ivermektine ivermektin budesonide stromectol colchicine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » M E A L » ayet

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ayet

41 Mesaj -

En Son On: 29.12.2008 - 20:58
Cinsiyeti: Erkek 
Aziz ve Yüce Allah şöyle buyurur:

Ey insan!

Her zaman elini vicdanına koy ve kendin için istediğin bir şeyi başkaları içinde iste. Kendine yapılmasını hoş görmediğin bir şeyi başkaları için de hoş karşılama.

Ey insan!

Hayırda elin kısa, dilin geveze, kalbin ise zalimdir.

Ey insan!

Vücudunun bütün organlarını, hatta onların yiyeceği şeyleri bile ben yaratıyorum.

Ey insan!

Kaderinin sana vermediği bir şeyi, benden isteyerek boşuna kendini yorma. Kaderin sana kısmet ettiği şeyler ise seni arar ve bulur. Sen de ona kavuşursun.

Ey insan!

Nimetlerimi yediğin zaman bana itaat et ve ibadete koyul.

Ey insan!

Benden yarının rızkını isteme. Çünkü ben senden yarının amelini istemiyorum.

Ey insan!

Eğer dünyayı, herhangi bir kuluma bırakmak isteseydim, peygamberlerime bırakırdım ki onlar, insanları emirlerime uymaları ve bana itaat etmeleri için davet ederlerdi. Fakat benim yanımda, dünyanın hiçbir değeri olmadığı için, onu kafirlere bıraktım.

Ey insan!

Ölüm kapını çalmadan önce hayırlı amellerden yol azığı hazırla. Yaptığın hatalar, seni yanıltmasın. Bu hayattan sonra uzun bir yolculuk başlıyor. Sakın bu hayat ve uzun zaman yaşama kuruntusu, seni, hayırlı işleri geciktirirsen, pişmanlıkların fayda vermediği bir yerde dövünmek zorunda kalırsın.

Ey insan!

Sana rızk olarak verdiğim mallarımdan benim hakkım olan zekat, fıtra ve sadaka gibi şeyleri ayırmadığın ve fakirlerin hakkını vermediğin takdirde sana öyle bir zalimi musallat ederim ki bu malların hepsini senden alır, bundan dolayı da sana en ufak bir sevap vermem.

Ey insan!

Eğer merhametimi istiyorsan ibadet ve kulluğa sarıl. Eğer azabımdan korkuyorsan, günahlardan sakın.

Ey insan!

Dünya nimetleri, önünde diz çöktüğü zaman ölümü hatırla. Günah işlemeye niyet ettiğin vakit pişman olacağını düşün ve tevbe et. Günaha girdiğin an, hesap vereceğini düşün.

Yemeğin başına oturduğun zaman, açları hatırına getir.

Nefsin seni, zayıf kimselere, kudret ve üstünlük taslamaya sevk ettiği vakit, Allah’ın sonsuz kudretini hatırla. Zira seni güçlü yapan O kudrettir. Eğer isteseydi, zayıf kimseleri sana musallat eder, onları sana amir yaparlardı.

Başına bir musibet geldiği zaman, “la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” (büyük ve yüce Allah’tan başka hiçbir şeyin güç ve kudreti yoktur) diyerek ondan yardım iste.

Hasta olduğun vakit, sadaka vererek kendini tedavi et.

Bir musibet dokunduğu an, “inna lillahi ve inna ileyhi raciun” (muhakkak ki biz Allah içiniz ve ona döneceğiz) ayetini oku.
Ekleme Tarihi: 23.08.2003 - 16:02
Bu mesajı bildir   mehmetdemir üyenin diğer mesajları mehmetdemir`in Profili mehmetdemir Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeDiNeM q_l_l su an offline MeDiNeM q_l_l  
Themenicon   

296 Mesaj -

En Son On: 28.07.2006 - 16:55
Cinsiyeti: Bayan 
Allah-u Teala ebeden razi olsun.
Ekleme Tarihi: 23.08.2003 - 16:39
Bu mesajı bildir   MeDiNeM q_l_l üyenin diğer mesajları MeDiNeM q_l_l`in Profili MeDiNeM q_l_l Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 15:44
Cinsiyeti: ----- 
Allah razi olsun!
Ekleme Tarihi: 23.08.2003 - 22:09
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1595 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.13892 saniyede açıldı