generique kaletra hydroxychloroquine chloroquine kamagra lopinavir ritonavir imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Chat'te tanistigi genç, abisi çikinca..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 42 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Bir Annenin Feryadı

1376 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 15:30
Cinsiyeti: Erkek 
Chat'te tanistigi genç, abisi çikinca..

Alıntı
Evlatlarımızı saran tehlikelerin haddi hesabı yok..

Tam bu konu ile alakalı bir yazı üzerinde yoğunlaşmışken bana bazı arkadaşlarımdan ulaştırılan bir yazı elimi ayağımı bağladı..

Hollanda'da yerel bir gazete olan Doğuş gazetesinde çıkan bir yazıyı, arkadaşlarım bana ulaştırdı..

Özellikle Gurbette ve bilhassa Hollanda'da ikamet ediyorsanız mutlaka okuyun..

Okuyun!

İbretle okuyun..

Annem!

Anneciğim..,

3 yıl kadar önceydi, 16 yaşındaydım, hatırlıyor musun? Doğuşta yayımlanan Bir Annenin Feryadı başlıklı bir yazıyı kaç kere okutturmuş ve gözyaşları arasında o acılı anneye dualar etmiş, onun için üzülmüş ve kimsenin böyle bir duruma düşmemesi için dilekler dilemiştik...

Özellikle bizim aile ve kendimiz için dualar etmiştik...

Dizinin dibine oturur, başımı gül kokulu göğsüne yaslar; bal akıtan dilinden nasihatler dinlerdim. Yüreğinin atışında ve her anlatışında bizler vardık. Verdiğin o öğütler, yolumu aydınlatır, ufkumu açar, kendime olan güvenimi artırır, hayata bakışımı şekillendirirdi.

Beynim dinç, ruhum diri, yüreğim huzura kavuşmuş olarak ayrılırdım yanından... Ve biz aile olarak asla parçalanmayacağı derdim kendi kendime...
Arkadaş seçimine dikkat et; Sibelle ilişkilerini sınırlı ve mesafeli tut derdin... Dinlerdim ve tutardım da nasihatlerini...

Ama ne oldu da bu hale geldik, hala anlayabilmiş ve sırrını çözebilmiş değilim... Gelsem, kapını çalsam; hem evinden hem de yüreğinden içeri alacaksın, biliyorum; ama, yüzüm yok.... Utanç yığınıyım anne... Hep 16 yaşındaki bebeğin olarak kalsaydım da, sana bu acı ve utancı tattırmasaydım...

İki yıl Atheneumda okudum; benimle gurur duyuyordunuz. Yüzümüzü güldürecek, topluma hizmet eden bir insan olacaksın yavrum; diye, benden herkese övgüyle bahsediyordunuz... İkinci yıl sınıfta kaldım, üzerinde durup, nedenlerini araştırmadınız; sorup/soruşturmadınız...

O yıl ben, Sibelin internet alışkanlığının kurbanı oldum. Sanal ortamda yazışmalar hoşuma gitmişti ve uzun zaman biriyle haberleşmiştim. Dersleri askıya almış, gece-gündüz bilgisayarın başında arkadaşımla yazışıyorduk... Benim bu halimden bile övgüyle bahsediyor, Aferin benim yavruma! Gece-gündüz ders çalışıyor diyordunuz...

Ağabeyimle chat arkadaşlığım
Uzun zaman intenette yazıştığımız, hatta kim olduğunu bilmeden, yüzünü görmeden aşık olduğum gençle tanışmak üzere randevulaştık. Korkuyor, çekiniyordum; ama daha fazla dayanamadım ve randevu sözü verdim...

Okanla bir kütüphanede buluşacak ve ben elimde, Kerime Nadirin, hiçkırık adlı romanının okuyor olarak onu karşılayacaktım... Okan, tarif ettiği giyimiyle sözleştiğimiz saatte karşımda duruyordu...

Ama bu olamazdı anne!!! Çünkü karşımda ağabeyim Erhan duruyordu... Aylarca yazıştığım, şiirler gönderdiğim, sevda şarkıları bestelediğim ve hatta sevdiğimi haykırdığım kişi kardeşim Erhanmış... Göz göze geldik, bakışlarımız mum gibi birbirimizi eritiverdi. Bir utanç yığınıydık.. Kanımın donduğunu, dünyanın durduğunu hissettim bir an... Gözlerinde yanan ışığın söndüğünü, alev fışkıran bir ocağa döndüğünü gördüm. Onurluydu, namusluydu ve o bir erkekti... Dövmedi, sövmedi; beni utancımla baş başa bıraktı ve çekip gitti...

Onunla dövüşür, kapışır, kırgın ve küsülü gezerdik ya anne; şimdi onu ne çok özlüyorum bir bilsen!.. Gömlek ve pantolonlarını ütülemeyi, odasına çay-kahve götürmeyi, yatağını düzletmeyi bile özledim anne... O gidince dünyanın yükü omzuma bindi sanki...Ağabeyimin evi neden terk ettiğini hep merak ederdin ya anne, işte gizlenen bu sır ve utançtandı...

Ağabeyimi görmedim ondan sonra; ama, onu görenlerden haberini aldım. İyiymiş, sağlıklı ve çalışıyormuş. Evlenmiş ve bir de kızı olmuş... İsmini de bu yaşamıyasıca kızının adını koymuş...Elif diyorlarmış yeğenime... Ağabeyimin beni affettiğinin bir işareti mi bu anne?

Onun evden gidişinin ve ailenin büyük bir acıyla karşılaşmasının müsebbibi olarak her şeyi askıya almış, okulu boşlamış ve sigaraya başlamıştım.
Aşk Çocuklarıyla Tanışıklığım
Anne, yine Doğuşt editör imzalı bir yazıda, genç kızlar;Fuhuş Tuzağına düşmemeleri hususunda uyarılıyordu hatırlıyor musun? İnsanoğlu ne çok unutkan oluyor...

Okula artık lafolsun diye takılıyor ve yaşadığım o olayın etkisinden bir türlü kurtulamıyor, değişik yollar deniyor, bir çıkış arıyordum... Okul önünde, sarı saçları, yeşil gözleri, pahalı giysileri ve son model arabası olan bir genç sürekli beni izlemeye başladı. Her türlü konuşma ve arkadaşlık tekliflerini reddettim; diretti, inat etti ve beni pes ettirdi. Beraberce çıkmaya başlamıştık. Beni her gün güllerle; bazen de pahalı hediyelerle karşılıyordu...

Önceleri sadece elimi tutuyor, öpmeye bile yanaşmıyordu. Her hali, tavrı beni kendine bağlamış ve sırılsıklam aşık olmuştum. Onunda beni sevdiğinden ve dürüst olduğundan emindim. Çünkü benden istifade etmeye asla yanaşmıyordu. Her şeyi evliliğe saklamalıyız, seni tertemiz olarak ak duvağınla kabul etmek istiyorum iyordum
Romantizmin doruğunda bir aşk yaşıyorduk. Ayaklarım yer değmiyordu. Annem, canım anneciğim! Senin öğütlerini ve başıma nelerin geleceğinin hesabını çoktan unutmuştum.

Bir gün Serhanın oldum; nasıl oldu hala anlamış değilim. Şu an müptelası olduğum uyuşturucuyu, ilk o gün içirmiş olabilir mi diye zaman zaman düşünüyorum.. Ama ne fayda!
Zordayım, dardayım, dipsiz karanlık kuyulardayım anne!... Feryadımı duyduğunu ve her gün gözyaşları içerisinde yolumuzu beklediğini biliyorum...
Anne! Ağabeyimin evi terk edişine alışamamışken, benim de ortalardan kayboluşum sizi fena halde yıktı biliyorum. Benimle ilgili gerçekleri öğrendiğinizde kahrolacağınızı bildiğimden gitmek zorundaydım anne... Her şeyi anında sana anlatsam bu hallerin hiçbiri başıma gelmeyecekti; ama bunun için artık çok geç...

Serhan, kendisiyle olduğum o utanç anını video olarak görüntülemiş. Bu rezil kaseti size gösterme tehdit ve şantajıyla beni sizden kopardı. Birbirimizi seviyorsak, ailemi evliliğe razı ederim, böyle bir çirkefliğe neden gerek duydun diye sorduğumda verilen cevap benim bitişimin başlangıcıydı....

Ne evliliği be! Bundan böyle benim malımsın ve istediğim şekilde hareket etmek zorundasın! Aksi halde başına gelebilecekleri sen hesapla!..
Fuhuş ve uyuşturucu bataklığındayım
Parasız kaldığını söyleyerek başka erkeklere pazarlandım, uyuşturucu bulamama korkusuyla her denilene boyun eğdim. İnsanlığımdan, kadınlığımdan zerre kalmadı anne. İçimde yanan koca bir ateş her gün beni yakıp bitiriyor. Ateşten sıcak olan o kucağını özledim, gül kokunu, yüreğinin atışını, şefkatli bakışını özledim anne!..

Bir gün bu hayata elveda diyeceğim, belki de senden önce göçeceğim.. Saçlarım ve gözlerim artık gece siyahı değil!.. Sarı ve yeşil oldular anne.. Burnum düzeltildi...
Öldüğümde teşhis için seni çağırırlarsa tanımakta zorlanır ve belki de,bu benim nazlı kızım Elifim değilder çeker gidersin.. Beni yadellere bırakma anne, beni de al yanına; beni de götür gideceğin yere....

Beni, sol göğsümün, tam yüreğimin üstüne yaptırdığım ve ANNEM; yazdırdığım dövmeden tanı anne!..
Pezevenkler, bu dövmeyi, fuhuş pazarında kimse kimsenin de malını kullanmasın diye kazdırırlarmış, ama ben sana olan sevgimin bir nişanesi olarak kazdırdım ve beni ölünce rahat tanıyasın diye yazdırdım anne!...

Serhanı polise şikayet ettim, üç gün sonra çıkıp geldi ve daha da azıttı, korkuyorum anne!.. Bu şebekeyi durduracak tek güç; aileler ve özgüvenle donatılmış gençlerdir anne...

Anne, bu mektubu sana mı yazdım, yoksa benden sonra bu tuzağa düşmesini istemediğim genç kızlara mı bilemiyorum...

Ben söylenen sözlerden, edilen nasihatlerden ders alsaydım bu hale gelmezdim elbette, benim yazdıklarımdan da gençlik ibret almayacak ve bu fuhuş şebekesi, bu uyuşturucu ve organ mafyası kirli çarklarını işletip duracaklardır.

Nice masum gencin canı yanacak, onuru, namusu incinecektir. Ama ben son bir kez bana düşen insanlık görevimi yapayım ve sana sesimi ulaştırayım istedim... Sen beni mutlaka duyacak ve affedeceksin biliyorum ama, Müslüman-Türk kızları bu çığlığıma kulak verecek mi bilmiyorum...

Seni seven kızın Elif...

TARIK KARADAĞLI

Bu mesaj 1 kez ve en son AskSairi tarafından 01.07.2004 - 15:15 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 15:10
Bu mesajı bildir   AskSairi üyenin diğer mesajları AskSairi`in Profili AskSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Ne igrenc

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 11:10
Cinsiyeti: Bayan 
agla agla agla

Kelimeler bulamiyorum, nasilda insan rayindan kayabiliyormus. Rabbim sen koru...
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 15:26
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hasret su an offline Hasret  

Admin
945 Mesaj -

En Son On: 22.11.2011 - 18:31
Rabbim bizi o hallere düsürmesin.. agla agla
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 15:32
Bu mesajı bildir   Hasret üyenin diğer mesajları Hasret`in Profili Hasret Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ~ACeLya~  

Misafir

En Son On: 22.11.2011 - 18:31
Cinsiyeti: ----- 
rabbim razi olsun...

yazilanlar,nasihatler,cektirilen acilar,hepsi dogru..

insanin bir tikatsizligi,bütün hayatina mal olabiliyor..
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 15:56
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Devadam su an offline Devadam  
Ecirna-muhafaza et

326 Mesaj -

En Son On: 07.11.2005 - 06:47
Bediüzzaman Said Nursi'nin öğretmiş olduğu şu duayı her sabah okumak ne güzel olur böyle hadiselere karşı...

"Allahümme ecirna minen nar
Allahümme ecirna minen nar
Allahümme ecirna minen nar

Allahümme ecirna min külli nar
Allahümme ecirna min fitnetid diniyyeti ved dünyeviyyeh
Allahümme ecirna min fitneti ahiriz zaman

Allahümme ecirna min fitnetil mesihid deccali ves sufyan
Allahümme ecirna mined dalalati vel bidiyyati vel beliyyat
Allahümme ecirna min şerrin nefsil emmarah
Allahümme ecirna min şürurin nüfusil emmaratil firavniyyeh
Allahümme ecirna min şerrin nisa
Allahümme ecirna min belain nisa
Allahümme ecirna min fitnetin nisa

Allahümme ecirna min azabil kabr
Allahümme ecirna min azabi yevmil kıyameh
Allahümme ecirna min azabi cehennem
Allahümme ecirna min azabi kahrik
Allahümme ecirna min nari kahrik
Allahümme ecirna min azabil kabri ven niran

Allahümme ecirna miner riyai ves sumati vel ucubi vel fahr

Allahümme ecirna min tecavüzil mülhidin
Allahümme ecirna min şerril münafikin
Allahümme ecirna min fitnetil fasikin

Allahümme ecirna ve ecir valideyna ve talebete rasailin nuris sadikine fi hidmetil kuran vel imani ve ahbabenal mümininel muhlisine ve akribeena ve ecdadena minen nar.

Bi afvike ya Muciru bi fadlike ya Gaffar..."
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 16:10
Bu mesajı bildir   Devadam üyenin diğer mesajları Devadam`in Profili Devadam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
simurg_anka su an offline simurg_anka  

54 Mesaj -

En Son On: 22.10.2006 - 06:23
bu olay karsisinda duyarsiz kalmak mümkün degil,Allah c.c evlatlarimizi bu tuzaklardan korusun,Asksairi kardesim ben bu yaziyi kopyaliyorum diger arkadaslarda bilgilensin diye ulastirmaya calisacagim,hakkini helal et insallah...
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 16:14
Bu mesajı bildir   simurg_anka üyenin diğer mesajları simurg_anka`in Profili simurg_anka Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
soner_erozturk su an offline soner_erozturk  

1 Mesaj

En Son On: 13.06.2005 - 18:29
internetin nasil kotu yonde kullanildigina cocuklugun verdigi kandirilma duygusunun verildigi bir yazi.ibret ile okudum ve dinledim yaziklar olsun ki cocuklarimizi kandiranlara kotu emellerine ulasana kadar kimbilir kac kisiyi harcayanlara lanet yagdiriyorum.Allah hepimizin cocuklarini korusun.
Ekleme Tarihi: 01.07.2004 - 16:53
Bu mesajı bildir   soner_erozturk üyenin diğer mesajları soner_erozturk`in Profili soner_erozturk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AskSairi su an offline AskSairi  
RE:

1376 Mesaj -

Alıntı
Orijinali simurg_anka

bu olay karsisinda duyarsiz kalmak mümkün degil,Allah c.c evlatlarimizi bu tuzaklardan korusun,Asksairi kardesim ben bu yaziyi kopyaliyorum diger arkadaslarda bilgilensin diye ulastirmaya calisacagim,hakkini helal et insallah...
selam ve dua ile

Helal olsun kardes zaten benimkiside kopya idi vesselam
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 00:06
Bu mesajı bildir   AskSairi üyenin diğer mesajları AskSairi`in Profili AskSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nuruhuda su an offline nuruhuda  

83 Mesaj -

En Son On: 16.10.2013 - 22:18
Devadam kardesin gönderdigi dua icin Allah razi olsun..amin ecmain..
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 00:19
Bu mesajı bildir   nuruhuda üyenin diğer mesajları nuruhuda`in Profili nuruhuda Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast zeynep 79  
RE: Bir Annenin Feryadı

Misafir

En Son On: 16.10.2013 - 22:18
a.s
telaşlı bu yaziyi okudugumda icim nasil oldu anlatamam.benimde bir kizim var ve ben nasil büyütmem gerekdigini bilemiyorum. cok zor .Allah cümlemize hayirli evlet versin.

Bu mesaj 1 kez ve en son Gurbet Mahkumu tarafından 10.07.2004 - 02:20 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 03:22
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
ZAKKUM su an offline ZAKKUM  

185 Mesaj -

En Son On: 14.11.2006 - 14:15

DAHA DA KÖTÜMÜDÜR BiLMEM. BiR KERESiNDE ARAMA MOTORLARINDAN BiRiNDE ÇiZGi FiLMi TIKLADIM. AÇILAN SiTELERiN YANINDA BiRDE UYGUNSUZ SiTELER ÇIKMAZ MI. SASIRDIM KALDIM. DAHi ÇOCUKLARI BiLE ZEHiRLiYORLAR. ALLAH KORUSUN.

SELAMETLE...
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 08:49
Bu mesajı bildir   ZAKKUM üyenin diğer mesajları ZAKKUM`in Profili ZAKKUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: Bir Annenin Feryadı

1376 Mesaj -

Alıntı
Orijinali zeynep 79
telaşlı bu yaziyi okudugumda icim nasil oldu anlatamam.benimde bir kizim var ve ben nasil büyütmem gerekdigini bilemiyorum. cok zor .Allah cümlemize hayirli evlet versin.

AMIN

Rabbim yar ve yardimciniz olsun
InsaAllah kiziniza en guzel sekilde örnek olabilirsiniz ..vesselam

Bu mesaj 1 kez ve en son AskSairi tarafından 02.07.2004 - 09:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 09:50
yoktan su an offline yoktan  
Themenicon   

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 10:55
OKAN mı ERHAN mı...

tek bir yalan...

tek bir yalan..

tek bir yalann...

yıkılan bir hayat...

RABBİM

ne olur yalandan uzak eyle...

ne olur kendimiz eyle..

ne olur göründüğümüz gibi eyle...

ne olur olduğmuz gibi göster

:(ağlarağlar

AMİN AMİN AMİN
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 09:58
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
RE:

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 11:10
Alıntı
Orijinali yoktan

OKAN mı ERHAN mı...

tek bir yalan...

tek bir yalan..

tek bir yalann...

yıkılan bir hayat...

RABBİM

ne olur yalandan uzak eyle...

ne olur kendimiz eyle..

ne olur göründüğümüz gibi eyle...

ne olur olduğmuz gibi göster

:(ağlarağlar

AMİN AMİN AMİN

Amin...

Rabbim cümlemizi, gencleri, kizlarimizi seytanin serrinden, hayirsiz insanlarin belalarindan korusun insallah. Kötü zaman, teknoloji ne kadar da iyi olsa, bazi insanlar kullanmasini bilmiyorlar maalesef...

Allah yar ve yardimcimiz olsun...
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 10:16
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 14:39
Bu yaziyi,hem ana sayfadan hem de burada göstermeniz cok iyi oldu ALLAH emegi gecenlerden razi olsun.
Hep teknolojiye kabahat buruz millet buldum delisi oldu neyi nasil,nerde kullanacagimizi bilmiyoruz.

"Sizler cobansiniz güttüklerinizden mesulsünüz"Hs

Geregi neden evlatlarimizi basi bos birakiyoruz demek ki iyi coban degiliz...
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 10:38
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1376 Mesaj -

Alıntı
Orijinali RaVZaNuR

Bu yaziyi,hem ana sayfadan hem de burada göstermeniz cok iyi oldu ALLAH emegi gecenlerden razi olsun.
Hep teknolojiye kabahat buruz millet buldum delisi oldu neyi nasil,nerde kullanacagimizi bilmiyoruz.

"Sizler cobansiniz güttüklerinizden mesulsünüz"Hs

Geregi neden evlatlarimizi basi bos birakiyoruz demek ki iyi coban degiliz...

Hatirlattiginiz hadis icin tesekkurler
ALLAH c.c razi olsun

tikla - HAYAT BIR Gülbahçesi ( bahcivani ol) -tikla

Bu mesaj 1 kez ve en son AskSairi tarafından 02.07.2004 - 11:02 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 11:00
selametle su an offline selametle  
RABBIM

259 Mesaj -

En Son On: 29.08.2008 - 10:45
SEN YAVRULARIMIZI KORU
YAVRULARIMIZ SANA EMANET!!!!

Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 11:02
Bu mesajı bildir   selametle üyenin diğer mesajları selametle`in Profili selametle Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
999Feyza su an offline 999Feyza  
Themenicon   

3 Mesaj

En Son On: 06.05.2007 - 17:04

Bu mesaj 2 kez ve en son 999Feyza tarafından 06.05.2007 - 16:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 12:13
Bu mesajı bildir   999Feyza üyenin diğer mesajları 999Feyza`in Profili 999Feyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 16:04
:(ağlar

Allah razi olsun AskSairi abicigim...bizimle bu ibretli olayi paylastiginiz icin...

Arkadas secimi cok önemli der Annelerimiz...
Dikkat et Kizim derler...
Arkadasini iyi sec Kizim derler...
Ne gelirse kötü arkadasdan gelir derler...
Sana basta iyi davranirlar sonrada kötü yola sürüklerler derler ....
Her yüzüne güleni Dost sanmayacak insan....
Iyi bir arkadas senin kötülügünü degil iyiligini ister ve kötü huylarini söyler...
Kötü bir arkadas nereye giderse senide oraya götürür ve kötü huylarini iyiye sayar....

Bu ibretli olayi okuyunca cok üzüldüm Elif kardesimiz icin...
Allah(c.c.)cümlemizi ve cocuklarinizi bütün kötülüklerden korusun insallah (amin)

Arkadas secimi cok önemlii...cokk..

Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 12:38
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    RE:

1376 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Gönülbagi

Iyi bir arkadas senin kötülügünü degil iyiligini ister ve kötü huylarini söyler...
Kötü bir arkadas nereye giderse senide oraya götürür ve kötü huylarini iyiye sayar....
Allah(c.c.)cümlemizi ve cocuklarinizi bütün kötülüklerden korusun insallah (amin)

[/B][/I]

ALLAH c.c razi olsun kardes

Bu mesaj 1 kez ve en son AskSairi tarafından 02.07.2004 - 12:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 12:45
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 16:04
Amin...ALLAH(c.c.) cümlemizden razi olsun insallah...
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 12:52
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KIRMIZIGuL su an offline KIRMIZIGuL  
Allah razi olsun

540 Mesaj -

En Son On: 20.07.2007 - 21:39
Bu ibret alinacak yaziyi bizimle paylastiginiz icin Rabbim razi olsun insallah. Allah c.c. yar ve yardimcimiz olsun evlatlarimizi yetistirirken.ağlarağlarağlar

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 13:13
Bu mesajı bildir   KIRMIZIGuL üyenin diğer mesajları KIRMIZIGuL`in Profili KIRMIZIGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SiRaTYoLCuSu su an offline SiRaTYoLCuSu  
Themenicon    esselam...

45 Mesaj -

En Son On: 04.01.2008 - 00:08
Kardeşce bu yazıyı çoğaltmak ve dağıtmak bize vazife oldu...İzninizde olursa çoğaltıp dağıtmak istiyoruz...Sözü söyleyen aciz,kelimeler dahada aciz kalıyor...

yandı yürekler..bulunmaz dertlere çağre..
Rabbimiz(c.c.) bizleri muhafaza eyle...

selam ve dua ile...
Duaya Muhtaç aciz Kardeşiniz...:(ağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 02.07.2004 - 15:26
Bu mesajı bildir   SiRaTYoLCuSu üyenin diğer mesajları SiRaTYoLCuSu`in Profili SiRaTYoLCuSu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    AMIN

1376 Mesaj -

AMIN AMIN
ALLAH C<C RAZI OLSUN
VESSELAM
Ekleme Tarihi: 03.07.2004 - 14:19
sidika su an offline sidika  

96 Mesaj -

En Son On: 09.11.2006 - 00:07
gerçekten bir ibret alacamız olay ALLAH şeytanın ve nefsimizin şerrinden korusun cümlemizi amin
Ekleme Tarihi: 05.07.2004 - 01:18
Bu mesajı bildir   sidika üyenin diğer mesajları sidika`in Profili sidika Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Lokna su an offline Lokna  
RE:

20 Mesaj -

En Son On: 18.06.2008 - 17:42
Alıntı
Orijinali Gönülbagi

ağlarağlar

Allah razi olsun AskSairi abicigim...bizimle bu ibretli olayi paylastiginiz icin...

Bu ibretli olayi okuyunca cok üzüldüm Elif kardesimiz icin...

Genç bir kız olmak zor bir şey
Bu cağda çileden çıkan coktur
Gençlerin bakışı zehirli bi oktur
Dikkat et kabini deler Kızım..

Aşk denilen denize eyilme sakın
Bu korkunç yerde olursan sakın
Sen sen ol sevdaya kapılma sakın
Sonra ayağını çekerler Kızım....

Yıldız sözlere bakma Yalandır.
Hepsi sahte Âşkı ilândır
Onlar tehlikeli bir yılandır
Seni zehirlemek iisterler Kızım..

İffet bir incidir düşünme onu
Kaybedenin harptır sonu
Namus hırsızlar çalmaya onu
Hegün dişlerini bilerler Kızım.
Pek tatlı görürsün dünyayı
Seni hoppa yapan gençliğin yayı
Ne yazık vururlar Kara damgayı
Zannetme silerler Kızım..

olmaz
Ekleme Tarihi: 09.07.2004 - 20:43
Bu mesajı bildir   Lokna üyenin diğer mesajları Lokna`in Profili Lokna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
S.A.

269 Mesaj -

En Son On: 26.10.2009 - 17:36
AskSairi kardesim. bu cok aci veren ibret tablosunu bizlerle paylastigin icin ALLAH hem dunyada hemde ukbada senden razi olsun.
Bu zamanda cocuk yetistirmek gercekten cok zor.
ALLAH yardimcimiz olsun INSAALLAH.
ALLAHA emanet olun.
:(
Ekleme Tarihi: 09.07.2004 - 21:09
Bu mesajı bildir   GuZGuLu üyenin diğer mesajları GuZGuLu`in Profili GuZGuLu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sirin_cadi su an offline sirin_cadi  
s.a

1 Mesaj

En Son On: 05.09.2006 - 15:36
"ALLAH'IM SEN BUTUN MUSLUMAN KARDESLERIMIZI KORU YARABBI" malesef bu tuzaklara dusen sadece kiz degil ayrica erkek kardeslerimizde vardir yaradandan tek dilegimiz bizi korusun ve kendi sevgisinden mahrum eylmesin insaAllah.

Yaradana emanetsiniz dostlar... agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla agla
Ekleme Tarihi: 10.07.2004 - 17:10
Bu mesajı bildir   sirin_cadi üyenin diğer mesajları sirin_cadi`in Profili sirin_cadi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Rabbim yardim et bizlere.

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 15:41
bu siiri ravdanin ana sayfasinda dinleyebilirsinizağlar agla agla Rabbim muhafaza etsin bizi.
Ekleme Tarihi: 10.07.2004 - 19:33
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: A.S

1376 Mesaj -

Alıntı
Orijinali guzgulu

AskSairi kardesim. bu cok aci veren ibret tablosunu bizlerle paylastigin icin ALLAH hem dunyada hemde ukbada senden razi olsun.
Bu zamanda cocuk yetistirmek gercekten cok zor.
ALLAH yardimcimiz olsun INSAALLAH.
ALLAHA emanet olun.
:(

AMIN ECMAIN INSAALLAH

sevgi saygi ve dua ile vesselam
Ekleme Tarihi: 12.07.2004 - 15:20
fosaloglu su an offline fosaloglu  
s.a.

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 12:07
sizce bu olay gerçek olabilirmi ? yoksa sadece chat'in ne kadar bela bişey oldğunu gözler önüne sermek açısından kurgulanmış bi seneryomu???

eğer yazı gerçekse ne üzücü bi olay . nasıl utanç verici bi hadise . insan düşünürken bile tüğleri ürperiyo. Ama hepimiz belki 1 kere belki daha fazla chat yapmış insanlarız birisi ile aylarca yazıştıktan sonra o insanın abiniz olduğunu anlayamazmısınız?

sadece bir bakış açısı....
Ekleme Tarihi: 14.08.2004 - 11:50
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  
Themenicon   

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 16:18
Ayyy Allahim sok oldum, olamaz, cok kötü oldum yaaaağlar
Ayy Allahim koruusn bizleri, ya ne yazicagimi bilmiyorum, ilk abisiynen soku derkene, simdide kötü yola düsmesi, ayy Rabbim korusun.
Ayy Allahim yarabbim, dogru yolundan sasritmasin bizleri...
Cok kötü... ağlar ağlar ağlar

Ekleme Tarihi: 18.08.2004 - 16:27
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mesoguz su an offline mesoguz  

106 Mesaj -

En Son On: 25.01.2008 - 22:05
Ya Rabbi, bütün Ümmet-i Muhammed' i, Çoluğumuzu- çocuğumuzu her türlü kazadan, beladan, şeytanın ve insanların şerrinden, vesveselerinden, tuzaklarından muhafaza eyle, bizleride onların içinden ayırma Ya Rabbi AMİN AMİN AMİN
Ekleme Tarihi: 20.08.2004 - 15:45
Bu mesajı bildir   mesoguz üyenin diğer mesajları mesoguz`in Profili mesoguz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fbayar su an offline fbayar  
Themenicon   

1 Mesaj

En Son On: 02.04.2005 - 11:23
yazıyı okuyunca tüylerim diken diken oldu. .yüce Allah Cümlemizi muhafaza etsin
Ekleme Tarihi: 25.08.2004 - 22:10
Bu mesajı bildir   fbayar üyenin diğer mesajları fbayar`in Profili fbayar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1376 Mesaj -

Butun hayir dualariniz isin tesekkurler
Allah c.c razi olsun .. vesselam
Ekleme Tarihi: 25.08.2004 - 23:50
Merdiyye su an offline Merdiyye  

1158 Mesaj -

En Son On: 03.04.2005 - 00:56
cok kotu....

sasirdim biraz cunki buna benzer bir olay burada Amsterdam da oldu...

abi kardes chatte tanisiyorlar..
tabi birbirlerinden haberleri yok..
bulusma gununde karsisinda kiz kardesini goren abi kriz geciriyor.. benim yerimde baska bir erkekte olabilirdi "namussuzum ben" diyerek intihar ediyor ve kizda evi terketti birdaha haber alinamadi...

2 olayda birbirine benziyor
onemli olan Ibret almamiz..

Rabbim yardimcimiz olsun..

Bu mesaj 1 kez ve en son Merdiyye tarafından 26.08.2004 - 00:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.08.2004 - 00:34
Bu mesajı bildir   Merdiyye üyenin diğer mesajları Merdiyye`in Profili Merdiyye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Tarik1001Ziyad su an offline Tarik1001Ziyad  
Themenicon    Yapmabe hadi valla de hadi billa de

1 Mesaj

En Son On: 13.06.2018 - 19:04
hikayeyi tam olarak okuyamadim cünki SIKINTI bastI, böle bi hikayeyi duymustum abiyle bulusan tzz
Ama ben inanmiyorum bu hikayeye, bence sadece o derginin kafadan uydurdugu bir masaldir bu.

Saatlerce chat ediyorlarmis, bu adamlar ayni evde oturuyor, ayni evde türkiyede 2 tane bilgisayar bulunmaz, bulunsada ikisiyle ayni zamanda internete girilmez, hem adam bulusmadan bir resmini gönderir.Hem yazisirken insan anlar kisi kardesi oldugunu, mesela dogum gününden, gittigi okuldan, boy ve kilosundan göz renginden oturdugu mahalleden, sevdigi yemeklerden huyundan suyundan insan mutlaka anlar kardesi oldugu hele bu öyle bir ask iliskisi olsa.Yoksa kisa süreli sadece bir iki kere chat yaptiktan sonra görüsme olursa ozaman anlamaz kardesi oldugunu ama busefer gördükten sonrada O KADAAAAAAR kötü olmaz cünkü ask durumu bu kisa zamanda olusamaz ve abi ve kizkardes bu olayi unutabilirler.

Velhasil i kelam yemezler kahkaha bana yutturamazlar bosuna kayserili degiliz göz kırpma
hikaye annatma bana ey gazte satici, türkiyeden gazte satmak icin nekadar uyduruk hikaye anlatiliyor ancak Allahu teala bilir
Ekleme Tarihi: 06.10.2004 - 04:35
Bu mesajı bildir   Tarik1001Ziyad üyenin diğer mesajları Tarik1001Ziyad`in Profili Tarik1001Ziyad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SHaDeeD su an offline SHaDeeD  

374 Mesaj -

En Son On: 06.03.2006 - 19:43
okurken kanım dondu resmen..hikaye gerçek olmasa bile ki gerçek olma ihtimali yüksek bence çünkü internette chat yapanların hiçbiri kendini olduğu gibi göstermez..Allah bizleri şeytanın ve nefsinimizn eline düşürmesin..
Ekleme Tarihi: 06.10.2004 - 07:01
Bu mesajı bildir   SHaDeeD üyenin diğer mesajları SHaDeeD`in Profili SHaDeeD Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
@hmed su an offline @hmed  

49 Mesaj -

En Son On: 11.11.2006 - 21:31
olay abartılı olabilir.özellikle internet kısmı.
diyer kötü hadiselere bulaşması sık rastlanan bi durumdur.
tarık kardeşimede katılmıyor deyilim, bi kere milletce çok duygusalız ve bazıları bunu iyi kullanıp istismar edebiliyor.sağ duyulu olalım.
hemen zıplamayalım...
Ekleme Tarihi: 27.10.2004 - 13:48
Bu mesajı bildir   @hmed üyenin diğer mesajları @hmed`in Profili @hmed Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HakSairi su an offline HakSairi  
RE:

524 Mesaj -

En Son On: 02.01.2005 - 15:24
Alıntı
Orijinali @hmed

olay abartılı olabilir.özellikle internet kısmı.
diyer kötü hadiselere bulaşması sık rastlanan bi durumdur.
tarık kardeşimede katılmıyor deyilim, bi kere milletce çok duygusalız ve bazıları bunu iyi kullanıp istismar edebiliyor.sağ duyulu olalım.
hemen zıplamayalım...

yada aksine hic duygulu duyarli degiliz ki olanlar oluyor . ve hale dogru durust onlemlar alinmiyor ne bu nede baska bir konuda

vesselam..

Bu mesaj 1 kez ve en son HakSairi tarafından 27.12.2004 - 00:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.12.2004 - 00:27
Bu mesajı bildir   HakSairi üyenin diğer mesajları HakSairi`in Profili HakSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1750 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hay&yacute;rsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.16651 saniyede açıldı