ivermektin ivermektin generique stromectol hydroxychloroquine budesonide voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » Birkac kucuk sorular

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Birkac kucuk sorular

110 Mesaj -

En Son On: 20.01.2008 - 14:34
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun aleykum,

Ilk olarak sunu sormak istiyorum... 'Cok soru soranlari Allah sevmez' diye bir hadis varmidir? Bir romanda okumudum ama daha once hic duymamistim. Eger varsa ne demek istenmis? Yani bisey ogrenmek icin soru sormak gerekmizmi...

Ikinci sorum: ben su son zamanlarda daha cok hollandaca dini kitaplar okuyorum, ama yazarlari baska meshepten. Bazi arkadaslar iyi olmaz diyorlar, cunku farkliliklar var diyorlar. Benim bildigim kadariyla bu farklilikar cok kucuk seyler okumamda bir sakinca yok diye dusundum... aslinda aralarindaki farkliliklarida cok bilmiyorum...

selamlar
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 14:01
Bu mesajı bildir   ~Leyla~ üyenin diğer mesajları ~Leyla~`in Profili ~Leyla~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 10:55
Cinsiyeti: Erkek 
ve aleykum selam leyla kardeşim..

çok soru soranı Allah sevmez şeklinde bir hadis yoktur.. ancak çok soru sormanın uygun olmadıgını belirten benzer hadisler vardır. burda anlatılmak istenen soru sormanın çokulugu değil soru sormanın adabı hakkındadır. Peygamberimize bir çok sahabi aklına gelen herşeyi sorup öğrenmek istiyordu.. bazı konulardas serbest bırakılan sahabeler devamlı bunları öğrenmek istiyordu.. Peygamber efendimiz kendilerine acıklanmamıs seyler hakkında fazla soru sormamaları hakkında sahabelerini uyarmıstır..

ancak insanın ibadet hayatıyla ilgili soruları sorup öğrenmesi güzeldir.. ancak bunları sorarkende ölçülü sormak en güzelidir.. sorup öğrenip uyguladıktan sonra diğerlerini öğrenmek en güzelidir..

diğer sorunuza gelince okudugunuz kitapların içeriğini bilmeden yorum yapmak doğru olmaz.. ancak fıkıh ve itikad ile ilgili konularda tek bir mezhebin kitabını takip etmeniz sizin açınızdan daha uygundur.. çünkü farklı yorumlar kafanızı karıştırabilir.. onun için tek mezhep üzerindeki kitapları okumanız daha iyi olur..

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 14:21
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 16.03.2009 - 10:55
Cinsiyeti: ----- 
Ve aleyküm selam Leyla kardeşim
Dininizi daha iyi öğrenmekle ilgili tabiki soru soracaksınız bunun herhangi bir sakıncası yok.
Sakıncalı olan size bir şey söylenmiştir bunu yapmanız gerekiyor siz yapmamak için veya o işten kaçmak için soru sorarsınız ,tehlikeli olan odur.
Peygamber efendimizden sonra meshep imamları olmuşştur, bu imamlar belli hadislere dayanarak farzların sünnetlerini farklı yorumlamışlardır.Oradan meshepler doğmuştur.Ebu hanifi hazretlerinin izinden gidenler hanifi meshebine,Hz. Şafinin şafi meshebine ,maliki meshebine ve hanbeli meshebine tabi olmuşlardır.Bu dört meshep dinimiz ce kabul görmüştür.İslam ilmahali edinirseniz orada her meshebin ibadetlerdeki farklı davranışları bulabilirsiniz.Dikkat edilecek husus hangi meshebe tabiyseniz ibadetlerinizin hepsi o meshebe göre olmalıdır.Yani abdesti maliki olarak alıp namazı şafi olarak kılamassınız.Kısaca anlatabileceklerim bunlar hakkınızı helal edin.
Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 14:26
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 810 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59144 saniyede açıldı