lopinavir ritonavir hydroxychloroquine chloroquine generique plaquenil ivermektine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » WEBSİTELERİ & TANITIM » MSN Space Olusturma!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
AkasyaDaphneAcelya su an offline AkasyaDaphneAcelya  
Themenicon    MSN Space Olusturma!

212 Mesaj -

En Son On: 23.04.2008 - 20:10
Cinsiyeti: Bayan 
PC de SPACES OLUŞTURMA PC de

Öncelikle oluşturmak için http://spaces.msn.com/?lc=1033 bu adrese giriyoruz.

Buradan Hotmail adresimizi ve şifremizi yazıp spaces için ilk adımı atıyoruz.

1 Sitenin başlığını ekliyoruz

2 sitemizin ismini belirliyoruz ( burası önemli sonradan değiştirme şansınız yok )

3 saat dilimini seçiyorsunuz.

4 sözleşmeyi kabul ediyorsunuz.

Ardından create your space ye tıklayıp devam ediyorsunuz. Tabi bu arada seçtiğiniz isim kayıtlı olabilir başka isimler denemelisiniz

İşte bu kadar açıldı bile!

Şimdi gelelim içeriği oluşturmaya :

İngilizce bilginiz varsa daha çabuk yaparsın yoksa da önemli değil ben sana yardımcı oluyorum zaten.

Home = ana sayfa demek : ) bende niye söylüyorsam artık

Blog = yazı ekleme alanı ( buraya yazılarını ekliyorsun )

List = buraya da başka sayfalara yönlendirme yapıyorsun

Photos = burayada fotoğraf albümü ekliyorsunuz.

Music = buraya da media player daki ilahileri ve ezgileri ekliyorsunuz.

Evet şimdi girişi yapalım:

Home : Öncelikle bölüme renk ve desen verelim ne dersiniz. Ana sayfada customize bölümüne giriyorsunuz.

Themes = arka planda istediğiniz renk ve desenler sunulmakta siteniz göz alıcı olmasını istiyorsanız buradan seçe bilirsiniz.

Modules = ana sayfada tutmak istediğiniz bölümleri listeleri ekleyip kaldıra bilirsiniz.

Loyout = burada da yerleşim seçenekleri vardır sayfanızın nasıl durmasını istiyorsanız öyle bırakıyorsunuz.

Click here to use keyboard-accessible versions of the customize pages. Aynı bölümden bu yazıya tıklarsanız daha ayrıntılı bir şekilde bu anlattıklarım çıkar burada sanırım işiniz bitti o zaman save ( kaydet ) diyip çıkıyoruz.

BLOG

Evet şimdi ana sayfa için biraz yazı hazırlayalım. Blog sayfasında add entry e tıklıyoruz yazı bölümü karşımıza gelecektir.

Title = yazının konusunu seçiyorsunuz.

Category = yazının katagorisini seçiyorsunuz. Alta add photo bölümünden yazının altına resim ekleye bilirsiniz.

Kaydetmek için

Publish entry = anında sitenizde yayınlar

Save as dratf = arşive bırakır sonradan yayınlaya bilirsiniz.

Pohotos ( fotoğraf albümü )

Create albüm = albümünüze isim vermenizi sağlar albümünüze isim verip kaydediyorsunuz.

Edit albüm = resimlerinizi buradan ekliyorsunuz.

Tıkladıktan sonra add photosa tıklarsınız siteniz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurmak için eklenti yükler. Ardından bilgisayarınızda resimlerinizin olduğu bölümü açılır resimleri seçe bilirsiniz dosyadaki bütün resimleri seçmek için selc all tıklaya bilirsiniz kaydetmek için uploan now seçeneğine tıklayıp resimler albümünüze yerleşmiş olur.

LİST

evet şimdide yönlendirmelere geldik

Create a list = oluşturacağınız yönlendirmeler için kategori belirliyorsunuz ve kaydediyorsunuz.

Add item = buraya tıklayıp listenizi oluştura bilirsiniz.

1 kısıma tıklanması için isim veriyorsunuz örnek AkasyaDphneAcelya

2 kısım url sini giriyorsunuz. http://spaces.msn.com/members/AkasyaDphneAcelya

3 not ekleye bilirsiniz yada açıklama fark etmez

ardından add tıklayıp kaydediyorsunuz bu işlemi listeniz oluşuncaya kadar tekrarlıyorsunuz.

MUSİC

müzik listeniz

Evet bu bölümde fotoğraf albümü gibi bilgisayarınızda media player içerisinde kayıtlı olan müzikleri başkalarının görmesini sağlıyorsunuz.

Copy a playlist from Windows media player = buradan bilgisayarınıza bağlanmasını ve müzik listelerinin seçimini sağlıyorsunuz çıkacak seçeneğe evet diyip size sunulan seçeneklerden birini seçiyorsunuz. Ardından next diyip devam ediyorsunuz. Size listelenecek olan müzikleri gösterir buradan kopyala deyip işlemi bitiriyoruz.

Add music list = kendinizin kaydedeceğiniz müziklerin ismini veriyorsunuz.

Sanırım buraya kadar azda olsa bir şeyler anladınız J

SETTİNGS

Şimdi ince ayarlara gelelim nedersiniz.

Ayarlar için settings bölümüne giriyoruz

Space settings = buradaki ilk seçeneğe bağlantı adresinin üst tarafında yer alacak ismi giriyorsunuz sitenizi tanıtan. Ardından ikinci seçeneğe sitenin başlığını giriyorsunuz bunlar siteyi ziyarete gelenlerin karşılaşacağı ilk şeylerdir .

PERMİSSİONS

burada siteyi ziyaret edecekleri sınırlandıra bilirsiniz

Public = herkese açık olur.

Messenger = sadece msn izdekiler göre bilirler ve şifreleriyle girmek zorunda kalırlar.

Private = msn listenizde girmesini istediğiniz kişiler sadece girip geze bilirler

Storage = burada fotoğraf albümünüzde bulunan resimleri düzenleye bilir veya kaldıra bilirsiniz.

STATİSTİCS

Burada da siteyi ziyaret edenlerin sayısını ve gezdikleri yerleri ve giren kişilere ait bilgileri bula bilirsiniz.

İşte bu kadar siteniz ziyaret edilmeye hazır hadi bakalım kolay gele!!!!!!!

Ekleme Tarihi: 23.09.2005 - 17:53
Bu mesajı bildir   AkasyaDaphneAcelya üyenin diğer mesajları AkasyaDaphneAcelya`in Profili AkasyaDaphneAcelya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  
MSN Space Olusturma

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Cinsiyeti: Erkek 
bir arkadaşım bana bir space sayfası hazırlamıştı daha sonra kendi başka bir space sayfası hazırlamak istedim birşeyler yaptım eğlenceli bir iş geldi bana insanı gayet iyi oyalıyor.fakat bir süredir space sayfama giremiyorum üzüntülü normal tıkladığımda sayfa açılıyor her şey olduğu gibi duruyor resimler mediaplayer blogta ki yazılar falan;fakat Preview My MSN Space burayı tıkladığım da sayfa açılmıyor düsün kaç defa denediysem olmadı bunun sebebi nedir?
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 18:34
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
bu söylediklerinle güzel bi msn yaparsam . sana benden iki gülsevinçli

simdilik bir gülsevinçli

gül

vesselam.
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 20:12
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı ..~~Sniper~~..

bu söylediklerinle güzel bi msn yaparsam . sana benden iki gülsevinçli

simdilik bir gülsevinçli

gül

vesselam.

Yarisi simdi yarisida is bittikden sonra hee?
olmadi verdigin bu gulude alirsinnn kahkaha kahkaha kahkaha

Allah razi olsun abi yapmaya calisacagim insaAllah sevinçli gül

Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 20:39
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
valla . birşeyler yapmaya çalıştım ama . pek etkili olmadısevinçli..

bu yazıları nasıl yerleştireceğimizi ve sayfada bütünüyüle nasıl görüntüleyeceğimizi filan daha detaylı anlatılamsını bekliyorum ..
açıklama yapana benden bir gül daha.sevinçli..

vesselam
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 22:39
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
RE: MSN Space Olusturma!

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Alıntı
Orijınalı AkasyaDaphneAcelya

PC de SPACES OLUŞTURMA PC de

Öncelikle oluşturmak için http://spaces.msn.com/?lc=1033 bu adrese giriyoruz.

Buradan Hotmail adresimizi ve şifremizi yazıp spaces için ilk adımı atıyoruz.

1 Sitenin başlığını ekliyoruz

2 sitemizin ismini belirliyoruz ( burası önemli sonradan değiştirme şansınız yok )

3 saat dilimini seçiyorsunuz.

4 sözleşmeyi kabul ediyorsunuz.

Ardından create your space ye tıklayıp devam ediyorsunuz. Tabi bu arada seçtiğiniz isim kayıtlı olabilir başka isimler denemelisiniz

İşte bu kadar açıldı bile!

Şimdi gelelim içeriği oluşturmaya :

İngilizce bilginiz varsa daha çabuk yaparsın yoksa da önemli değil ben sana yardımcı oluyorum zaten.

Home = ana sayfa demek : ) bende niye söylüyorsam artık

Blog = yazı ekleme alanı ( buraya yazılarını ekliyorsun )

List = buraya da başka sayfalara yönlendirme yapıyorsun

Photos = burayada fotoğraf albümü ekliyorsunuz.

Music = buraya da media player daki ilahileri ve ezgileri ekliyorsunuz.

Evet şimdi girişi yapalım:

Home : Öncelikle bölüme renk ve desen verelim ne dersiniz. Ana sayfada customize bölümüne giriyorsunuz.

Themes = arka planda istediğiniz renk ve desenler sunulmakta siteniz göz alıcı olmasını istiyorsanız buradan seçe bilirsiniz.

Modules = ana sayfada tutmak istediğiniz bölümleri listeleri ekleyip kaldıra bilirsiniz.

Loyout = burada da yerleşim seçenekleri vardır sayfanızın nasıl durmasını istiyorsanız öyle bırakıyorsunuz.

Click here to use keyboard-accessible versions of the customize pages. Aynı bölümden bu yazıya tıklarsanız daha ayrıntılı bir şekilde bu anlattıklarım çıkar burada sanırım işiniz bitti o zaman save ( kaydet ) diyip çıkıyoruz.

BLOG

Evet şimdi ana sayfa için biraz yazı hazırlayalım. Blog sayfasında add entry e tıklıyoruz yazı bölümü karşımıza gelecektir.

Title = yazının konusunu seçiyorsunuz.

Category = yazının katagorisini seçiyorsunuz. Alta add photo bölümünden yazının altına resim ekleye bilirsiniz.

Kaydetmek için

Publish entry = anında sitenizde yayınlar

Save as dratf = arşive bırakır sonradan yayınlaya bilirsiniz.

Pohotos ( fotoğraf albümü )

Create albüm = albümünüze isim vermenizi sağlar albümünüze isim verip kaydediyorsunuz.

Edit albüm = resimlerinizi buradan ekliyorsunuz.

Tıkladıktan sonra add photosa tıklarsınız siteniz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurmak için eklenti yükler. Ardından bilgisayarınızda resimlerinizin olduğu bölümü açılır resimleri seçe bilirsiniz dosyadaki bütün resimleri seçmek için selc all tıklaya bilirsiniz kaydetmek için uploan now seçeneğine tıklayıp resimler albümünüze yerleşmiş olur.

LİST

evet şimdide yönlendirmelere geldik

Create a list = oluşturacağınız yönlendirmeler için kategori belirliyorsunuz ve kaydediyorsunuz.

Add item = buraya tıklayıp listenizi oluştura bilirsiniz.

1 kısıma tıklanması için isim veriyorsunuz örnek AkasyaDphneAcelya

2 kısım url sini giriyorsunuz. http://spaces.msn.com/members/AkasyaDphneAcelya

3 not ekleye bilirsiniz yada açıklama fark etmez

ardından add tıklayıp kaydediyorsunuz bu işlemi listeniz oluşuncaya kadar tekrarlıyorsunuz.

MUSİC

müzik listeniz

Evet bu bölümde fotoğraf albümü gibi bilgisayarınızda media player içerisinde kayıtlı olan müzikleri başkalarının görmesini sağlıyorsunuz.

Copy a playlist from Windows media player = buradan bilgisayarınıza bağlanmasını ve müzik listelerinin seçimini sağlıyorsunuz çıkacak seçeneğe evet diyip size sunulan seçeneklerden birini seçiyorsunuz. Ardından next diyip devam ediyorsunuz. Size listelenecek olan müzikleri gösterir buradan kopyala deyip işlemi bitiriyoruz.

Add music list = kendinizin kaydedeceğiniz müziklerin ismini veriyorsunuz.

Sanırım buraya kadar azda olsa bir şeyler anladınız J

SETTİNGS

Şimdi ince ayarlara gelelim nedersiniz.

Ayarlar için settings bölümüne giriyoruz

Space settings = buradaki ilk seçeneğe bağlantı adresinin üst tarafında yer alacak ismi giriyorsunuz sitenizi tanıtan. Ardından ikinci seçeneğe sitenin başlığını giriyorsunuz bunlar siteyi ziyarete gelenlerin karşılaşacağı ilk şeylerdir .

PERMİSSİONS

burada siteyi ziyaret edecekleri sınırlandıra bilirsiniz

Public = herkese açık olur.

Messenger = sadece msn izdekiler göre bilirler ve şifreleriyle girmek zorunda kalırlar.

Private = msn listenizde girmesini istediğiniz kişiler sadece girip geze bilirler

Storage = burada fotoğraf albümünüzde bulunan resimleri düzenleye bilir veya kaldıra bilirsiniz.

STATİSTİCS

Burada da siteyi ziyaret edenlerin sayısını ve gezdikleri yerleri ve giren kişilere ait bilgileri bula bilirsiniz.

İşte bu kadar siteniz ziyaret edilmeye hazır hadi bakalım kolay gele!!!!!!!

bende kendime deneme yanılma usulü ile bir my spaces yapmıştım 3 bölüm halinde 200 kadarda resim ekledim ama ..

bu notlarla dahada güzel olacak sanırım ..
emeğine sağlık tsk ...

sevgi ve bilgi paylaştıkça anlam kazanır ..

...
Güle Güle
Ekleme Tarihi: 28.05.2006 - 23:10
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  
MSN Space Olusturma

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Sniper Blog - Add entry - Tittle yazan yerede yazının konusu.gel alt tarafa HTML yazan yerde yazının tipini ölçüsünü ayarla alt tarafa gel ne yazacaksan yaz daha sonra Puplish Entery yap olsun bitsin.birde şunu dene öyle daha güzel oluyor yazdığın yazıyı bir hareketli resim üzerine yaz o cok daha güzel.bunun için soyle yap:
HTML düğmesine tıklayın, gördüğünüz <div><div> yazılarını silin.
Aşağıda gördüğünüz kodu kopyalayıp yapıştırın.
<DIV align=left>&nbsp;</DIV><DIV align=left>
<TABLE borderColor=#000000 cellSpacing=0 cellPadding=0 background=
http://www.filelodge.com/files/hdd7/173486/g%FCl%FCm benim.gif=0>
<TBODY>
<TR>
<TD>
<P align=left><FONT face="Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif">
<STRONG> YAZDIKLARINIZ BURAYA! </P></STRONG></FONT></TD></TR></TBODY></TABLE></DIV>

&#8220;http://www.filelodge.com/files/hdd7/173486/g%FCl%FCm benim.gif&#8221;
yazan yere arkafon olarak seçtiğiniz resmin URL sini yerleştirin.
Photobucket hesabınızda bu açıkça görülmektedir.
&#8220;YAZDIKLARINIZ BURAYA! "yerine de blog ta yazmak istediklerinizi yazın.
Sonra 'Publish Entry' düğmesini tıklayın.
http://www.filelodge.com/files/hdd7/173486/g%FCl%FCm benim.gif bakalım bu gülü beğenecekmisiniz bunu ben arka fon olarak kullanıyorum.
bir de kendinize ait resim ve müzikleri internette yayınlayabilmek için bir (filelodge ben sadece bu siteyi biliyorum başka da vardır)siteye uye olmanız gerek.
Ekleme Tarihi: 29.05.2006 - 18:24
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 611 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mrvtt (34), incim (55), kalbiselim (53), asimm (43), hisam (48), aciz önder (38), caramed (51), sevim (59), hasan kemal (54), aygo (43), akdemir (49), zeynep63 (18), adem dikici (58), semasalman (37), yusuf2023 (43), hallo42 (33), aymet (46), irfan55 (49), bayercana (35), Sabri-81 (43), selam2000 (51), Dadas69 (55), celebirisin (40), Musab49 (50), genciz (56), erkamartuk (38), yalniz gul (58), dertli007_46 (36), kafka001 (52), egemen07 (44), Tekin (51), milasi (68), porselen43 (55), semasalman87 (37), dtkyusuf (49), sertel (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56378 saniyede açıldı