stromectol lopinavir ritonavir colchicine kamagra generique luvox 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » s.a.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
s.a.

137 Mesaj -

En Son On: 09.12.2006 - 17:37
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun aleykum..

Benim bir sorum,, ama kafami gercekten cok karistiran bir sorum var!

BU Tarikat meselesi benim kafami cok karistiriyor..Sitenin icindede aradim Tarikat hakkinda birseyler, ama kendim bir sonuca varamiyorum yaa...TARIKAT tam olarak ne? NEden var? Sonra seyhler? ONlar nasil seyh oluyor? Lutfen yardimci olun yaa..kafami cok karistiriyo bu son zamanlar..:( telaşlı

Bu mesaj 1 kez ve en son ebru_88 tarafından 28.10.2005 - 22:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.10.2005 - 22:26
Bu mesajı bildir   ebru_88 üyenin diğer mesajları ebru_88`in Profili ebru_88 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 09.12.2006 - 17:37
Cinsiyeti: ----- 
Değerli Kardeşim;
Tarikat genel anlamıyla gidilen yoldur .Yani nasıl Dr. olmakiçin üniversiteye gidiyorsanız.Tarikatlar da insanlara tasavvufu öğreten bir cemaat ve mekandır.Şeyhlerde eğitmenleridir.
Cemaat ve tarikatlar konusu sadece günümüzde oluşmuş değildir. Tarihi geçmişimizde bu sosyal olguların varlığı ve tasavvufi düşüncenin kültürümüze kalkılan bilinen bir husustur. Tarihi geçmişimizde tarikat, tasavvufi düşünceyi temsil eden toplulukların oluşturdukları kültür ve eğitim ağırlıklı örgütlenmelerdir. Başlangıçta "züht" ve "takva" hareketi olarak gelişen tasavvuf, hicrî üçüncü ve dördüncü, miladî yedinci yüzyıldan itibaren ortaya çıkmıştır. Tarikat ya da, daha genel bir ifadeyle belirtecek olursak tasavvuf, çıkışı itibariyle dinin esaslarının ve bu esaslardan mülhem ahlâkî anlayışın, yaşanarak öğrenilmesi için sistemleşmiş içtimaî eğitim faaliyetidir.

Hakkınızı helal edin

Selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 29.10.2005 - 11:25
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 793 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.02937 saniyede açıldı