hydroxychloroquine generique stromectol kaletra stromectol generique kaletra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Kadınlara saldırıda kadınların rolü

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Kadınlara saldırıda kadınların rolü

41 Mesaj -

En Son On: 28.02.2010 - 22:57
Cinsiyeti: Erkek 
Tecavüz olaylarında kadının rolü ve saldırganın motivasyonu konusunda yapılan araştırmada yer alan Kadınların dış görünüşü ve davranışları ırza geçmeyi kolaylaştırır mı? şeklindeki soruya:

Psikologların % 18i

Psikiyatrislerin % 27si,

Hâkim-savcıların % 38i,

Adli tıp uzmanlarının % 40ı,

* Avukatların % 44ü,

* Stajyer Hakim ve Savcıların % 52si,

* Polislerin de % 66sı EVET cevabı vermiş.

Herkesin dış görünüşü, ne olduğunu, nasıl bir zihniyete sahip olduğunu, karakter yapısını, ahlâk ve namus anlayışını ifade eder, en azından bu hususlarda kendisi hakkında bir ipucu verir.

Uzun yıllar Türk basınında makaleler yazan gazeteci Ahmet Kabaklı bir yazısında şöyle yazmıştı:

Kendini teşhir eden kadınları gördükçe giyinmenin ne büyük bir nimet olduğunu bir daha kavradım.

Meğer kadınların en fazla gizledikleri yerleri, belki de en mahrem değil de en çirkin yerleri imiş. (Tercüman Gaz. Ağustos-1988)

Avret: Görülmeyecek şekilde örtülmesi gereken vücudun belli yerleridir.

Ahlâk: İçimizdeki şehvet ve gazab kuvvetlerini örter. Giysilerimiz ise, özel olanlarımızı, mahremiyetlerimizi örter. Herkesin örtüsü kendisine ait olanı örter. Başkalarına da örtüye saygı duyulmasını hatırlatır.

Çünkü, giyim-kuşam bir bayraktır. Nasıl ki milletler varlıklarını bayraklarıyla ifade ederlerse, insanlar da kendi varlığını, kişiliğini, imani yaşayışlarını, hatta imansızlıklarını elbiseleriyle, örtüleriyle ortaya koyarlar.

Bundan dolayı kişiliği bulunmayan bir kadın farkedilmek isterse, insanlara dişiliğini gösterir. Onun için tesettür, kadının insan kimliğini teninin önüne koymak demektir.

Tesettüre karşı çıkanlar kadını kişiliksiz yapmak hevesinde olanlardır.

Kadını kişiliksiz görmek isteyenlerin tamamına yakını nefislerine kul olmuşlardır.

Çünkü bu kişiliksiz bir kadının bedeninin daha çabuk istismar edilebileceğıi düşüncesinin ilk adımıdır.

Tesettüre yönelik her düşmanlık kadının bedenini istismara açmak isteğinden kaynaklanmaktadır.

Kendi değerlerini dalgaya alan kadınları kim ciddiye alır ki!

Bu noktada meşhur romancılarımızdan Ahmet Haşimin şu ifadeleri de dikkate değer. Diyor ki:

Kim diyor ki kadın, şimdi eskisi gibi yüzünü sıkı örtüler altında saklamıyor? Ya boya örtüleri? Bunların altında hakiki çehreyi görmek hiç kabil mi?

Kadın ne yapardı bilmem. Fakat boyalar olmasa, bilmem ki göz nasıl boyanırdı?

Günümüzde örtünmek için giyilmesi gereken giysiler görünmek için giyiliyor.

Müslüman kadın, tesettürü dişiliğini öne çıkarmanın bir aracı yapıyorsa, o tesettür demek değildir. Bu harekete örtülü çıplaklık denir. Bu böylelerinin kendi değerlerini dalgaya almasının aksisedası olur.Giyilen elbiseler kendi kurallarını ve yaşam tarzına uymaya zorlar.

Bu zaviyeden baktığımızda bugün Avrupai tarzdaki giysiler büyük-küçük ilişkisini ve saygıyı ciddiye aldırmayan bir yaşam biçimini ön plana çıkartıyor.

Avrupai giyim tarzı:

* Asi,

* Özgür ve çılgın,

* Yaşamı ve olayları hafife alan,

* Hayatta giyinme, yeme-içme ve

* Cinsel arzuları yerine getirmek dışında başka bir ideali olmayan bir nesli, yaşam biçimini oluşturuyor.

Kadın gerçekten bedenim benim diyorsa ve bedenini korumayı önemsiyorsa, bedenini hırsız bakışlardan korumayı ve yaşantısında bu bakışları hesaba katmayı düşünmelidir. Giyimde sınır tanımamak, cinsel gücü tahrikte de sınır tanımamak anlamına gelir.

Caddelerde, sokaklarda, kaldırımlarda ve pazarlarda daracık, vücut hatlarını iyice ortaya çıkaran elbiseler giymiş genç, orta yaşlı, yaşlı kadınlar hızla çoğaldı.

Ortada bir çelişki var: Ziynet-örtü çelişkisi. Örtünün emredildiği ayette ziynetten de bahsediliyor.

Kadın, ziynetlerini gizleyecek, ailesi dışındaki erkeklerin dikkatini çekmeyecek.

Peki bugünkü hali/çelişkiyi kim açıklayacak?

Baştaki istatistiğe dönüyorum:

Sizce, kadınların dış görünüşü ve davranışları onları rencide etmeyi kolaylaştırır mı?

Siz ne dersiniz.
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 22:34
Bu mesajı bildir   h.a-d.u üyenin diğer mesajları h.a-d.u`in Profili h.a-d.u Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Cinsiyeti: Bayan 

Herkesin dış görünüşü, ne olduğunu, nasıl bir zihniyete sahip olduğunu, karakter yapısını, ahlâk ve namus anlayışını ifade eder, en azından bu hususlarda kendisi hakkında bir ipucu verir.

gercekten cok önemli bir konuya deginmissiniz kardes ALLAH razi olsun..bu yaziya katilmamak elde degil..
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 22:38
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Hiç bir sebeb ırza geçmeyi,tecavüzü haklı olarak göstermez. Bu teşhirci bir kadına yapılsa bile...

O zaman yarın biri çıkar, teşhir etti bende aldım ama zorla demez mi ? Bu fikri bence silin zihinlerinizden.

Kim neresini açarsa açsın. Bu onun sorunu ve onun vebali. Muhakkak bunun cezasını çekecektir. Ve hatta kim bilir belki dünyadayken bunun cezasını başka yollarla çakseydim diyecektir.

Ama bizim sorunumuz kimin ne kadar açıldığı değil;

KAPANANA REVA GÖRÜLENLE...
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 23:01
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatice79 su an offline hatice79  
RE:

147 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 11:41
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Hiç bir sebeb ırza geçmeyi,tecavüzü haklı olarak göstermez. Bu teşhirci bir kadına yapılsa bile...

O zaman yarın biri çıkar, teşhir etti bende aldım ama zorla demez mi ? Bu fikri bence silin zihinlerinizden.

Kim neresini açarsa açsın. Bu onun sorunu ve onun vebali. Muhakkak bunun cezasını çekecektir. Ve hatta kim bilir belki dünyadayken bunun cezasını başka yollarla
çakseydim diyecektir.

Ama bizim sorunumuz kimin ne kadar açıldığı değil;

KAPANANA REVA GÖRÜLENLE...

Haklisin kardesim.Yani kim olursa olsun acik kapali farketmez bu gunahi isleyeninde bence bir mazereti olamaz.Sonucta bir imtihan aleminde yasiyoruz nefsini kotuluge, degilde hakim olmaya cagiracaksin.Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 23:41
Bu mesajı bildir   hatice79 üyenin diğer mesajları hatice79`in Profili hatice79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kocinomat su an offline kocinomat  
Açık giyim hoş görülemez.

10 Mesaj -

En Son On: 10.05.2009 - 11:44
Adam sende .. deyip geçme!
Toplumdaki çıplaklar, canımız ve malımızdan ve hatta dünyamızdan daha kıymatli olan Hududullahı göz göre göre çiğneyecek ve bize Allah-u Tealânın emaneti olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yoldan çıkarac ak, onların ahlağını ve beyinlerini felç edecek ve biz bana ne kim nasıl giyerse giysin diyeceğiz öyle mi?..
Olmaz böyle şey...
Müslüman bir mealenti gördüğünde eliyle, diliyle olmazsa kalbiyle buğzederek ona mani olmalıdır..
Siz yazın sicağında göbekleri ve daha bilmem nereleri açık gezen kadınların gençleri nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü?..
Bunu bir düşünün. Bu gençlyerin bu manzaralar karşısında ne derece Allahın emirlerine bağlı kalabileceğini , ne derece dinini ve iffetini muhafaza edebileceğini bir düşünün.
Eğer yine bana ne kim nasıl giyinirse giyinsin diyebiliyorsanız, kendinizde bir sorun var.
Müslüman müdahalecidir, bana neci ve neme lazımcı olamaz.
Zaten bu yüzden bu hallere düştük.
Aman dikkat..
Şeytanın en büyük silâhı kadındır.
Bu tuzak erkekleri imanından ve ibadetinden etmektedir.
Vesselam...
Akıncı Beyi.
Ekleme Tarihi: 26.05.2005 - 12:34
Bu mesajı bildir   kocinomat üyenin diğer mesajları kocinomat`in Profili kocinomat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Değerli kocinomat arkadaşım sap ile samanı karıştırmayın lütfen. Saçı başı açık diye bir kadına tecavüz edilirse bunun suçlusu tecavüz edilen mi oluyor.

İslam aleminin geride kalmasının nedenide bu zaten. Hoşgörü emredildiği halde hoşgörede bulunmayan, herkese karşı saygı ve seviyenin korunması emredildiği halde bunu yapmayan bir ümmete dönüştüğü için.

Belki yüzlerce kez Peygamber Efendimizin hayatını okuduğu halde sadece okumakla kaldığı ve hiç ders ve tatbik çıkarmadığı için.

Camiide gürültü yapan daha aklı camiide gürültü yapmamaya ermeyecek kadar küçük çocuklara dahi tahammül ve sabır gösteremeyen bir ümmet.

Muhammet Ümmeti değiliz. Olamayız da ...

Yakın geçmişte yaşamış bir evliyaya
-Hocam dua edinde Muhammet ümmeti kurtulsun derler.

Mubarek cevap verir.

- Muhammet ümmeti gösterin, kurtulduğunu ben söylim.

olayda bu zaten.
Ekleme Tarihi: 26.05.2005 - 19:37
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
BANA GÖRE

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
kARDEŞLER ONCELİKLE SELAMUN aLEYKÜM:

bANA GÖRE BU OLAYA 4 AÇIDAN BAKMAK LAZIM

1-)Giyim Açısından: a)Adam şehvetinin kuludur,kadın tesettürlüdür.Olay vuku olur.b)Adam halistir,kadın tesettürlüdür.Olay vuku olmaz.c)Kadın tahrik edicidir,adam halistir.Olay vuku bulmaz.(BU ÇOK ÇETİN BİR OLAY)d)Kadın tahrik edicidir,adamda da şehevi duygular fenadır.Olay vuku bulur.
2-)Psikolojik açıdan: a)Adam hastadır,herkese saldırır.b)Kadın hastadır,kendini teşhir eder.

3-)Fitri açıdan:a)Kadın fitriyyetinin bilincindedir,tesettürlü ve tahrik etmeyicidir.b)Adam bilinçidir,kadına kötü gözle bakmayıcıdır.

4-)Mali açıdan:Kadın fakirdir,vucudunu örtemez,tahrik eder.Erkek parasızdır,dayanamaz,ifa eder.(Şimdiki zamanda oldugu gibi)
Ekleme Tarihi: 12.07.2005 - 13:31
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
andelip_gul su an offline andelip_gul  
Mevsimlik fitneden kendinizi korumaya alıyor musunuz?

28 Mesaj -

En Son On: 08.09.2006 - 21:49
bu konuyla ilgili olarak 12/07/2005 tarihli zaman gazetesinde Ahmed Şahin hocanın güzel bir köşe yazısı var.Konuya açıklık getirilmesi açısından önemli tespitleri var Ahmet şahin'in....

Mevsimlik fitneden kendinizi korumaya alıyor musunuz?

Geçmişte yazdığım bir yazıda şöyle demiştim: "Hayatını Yaratan"ın emrine uygun şekilde yaşamayı düşünmeyenlere bir diyeceğim yoktur. Onlar kendi hayat gayelerini kendileri tespit ederler. Nefsî alışkanlıklarının önüne kutsal doğrularla, haram helal inançlarıyla çıkılmasını istemeyebilirler...

Bu yazıda muhatabım onlar değiller. Tam aksine, hayatını Yaratan'ın emrine uygun şekilde yaşamak isteyenlere seslenmek istiyorum bugün. Her türlü giyim kuşam ve ahlâkî yozlaşmanın kol gezdiği şu yaz mevsiminde ebedî hayatımızla ilgili bir konuyu konuşmak istiyorum onlarla.

- Bilhassa sizler dikkat ediyor, tedbirli oluyor musunuz bu sıcak yaz mevsiminde!

- Neye mi dikkat edip tedbirli olacaksınız bu sıcak yaz mevsiminde?

- Dünyevî ihtiraslarınıza, makam, mevki arzularınıza, para pul hırslarınıza dikkat edin demiyorum. Bunların hepsinin de imtihanını kazanabilirsiniz. Sizin dindarlığınız, haram helal inancınız sizi bu türlü hırs ve arzularınızın baskı ve tazyikinden kurtarabilir. Ama mevsimlik fitnenin baskı ve tazyikinden asla!

- Neymiş bu mevsimlik fitnenin baskı ve tazyiki.. diyorsunuz değil mi? Hemen arz edeyim mevsimlik fitneyle neyi kastettiğimi. Hepimizin bildiği ve aynı zamanda da yaşadığı gerçek şudur.

- Benliğimize yerleştirilmiş birçok duygular, arzular vardır. Bir imtihan unsuru olan bu duyguların hepsini de meşru çizgide tutabiliriz. Ama cinsel hislere gelince, orada birazcık düşünmek ve kendini özel bir korumaya almak gerekmektedir. Çünkü cinsel tahrik fitnesi en etkili fitnedir. Bundan dolayı Allah Resulü Efendimiz:

- Benden sonra erkekler için (kendini teşhir eden) kadın fitnesinden daha zararlı bir fitne olmayacaktır, hadisiyle ikazda bulunup dikkat çekmiştir.

Bir diğer hadiste de:

- Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa yalnız yerlerde şaibeli şekilde kalırlarsa üçüncüleri şeytan olur, ikazıyla da fitnenin kendisini bırak, buna vesile olabilecek tenha zeminlerden de uzak kalınması gereğine işarette bulunmuştur.

Şu bir gerçektir ki; insandaki cinsî duygular tahrikten korunursa sahibini pişman olacağı bir yanlışa zorlamaz. Ama ne zaman tahriklerle, teşhirlerle yüz yüze, göz göze gelir, işte ondan sonradır ki uyuyan yılan uyandırılmış, sahibini kıskıcına almıştır. "Benim iradem kuvvetli, imanım sağlam, pişman olacağım ve utanacağım yanlışlara düşmem, böyle yer ve görüntülerden zarar görmem" diyemez.

Çünkü cinsî hisleri alevlendirilmiş insan, iradesine hakim normal insan değildir. Tıpkı öfke seline kapılan insanın tetiği çekip hedefini bir anda kurşunlaması gibi. Bundan sonra da "ne yaptım" ben diye feryada başlaması gibi. Ama faydası yok ki. Kurşun namludan çıkmış, bir Allah binasını cansız yere sermiştir. Cinsel hisleri ayaklanan insan da ne yaptığını düşünemez duruma düşürür. Neden sonra aklı başına gelir; ama iş işten geçmiş, telafisi mümkün olmayan yanlış işlenmiştir.

Demek istiyorum ki, mevsimlik fitnenin her tarafı istila ve işgal ettiği şu devrede hemen herkes kendini ciddi şekilde korumaya almalı, iman ve ibadet zırhıyla, haram helal inancıyla, özellikle mahremiyet sınırlarını aşmama ve taşmama titizliğiyle mevsimlik fitneden kendini korumaya almalıdır. Bu dikkati gösteremeyenlerin mevsime girişiyle çıkışı bir olmayabilir. Bir hayli günah kirleriyle kirlenmiş halde çıkabilirler. Çıkabilirlerse tabii...

Konuyu bir hadisin ikaz dolu irşadıyla bağlayalım izin verirseniz:

- Kendini haramlardan korumayıp da cinsel duygularını ayaklandıran insan, aklının ya tümünü ya da üçte ikisini kaybeden gibi yanlışlar yapar!..

12.07.2005

Bu mesaj 1 kez ve en son yoktan tarafından 12.07.2005 - 16:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.07.2005 - 13:59
Bu mesajı bildir   andelip_gul üyenin diğer mesajları andelip_gul`in Profili andelip_gul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  
RE: Mevsimlik fitneden kendinizi korumaya alıyor musunuz?

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Alıntı
Orijinali andelip_gul

mevsimlik fitnenin her tarafı istila ve işgal ettiği şu devrede hemen herkes kendini ciddi şekilde korumaya almalı, iman ve ibadet zırhıyla, haram helal inancıyla, özellikle mahremiyet sınırlarını aşmama ve taşmama titizliğiyle mevsimlik fitneden kendini korumaya almalıdır. Bu dikkati gösteremeyenlerin mevsime girişiyle çıkışı bir olmayabilir. Bir hayli günah kirleriyle kirlenmiş halde çıkabilirler. Çıkabilirlerse tabii...

Konuyu bir hadisin ikaz dolu irşadıyla bağlayalım izin verirseniz:

- Kendini haramlardan korumayıp da cinsel duygularını ayaklandıran insan, aklının ya tümünü ya da üçte ikisini kaybeden gibi yanlışlar yapar!..

.
Ekleme Tarihi: 12.07.2005 - 16:25
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 551 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54251 saniyede açıldı