ivermektine generique kaletra generique kaletra generique stromectol lopinavir ritonavir seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SEN ÖZELSiN   Cevap ekle

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SEN ÖZELSiN Alıntı yaparak cevapla

15 Mesaj -

En Son On: 05.01.2012 - 17:04
Cinsiyeti: ----- 
Kendimi ne zaman ise yaramaz ve aciz hissetsem,
ayni hisleri hissettigim bir
anda,eski bir dostun uzun zaman önce söyledikleri gelir aklima...
Yüzümü kocaman bir gülümseme sarar..
Bana:"kendini her aciz ve ise yaramaz hissetiginde parmaginin ucuna bak..."Demisti...
O sira o kadar üzgün ve duygularimin içinde o denli kaybolmustum ki, kendi sesimi bile taniyamaz bir halde, çok kisik bir ses tonu ile.
neden? Demistim...çünkü o parmak izlerinden bu yeryüzünde baska hiç kimse de yok...
Demis ve eklemisti.Sen özelsin!!! inanmazsaniz parmaklarinin ucuna bak!
Birden sanki dirilmistim... evet ben özeldim...
Herkes aslinda özelldir.Ama beni o günden sonra digerlerinden ayiran tek ayirt edici özelligim KENDiMiN ÖZEL oldugunun farkinda olmamdi...
Hala karamsarliga düstügümde, bazen umutsuzluklarla bogustugumda dostumu
hatirlar ve parmagimin ucuna, yüzümde büyük bir gülümseme ile bakar ve kendi kendime:
Sen Özelsin! Bunlarin Hepsini Atlatirsin! derim... Yine ayni dostum
bir karar asamasinda oldugum bir gün bana söyle demisti..Önce ne istedigini iyi belirle... Ve eklemisti..
Sonra o istedigine ulasmak için ne gerekiyorsa yap! Sonrada elini tam üç kez gözlerimin önünde çirpmis ve bana,ne oldu simdi? diye sormustu...
Bende anlamsiz bakislar ile cevap vermistim.
Ne oldu? Üç saniye hayatindan uçtu gitti ve hiç birsey o üç saniyeyi geri getiremez demisti...
Ve eklemisti: Hayati istediklerine ulasmak için harca,bir gün arkana dönüp baktiginda uçup giden o saniyelerin bombos bir ömür haline geldigini
görmek istemiyorsan tabii!
Farkindasiniz degil mi? Hayatlarimiz saniye, dakika, saat dilimlerine bölünmüs, akip gidiyor.
Ve biz akan bir saniseyi bile geri dönüp tekrar yasayamiyoruz...
Onlari geri getiremiyoruz.
Aynaya baktigimiz da hergün yeni bir beyaz saç telini ve yüzümüzde acimasizca akip giden dakikalarin izini, birer kirisiklik olarak aynada seyrediyoruz.
Peki biz hayattan ne bekliyoruz? Beklentilerimiz için varimiz yogumuz ile için savasiyor muyuz, zaman denen acimasiz düsmanla?Oysa parmaklarinizin
ucuna bakin bir kez... Sonrada parmaklarinizi üç kez siklatin..Orada gördügünüz parmak izleri sizden baska kimsede yok... Ve parmaklarinizin ucundan çikan o ses hayatinizin bombos geçmis üç saniyesi
oldu, geçti gitti iste...Siz özelsiniz, siz yeryüzünde teksiniz...O zaman hayattan beklediklerimizde bize layik olmali,özel olmali,ulasilmasi için savasa deger olmali... Zaman denen canavar galip
gelmeden,biz hayatan beklentilerimize ulasmaliyiz ki,geçip giden zamana ragmen,geriye dönüp baktigimiz da kucak dolusu mutluluk ve beklentilere
ulasmanin hazzi ile zaman zaman yüzümüzde kocaman bir gülümse ile nanik
yapabilelim... Ellerinizi üç kez çirpin, hayattan üç saniyeniz silinip gitti iste...Bugün özel bir insan olan kendiniz için ne yaptiniz?Beklentileriz için bir ugras, savas verdiniz mi?Yoksa zamanin sizi yenmesine seyirci mi kaldiniz?Mesela özel eski bir dostu aradiniz mi bugün?Tüm bu kisa ama cok anlamli hayat derslerini veren dostumu kaç zamandir aramadigimi düsündüm tüm bunlari yazarken... Yerimden kalktim,internetten çiktim ve telefon ile o dostumu aradim cok mutlu oldu... ne
zamandir sesini duymamistim hangi dagda kurt oldu? Dedi..Ben de Özel birini aramak istedim aklima sen geldin dedim ve sonra ekledim:Ve ellerimi üç kez çirptim gecen zamani geri getiremedigimi görünce
belki de seni arayacak baska bir üç saniyem olmayacak su anda aramazsam deyip
yazdigim yaziyi yarida birakip seni aradim dedim... Çok mutlu oldu... Bir
dostun mutlulugu ile bende mutlu oldum... Dostumla telefon konusmami bitirip klavyenin önüne oturdugumda yüzümde kocaman bir gülümseme vardi.
Özel birini arayip,dakikalari geri getiremeyecegim bir hayat içinde istedigim bir seyi yapmanin huzuru ile yani mutlu bir yürekle tekrar yazmaya basladim...
Ve zaman denen sinsi düsman yaptim.Acimasizca akip
gidiyorsun,ama ben seni hissediyorum ve istedigim hiç birseyi ertelemiyorum ve istediklerimi elde etmek için hayatla savasiyorum der gibi mutlu idim...
Siz hala ne duruyorsunuz? Kosun telefona, bir dostu arayin.Birine e-mail atin... Onu sevdiginizi hissettirin..Onun mutlulugu ile mutlu olun...
Ellerinizi üç kez çirpin ve düsünün hayatinizdan üç saniye bos bir sayfa girdi koptu gitti iste.
Oysa siz özelsiniz ve size layik bir hayati hak ediyorsunuz..Size layik mutluluklari hak ettiginiz gibi...Bana inanmazsaniz, parmaklarinizin ucuna bakin
Ekleme Tarihi: 11.04.2004 - 17:52
Bu mesajı bildir   mavivegul üyenin diğer mesajları mavivegul`in Profili mavivegul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sehadetgülü su an offline Sehadetgülü  
Themenicon    Alıntı yaparak cevapla

311 Mesaj -

En Son On: 11.05.2008 - 23:07
Cinsiyeti: Bayan 
ALLAH razi olsun kardesim, yazinizi büyük bir dikkatle okudum, güzel bir yaziydi

vesselam
Ekleme Tarihi: 11.04.2004 - 18:52
Bu mesajı bildir   Sehadetgülü üyenin diğer mesajları Sehadetgülü`in Profili Sehadetgülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ozsoy  
s.a Alıntı yaparak cevapla

Misafir

En Son On: 11.05.2008 - 23:07
Cinsiyeti: ----- 
allah razı olsun bacım ...selam ve dua ıle kal guzel bır yazıydı paylastıgın ıcın saol...esselamun aleykum...
Ekleme Tarihi: 11.04.2004 - 19:48
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Cevap ekle Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 789 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54450 saniyede açıldı