stromectol ivermectin colchicine hydroxychloroquine ivermektine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » AHMED HULUSİ HAKKINDA

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 34 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    AHMED HULUSİ HAKKINDA

41 Mesaj -

En Son On: 28.02.2010 - 22:57
Cinsiyeti: Erkek 
AHMED HULUSİ KİMDİR? EĞİTİMİ NEDİR? BU KİŞİ HAKKINDA BİLDİKLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
Ekleme Tarihi: 16.02.2004 - 16:13
Bu mesajı bildir   h.a-d.u üyenin diğer mesajları h.a-d.u`in Profili h.a-d.u Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  

469 Mesaj -

En Son On: 31.10.2006 - 18:06
Ahmed Hulusi
Ekleme Tarihi: 17.02.2004 - 01:53
Bu mesajı bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diğer mesajları Gurbet Mahkumu`in Profili Gurbet Mahkumu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Muhammed Alperen  
Selamun Aleyküm Ey MÜSLÜMAN Kardeşlerim

Misafir

En Son On: 31.10.2006 - 18:06
Cinsiyeti: ----- 
vallahi AHMED HULİSİYİ SEVEREK OKURUK GÜZEL YAZILARI VAR

http://www.ahmedbaki.com
Ekleme Tarihi: 27.02.2004 - 10:05
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
h.a-d.u su an offline h.a-d.u  
yapmayin

41 Mesaj -

Google da ahmed hulusi yazmasini ben de becerebilirim benim öğrenmek istediğim bu kişi hakkındaki bilinmeyen gerçekler söylediklerinin hepsi doğrumu gizli bir amaci var mı?
Ekleme Tarihi: 04.03.2004 - 14:04
Bu mesajı bildir   h.a-d.u üyenin diğer mesajları h.a-d.u`in Profili h.a-d.u Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ramiten su an offline Ramiten  

49 Mesaj -

En Son On: 22.10.2010 - 20:18
Ahmet Hulusi, dinde aklı esas alan ve çeşitli konularda ehli sünnet âlimlerinin ictihadlarına aykırı görüş bildiren bir felsefecidir.

Top sakalı ile orada-burada arz-ı endam ederek, nasıl ittika sahibi bir alim!!! olduğunu gcstermektedir.
Ekleme Tarihi: 04.03.2004 - 15:42
Bu mesajı bildir   Ramiten üyenin diğer mesajları Ramiten`in Profili Ramiten Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cevab yarım kaldı

49 Mesaj -

Hulusi, hadis-i şerifte ifade edilen "eşek leşinden daha pis kokulu" alimlerden biridir. Binlerce kişinin i'tikadını bozmağa çalışarak, kötü bir çığır açmaktadır.

Ehl-i sünnet akidesi ile hişbir alakası olmadığı, yazılarından açıkça belli olmaktadır.
Ekleme Tarihi: 04.03.2004 - 15:47
Bu mesajı bildir   Ramiten üyenin diğer mesajları Ramiten`in Profili Ramiten Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Fakiri  
Themenicon    Tebrik ve Tesekkürler

Misafir

Ramiten Kardes,

Aydinlatici bilgileriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.İcma'dan ve Mezhep İmamlarimizin görüslerinden ayrilanlar sapiktirlar vesselâm.
Ekleme Tarihi: 04.03.2004 - 16:41
Fakiri

49 Mesaj -

Allahü teala razı ola kardeşim.

Allahü teala bu din hırsızlarından teberri etmeği ve bir an bile şekavete düşmeden, sa'id olarak yaşayıp ölmeyi nasib etsin!
Ekleme Tarihi: 04.03.2004 - 17:00
Gast huzeyfe_  
Selamün Aleyküm kardeslerim

Misafir

Ahmed hulusi beyi ilk defa kitaplarini okuyarak akil hastanesine düsen bir kardesimi ziyaret ettikten sonra ilgi duyup internetteki yazilarina kisiligine ve düsüncelerine bir göz attim. Tek kelimeyle ben yazilarini okuyamadim, nasilki kokmus yemeklerden tiksindigim gibi! zaten yakisikli ve cehresiyle Allah Rasulünün sünnetine müsrikler atese tapan mecusiler gibi muhalefet edercesine cektirdigi resimlere tisinerek ancak bakabildim. ilk anda imani kalbine inmemis bazi ici bos insanlara benzettim. islam alimlerini islami anlamamakla suclayip ehli sünnetin temel direkleriyle alay etmesi, bir cok müstesrigin dahi cesaret edemedigi bir davranislardandi. Ama bu beyefendiye gelince hak ile batil murad etmekte beceri kazanmis biri olarak caba sarfetmekte..

Asagidaki yazi kendisine aid... iyice okuyunca siz dahi cok seyi anlayacaksiniz.

Islâm’in orijinal Kitabinin hükmüne göre “DININ UYGULANMASINDA ZORLAMAYA YER YOKTUR”!.. Âyetteki "IKRAH" yani zorlama kelimesi, “FIDDIYN” ifadesiyle bütünleserek DININ UYGULANMASIYLA alâkali oldugunu vurgulamaktadir!... Bunun, DINE GIRMESI için kisiye zorlama yapilmaz, ama girmisse zorlama yapilir, diye çarpitilmasi "Din’deki SISTEMIN" anlasilamamasindan ileri gelir!.

Kur'ân hükmüne göre, hiç kimseye, din içinde, yani kurallari uygulamasi amaciyla zorlama yapilamaz!.

Niçin?

"Islâm Dini"ne göre insanlardan istenen ilk husus içtenlikli olmalari, ihlâsli olmalari; yapacaklarini içlerinden geldigi için yapmalari; kesinlikle gösteris ve riya için bir fiili ortaya koymamalaridir. "Islâm"in ilk karsi oldugu sey münafiklik yani ikiyüzlülük, yani içi baska oldugu halde, herhangi bir sebeple disardan inandiginin aksine davranis ortaya koymaktir!. Yani, içi kabul etmedigi halde zorlama yüzünden bir kisinin namaz kiliyor veya oruç tutuyor ya da basini örtüyor olmasi onu imanli yapmaz; aksine münafik sinifina sokar!.

Sayet bu kisinin en azindan belli bir imani varsa ve buna karsin da bazi fiillleri ortaya koyamiyorsa; bu kisi en azindan imansiz degildir!..

Ama biz onu istemedigi fiillere zorlarsak, o da zor yüzünden bu fiilleri yapmak zorunda kalirsa; bu defa biz onu münafikliga itmis, bunun vebâlini de yüklenmis oluruz. Yani, az da olsa imanli bir insani, imandan çikartip münafik durumuna sokmus oluruz; bunun vebâlinin de altindan kalkamayiz!.

Bu sebepledir ki, DININ UYGULANMASINDA ZORLAMA YOKTUR, Kur'ân hükmünce.. "Islâm Dini"nin sistemini anlayan kimse de baskasini zorlamaz!

"Islâm Dini"ni elestirenlerin ve "Islâm Dini"ni anlatanlarin öncelikle su hususu çok iyi kavramalari gerekir..

"Islâm Dini"nin temel esaslarina göre, -sonrakilerin zanlarina göre koyduklari hükümlere göre degil-; Kur`ân ’daki bütün teklifler zorlayici olmayip, kisinin kendi arzusuna birakilmistir... Kisi, bunlarin diledigi kadarini uygular ve karsiligini alir; yapmayip ihmal ettiklerinin sonucuna da ölümötesi yasamda katlanmak zorunda kalir!.

Anladiniz insaAllah bu zevatin nanelerini! Peki soruyorum size Bu kafayla Islamin maslahatlarindan ve insanin temel hakkini korumasi yani ; Mal, can, nesil, akil, din emniyeti nasil gerceklesecek! Tabiki Amellerin kabulünde zorlama degil ihlas gerekir, ama bir hirsizi, bir zaniyi, bir mürtedi, bir katili cezalandirmazsan Allah cc hududullah olarak bildirdigi hükümlere ihanet olmazmi?

Neyse Belki bu yaziya bazi kardeslerim cok kizacaklar ama Bu adama icim isinmadi.

Allah cc bizleri sirati mustagiymden ayirmasin, hak ile batili murad eden hariciye zumresindende muhafaza buyursun
Ekleme Tarihi: 06.03.2004 - 00:28
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Arkadaşlar bir forum açmistım orada da belirttigim gibi herşeyi okumayalım.Allah korusun güzelim beyinleri bulandırmak için çalışanlar çoook var.Allah razı olsun
Ekleme Tarihi: 10.03.2004 - 14:59
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Slm

41 Mesaj -

Hakketen Allah razı olsun bizi bilgilendirsiniz
Ekleme Tarihi: 10.03.2004 - 15:06
Suhedanur su an offline Suhedanur  
AHMED HULÛSİ

339 Mesaj -

En Son On: 11.11.2009 - 09:13
AHMED HULÛSİ BİR ŞEYH MİDİR?
Allah Rasûlu diyor ki.
"Allahın ahlâkıyla ahlaklanın! "
Ama biz "ahlâk" kelimesinin mânâsını anlamıyoruz ...
Biz zannediyoruz ki, beşeri mânâda, toplumsal mânâda kullanılan ahlâk!
Hayır !.
"Allah'ın özellikleriyle özelliklenin ve onun gereğini yaşayın." demektir bu.
Ama biz kendimizi kendi özümüzdeki Allah'a ait bu sonsuz özellikleri ihmal etmişiz bir yana atmışız... Hiç kendimizdeki varlığın, nimetin, zenginliğin, sermayenin farkında değiliz... Kendimizi et kemik beden kabullenmişiz... Aynaya baktığımız zaman kendimizi görüyoruz zannediyoruz..
Halbuki bu, bindiğimiz bir araç!. Geçici bir süre için bu aracın içindeyiz. Bir süre sonra toprak altında bu aracı terkedip gidiyoruz.
Bunu, kendimiz kabullenmişiz...Bunun rahatını rahatımız, bunun zevkini zevkimiz, bunun sahip olma duygularını kendimize ait kabullenmişiz. Ve bundan çıkan şeyleri de kayıplarımız düşünüp kendimize cehennem azâbı yapıyoruz!.
"Niye kaybettim?!!! "
İşte Allah’ı bilmemenin sonucu , kişiye böyle bir cehennem getirir!
Eğer Allah’ı bilsen, Allah’ın yarattığı bu "Sistem"i anlasan, bu Sistem içinde kendi varlığının nasıl meydana geldiğini farketsen, ve de kendindeki özündeki o özelliklerin gereğini yaşamaya başlasan dünyan bambaşka olur .
İşte Rasûlullah’ın bütün amacı, insanlara bu sistemi, bu acımasız duygusuz mekanik çalışan "Sistem"i bildirip, ona göre kendilerini kurtarmalarını; kendi özlerindeki ilâhi güçleri farkederek onun gereğini yaşamak suretiyle ebedi hayata kendilerini hazırlamalarını öneriyor.
Rasûlullah’ın bütün olayı bu!
Bütün evliyanında yaptığı, hep insanlara bu yolda yardımcı olmak!..
Karşılıksız olarak!
Bizde onlardan görüp ibret alıp kendi çapımızda öğrendiklerimizi size naklediyoruz.
Ama sizi kendime davet etmiyorum!...
Yoluma dâvet etmiyorum!...
Derneğime, cemiyetime, vakfıma tarikatıma davet etmiyorum!..
Çünkü benim ne derneğim var ne tarikatım var ne vakfım var ne cemiyetim var... Hiçbirşeyim de yok!.
Olmadığı için de sizden bağış da toplayamiyorum!!!.
Ve size karşılıksız olarak bu ilmi veriyorum
İşte şâhidim burda...
Kitsan’ın sahibi, bugüne kadar benim bütün kitapları kasetleri basıp çoğaltan Remzi ...
Bugüne kadar ben senden bir tek kuruş aldım mı kitapların kasetlerin telif hakkı olarak?...
-"Hayır Efendim! Aldığınız tüm kitap ve kasetlerin ücretlerini ödediniz. "
Normal olarak birisi bir kitap verdiği zaman bir yayınevine, kitap basıldığında ona 100 tane hediye edilir. Prensiptir!
Ben etrafa hediye olarak dağıtmak için Remzi’den talep ettiğim kitapların dahi parasını ödüyorum.
Hiçbir şekilde kimseden , bugüne kadar bir kişi çıkıp da “ben Ahmed Hulûsi'ye para verdim şu hayrı yapması için” demez.
Çünkü benim prensibim, eğer sen bir hayır yapmak istiyorsan, bu ilimden faydalandıysan, bu ilmi yararlı görüyorsan, biliyorsan; sen kendi imkânın kadar sen kendin o kitaptan al bastırt, çoğalt kendin dağıt. kendi hayrını kendin yap. Beni karıştırma!.
Çünkü bizim dönüp de arkamıza baktığımız zaman bütün Allah ehli zevat karşılıksız olarak bu insanlara hizmet etmiştir.
Ben gelmişim 57 yaşına... Bundan sonra belki birkaç sene daha yaşarım belki yaşamam..Ama benim arkamdan bu kitapları okuyup faydalanan biri “Allah razı olsun!” derse, bana o yeter!.
Eğer siz de zaten şu anlattığım sistemi, olayı anlamışsanız, hem kendi yaşamınıza yeni bir çizgi, yeni bir sayfa ekleyeceksiniz yeni bir sayfa ekleyeceksiniz; hemde zorunlu olarak çevrenizle paylaşma gereğini duyacaksınız...
Niye?...
Hangi biriniz bir şey yerken bir misafir geldiğinde ona ikram etmezsiniz?
Karşısınızda o seyredecek ona ikram etmeden kendiniz yiyeceksiniz.
Hangi biriniz bunu yapıyor ?...
Kul sofrasındaki nimeti ikram etmez bir hale girmezseniz, ikram etmeden duramazsanız, Allah sofrasından gelen bu ebedilik kazandıracak nimeti paylaşamaz mısınız, paylaşmazmısınız?
Elbette paylaşacaksınız!
Çünkü insanın yapısında tattığı güzelliği nimeti çevresiyle paylaşmak var.
Tek başına güzellikleri yaşamışın neye yarar?
Onu çevrenle yaşadığın zaman güzellikler güzellik hâlini alır!
İşte onun için hakiki mâneviyat ehli, mâneviyatı kendi menfaati için istismar edenler değil, hakiki maneviyat ehli Allah’ın kend.lerine olan ihsanı- nimeti yani ilmi daima çevreleriyle karşılıksız olarak paylaşmışlardır

BİR KATKISI BİR FAYDASI OLURSA BUNLARDA BENDEN ....
Ekleme Tarihi: 13.03.2004 - 04:35
Bu mesajı bildir   Suhedanur üyenin diğer mesajları Suhedanur`in Profili Suhedanur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Rahmanin kulu  
s.a

Misafir

Kim demis yoldan sapanlar iyi konusmazlar diye
siz Museylemetül kezzabin yazilarini okuyup onun yalanci bir peygamber olmadigini efendimizden ögrenmeseydiniz, simdiye coktan raflarimiz onun kitaplariyla dolar duvarlarimiz onun sözleriyle süslenebilirdi. Hakla batili murat edenlerden biride hulusi denen adamdir Huzeyfe kardesime hak veriyorum Allah razi olsun kendisinden.
Hürriyet ve hür düsünde ulemanin yolunu terketmekse benim kimseye diyecegim bir sey yoktur.
Ya Rab bizleri sapitanlarin degil nimet verdiklerinin yoluna eristir...amin
Ekleme Tarihi: 14.03.2004 - 15:53
Gast suheylous  
Themenicon    Yazılı kaynaklar verirseniz...

Misafir

Beyler bayanlar daha çok bu adam böyle saldırıyor bu adamlar bunları böyle yalanlıyor yerine bakın şu kitabının şu sayfasında bunlardan bahsetmiş bunlar sünnete kurana aykırı şeklinde cevap gönderirseniz heralde daha aydınlatıcı olursunuz.(Ahmet hulusinin tüm kitapları sitesinde ücretsiz olarak yayınlanmakta ve dağıtılmaktadır.)®
Ekleme Tarihi: 15.03.2004 - 16:27
iyi oku

41 Mesaj -

vermişler ya
Ekleme Tarihi: 20.04.2004 - 13:46
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

Uzatmaya gerek yok.Saglam kişleri okuyunuz
Ekleme Tarihi: 20.04.2004 - 14:20
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Caferbinabdullah  
Selam aleyküm.

Misafir

Ramiten kardeşimin dediğine aynen katılıyorum.Hatta çalıştığım fabrikada bir kaç arkadaş var onun kitaplarını okuyan.(Ben kendim hiç okumadım.)Namaz emir değildir diyorlar.Aklıda öyle ileri götürmüşler ki önce ayetlere ve hadislere iman edileceği yerde bunlar önce akla mantığa uygunmu bakıp ondan sonra iman ediyorlar yani bu Allaha ve Rasulüne iman deyil akla imandır.Benim bildiği bu kadar.Bizler ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okuyalım.
Ekleme Tarihi: 30.04.2004 - 09:16
Pervane su an offline Pervane  
Themenicon    AHMET HULUSİ'NİN ESERLERİNE DİKKAT !!!

22 Mesaj -

En Son On: 20.12.2005 - 00:07
iBADET FİZİKSELMİŞ ALLAH İÇİN YAPILMAZMIŞ,AHMET HULUSİ'YE GÖRE HERŞEY RUHMUŞ,AHMET HULUSİ'NİN TECELLİYAT KİTABINA GÖRE CEHENNEM GÜNEŞMİŞ,AYRICA AZRAİLDEN BAŞKA ÖLÜM MELEKLERİ YOKMUŞ,AHMET HULUSİ'YE GÖRE OKUMAK BİLDİĞİMİZ ŞEKİLDE OKUMAK DEĞİLMİŞ ,İBADET FİZİKSELMİŞ ALLAH İÇİN YAPILMAZMIŞ,DİN GÜNÜ YOKMUŞ(!)

Değerli kardeşlerim Ahmet Hulusi efendinin yazmış olduğu bütün eserleri baştan sona, yanlış yorumlar,ayet ve hadislere tamamen zıt,şahsi görüşlerini kelime oyunları ile insanlara aşılamaya çalışan bir vatandaş,
KADEŞLERİM ; gençler Ahmet Hulusinin kitaplarını okumakta ,ben şahsi olarak bu kitapların kesinlikle okunmaması taraftarıyım,üstelik yazdığı eserlerdeki bütün konuların Ayet ve Hadisleri alt üst edercesine yazıldığını bu kardeşlerimiz bilmiyorlar ,bilemezler çünkü Allah'ın o krdeşlerimize vermiş olduğu muhteşem beyinleri yıkanıyor.
( http://www.inndir.com/kategori.php?id=117 ) bu adreste Ahmet Hulusiye cevaplar 7.0 kitabını indirerek Ahmet Hulusinin yanlışlarını net olarak görürsünüz.Bu kitabı yazan büyük üstad Avnullah Hoca efendiden Allah ebediyyen razı olsun .Kardeşlerim Etrafınızda Ahmet Hulusiye tabi olanlarınız varsa lütfen Hoca efendinin yazdığı kitabı nefislerine uymadan ,dikkatli birşekilde okusunlar.Allah biz müslümanları en doğruda birleştirsin.Avnullah Efendinin site adresini veriyorum .Dediğim gibi temiz gençler Ahmet Hukusi anlayışı ile dalalate saplanıyorlar.Lütfen birlik olup Ahmet Hulusi kitaplarının okunmaması için bir çalışma yapalım.
Lütfen adresini vereceğim siteye girin. (7.ESER Ahmet Hulusi'ye Cevaplar)
ücretsizdir inndirin, okuyun.Ahmet Hulusi hakkında dehşet şeyleri öğreneceksiniz.
http//www.avnullahozmansur.com

Bu mesaj 1 kez ve en son Pervane tarafından 15.05.2005 - 11:41 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.05.2005 - 11:36
Bu mesajı bildir   Pervane üyenin diğer mesajları Pervane`in Profili Pervane Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
***salih*** su an offline ***salih***  

2 Mesaj

En Son On: 14.06.2005 - 16:08
Ahmet hulusi dinle alakası olmayan biridirüzüntülü
Ekleme Tarihi: 15.05.2005 - 14:29
Bu mesajı bildir   ***salih*** üyenin diğer mesajları ***salih***`in Profili ***salih*** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Vasad su an offline Vasad  

136 Mesaj -

En Son On: 16.09.2006 - 20:39
Ahmed Hulusi dini degisik sekillerde yorumlayarak muslumanların kafasını karıstırmaya calısan bir ajan degilse,Sizofren hastaligna kapilmis olan bir muslumandir.Kendi uydurdugu hayallerine inandiktan sonra baskalarınında inanmasini isteyen biridir.Fazla efemmiyet vermeyiniz.Kendi capinda eglensin.Allah ona sifa versin diyelim.

Selam ve dua ile...

Ekleme Tarihi: 19.05.2005 - 11:43
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
allahu su an offline allahu  
Themenicon    Give me a good reason

21 Mesaj -

En Son On: 27.08.2005 - 22:08
Fransız bir atasözü şöyle diyor :Bakmakla olunsaydı kediler kasap olurdu!

Ahmed hulusi ye de bakmakla onun söylediği anlaşılmaz! Ben fizikçiyim okul birinciliğim var ahmed hulusi "oku"yorum yeni yeni anlıyoum 8 yıldır anlamadıkalrımı...
Canavar gibi beynim var...Okuyanlar hep kapasiteli adamlar muhendis-kimyager-fizikçi-bilgisayarcı-tıpcı!

Yani kavramları anlamak gerçekten zor! Ama reddetmek kolay! İki günü bir olan elbette bunları sevmez!

Akıl hastalıkları na gelince genetik!Hasta adam mekkeye de gitse gene akıl hastası olurdu!Çünki beyin belli bir güçle etkileştimi içindeki çıkıyor birşekilde dışarı.
O yüzden hastalıklar genetik ırsi bir olay...Hem allaha iman eden herşeyin allahtan geldiğine inanmalı! ahmedden mehmedden geldiğine değil!

Ama ahmed hulusi öğretisinden şaşmamak gerekir ve şöyle diyor : "Sizler bizim başımızın tacı gönlümüzün sultanısınız!"

Böyle biri bukadar iltifat karşısında böyle diyorsa ben de saygı duyarım sizlere...
Gönlümüzün sultanı başımızın tacısınız da siz bunu bilmezsiniz!
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 14:44
Bu mesajı bildir   allahu üyenin diğer mesajları allahu`in Profili zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Hesap gününü reddeden kişinin İslam'la alakası yoktur, bu konu tartışılmayacak kadar açık seçiktir. Eğer Pervane kardeşin bu kişi hakkında yazdıkları doğruysa uzak durmakta fayda var, şahsen ben ilk defa duydum adını.

Ayrıca fizikçi kardeşime şu uyarıyı da yapayım, bir zamanlar Muhammed Hans Von Aiberg isimli bir sahtekar vardı, kitabı hala ortalıkta dolaşıyor "Arz'dan Arş'a Mir'aç" diye bu zat da güya NASA'da çalışmış ve Müslümanlığı seçmiş dünyaca ünlü fizikçi idi, İslam'ı bilimsel kavramlarla ispatlıyordu güya, bir zamanlar yine okumuş insanlar bu adamın kitaplarını büyük bir iştahla okuyordu. Hepsi de okuduklarının son derece bilimsel olduğunu iddia ediyordu. Dikkat edin siz de aynı duruma düşmeyin.

Bu durum aynı zamanda bazı arkadaşlarımızın savunduğu bir düşüncenin de doğruluğunu ortaya koyuyor, çok uzun zamandır doğru düzgün İslam alimi yetişmemiştir, yetişenler de tanınmamış insanların pek çoğu Said Nursi gibi, Osman Hulusi gibi kişilerin peşine takılmış, senin gibi eğitim alan kişiler ise bu ve benzeri zatların eserleriyle tatmin olamadıkları için (çünkü yetersiz) ya böyle kimliği belirsiz zatların peşine "bilimsel" Müslüman oldukları için takılmış ya da Ateist olmuşlardır (Müslüman diye bilinen kesimde neden ciddi aydın yetişmediği sorusu da böylece cevaplanmış olur, Müslüman yetişen genç üniversiteye gidip eğitim aldığı zaman çağın düzeyini yakalamış bir İslam alimi bulamayınca felsefeye yöneliyor ve sapıyor).

Herneyse sözün özü, ahiret günü vardır, cehennemin varlığı ve yeri ise gayb meselesidir, güneş cehennem olamaz çünkü ulaşılabilecek kadar yakındır, maddi alemdedir (aynı şekilde Said Nursi'nin iddia ettiği gibi yeraltında küçük cehennem diye bir şey de yoktur).
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 15:24
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    Dedem gülali den bir öğüt

21 Mesaj -

Güle GüleBir dedem vardı adı gülali selam olsun kendisine... Onun babası misavir pelverliğiyle tanınır...Neyse öyle biri işte.Küçükken bana nasiatlarda bulunurdu...

Bir sözü de şu idi :Cahil ile çıkma yola yorulursun yorulursun!

düsün Düşünüyorumda enteresan bir söz...

Artık meydan sizin...Birde bu sitede yazıların değiştirildiğini gördüm! Allah adına yemin ederim yazılarımı silmiş kendi fikirlerini eklemişler...Allahın azabı elbette yakındır!Şimdi diyorki vatandaş müslümanlığı yaşıyoruz ...hani nerde? Neeeeeeeeerdeeeeee lan ......salyalılar....yazılarımı ne hakla değiştirirsiniz salyalı lar......?

Şimdi ben artık yazmıyorum meydan düşünmek istemeyenlerin... Allah yinede mumininiz olsun...
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 15:47
Bu mesajı bildir   allahu üyenin diğer mesajları allahu`in Profili zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Allah adına yemin etme, ya yanılıyorsan?

Eğer yazıların değiştirilmişse site yazılımı gereğince iletinin alt tarafında "en son filan yönetici tarafından şu tarihte" değiştirildi diye yazar. Bu yazı yoksa iletin değiştirilmemiş demektir. Kimsenin senin yazılarını değiştirmek için koskoca site yazılımını değiştirmekle uğraşacağını sanmam arkadaşım, gördüğüm kadarıyla bu konuya yazdığın ileti de değiştirilmemiş...
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 15:55
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
barikat su an offline barikat  

31 Mesaj -

En Son On: 06.08.2008 - 06:54
Bahsi gecen şahıs benim hidayetime vesile olmuştur.Kendisini savunmak yada yermek haddimede değildir.Ama burayı okuyanlar bilsin ki bir kaç şahsın yazdıkları ile o kişi hakkında hukum vermesinler.Bir kitabını okuyupta da hukum vermesinler sitesinde tum kitapları karşılıksız sunulmuştur dileyen okur ve istediğini alır yada almaz..Ben ahmet hulusinin vesilesi ile namaz a başladım,zikre devam ediyorum,oruç tutuyorum.Bir zamanlar haşa saçma dediğim KURAN ı şimdi koyacak yer bulamıyorum.Anlamadınız diye bir şeyi saçma sapık olarak nitelendirmeden önce çoook düşünün.Falanca onun hakkında onu demiş bunu demiş -miş -mış ile iş yapmayın..Hakkında fikir sahibi olmak isteyen sitesine gider ve okur tum kitaplarını baştada dua ve zikri..dilerse bana uymaz der çeker gider dilerse nasibince faydalanır...çamuru başkasına attığını sanırken kendini balçığa sokanlardan olmamayı ALLAH cc nasip etsin..Beni ateistken muslumanlıkla şereflenmeme vesile olan nasıl oluyorda sapkın deli aklını kaybetmiş oluyor..
zannınızla hukum vermeyin..şüphesiz varsa kısmetinizde vereceksiniz..yoktur benim size kızgınlığım olamaz..

ALLAH muininiz olsun..
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 17:13
Bu mesajı bildir   barikat üyenin diğer mesajları barikat`in Profili barikat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    işte gidiyorum çeşmi siyahım

21 Mesaj -

İşte gidiyorum çeşmi siyahım....
Ayağıma cennet sıralansada....

baba bu siteden eklediklerimi ve üyeliği mi nasıl silerim???

Biz hata ettik...Ama büyümesin hatamız istiyorum...

Elbet vardır bir müslüman bunalrın nasıl silinecegini bilen...

operatorler tüm bana aitleri silsin bizahmet !!!mümkünse arzı-rica ediyorum...
Ekleme Tarihi: 27.08.2005 - 21:28
bihaber su an offline bihaber  
Themenicon    Aşık bihaber der ki

38 Mesaj -

En Son On: 01.09.2005 - 21:33
Ahmed hulusinin tüm kitaplarını okudum. Ama pek okumam şimdilerde bu bir nefret değil elbette.Sonuçta yazarda belli bir gençlik ve o dinamizm ile yazdığı enteresan yazılar var.Ve herzaman da hürmetim var en azından hırıstıyanlar islama objektif bakıyorlar terör demiyorlar eskisi gibi.
Fakat şimdi yaşlandı artık bende okumuyorum.

Yeri gelmişken burdaki saldırılara karşı bir aşık söyleyişi söyleyelim.Ne de olsa dadaş'a yakınız.
Genç kurt yaşlanınca köpeklerin maskarası olurmuş.
Ahmet hulusi genç daha ve yakışıklı artist biri.En azından güzelliğiyle allaha yakın.Kardeşlerim sizin neyiniz varkahkaha yaşlı zannettiniz galiba kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son bihaber tarafından 30.08.2005 - 00:39 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.08.2005 - 00:37
Bu mesajı bildir   bihaber üyenin diğer mesajları bihaber`in Profili bihaber Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KİMDİR

31 Mesaj -

Değerli okurum;

İslâm Dini’ni güncel anlayışla, çok yönlü ve ana hatlarıyla anlatan bu özlü kitapta “Niçin İslâm” sorusunun cevabını bulacaksınız.

Öncelikle, burada, pek çok kişiden gelen bir soruya kısaca cevap vermek istiyorum... Soru şu...

Ahmed Hulûsi kimdir, amacı nedir?

Biline ki...

İlk kitabı 1965 yılında yayınlanmış olmak üzere, 30 kitabı pek çok sesli ve video sohpet kaseti bulunan bu düşünür, kendisindeki bilgileri insanlarla tümüyle karşılıksız olarak paylaşmaktadır.

Kimseden maddi veya siyasî, ya da manevî bir beklentisi olmayıp, yalnızca kulluk ve bir insanlık borcu olarak bilgilerinin bir kısmını sizlerle paylaşmaktadır.

Altmış yaşındaki Ahmed Hulûsi, yıllar önce başka kitaplarında da yazdığı gibi, ne bir din adamıdır, ne bir şeyhtir, ne bir hocadır, ne de bir ilâhiyatçı!

Ahmed Hulûsi’nin ne bir tarikatı vardır, ne bir cemiyeti ve ne de herhangi bir isimle anılan topluluğu!

Ahmed Hulûsi, çeşitli çevrelerce kendisine yakıştırılan her türlü pâye, ünvan ve etiketlerden beridir!

Ahmed Hulûsi, yalnızca...

Düşünebilen beyinlerle düşüncelerini paylaşmaya çalışan bir düşünürdür!. Bunun dışında hiçbir etiketi, ünvanı yoktur ve kimseden de bir pâye beklememektedir.

Hepsi, bundan ibaret!

İslâm Dini’ni, Kurânı Kerîm, Kütüb-ü Sitte (altı önde gelen kitap) hadisleri temelinde kabul ederek inceleyen; geçmişteki ünlü tasavvuf sîmalarının çalışmalarını değerlendirerek, gereklerini yaşadıktan sonra; bunları, günümüz ilmiyle de birleştirerek değerlendiren ve mantıksal bütünlük içinde BİR SİSTEM olarak sizlere açıklayan Ahmed Hulusi; insanların kişiliğiyle değil, düşünceleriyle ilgilenmesini istemektedir.

Basit beyinler yaşamlarını, kişilikle ve doğal sonucu olarak dedikodu ve gıybetle tüketirlerken; gelişmiş beyinler ise fikirlerle ve düşünce dünyasının verileriyle ömürlerini değerlendirirler!.

Bu nedenle, Ahmed Hulûsi kendisini ön plana çıkartmamakta; kitaplarına 40 yıla yakın zamandır “soyadını” koymamaktadır; insanların şu veya bu şekilde çevresinde bir halka oluşturmaması için... Bugün dahi, görüştüğü çok az sayıda insan vardır. Kitaplara resmini koymasının nedeni ise, Anadolu’nun birkaç yerinde, “Ben Ahmed Hulusi’yim” diyen” yalancıların, çevrelerine insan toplayıp onları kandırmaya başlamasından sonradır.

Sürekli sarı basın kartı sahibi, gazeteci Ahmed Hulûsi, bu alan dışında profesyonel olarak hiç bir işle meşgul olmamış; hiçbir teşkilât, dernek, parti üyesi olmamıştır. Bütün yaşamı, çağdaş bilimler-İslâm-Tasavvuf araştırmalarıyla devam etmiş; kitap ve yazıları ile sesli sohpetlerinin tamamını internet üzerinden okuyucularına ücretsiz ve tam metin olarak indirilebilir şeklinde yayınlamış İLK yazardır.

Hiç bir yazılı, sesli veya görüntülü eserinin TELİF HAKKI OLMAYAN yazarın eserleri, pek çok değerlendiren tarafından orijinaline uygun olarak bastırılıp karşılıksız olarak çevrelerine dağıtılmaktadır... Bugün milyonlarca ailenin evinde Ahmed Hulûsi imzalı eserin varolması, onun için yeterli şereftir.

Bu konulardaki detaylı çalışmaları aşağıdaki bazı internet sitelerinden inceleyebilir; dilediklerinizi tümüyle kendi PC’nize indirebilirsiniz.

http://www.ahmedhulusi.com

http://www.ahmedbaki.com

http://www.allahvesistemi.org

Sonuç olarak şunu vurgulayayım...

Herkesin görüşü kendi bilgi tabanının sonucu kadardır! Bu eserleri kendiniz değerlendirmeye çalışın!. Yazarla değil, yazılanla ilgilenin. Sizlere karşılıksız olarak verilen bu Allah hibesi ilmi hakkıyla inceleyin.

Ebedî yaşamınıza yön verebilecek düzeyde Allah ve Sistemini (sünnetullah) anlatan bu eserler umarım sizlere yeni ufuklar açar.

Saygılarımla,
Ahmed Hulûsi

kendisini anlatan bir yazısıdır.
Ekleme Tarihi: 05.09.2005 - 02:32
Bu mesajı bildir   barikat üyenin diğer mesajları barikat`in Profili barikat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Bu adamın kitabını hiç okumadım.Hakkında da en ufak bir bilgim yok ama yazdıklarının doğruluk derecesi şüpheli. Belki çok doğru şeyler yazıyor ama islam şüpheli şeylerden kaçmayı uygun bulur.

Yukarıda ahmet hulusiyi savunan arkadaşlar onun bir kıtabını okuyarak yorum yapılmamasını tavsiye etmişler. Ama bir insanın ne olduğunu görebilmek için herhalde 1 kitabını alıp okumak yeterlidir. Yoksa bu adam her kitabında farklı söylemlerde mi bulunuyor ?

Bir arkadaşım namaza onun kitaplarını okuyarak başladığını söylüyor. Kardeşim şunu bilki Rasulullah bile hidayet veremezken ahmet hulusi sana nasıl hidayet verir. Ahmet hulusi sadece sana bir vesile olmuş.Kul hidayete erecekse rabbim ona bir domuzu bile vesile kılabilir.

Yine de ahmet hulusi hakkında tamamen önyargısızım. Allah itikadınca rahmet etsin

gül
Ekleme Tarihi: 05.09.2005 - 13:59
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

31 Mesaj -

fosaloğlu dikkat et guzel kardeşim ben vesile si ile dedim zaten.Fikirlerinide sonsuz saygı duyuyorum.Beğenmek ,okumak yada okumamak elbetteki şüphesiz senin iradene bağlı.Sadece haddi aşan hakaretlere uzuldum ben.yoksa elbette fikrini saygı sınırları içerisinde belirten arkadaşlara kimsenin sözü olamaz.Bunlar benim içinde gecerli olduğu için bende fikrimi saygı çercevesinde beyan ettim.Zaten bu çercevenin dışına çıkanlarda kendi saygızılıklarını ortaya koyan kişiler olabilir ancak.Herkez kesesinde olandan veriyor bundan doğal ne olabilir.

yorumun için de ALLAH RAZI OLSUN demekten başka hiç bir sozum olmaz.
Ekleme Tarihi: 05.09.2005 - 15:32
muhammedhatice su an offline muhammedhatice  

11 Mesaj -

En Son On: 13.01.2008 - 01:36
Cinsiyeti: Bayan 
üzgünüm kendi adıma.. adını duydum ama fazla bilgim yok...
Ekleme Tarihi: 05.09.2005 - 15:35
Bu mesajı bildir   muhammedhatice üyenin diğer mesajları muhammedhatice`in Profili muhammedhatice Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
SAĞLIKSIZ GÖRÜŞLERİ DE VAR O KADAR

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
İİİ HASTI AMA BAZEN AKLIM ALMIYOR TAMAMEN ZIT GÖRÜŞLER VAR İSLAMA BUNU BEN DEMİYORUM...DİN ADAMLARI DA DİYOR...İSTİFADE EDİLEBİLİR YİNE DE...
Ekleme Tarihi: 20.12.2005 - 14:19
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 558 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57341 saniyede açıldı