generique rhinocortivermektine generique rhinocortgenerique luvox ivermectine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Neler öğrendim?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Neler öğrendim?

350 Mesaj -

En Son On: 05.05.2009 - 09:13
Cinsiyeti: Bayan 
Amerikalı yazar Jakson Brown'ın ''Şu hayatta neler öğrendik?'' kitabının her sayfasını çevirişte, dünyadaki en büyük öğretmenin yaşamın ta kendisi.. olduğunu bir kez daha teslim ediyorsunuz.

işte kitapta yer alan tecrübelerden bir kaçı. aynen yansıtıyorum..

Yaş19: Sorunlar olmasaydı, fırsatlarında olmayacağını öğrendim.

Yaş24: Reçelli ekmek yere düştüğünde, daima reçelli tarafın üstüne düştüğünü öğrendim.

Yaş26: Aşkın kalbimi kırabileceğini ama buna değer olduğunu öğrendim.

Yaş27: Karımın pişirdiği bir yemeği yerken, annemin aşçılığını asla övmemem gerektiğini öğrendim.

Yaş28: Zevk alarak yapılan bir işten daha eğlenceli bir şey olmadığını öğrendim.

Yaş29: Konu ne olursa olsun, kişiler kim olursa olsun, iki kişi arasına girmemeyi öğrendim.

Yaş30: Özen gösterdiğimde derhal farkedileceğini öğrendim.

Yaş31: İnsanların kendisinden daha sorunlu birisiyle evlenmemesi gerektiğini öğrendim.

Yaş33: Yaşamın insana genellikle ikinci bir şans tanıdığını öğrendim.

Yaş39: Düzgün fizikli biri yerine, iyi ruhlu biriyle evlenmenin daha iyi olacağını öğrendim.

Yaş41: para kazanmanın en zor yollarından birinin, para için evlenmek olduğunu öğrendim.

Yaş42: Bir insanın kendine olan güveninin başarısını büyük oranda belirlediğini öğrendim.

Yaş44: Pahalı ipek kravatların spagetti sosunu özellikle davet ettiklerini öğrendim.

Yaş51: Gülümseyince herkesin çekici olduğunu öğrendim.

-Hayattaki en büyük çözümün, neyin önemli olduğuna karar verip, gerisini bir kenara bırakmak olduğunu öğrendim.

-Okuyarak kendimize öğretemeyeceğimiz hiç bir şeyin olmadığını öğrendim.

Yaş52: Küçük kararları aklımla, büyük kararları kalbimle almam gerektiğini öğrendim.

-Otomobil satıcılarının, potansiyel müşterilerini ayakkabılarına ve saatlerine bakarak değerlendirdiklerini öğrendim.

Yaş53: Bir toplantıda zekamı ve sohbetimi göstermek konusunda tercih yapmam gerekirse, sohbeti seçmemin daha iyi olacağını öğrendim.

-Anne babamızla önceki ilişkimiz nasıl olursa olsun, onları kaybettikten sonra onları çok özleyeceğimizi öğrendim.

-Ortalama birini işe alırsam, onunda ortalama insanları işe alacaklarını öğrendim.

-Çok iyi eğitilmiş ve iyi niyetli bir doktorun bile yanlış teşhis koyabileceğini öğrendim.

Yaş59: Mutluluğun parfüm gibi olduğunu öğrendim. Kendinize bulaştırmadan başkalarına hissettiremiyorsunuz.

Yaş68: İnsanın kendisini başkalarının en iyi performansına göre değil de, kendi yapabileceğinin en iyisiyle ölçmesi gerektiğini öğrendim.

Yaş75: Zor dönemlerden yıkılmış ya da güçlü çıkmanın benim elimde olduğunu öğrendim.
Ekleme Tarihi: 04.07.2003 - 12:36
Bu mesajı bildir   feyza27 üyenin diğer mesajları feyza27`in Profili feyza27 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
master_iz su an offline master_iz  

135 Mesaj -

En Son On: 01.03.2010 - 21:03
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 04.07.2003 - 12:49
Bu mesajı bildir   master_iz üyenin diğer mesajları master_iz`in Profili master_iz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
Themenicon   

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 15:44
Cinsiyeti: ----- 
allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 04.07.2003 - 12:58
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast spiroglu  
Themenicon   

Misafir

sema ablacım Allah razı olsun!..
Ekleme Tarihi: 05.07.2003 - 23:48
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Gast Duygu_88  
Themenicon   

Misafir

ALLAH razi olsun...
Ekleme Tarihi: 06.07.2003 - 11:47
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1605 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.09307 saniyede açıldı