ivermectine lopinavir ritonavir kaletra lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Hayal mi? gercek mi?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hayal mi? gercek mi?

128 Mesaj -

En Son On: 17.12.2010 - 21:13
Cinsiyeti: Bayan 

Çocukların sessiz ve masum tebessümlerinin özlemindeyim. Masumiyete, gerçek sevgiye öylesi hasretim. Yaşlandıkça eskiyor mu, yaşlanıyor mu duygular?.. Yaşlılar ve çocuklar; aynı gibi görünseler de ayrı diyarlardalar sanki. Ufaklıklarda heyecan ve neş'e, yaşı ilerleyenlerde nedense bir hüzün ve bir telaşe... Yıllar bu kadar güçlü olabiliyor demek... Heyecanı burukluğa, neş'eyi garipliğe dönüştürebilecek kadar güçlü... Çocukların dilinde "bir zamanlar" ibaresi yok, onlar heyecanla bir "büyüyünce" kelimesi iliştiriveriyorlar sözlerine. Ve büyüyorlar... Keşke büyüdükçe küçülmese hayal ve ümit kaplı dünyaları.

İnsanı yaşlandıran, geçmişe özendiren, ândan uzaklaştıran hayali yanlış yorumlayışıdır belki. Hayalin ardında gerçeği bulamayışın verdiği hayal kırıklığı mı demeli yoksa? Şu yaşlarda, yani yirmilere yeni adım atmışken, hayat hiç çekilmez ve hiç yaşanmaz görünmüyor. Hayalin hayal ve gerçeğin gerçek olduğunu bilmek gayreti, pekiştiriyor yaşama isteğimi. Belki yaşı ilerlemiş kimselerin ifadesiyle "hayat henüz ciddi tecrübelerle gelmedi karşıma, belki bu yüzden hayatı seviyorum." Ancak düşünüyorum ki, büyüklerin hep "tecrübeleriyle" anlattıkları yaşam ve benim zihnimdeki çok farklı. O onların yaşamıydı ve sıra benimkinde. Onların hayatını tekrarlamak için gelmediğimi düşünüyorum. Belki onların başarılı olamadığı imtihanlar ve kendilerini yaşamdan soğutan tecrübeler bir başkası için hayata daha çok sarılma vesilesi olurdu. Belki matlaşan cümleler bir ışıltıya bürünürdü bir gün... Gün gelirdi, bulutların üstünde dolaşanlar yeryüzünde ve yanı başlarında uçuşan mutluluklardan haberdar olurlardı.

Hem bize lazım olan muhabbet değil midir? Ve içimizdedir muhabbet. Bence neş'e ve paylaşımdır hayatı yaşanmaya değer kılan... Bir dostumun benimle paylaştığı hadis-i şerifte Peygamberimiz "hiçbir şeyleri yoksa insanlar neş'elerini paylaşsınlar" buyuruyordu. Neş'e ve paylaşım... İlahi sevk, şevk ve tecellilerin paylaşımı... Böyle olduktan sonra, bulutların üstünde uçmak ve küçük bir odada kalmak arasında pek fark kalmıyor. Hayal kırıklığı da kayboluyor. Sevmek kalıyor geriye. Hem de her yaşta, yakaladığımız her an ve her mekanda, her şeyi sevmek... "Keşke"lerden uzakta, pişmanlıklardan ve yaşlanmışlıklardan kurtulmuş bir yaşamak seriliyor önümüze. Çocukların bakışlarındaki ışık kadar gerçek ve sade... Öylesine bir masumiyetle yaşamak...

VAKTILEYL'DEN ALINTIDIR

ALLAHIM!GULEN DEGILIM,AGLAYANDA OLMAYACAGIM...
KENDIMI, SENIN YOLUNDA GERI KALANLARDAN SAYMAYACAGIM
Ekleme Tarihi: 10.03.2010 - 15:37
Bu mesajı bildir   gul-ay üyenin diğer mesajları gul-ay`in Profili gul-ay Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Elinize Saglik

Dogruluk musanin asasi gibidir. Meydana çikinca bütün egrileri yutar..
Ekleme Tarihi: 10.03.2010 - 15:44
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gul-ay su an offline gul-ay  
RICA!!!!!!

128 Mesaj -

En Son On: 17.12.2010 - 21:13
Cinsiyeti: Bayan 
Okumadan laf olsun diye tesekkur etmemeniz rica olunur...
----ki Allah rizasi cok baska konu......

ALLAHIM!GULEN DEGILIM,AGLAYANDA OLMAYACAGIM...
KENDIMI, SENIN YOLUNDA GERI KALANLARDAN SAYMAYACAGIM
Ekleme Tarihi: 10.03.2010 - 15:54
Bu mesajı bildir   gul-ay üyenin diğer mesajları gul-ay`in Profili gul-ay Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
Cinsiyeti: ----- 
okudum..

MUSLUMAN MISIN???

ELHAMDULILLAH MUSLUMANIM...

PEKI CIDDI MISIN???????
Ekleme Tarihi: 10.03.2010 - 17:37
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
okumadigim konuya tesekkür etmedim kardesim

Dogruluk musanin asasi gibidir. Meydana çikinca bütün egrileri yutar..
Ekleme Tarihi: 10.03.2010 - 19:19
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 505 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57547 saniyede açıldı