsün!-- (3 Temmuz 2003)

--Her muhabbetle kitap okuyan bu halkaya girer. Niyeti bozulursa halkadan çıkar.-- (18 Eylül 2003)

--Hiç kimsenin işine karışma, hiç kimsenin aleyhinde konuşma!-- (11 Ağustos 2003)

Hakikat Dergisinden

Bu mesaj 1 kez ve en son aybars77 tarafından 20.12.2005 - 11:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.12.2005 - 11:52
Bu mesajı bildir   aybars77 üyenin diğer mesajları aybars77`in Profili aybars77 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
guvendag su an offline guvendag  
DOST İSTERSEN

148 Mesaj -

En Son On: 09.12.2012 - 10:54
Cinsiyeti: Erkek 
yazıyı okudum agabey ALLAH RAZI OLSUN...İNSAALLAH İSTİFADE EDERİZ..PC de
Ekleme Tarihi: 26.12.2005 - 22:12
Bu mesajı bildir   guvendag üyenin diğer mesajları guvendag`in Profili guvendag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 572 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mrvtt (34), incim (55), kalbiselim (53), asimm (43), hisam (48), aciz önder (38), caramed (51), sevim (59), hasan kemal (54), aygo (43), akdemir (49), zeynep63 (18), adem dikici (58), semasalman (37), yusuf2023 (43), hallo42 (33), aymet (46), irfan55 (49), bayercana (35), Sabri-81 (43), selam2000 (51), Dadas69 (55), celebirisin (40), Musab49 (50), genciz (56), erkamartuk (38), yalniz gul (58), dertli007_46 (36), kafka001 (52), egemen07 (44), Tekin (51), milasi (68), porselen43 (55), semasalman87 (37), dtkyusuf (49), sertel (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53310 saniyede açıldı