budesonide colchicine kaletra chloroquine kaletra apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » KİTAP & DERGİ » Kendini arayan adam 2

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Kendini arayan adam 2

62 Mesaj -

En Son On: 05.08.2006 - 01:22
Cinsiyeti: ----- 
Selamun aleyküm.Bundan önceki konu moderatör tarafından haklı gerekçelerle kapatılmıştı.Bu forumda inşaallah bu önemli konuyu daha seviyeli bi şekilde konuşalım....
Ekleme Tarihi: 04.05.2004 - 21:22
Bu mesajı bildir   qonialy üyenin diğer mesajları qonialy`in Profili qonialy Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
Cinsiyeti: Erkek 
ALINTI:gonialy:"""enesmalik kardeşim.Yani sen müslümanları karşılaştırısak daha iyi hizmet eden bir grup yoktur derken müslümanlar eşittir ilkesinden faydalanmışsın.Ama Allah için bir grup bir gruptan daha iyi hizmet etmiyormu.En basitinden El-kaide grubu bazılarına göre çok kötü bir iş yaptı bazılarına göre mükemmeldi.HEr iki durumda buna karşı bir olay oluyor...
Fethullah Gülen hakkındaki o konuları konuşmakta bize düşmez.Düşmemesinin nedeni bilgilerimizin neredeyse 0 oluşudur.Yani bir diyor Fethullah Gülen amerikan ajanı biri diyor düzen karşıtı.bunlar kulaktan duyma şeyler.Biz bunların gerçeklerini bilemeyiz.Bildiğimiz kendi söyledikleridir.
Mesela kendisi Filistinli kardeşlere ağır ithamda bulundu.Anti barışçılar olarak nitelendirdi.Bunları Zaman gazetesindeki son röportajlarında okuyabilirsiniz...."""

Oncelikle sunu soyleyim elbette cogu insanin favori bir grubu yani Islama digerlerinden daha iyii hizmet ettigine inandigi bir grup vardir.Ama bu degerlendirmeyi yaparken asil onemli olan ne kadar objektif oldugumuz ve olayi ne derece salt Islami acidan degerlendirdigimizdir.Yani ozellikle cemaatleri degerlendirirken o cemaatin yaptigi hizmetlerden, ve birtakim faaliyetlerinden cok, ya yakin cevremizdeki cemaat mensuplarinin tavirlari ya da cemaat liderlerinin bize yansitilan, veya bizim algiladigimiz imaji bizim icin temel nokta teskil eder. Bu konuda insanlarin buyuk cogunlugu gercekci degerlendirmelerden uzaktir.
Etrafinizdaki insanlarla bazi cemaatler hakkinda konusmayi deneyin.Buyuk cogunlugu ya bu cemaatler veya liderleri hakkinda medyada duydugu bazi spekulasyonlardan,ya da cemaat mensuplariyla yasadigi iyi veya kotu birtakim olaylardan bahsedecektir.Cok az bir bolumu de cemaatin temel dogrularini, aktivite alanlarini ve toplumdaki islebivini konu eder sohbetlerine.Isterseniz deneyin sonucta karsiniza cikacak olan budur.
Yukarida bahsetmeye calistigim sey genel olarak ulkemizde ve yurtdisinda faaliyet gosteren cemaatlerle ilgilidir yoksa spesifik bir cemaat hakkinda degil.
Gelelim Fetullah Gulen konusuna.Benim fetullah Hoca yi tartisalim derkenki amacim elbette ki birtakim hayalperest addettigim insanlarin ithamlarini tartismak degildi.
Amacim Fetullah Hoca nin kisiligini degil son zamanlarda ulkemizde de cokca revacta olan kismi reformist Islami soylemlerini tartismaya acmakti.Ama uslubi bazi sorunlar yuzunden konu kapatildi.Bu konuyu tekrar acan arkadasima tesekkur ediyorum.Cunku bu konuda bilinen gerceklerin yaninda bircok yanlis ve bilinmeyen yanlislarin yaninda bir cok gercek var. benim istegim bu konuyu daha duzeyli bir ortamda sahislari degil fikirleri baz alarak tartisalim.Simdiden hepinize saygilar sunuyorum.
Esselamu Aleykum.
Ekleme Tarihi: 05.05.2004 - 02:50
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
qonialy su an offline qonialy  
esselamu aleyküm...

62 Mesaj -

(Selamı almayı unutmayın)
İlk dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.Halktan herhangi birinbe bir cemaat hakkındaki görüşlerini sorsanız mutlak basında o cemaat hakkında çıkan ve o şahsın en çok etkilendiği olay çerçevesinde görüşlerini anlatacaktır.Fakat şunu bilmenizi isterim ki ben bu zümrenin dışındayım.
8 senedir nur cemaatiyle tanışıklığım war.Önceki forumdada ısrarla söylediğim gibi kardeşlerimiz hakikaten şu an çoğu kişinin yapamadığı hizmetleri yapıyor.buna diyecek hiçbir şeyiiz yok.
Fakat önceki forumdada belirttiğim gibi bazı yanlışlarınıda göz ardı etmemek lazım.Bu yanlışları gözardı etmek grubun bir nevi aşırı sempatizanlığını yaparak grubu mükemmel göstermeye denk sayılır.
Mesela nur cemaati mensubu kardeşlerimiz önce müslüman sonra nurcudur.Yani herkesin fikir birliğiyle müslümanlık nurculuktan çook daha kapsayıcı bir müessesedir.Ben de buna katılıyorum.Ama ben şu an size müslümanların yanlışlarını sayabilirim.Bu sayışım benden bir şey eksiltmez bilhassa doğru yerde söylersem kazanç bile getirir.
Eğer ben müslümanların bile yanlışlarını dile getirebiliyorsam nur cemaati mensubu kardeşlerimizin yanlışlarını tereddütsüz söylemem lazım.
Eywallah...Güle Güle
Ekleme Tarihi: 05.05.2004 - 16:36
Bu mesajı bildir   qonialy üyenin diğer mesajları qonialy`in Profili qonialy Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
qonialy su an offline qonialy  
bu arada...

62 Mesaj -

genel bir yanlışı düzeltmek istiyorum.nickim gonialy deği qonialy....kahkaha
Ekleme Tarihi: 05.05.2004 - 16:38
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 475 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55928 saniyede açıldı