stromectol dexamethasone kaletra chloroquine ivermektin luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » PRATİK BİLGİLER » KARSİLİKLİ SEVGİ İCİN 1

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 25 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
KARSİLİKLİ SEVGİ İCİN 1

136 Mesaj -

En Son On: 16.09.2006 - 19:39
Cinsiyeti: Erkek 
hayatin en guzel davranislarini oncelikle ailenize tatbik etmelisiniz.mutluluk ailenizden baslar.

1..Karsinizdaki insani dogrularinda onaylayin.yanlislarina gulumseyerek duzeltmeyi becerin.
"bu dunyada patatesi en iyi pisiren kisi sen olmalisin.bu patateslere bayildim."
"tencerenin dibide yanmis ama olsun yemege degisik bir tat gelmis."

2..karsinizdaki insani cesaretlendirin.
"yazdiklarin cok guzel bence yayinlamak icin ugrasmalisin"
"bu kilolarin neki,sen bunlari bir cirpida eritirsin evel allah"

3..sevecen ve alcakgonullu sozleri ilke edinin,
"bunu yaptigina inanamiyorum.asla affedecegimi sanmiyorum.beni ne kadar incittigini asla tahmin bile edemezsin.bu sekilde davrandiktan sonra nasil bu kadar rahat olabiliyorsun.dizlerinin uzerinde surunerek benden af diliyor olmaliydin.seni affedecekmiyim bilmiyorum.(bu sozler sevgiyi degil,aci,kuskunluk ve intikami anlatir.bunlardan kacinin)"
"seni seviyorum.sana deger veriyorum ve seni affetmeyi seciyorum.kendimi hala incinmis hissediyor olsam da,bunun aramiza girmesine izin vermeyecegim."

4..karsinizdaki insanla beraberliginiz nitelikli olsun.dinlemeyi ogrenmek yabanci dil ogrenmek kadar zordur.
"bunu herseyden cok istiyorum.zirvede olayim ya da olmayayim,onun mutlu olmasini istiyorum.yasamdan onunla ve cocuklarimla birlikte zevk almak istiyorum."
"benimle konusmak istediginin farkindayim ve bunu bende istiyorum ama anlatacaklarini dinlerken tum dikkatimi sana vermek istiyorum.bunu simdi yapamam ama su isi bitirmem icin on dakika verirsen,oturup seni dinleyeegim."

Bu mesaj 2 kez ve en son Vasad tarafından 24.03.2005 - 15:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 15:45
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  
ailem... cennetim..

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 10:55
Alıntı
"bunu herseyden cok istiyorum. zirvede olayim ya da olmayayim, onun mutlu olmasini istiyorum. yasamdan onunla ve cocuklarimla birlikte zevk almak istiyorum."

ben ailemle dünyada ki cenneti yaşamak istiyorum..

:(

gül
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 19:00
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 12:07
Bazı prensipleri ailenin kabulleneceği ölçülere indirmelisin;
( akşam yemeğinin hep beraber yenmesi; ailenin bir arada bulunmasını sağlayan, en önemli unsurdur ve biz bunun için istisnasız her aksam yemeği beraber yiyelim.)
( yada haftasonu herkesin aynı saate kalkıp kahvaltı yapması gibi.)
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 20:16
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Vasad su an offline Vasad  
Themenicon   

136 Mesaj -

sayin fosaloglu (karsilikli sevgi icin 2)kisminda dediklerinizi yazacam insaallah.mutluluk icin bir sartta son soz soylenmeden karar vermemektir.selametle.

Bu mesaj 1 kez ve en son Vasad tarafından 24.03.2005 - 21:30 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 21:28
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  
RE: KARSİLİKLİ SEVGİ İCİN 1

174 Mesaj -

En Son On: 06.08.2006 - 16:37
Cinsiyeti: Bayan 
[quote]Orijinali Vasad

hayatin en guzel davranislarini oncelikle ailenize tatbik etmelisiniz.mutluluk ailenizden baslar.

1..Karsinizdaki insani dogrularinda onaylayin.yanlislarina gulumseyerek duzeltmeyi becerin.
"bu dunyada patatesi en iyi pisiren kisi sen olmalisin.bu patateslere bayildim."
"tencerenin dibide yanmis ama olsun yemege degisik bir tat gelmis."

Ya boyle konusan insanlar var mi acaba??? Yemek yanacakta oyle nazik nazik konusacak. Ve seni incitmeyecek bence boyle insanlar nadiren bulunur.
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 23:10
Bu mesajı bildir   Ayse Aydin üyenin diğer mesajları Ayse Aydin`in Profili Ayse Aydin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon   

136 Mesaj -

ayse can,gecen kapali carsiyi gezerken kuyumcunun birinde vitrinde oyle birini gordum sanki.kahkaha kahkaha kahkaha selametle kal.
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 18:02
RE:

174 Mesaj -

oyle mi bende gormedigim icin bilmiyorum.

Ama gercekten de soyledigim gibi oyle insanlar nadiren bulunur...
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 18:34
Bu mesajı bildir   Ayse Aydin üyenin diğer mesajları Ayse Aydin`in Profili Ayse Aydin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1227 Mesaj -

ama böyle insanlar nadir bulunmamalı..
bence herkes böyle olmalı.. bir mü'min böyle birşey için evinin nuru olan hanımı kırmamalı..

evlilik öyle bir sır ki.. o sırla insan öyle şeyler kazanır ki..

bence bunlardan biri de.. sabır içinde güzelliği yaşamak olsa gerek..

ne mutlu eşlerine cennet nimeti olabilenlere..

gül
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 18:51
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

Yoktan kardeş erkekmisin kızmısın bilmiyorum ama erkeksen Allah(c.c.) sana saliha bir hanım. Bir hanımsan Allah(c.c) sana hayırlı bir eş nasip etsin.

Ben birinin bana evliliği bu denli sevdirebileceğini tahmin bile edemezdim. Senin eviliğe bakışın öyle sıcak,öylesine temiz ve öylesine duygusal ki ; insanın hemen evlenesi geliyokahkaha
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:14
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    .. dualarına tüm kardeslerim icin amin.. amin.. amin..

1227 Mesaj -

gül
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:23

2683 Mesaj -

yoktan kardeşim; Evlilik kurumuna bakış açında derin bir yaşanmışlık ve derin bir duygu seli var. Bilmiyorum forum ortamında paylaşırmısın ama ? Derin bir özlem sezinliyorum. İnşAllah mutlu,huzurlu manevi havayla dolu bir yuvan vardır.
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:28
Themenicon    tek bir söz her seye bedel..

1227 Mesaj -

derin bir duygu seli oldugu dogru.. ama yasanmışlık konusu şu an mevcut değil.. Rabbimin nasip edeceği günü bekliyoruz..

fosaloglu kardesim.. aile hayatı hakkında tek bir söz bütün hayatıma yön verir..

ve ben hep buna inanmışımdır.. bunu istemişimdir Rabbimden..

işte dilimde.. yüreğimde ki söz..

:( gülağlar gülağlar

Mü'minin
dünyadaki cenneti
ve
hayatının saadeti
ve
gönlünün huzuru
ona her dem
Allah'ı hatırlatan
ailesi
ve
aile hayatıdır

:( gülağlar gülağlar

bak kardes.. şu fani.. şu anlamsız dünyada bundan daha güzel bir huzur olur mu

:(ağlarağlar

Rabbim yüreğinde iman olan tüm mü'minlere dünyada da ahirette de cenneti nasip etsin

Bu mesaj 1 kez ve en son yoktan tarafından 25.03.2005 - 19:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:37

2683 Mesaj -

kesinlikle haklısın. yaşadığın duyguları anlayabiliyorum.Ama herşey göründüğü gibe de olmuyor malesef. Herşey bu kadar yüzeysel değil "malesef". Belki bu huzurun içine limon olup sıkılan geçim sıkıntıları,her iki tarafında bazı anlayış farklılıkları... tabiki bunların bir önemi yok ve tuzu biberidir aile hayatının; Ama ya doğru kişi,doğru insanı bulmak... Bu korkular belki soğutuyor beni evlilikten. Ya bu huzuru ararken...
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:46

1227 Mesaj -

ya doğru kişiyi bulamazsan.. bulamazsak..

o da O'ndan gelen bir imtihan olur..
ve eğer bu imtihana sabır ile katlanırsan.. katlanırsak bunun mükafatı elbet en güzeliyle verilcektir..

sende korkma..

evlilik güzel şey..

Rabbim herkese cennet nimeti eşler nasip etsin..

Bu mesaj 2 kez ve en son yoktan tarafından 25.03.2005 - 21:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 19:52
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 01:19
Cinsiyeti: ----- 
Hala böyle ilişkisi olanlar var

Biliyorum..
Ve..
Şahitim..
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 20:54
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

Huzur...Huzur...Huzur...
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 20:55
...

136 Mesaj -

cemaatle namaz kilmayi basardigimiz gibi,hayatimizin her aninda ailemizde cemaat olma suuruyla hareket edebilirsek insallah mutluluk kapimizdan ayrilmayacaktir.imam imamligini muezzinde muezzinligini bilirse ve geregini yaparsa...su resimdeki mutlulugun otesi yoktur.rabbim tum muslumanlara nasip etsin.her sey imtihandir.hayalinizdekini bulamamis olabilirisiniz.ama imtihan bilinci buldugumuzu aradigimiz kilacaktir.

:(ağlarağlar

Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 22:33
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  

198 Mesaj -

En Son On: 18.10.2007 - 17:42
Kıymetli Vasad Allah razı olsun senden bu ne güzellik selam ve dua ile... iyi ki varsınız,,selam ve dua ile...

ozan şerafettin

Almanya

Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son SERAFETTINHANSU tarafından 29.03.2005 - 18:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.03.2005 - 18:24
Bu mesajı bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diğer mesajları OZANSERAFETTIN`in Profili OZANSERAFETTIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
maasuk su an offline maasuk  
zor zanaattir.

153 Mesaj -

En Son On: 19.08.2009 - 14:32
ben mutlu olamadım.
Kaderim deyip sabrediyorum.
ALLAH bana aile hayatımda huzur ve mululuk versin.Zor bir 9 yıl geçirdim.ve halada geçirmekteyim.Bir imtihan diye sabretmeye çalışıyorum.Çok zorlu bir nimetim var .
Eğer dua buyurursanız bana iyilik edersiniz.
Ekleme Tarihi: 30.03.2005 - 18:06
Bu mesajı bildir   maasuk üyenin diğer mesajları maasuk`in Profili maasuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

174 Mesaj -

BENDE BIRSEY KATMAK ISTIYORUM. CUNKU BU BENIM KABULLENEMEDIGIM BIR OLAYDIR. ISLAM SUURUNA SAHIP OLMUS BAYLAR EVLILIGE GELDIKLERI ZAMAN ES OLARAK KENDILERINE ISLAM SUURUNA HIC SAHIP OLMAMIS KISILERI SECIYORLAR. BELKI O INSANIN DONMESINE VESILE OLURUZ DIYE AMA DIGER YANDAN ISLAM SUURUNA SAHIP OLMUS GENC KIZLARIMIZ ISLAM SUURUNA SAHIP OLMAYAN ERKEKLERLE EVLENMEK ZORUNDA KALIYORLAR. VE O EVLENEN GENCLERIN EVLILIGI HUSRANA UGRUYOR. CUNKU UMMUDKLARINI BULAMADIKLARI ICIN. KLASIK BIR AILE ORTAMI CIKIYOR.
BU BENIM DUSUNCEM VE BU SIZIN ICIN GECERLI DEGILDIR.
ALLAH SIZEDE YARDIM ETSIN KARDESIM...
SELAM VE DUA ILE....
Ekleme Tarihi: 30.03.2005 - 21:25
Habesi su an offline Habesi  
S.a.

25 Mesaj -

En Son On: 08.09.2006 - 22:21
Ayse aydin kardesim degindiginiz meselede haklisiniz bu hatayi cok erkekler yapiyor buda seytanin sagdan yaklasmasi gibi bir sey, zira yüzme bilmeyen veya yarim yamalak yüzebilen birisi denizde bogulmakta olan birisini nekadar kurtara bilirse,bu zihniyetle evlenen erkekler evlendikleri kimseleri on isbette bulunduklari kütü durumdan kurtara bilirler.

Masuk kardesim sizin yaraniza Efendimizin su sözleri merhem olur inseallah.

Efendimiz söyle buyururlar;

"Kadin egey kemigi gibidir.(egridir) Onu düzeltmeye kalkarsaniz kirarsiniz. kendi haline birakirsaniz daha cok egilir.
Onun icin onlarin o hallerinden faydalanin"

Demekki bir erkek,esini ne kendi haline birakacak,nede tepesine binip herhangi bir konuda baski yapacak,yani herseydede tavsiye edildigi gibi vasat, ortasi bulunacak.
Iste bu vasat noktayi yakalayanlar beraberinde mutluluguda yakalamis oluyorlar.

Bunu esinize "gördünmü bak efendimiz bile kadinin yamuk uldugunu buyuruyor,iste siz böylesiniz"derseniz kas yaparken göz cikartmis olursunuz aksülamel yapar onun icin denmis; her dogru heryerde söylenmez.

Ayrica baska bir hadiste ise söyle buyruluyor;

"Kadinlariniza eziyet etmeyiniz! Onalar Allah`ü tealanin sizlere emanetidir.Onlara yumusak olunuz,iyilik ediniz"

Evet kadini, Allah`ü tealanin bir emaneti bilip ve bu dogrultuda hareket edilirse sorunlarin büyük bir kismi halledilir Allah`in izn-i keremiyle.

Cenab-i HAKK sikintilarinizi tez zamanda izale etsin.AMIIN

Imam sirazinin su sözünü sik sik hatirlamak lazim.
Nediyor imam;
Dünya bir metamidirki nizaaya degsin.
Yani dünya cokdegerli bir seymiki ,kavgaya gürültüye degsin.Dünya böyleyse ya dünyanin icindekiler, siz kiyas edin.
Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 13:17
Bu mesajı bildir   Habesi üyenin diğer mesajları Habesi`in Profili Habesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
s,aleykum

136 Mesaj -

canlar rabbim cumlemizden razi olsun.

son yillarda islami cevrelerde aile icinde huzursuzlugun ve bosanmalarin hizla arttigini maalesef gormekteyiz.
ayse aydin kardesimizin degindigi cok onemli bir nokta.musluman bayanlarda da es seciminde yanlis kriterli olanlar bulunmakla beraber erkeklerde daha yogun gozlenmektedir.
baylardaki yanlis tercihlere yonelmeyle beraber,musluman bayanin hayatinda meydana gelen degisimler nelerdir?psikolojik,dusunsel ve en basiti kilik kiyafet tarzina kadar nelere etki eder??
toplumsal yozlasmalarin altinda cok ince noktalar yatar.bu konuda dusuncelerinizi paylasmak dilegiyle.
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 13:50
Gast günes1  

Misafir

Cinsiyeti: ----- 
rabbim rızasını gözeten ve sevgisi için seven kullarına
yüzüne yüz, gözüne göz, sözüne söz değmemiş cennet misali eşler
nasip etsin
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 15:34
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
RE: s,aleykum

174 Mesaj -

[quote]Orijinali Vasad

canlar rabbim cumlemizden razi olsun.

son yillarda islami cevrelerde aile icinde huzursuzlugun ve bosanmalarin hizla arttigini maalesef gormekteyiz.
ayse aydin kardesimizin degindigi cok onemli bir nokta.musluman bayanlarda da es seciminde yanlis kriterli olanlar bulunmakla beraber erkeklerde daha yogun gozlenmektedir.
baylardaki yanlis tercihlere yonelmeyle beraber,musluman bayanin hayatinda meydana gelen degisimler nelerdir?psikolojik,dusunsel ve en basiti kilik kiyafet tarzina kadar nelere etki eder??
toplumsal yozlasmalarin altinda cok ince noktalar yatar.bu konuda dusuncelerinizi paylasmak dilegiyle.

Vasad kardesim sorunuzu tam olarak anliyamadim biraz daha acik sorunuzu sorarsaniz sevirim.

selam ve dua ile

Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 16:20
RE:

136 Mesaj -

Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Hala böyle ilişkisi olanlar var

Biliyorum..
Ve..
Şahitim..

arkadaslar rumeysa dostumuzun bu yazisindan ne anliyoruz.ben sanki karsimizda buyuk bir sorun oldugu hissine kapildim.
"hala boyle iliskisi olanlar var"

ayse kardes,soruya gelince.suurlu dedigimiz erkeklerdeki yonelmeye bagli olarak bayanlarda degisim olurmu olmazmi??olumlu veya olumsuz.
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 16:58
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 469 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
veysel1998 (26), kercanoglu (73), sivaslým (50), serdar03 (55), sevgi gülü (50), bahçe gülü (50), oslem (43), mehmet021 (36), _313_ (44), cahal (43), mpaktimur (55), aylacansu (42), sapanca (49), turab (49), shayperson (39), hacý (47), düþünmek (43), asbihal (45), karal60 (63), nefi (39), Sandy (45), talealbedru (39), mondragon (31), KAYSERI-INCESU (60), fatmabetül (50), umitvar (42), Yozgatli Nuri (61), ess (43), ibrahimergin (37), nursina (63), metinakkaya (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59230 saniyede açıldı