fluvoxamine ivermektin kaletra generique kaletra ivermektine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » davamiz

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Ekleyen
davamiz

84 Mesaj -

En Son On: 30.11.2008 - 01:35
Cinsiyeti: Bayan 
Gecenlerde iki yahova sahidiyle tartismaya basladik, tartisma derken din konusunda bana kendi dinlerinin mükemmeligini anlatmaya basladilar bende KURANin islamin mükemmeligini anlatmaya basladim tabiki onlarin niyeti beni cekmek benim niyetim onlari cekmek, bu iki genc bayandan birisi piril piril bir türktü, anlatim sekilleri insani ikna edici tarzdan ne sorduysam uygun bir cevapta hazirdi, basladik bayagi derinlere dalmaya ben KURANI KERIM den ayetler anlatiyorum onlarda kendi kitaplarindan bunlar her hafta beni bulup dergi birakmaya basladilar, hatta onlarin bir dernekleri var oraya davet ettiler, insani cekmek icin yöntemleri bayagi ilginc, suanda ise baktilar bir faydasi yok dergiyide birakmiyorlar artik. Beni derinden düsündüren bir konu neden bizde hicbir ugrasi yok? yahova sahitleri kapi kapi dolasip anlatiyorlar, hristiyanlarda ayni sekilde, Ya biz ???
Acaba kacimiz kapi kapi gidipte islami anlatmayi denedik gerci biz islami anlatsak bizi kapidan kovarlar galiba, nedense bunlari millet yinede dinliyor, yeterince örnek olamiyoruz gibime geliyor ben almanya da yasayan bir müslüman olarak duydugum negatif olaylarda cogunlukla suclu olan müslümanim diyen sahislar oluyor, bunlari gören gayrimüslimler islama bakis acilari degisiyor, dolayisiylada gördükleri müslümanlara degisik gözle bakiyorlar, (hepsi degil tabi)islama cekebilmemiz icin önce kendimizi düzeltmemiz gerekiyorki sonrada onlara anlatalim, bizim maalesefki en büyük kaybettigimiz nokta bu!. fazla duyarsiziz galiba...

Mesela bugün hastanedeydik kimsesi olmayan bir müslüman kardesimi ziyaret ettik, agir bir ameliyat gecirmis. Burada hastanelerde rahibe ve papazlar ellerinde ciceklerle her odayi müslüman yada baska dinden ayirt etmeden ziyaret eder, hatirlarini sorarlar buda hastalari tabiki cok memnun eder, burada okadar cok islami kurulus varki neden birsey düsünüpte uygulamiyorlar cokmu zor? neden bizde böyle bir ugrasi yok, bu kimsesiz müslüman insanlar bizden fazla birsey istemiyorlarki zaten kisa bir ziyaret belki son anlarinda yasin okumak, ne aciki bu insanlar öldükleri zaman islami vecibeleri yerine getirilmiyor, bizde bir kac arkadasimla beraber haftanin belli bir gününde zamanimizi kimsesi olmayan bu gibi müslüman kardeslerimize ayirdik okadar cok seviniyorlarki anlatamam, bashemsire arkadasimiz bu gibi insanlari yakindan görüp sahit oldugu icin bizde böyle bir karar aldik, en azindan belki yaptigimiz cok büyük birsey degil ama papazlari, rahibeleri görünce insanin neden bizde yapamiyoruz sorusu aklini kurcaliyor... HAK bizleri duyarli kullarindan eylesin insaALLAH, islami yasayip onlarada örnek olanlardan eylesin hepimizi.

Birgün, Ensar dan secilmis kisiler Cenab-i Peygamber sav. huzuruna gelir ve-Yarasul Allah bize Dini Mübin-i anlatacak, Kuran-i ögretecek birisine ver...

herkes, Ebubekir-Ömer-Osman-Ali hazretlerini beklerken Kahinatin Iftihar tablosu gözünü daha 19 yasindaki Usame bin Zeyd'e cevirir...

herkes saskindir, ama itaat ederler ve genc Sahabeyi götürürler...

yillar sonra Habib-i Hüda sav. Usame'yi görür ve sorar. neler yaptin ?

Efendim, Medine'de hicbir ev kalmadi-hepsine girdim ve Allah ve Resulunun Dinini anlat'dim...

----

onlarda Müslüman, bizde Müslüman....

Dava 1400 yildan beri ayni, degilmi ???
telaşlı

Bu mesaj 2 kez ve en son tugba009 tarafından 10.12.2005 - 22:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.12.2005 - 21:26
Bu mesajı bildir   tugba009 üyenin diğer mesajları tugba009`in Profili tugba009 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
 davamiz
tugba009 10.12.2005 - 21:26
 s.a
SEVGI-YOLU 10.12.2005 - 22:05
 davamiz
hatice79 11.12.2005 - 00:54
 RE:
tugba009 11.12.2005 - 20:58
 davamiz
hatice79 12.12.2005 - 15:22
 RE:
tugba009 12.12.2005 - 19:29
 davamiz
fosaloglu 12.12.2005 - 19:34
 RE: davamiz
kar tanesi 15.12.2005 - 17:03
 RE: davamiz
i-will-die-soon 16.12.2005 - 13:12

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 833 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.07584 saniyede açıldı