ivermektin colchicine hydroxychloroquine lopinavir ritonavir budesonide 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TEBRİK & TEŞEKKÜR » CUMANIZ MÜBAREK OLSUN DOSTLAR....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN DOSTLAR....

113 Mesaj -

En Son On: 28.12.2005 - 09:12
Cinsiyeti: Bayan 
Rabbimle başbaşa....

Rabbim, yüreğim ılgıt ılgıt oldu yine,
Varlığım valığının yüce semalarında dolaşmakta?
Gözlerimde tarif edilmez bir derinlik,
Yüreğimde ondan da öte bi serinlik var,
Sana dair olmanın serinliği?.
Ey heybeti ile varlığı ve yokluğu nakşeden,
Ey türlü nimetleriyle yarattğı her zerreye ikram eden,
Sahibim, yegane rotam, ahte yegane vefam,
Seninle olmak ne güzel,
Ne güzel Salihler, Salihalar zümresinden bir zümrüt olmak?
Ve cennete bakmak daha dünyadayken?
Rabbim bu can bu tende nefes aldıkça ben seninim,
Hep senin hep senin olmaya gönüllüyüm ey yüceler yücesi, İbrahim gibi, İsmail gibi, ishak gibi, İsa gibi, Musa gibi! İki cihan selveri alemlere rahmet ve kurtuluş vesilesi, Beşere nur silsilesi can Muhammed (SAV) gibi ya Rabbi! Elham dülillahi Rabbil alemin? Senden haberdar olmamış kalbe yaşarım, Sensiz atan yürek sinede yük Rabbim! Musanın duasıyla geldim sana! Namazlarımızı doğdoğru kılan bir can çıkar Bizden ve bizden geleceklerden? Bilirizki ölüm bitiş değil bilakis başlangıç, Yalanın sonu, bakiye geçiş, Sana ve senden gelenlere sarılan hüsran bilmez Rabbim! Bu bir sınavının sonu cennet-i firdevse geçiş? Elhamdülillahi Rabbil alemin?
------------------------------------------
Cumanız Mübarek Olsun...
Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 08:46
Bu mesajı bildir   ebrar83 üyenin diğer mesajları ebrar83`in Profili zum Anfang der Seite
ebrar83 su an offline ebrar83  

113 Mesaj -

<>Efendim<>

Medine
Yoklugunda seni özledik.
Sana degen rüzgari, seni örten bulutu özledik. Özlemeyi, özlenmeyi, sevmeyi, sevilmeyi, sevindirmeyi, sevindirilmeyi özledik Efendim. Aski, gözyasini, müsamahayi, ahlaki, adabi, ihsani, irfani, iz'ani, firaseti, basireti, secaati, celadeti, adaleti, meveddeti, muhabbeti özledik.
Izzeti, hikmeti, fitrati,sefkati, hürmeti, devleti özledik.
Senden sonra tefrika mesrebimiz, taklit mezhebimiz, cehalet mektebimiz, atalet fitratimiz, hamakat söhretimiz, ihanet sifatimiz, küffar velinimetimiz oldu.
Efendim,
Sen kendini 'abduhu ve rasuluhu: O'nun kulu ve elcisi' olarak takdim etmistin. Sana iman eden bazilari sana hürmet adi altinda seni kulluktan 'kurtarip' meleklestirerek hayattan disladilar. Bu ifrata karsi baska bazilari da tefrite sapip seni 'güzel örnek' almaktan cikarip bir 'postaci', bir 'ara kablosu' seviyesinde görerek hayattan disladilar.
Bunlarin hepsi sana iman ediyordu. Ama seni hayatimizdan cikarmanin izdirabini cektirdiler bize. Bu isi, göge cekerek ya da yere sokarak yapmalari sonucta hicbir seyi degistirmedi.
Allah seni 'güzel örnek' olarak gösterdi. Sen, Kur'an'in konusani, yüregini, hareket edeniydin. Tipki bir annede spermin insana, bir agacta suyun meyvaya, bir arida tozun bala, bir tavukta darinin yumurtaya, bir koyunda samanin süte dönüsmesi gibi, ayetler sende hayata dönüsüyordu. Allah israrla seni örnek gösterirken, birileri israrla 'kitab'i, kitaplari' örnek göstermekte direndiler. Öyleyse islerine geliyordu, cansiz bir nesneyi örnek edinmekle, canli bir insani örnek edinmek ayni olur muydu?
Efendim,
Kitapsizliktan degil, 'peygambersizlikten' kirildik. Yoklugumuz peygamber yoklugu. Seni hatirlatan seni andiran insanlarin hasretini cekiyoruz. Cocuklarimiz peygamberi sorunca 'evladim onun ahlaki tipki falancanin ahlaki gibiydi' diyecegimiz insanlar yok denecek kadar az.
Insanlik destaniyla yasit olan vahiy sürecinde bircok kitapsiz peygamber gelmisti de, bir tek 'peygambersiz kitap' gelmemisti. Sayemizde yasli dünya ona da sahid oldu efendim. Peygambersiz Kitab'a, Muhammed Aleyhisselamsiz Kur'an'a da sahid oldu. Simdi Kur'an mahzun efendim, Kur'an öksüz. Seninle Kur'an arasini ayirdik, etle tirnagin, toprakla tohumun, anayla evladin arasini ayirir gibi.
Gel de bir bak Efendim, bu mazlum ümmetin hali pür melaline. Biraktigin din taninmaz hale geldi. Biraktigin sitenin harabelerinde baykuslar tünedi.
Gün gecmez ki, ümmetin cografyasindan feryat yükselmesin, oluk oluk kan akmasin.
Bir olarak biraktigin ümmetin kac parcaya ayrildiginin sayisini onu parcayanlar dahi unuttu.
Biraktigin kutlu mirasi hovarda mirasyediler gibi parcalayarak paylastik Efendim. Nebevi mirasin irfani ve ahlaki boyutuna bir hizip, ilmi ve fikri boyutuna bir baska hizip, siyasi ve hareketi boyutuna ise daha bir baska bir hizip sahip cikti. Yüzyillardir tüm bu hiziplar ellerindeki parcanin 'bütünün kendisi' oldugunu iddia etmekle ömür tükettiler. 'Her hizip ellerindeki parcayla övünüp durdu'. Hepimiz hakikatin merkezine kendimizi oturtup 'hak benim' dedik.
Oysa ki Efendim, bazen parcalanan hakikat hakikat olmaktan cikar. Ait oldugu bütün icerisinde anlamli olan bir parca o bütünden ayrilinca anlamsizlasabilir. Bunu fark edemedik Efendim.
Israilogullari, peygamberlerini katlediyorlardi. Biz de senin güzel hatiratini, emanetini, adini ve sünnetini katlettik. Seni katlettik Efendim. Kimilerimiz icin sen hic ölmedin, o ender bahtiyarlar seni hep iclerinde, islerinde, hayatlarinda, düsüncelerinde, duygularinda, eylemlerinde, evlerinde yasattilar.
Kimilerimiz icinde sen hic dogmadin. Onlar hep senden mahrum yasadilar. Sol mahiler ki derya icreydiler, deryayi bilmediler.
Varliginin kac bahara bedel oldugunu bilmeyenler yoklugunun istirabini nasil duysunlar Efendim?
Seni cok seviyoruz, seni cok özlüyoruz.
Bize kirginmisin Efendim?

Mustafa Islamoglu

Cumaniz mubarek, yaptiginiz tüm dualariniz yüce Mevlamiz katinda kabul olsun!! 09/12/2005
Ekleme Tarihi: 09.12.2005 - 08:58
Bu mesajı bildir   ebrar83 üyenin diğer mesajları ebrar83`in Profili zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Selamün aleyküm,

:(ağlar Mü-minlerin Bayrami bugün... Cooooooook güzel O`nu andiran herseye hasretiz.. GÜL KOKUNU ÖZLEDIM efendim.ağlar ALLAH (c.c) bugün yapilan tüm dualarimizi kabul buyursun ins-Allah. Müslüman olmak "O"`nun ÜMMET-I olmak sana yakisan bir KUL olmak ne güzel YA RABB-EL ALEMIN.

Hayirli cumalar cümlemize.

Ekleme Tarihi: 09.12.2005 - 13:16
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebrar83 su an offline ebrar83  
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

113 Mesaj -

Dünya hayatı semadan indirdiğimiz su gibidir buyurdu Rahman,
Onunla yeşerir dağ taş , orman,
Sonra herşey döner de kuru bir dal parçasına
Savrulur rüzgarda
Karışır toprağa
Hepimiz döndürüleceğiz huzur-u Hakka,

Rabbim her zerrerinin sorulacağı o yaman günde,
Kitabı sağ yanından verilen,
Dört yanda melekler ellirine gonca güller derilen
Şol cennetin ırmaklarından kana kana içen
kullarından eylesin cümle islamı.

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN 16.12.2005
Ekleme Tarihi: 16.12.2005 - 08:50
mehmet-54 su an offline mehmet-54  

221 Mesaj -

En Son On: 20.12.2007 - 01:45
Cinsiyeti: Erkek 
Cumaniz mubarek, yaptiginiz tüm dualariniz yüce Mevlamiz katinda kabul olsun...
Ekleme Tarihi: 17.12.2005 - 02:35
Bu mesajı bildir   mehmet-54 üyenin diğer mesajları mehmet-54`in Profili mehmet-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
TuZsuzDeliBekiR su an offline TuZsuzDeliBekiR  
Cumaniz hayir ve Bereket dolu olsun ins.

43 Mesaj -

En Son On: 15.04.2011 - 12:56

Ekleme Tarihi: 23.06.2006 - 00:21
Bu mesajı bildir   TuZsuzDeliBekiR üyenin diğer mesajları TuZsuzDeliBekiR`in Profili TuZsuzDeliBekiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 535 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54410 saniyede açıldı