dexamethasone ivermectine lopinavir ritonavir stromectol kaletra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » NEFTİKE YA FİLİSTİN!!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
NEFTIKE YA FILISTIN!!!!

122 Mesaj -

En Son On: 16.11.2005 - 18:25
Cinsiyeti: Erkek 
BEN DE BIR FILISTIN'IM!

Dogar dogmaz bir Israil askeri gördüm. Migferliydi. Bana bakarken suratini burusturuyor,

ayrica da agzindan burnundan dumanlar çikariyordu. Çok korkmustum. Meger sigara içiyormus.
Ikinci gördügüm insan annemdi, ama o donuk gözlerle gökyüzüne bakiyordu.

Halbuki bana bakmasini, bana bakip gülümsemesini, sonra sarilmasini ve beni sevdigini fisildamasini isterdim.
O an anneme öyle ihtiyacim vardi ki...
Ne çare istediklerimi yapamazdi. Çünkü ölmüstü.
Annem Israil barikatina takildigi için, hastahane yolunda, çiglik çigliga öldü.
Ben karnindaydim henüz, dogum çok yakindi. Barikata takildik.
Annemi tasiyan ambulansin üzerine çevrildi namlular. Annemin karnindayken tanidim kara namlulari.

Annemin haykirislari, çigliklari doldu içime, ben de çigliklar atmaya, tekmeler sallamaya basladim I

srail merhametsizligine, anlayissizligina; fakat ne bana aldirdilar, ne anneme, ne de çaresizlik

içinde yalvaran babamla amcama...
Son derece sogukkanli, hatta keyifli bir yavaslikla ambulansin her yanini aradilar, aradilar. Neden sonra:
"Bir sey yok" dedi askerlerden biri komutanina, "ambulans temiz."
"Filistinliler'in bulundugu hiçbir sey temiz degildir." derken siritti komutan: "Lastikleri de söküp bakin!"
"Ama durum âcil, anne hayatini kaybedebilir. Bu durumda tabii bebek de ölür."
Komutan kisik bir kahkaha atti:
"Fena mi olur, iki yalelli eksilir dünyadan. Emellerimiz biraz daha gerçek hale gelir."
Ambulansin lastiklerini söktüler.
Babam yalvardi yalvardi, babama içim parçalandi...
Amcam yalvardi yalvardi, amcama içim parçalandi...
Annem inledi, bagirdi, agladi, yalvardi, anneme içim parçalandi...
Meger annem, babam, amcam birer Filistin'mis aslinda; daha dogmadan, Filistin'e içim parçalanirmis;

bunu çok sonra ögrendim ve ögrenir ögrenmez de bin parçaya bölündüm.
Bin parçaya bölündügüm gün babamin kucagindaydim. Her taraftan silah sesleri geliyordu.

Biz babamla caddenin karsi tarafina geçmeye çalisiyorduk. Birden kendimi yerde buldum.
"Babacigim!..."
Attigim çiglik benim bile kulaklarima yabansi geldi. Babam az ötemde kanlar içinde

yerde yatiyordu. Gözleri bana dikiliydi. Agzindan kan fiskiriyordu.
Israil'e ikinci lânetimi o gün okudum. Intikam yeminini de o gün ettim.
On iki yasina geldigimde elimde sapan vardi. Israil tanklarina tas atiyordum. Arafat'in

"küçük general"lerinden biri olmak beni onurlandiriyordu, ama tas atarak üstünlük saglamanin

mümkün olmadigini da yavas yavas anliyordum. Daha etkin bir mücadele vermeliydik. Peki nasil?

Ne elde vardi, ne avuçta; ekmege bulamadigimiz parayi, silaha nasil bulacaktik?
Bu arada amcami götürmüsler, iskence etmislerdi. Döndügünde sakat biriydi. Aklini oynatmisti.

Kudüs sokaklarinda "Filistin öldüüü!" diye bagirarak kosuyordu. Bu yüzden iki kez Filistin polisi yakaladi amcami. Son yakalanisinda Filistin Devleti'ne hakaretten iskence gördü. Onu çikmaz bir sokakta bulduklarinda iki bacagi da kirikti.
Sonuçta o da öldü, ama çigliklari sekiz yildan beri kulaklarimda durur: "Filistin öldüüü!"
simdi yirmi yasindayim. Kulaklarimda annemin ve amcamin çigliklari, gözlerimde babamin donuk gözleri...
"Ölmedileeer!" diye bagirmak istiyorum, "Filistinler ölmez!"
Çünkü Filistin'in yaninda olan yüregimle ben de bir Filistin'im!...

Bu mesaj 1 kez ve en son Gurbet Mahkumu tarafından 16.06.2003 - 11:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 10:56
Bu mesajı bildir   musab_ üyenin diğer mesajları musab_`in Profili musab_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s a

487 Mesaj -

En Son On: 25.02.2005 - 20:14
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH razi olsun
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 12:16
Bu mesajı bildir   bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
Allah razi olsun agla
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 12:22
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Duygu_88  

Misafir

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
ALLAH razi olsun...
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 15:53
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
VeRDa su an offline VeRDa  

730 Mesaj -

En Son On: 15.06.2010 - 17:47
ALLAH razi olsun
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 21:38
Bu mesajı bildir   VeRDa üyenin diğer mesajları VeRDa`in Profili VeRDa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
Themenicon   

15 Mesaj -

En Son On: 21.05.2006 - 15:47
Allah razi olsun gercekten ibret verici bir hikaye.
Ekleme Tarihi: 15.06.2003 - 21:55
Bu mesajı bildir   NiSaNuR üyenin diğer mesajları NiSaNuR`in Profili NiSaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast spiroglu  
Allah razi olsun!..

Misafir

En Son On: 21.05.2006 - 15:47
okuyunca birden kendimi çok kötü hissettim biz burda o kadar rahat yasiyoruz ki!!
Ekleme Tarihi: 16.06.2003 - 00:46
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
musab_ su an offline musab_  
s.a

122 Mesaj -

En Son On: 16.11.2005 - 18:25
sizdende Allah razi olsun kardesler...
Ekleme Tarihi: 16.06.2003 - 14:30
Bu mesajı bildir   musab_ üyenin diğer mesajları musab_`in Profili musab_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 532 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54268 saniyede açıldı