chloroquine kaletra kaletra ivermektin colchicine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Hic böyle bir evlenme olayi duydunuzmu?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 17 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hic böyle bir evlenme olayi duydunuzmu?

162 Mesaj -

En Son On: 09.06.2010 - 12:54
Cinsiyeti: ----- 
Yüzü simsiyahtı. Ama kendisi boyamamıştı ki! Kaldı ki, kalbi bembeyazdı. Buna rağmen onu basite alanlar vardı. Dedi ki:

-Ya Resûlallah, yüzümün siyahlığı cennete girmeme mani midir?

-Asla!

-O halde beni niçin insanlar hor görüyorlar, kimse bana niçin kızını vermiyor?

-Amir bin Vehebin evine git ve
Resûlullah selamı var, kerimeni bana nikahlamanı emretti de.

Siyah yüzlü genç hemen adrestedir. Kızın yanında babaya selamı aynen tebliğ eder ve teklifi de açıkça anlatır.

Baba kızgın, hemen reddeder. Ancak, teklifi dinleyen kızcağız babasını ikaz eder:

-Babacığım, vahiy gelir de sonra seni mahcup eder. Ne biliyorsun bu olayı Rabbimin emretmediğini? Efendimiz (sav)in o emri tebliğ buyurmadığını? Hemen git, Resûlullahtan özür dile ve beni o gence nikâhla. Resûlullahın uygun bulduğunu ben de uygun bulurum.

Kızının ikazıyla mescide koşan baba özür diler:

-Söylediğinin doğru olup olmadığını bilmiyordum. Demek ki doğruymuş. Kızımı verdim. Şu anda nikahlısıdır.

Efendimizin gence emri:

-Git, evini hazırla, aile oturacak şekilde döşe.

-Benim ev döşeyecek tek dirhemim bile yok!..

-Öyle ise Aliye, Osmana, Abdurrahman bin Avfa git. Onlar sana ikişer yüz dirhem versinler.

Uçarcasına gider. Onların her biri, emredilenden fazla yardımda bulunurlar ve sıra çarşının yolunu tutmaya gelmiştir. Bir ev hazırlamak için gerekli para elde mevcut. Hele zevcesi, ümidinin de üstünde bir azizedir âdeta...

Çarşı yolunda hızla giderken kulağına bir ses gelir. Önce anlayamaz, duraklar ve nefesi kesilircesine dinler. Evet, evet yanlış anlamamıştır, doğrudur. Ses herkese ilan etmektedir:

-Ey kendini Allaha asker bilen Müslümanlar!

Derhal atınıza binin, cihada yönelin. Ordu mescidin dışında beklemektedir. Siz böyle gün için varsınız dünyada! Düşman ani baskın yapacak!

Şimdi ne olacak?.. Cihada mı gitsin, evlenmeye mi?.. Yönünü hemen değiştirir, demirciler çarşısına gider. İlk işi bir kılıç, sonra bir zırh, daha sonra da bir at almak olur. Elindeki paranın hepsini de harcamıştır. Ama cihad için lazım olan silahını da tamamlamıştır...

Sıçradığı atının üzerinde kuş gibi uçar, bekleyen orduya toz duman içinde karışır.

-Bu genç, herhalde Bahreynden gelen biridir, derler. Ancak onun siyahlığını fark eden Resûlullah Aleyhisselam:

-Sen Saad mısın? buyurur.

-Evet, deyince de dua eder:

-Ceddine saadetler!..

Kumlu çöllerden geçilir, tozlu yollardan gidilir ve nihayet düşmanla müthiş bir savaş başlar... Herkes cesaretle ileri atılır. Ama içlerinden biri herkesten de cesaretle atılır; saldırdığı tarafın adamlarını sağa sola püskürtür. Neden sonra meydan sakinleşir, düşman kaçmış, müşrikler yok olmuşlardır. Şehitler tespit edilirken, bir ses:

-Allahü Ekber! Evlenmek üzere olan Saad da şehit!

Efendimiz onun cesedi başına gelir, mahzun şekilde bakar:

-Seni Havz-ı Kevserimin başında bekleyeceğim!

Bir hayret nidası daha:

-Allahü Ekber!

Sonra döner, oradakilere hitap eder:

-Kılıcını, mızrağını ve atını alın, kendisini gönüllü olarak isteyen kızcağıza verin. Babasına da deyin ki:

-Kızını vermekte tereddüt ettiğin siyah yüzlü gence Allahü Teâla cennet hurilerini lâyık gördü!

Ve hayret nidaları birbirini takip eder:
-Allahü Ekber! Allahü Ekber!...

Ahmet Sahin
Ekleme Tarihi: 23.11.2005 - 13:34
Bu mesajı bildir   Lübe üyenin diğer mesajları Lübe`in Profili Lübe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
Allah herkese şehadet nasip eylesin.
Ekleme Tarihi: 23.11.2005 - 20:28
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vuslatyolu su an offline vuslatyolu  

18 Mesaj -

En Son On: 24.03.2007 - 22:15
amin inşaalah.selametle kalınız
Ekleme Tarihi: 23.11.2005 - 20:56
Bu mesajı bildir   vuslatyolu üyenin diğer mesajları vuslatyolu`in Profili vuslatyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  
RE:

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Allah herkese şehadet nasip eylesin.

Amin insaAllah..
Ekleme Tarihi: 23.11.2005 - 21:03
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mavisimbenim su an offline mavisimbenim  

20 Mesaj -

En Son On: 03.03.2007 - 02:09
amin.
cok etkileyici yazin icin tskler
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 01:40
Bu mesajı bildir   mavisimbenim üyenin diğer mesajları mavisimbenim`in Profili mavisimbenim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
resulsali su an offline resulsali  
yardim edin lutfen

2 Mesaj

En Son On: 19.12.2005 - 00:07
Selamun aleykum sevgili din kardesler,lutfen biriniz bana yazin burdan nasil konusabilecegimi anlatin cunku size cok ihtiyacim var lutfen allah rizasi icin yardim bekliyorum...
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 02:17
Bu mesajı bildir   resulsali üyenin diğer mesajları resulsali`in Profili zum Anfang der Seite
guvendag su an offline guvendag  
yazarak

148 Mesaj -

En Son On: 09.12.2012 - 10:54
buradan yazark konusabılırsın baska yontemı varmı bende bıolmıyorum.yazarak derdını anlat bence agabıler sana yardımcı olur.düsün
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 11:08
Bu mesajı bildir   guvendag üyenin diğer mesajları guvendag`in Profili guvendag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
guvendag su an offline guvendag  
tesekkur

148 Mesaj -

En Son On: 09.12.2012 - 10:54
ALLAH RAZIOLSUN BU GUZELYAZIN ICIN.AHMED SAHIN AGABININDE SENINDE ELINE SAGLIKGüle Güle
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 11:10
Bu mesajı bildir   guvendag üyenin diğer mesajları guvendag`in Profili guvendag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Cinsiyeti: Bayan 
alkıs Alkis alkıs

Allah razi olsun cok guzel yazmissin...
Rabbim bizlerede ona yakisir bir sekilde son nefesimizi vermeyi nasip etsin insaAllah..
Selam ve dua ile gül

Ekleme Tarihi: 03.12.2005 - 00:46
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KIRMIZIGuL su an offline KIRMIZIGuL  
RE: yardim edin lutfen

540 Mesaj -

En Son On: 20.07.2007 - 22:39
Alıntı
Orijınalı resulsali

Selamun aleykum sevgili din kardesler,lutfen biriniz bana yazin burdan nasil konusabilecegimi anlatin cunku size cok ihtiyacim var lutfen allah rizasi icin yardim bekliyorum...

Ve aleykum selam kardesim...

özel mesajlari soruyorsaniz malesef üyeler arasi kapalidir. Sadece site adminlerine ve moderatörlerine özel mesaj yolu ile ulasabilirsiniz...

Ama foruma eklediginiz cevaplarlada guzel dostluk ve kardeslikler edinebilirsiniz...

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 03.12.2005 - 01:46
Bu mesajı bildir   KIRMIZIGuL üyenin diğer mesajları KIRMIZIGuL`in Profili KIRMIZIGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
resulsali su an offline resulsali  
Selamun Aleykum

2 Mesaj

En Son On: 19.12.2005 - 00:07
Selamun Aleykum arkadaslar, bana yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim, ama gordum ki sorum iyi anlasilmamis yani ben iyi yazamamisim onun icin ozur dilerim. Amacim ozel sohbet falan degildi, asil sorum suydu :
Bir seyler ogrenebilmek icin bana yardimci olucak birini aradim yani sorularima cevap verebilecek biri yani sorularimi burda sorabilirmiyim bilemem bana ne kadar yardimci olursunuz onu da bilemem direk olarak konusmak istiyorum eger yardimci olacak bir kimse varsa lutfen tekrar bekliyorum yazinizi, cunku ihtiyacim var, bazi seyleri ogrenebilmek icin.

Bana cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim Allah razi olsun...

Site adminlerine nasil ulasabilirim onu da soylerseniz cok mutlu olurum...

Sevgili KIRMIZIGUL kardesim bize yardimci olursan cok seviniriz sadece ulasabilecegim konusabilecegim birilerini soyle yeterli.Allah razi olsun cevabin icin...

Allahin selami uzerinizde olsun...

Selam Ve Dua Ile...
Ekleme Tarihi: 03.12.2005 - 02:23
Bu mesajı bildir   resulsali üyenin diğer mesajları resulsali`in Profili zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  
RE: Selamun Aleykum

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
Alıntı
Orijınalı resulsali

Selamun Aleykum arkadaslar, bana yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim, ama gordum ki sorum iyi anlasilmamis yani ben iyi yazamamisim onun icin ozur dilerim. Amacim ozel sohbet falan degildi, asil sorum suydu :
Bir seyler ogrenebilmek icin bana yardimci olucak birini aradim yani sorularima cevap verebilecek biri yani sorularimi burda sorabilirmiyim bilemem bana ne kadar yardimci olursunuz onu da bilemem direk olarak konusmak istiyorum eger yardimci olacak bir kimse varsa lutfen tekrar bekliyorum yazinizi, cunku ihtiyacim var, bazi seyleri ogrenebilmek icin.

Bana cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim Allah razi olsun...

Site adminlerine nasil ulasabilirim onu da soylerseniz cok mutlu olurum...

Sevgili KIRMIZIGUL kardesim bize yardimci olursan cok seviniriz sadece ulasabilecegim konusabilecegim birilerini soyle yeterli.Allah razi olsun cevabin icin...

Allahin selami uzerinizde olsun...

Selam Ve Dua Ile...

Ve aleykum selam;
Sorulariniz fikhi konularda ise sorular ve cevaplar bölümüne yazabilirsiniz. Hocalarimiz sorularinizi cevaplayacaklardir..
Ekleme Tarihi: 03.12.2005 - 02:30
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fikri1 su an offline fikri1  
Bir sahabi

6 Mesaj

En Son On: 15.12.2005 - 13:37
Saad (R.anh) Peygamberimizin sahabesiydi.

O devrin olayları Allah ve peygambere olan imanımızı tazeliyor.

Kıyamette nasip olurda Sancak-ı Şerif altında görürüz İnşallah

paylaşım için teşekkürler

selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son fikri1 tarafından 15.12.2005 - 12:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.12.2005 - 12:32
Bu mesajı bildir   fikri1 üyenin diğer mesajları fikri1`in Profili zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 17:00
Alıntı
Orijınalı Esra_can

alkıs Alkis alkıs

Rabbim bizlerede ona yakisir bir sekilde son nefesimizi vermeyi nasip etsin insaAllah..
Selam ve dua ile gül

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN

AMIN AMIN CUMLEMIZE...
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 01:17
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k.@.p.t.@.n su an offline k.@.p.t.@.n  

94 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 09:45
allah razı olsun güzel paylasım

yüce allah bizede son nefesimizde imanla ölmeyi nasib etsi inşallah

mesajaminmesaj
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 01:31
Bu mesajı bildir   k.@.p.t.@.n üyenin diğer mesajları k.@.p.t.@.n`in Profili k.@.p.t.@.n Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
.

Resulullah'in en kücük iltifatina nail olabilmek icin, yüzümü bin kere siyaha boyarim..Kapkaranlik, zindan bile olurum. Yeter ki, Gül Efendim beni reddetmesin.

gül

.
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 01:38
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Özge su an offline Özge  
RE:

107 Mesaj -

En Son On: 31.01.2009 - 01:42
Alıntı
Orijınalı Esra_can

alkıs Alkis alkıs

Selam ve dua ile gül

AMIN...
INSALLAH...
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 03:16
Bu mesajı bildir   Özge üyenin diğer mesajları Özge`in Profili Özge Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 716 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57317 saniyede açıldı